نظر امام جمعه لواسان درباره چادر شبنم نعمت‌زاده
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. سیاسی

در ادامه بخوانید

زورگیری وسط دریاچه ارومیه +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل
به گزارش مشرق، حمید یوسف زاده: در حالی که ۷ ماه از سال می‌ گذرد، تعرفه عوارض آزادراه نیمه کاره تبریز - ارومیه با افزایش زیادی مواجه شده است. افزایش ۴۰ درصدی عوارض آزاد راه ارومیه - تبریز قابل قبول نیستنادر قاضی‌پور اظهار کرد: وزیر راه وشهرسازی باید مبنای قانونی افزایش ۴۰ درصدی عوارض آزاد راه احداث نشده ارومیه - تبریز را تبیین کند چراکه این افزایش قابل قبول نیست. پیشرفت فیزیکی قطعه سوم آزاد راه ارومیه تبریز اصلا مطلوب نیستسرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: پیشرفت فیزیکی آزاد راه ارومیه تبریز به ویژه قطعه سوم آن اصلا مطلوب نیست و برای ساخت قطعات پنج، شش و تکمیل قطعات یک تا چهار به ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است. پیمان آرامون اظهار کرد: این روزها دریاچه ارومیه به عنوان یکی از منحصربه‌فردترین جاذبه‌های توریستی حال و روز قابل قبولی پیدا کرده بنابراین رسیدگی به آزادراه ارومیه تبریز که از میانه این دریاچه می‌گذرد بسیار پر اهمیت است. پروژه آزادراه ارومیه-تبریز اواخر سال ۹۹ افتتاح می‌شودسیدهادی بهادری نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت ۱۵۰ میلیارد تومان از سهم خود را در پروژه آزادراه ارومیه-تبریز به کار می‌گیرد تا اواخر سال آینده این پروژه به بهره‌برداری برسد.

چرا باید ماجرای «حذف زبان انگلیسی» و «رفع حصر از آن» را جدی نگرفت و رها کرد؟!

تابناکتابناک23 ساعت قبل
از «زبان انگلیسی، زبان خیلی از منابع علمی دنیاست و هیچ وقت حذف نخواهد شد» تا «در زمان طاغوت زبان انگلیسی اجباری بود که از دید ما ضرورتی ندارد و معتقدیم باید انتخاب زبان را آزاد بگذارند»، در مناظره این نمایندگان استدلال‌های متفاوت و مختلفی بیان می‌شود، اما آنچه جالب توجه است، بی اطلاعی مخالف و برگزار کننده مناظره از اصل طرح است! مجادله‌هایی که ماجرا را به شبکه‌های اجتماعی و بستر جامعه کشانده و به صف کشی موافقان و مخالفان منجر شده است. ایراداتی که ظاهرا طرح فوق موجب شده همه بر آن‌ها چشم بپوشند. رویکردی که مجابمان می‌کند بیشتر در ماجرا دقیق شده و تلاش کنیم چرایی مهم شدن این طرح را بررسی کنیم. نگرانی عمیقی که در خبرگزاری مجلس شورای اسلامی نیز بازتاب یافته و از قضا به نمایش رویدادی جالب توجه منجر شده است.
افکارنیوزافکارنیوز21 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشبوریس جانسون نخست وزیر انگلیس امروز پنجشنبه گفت: بریتانیا و اتحادیه اروپا به یک توافق مهم و جدید بر سر برگزیت دست پیدا کرده‌اند. اخبار بین‌الملل- این در شرایطی است که حزب اتحاد دموکراتیک ایرلند شمالی همچنان با این توافق جدید مخالفت کرده است. مذاکرات اتحادیه اروپا و بریتانیا برای دستیابی به توافق نهایی بر سر برگزیت پیش از مهلت قانونی ۳۱ اکتبر، به طور فشرده‌ای ادامه داشته است ولی این توافق نیاز به تصویب نهایی پارلمان دارد. بوریس جانسون با انتشار توئیتی نوشت: ما به یک توافق مهم جدید درباره برگزیت رسیده‌ایم. با این حال، حزب اتحاد دموکراتیک ایرلند شمالی که نگرانی خود را نسبت به مفاد توافق قبلی اعلام کرده بود، بار دیگر تاکید کرده است که هیچ تغییری در مواضع این حزب در قبال توافق جدید برگزیت نیز حاصل نشده و همچنان با این توافق مخالفت خواهد کرد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین13 ساعت قبل
فرماندار هندیجان: پیام خوزستان - اهواز- فرماندار شهرستان هندیجان با اشاره به وجود ظرفیت‌های بکر و مناسب صیادی در این شهرستان، گفت: سازمان شیلات ایران با تامین و اختصاص اعتبار مورد نیاز برای تکمیل اسکله صیادی بحرکان موافقت کرد. نماینده عالی دولت در شهرستان هندیجان افزود: اسکله صیادی بحرکان می‌تواند در تحقق برنامه ریزیهای صورت گرفته در این راستا تاثیرگذار باشد. وی با اشاره به اینکه به دلیل برخی محدودیت‌های اعتباری، کار تکمیل این اسکله با تاخیر و کندی همراه بوده، گفت: در شورای شیلات شهرستان هندیجان که روز گذشته در این شهرستان برگزار شد، رئیس سازمان شیلات ایران با اختصاص ۵۰ میلیارد ریال طی روزهای آینده برای آغازبکار مجدد این اسکله موافقت کرد. فرماندار هندیجان بیان داشت: شیلات یکی از مولفههای اصلی در توسعه منطقه‌ای هندیجان است و توسعه بندر و تکمیل اسکله بحرکان از جمله مطالبات مردم از دولت است و خواستار توجه ویژه به این موضوع هستند. بندر صیادی بحرکان در مجاورت خلیج فارس از توابع شهرستان هندیجان در ۱۳ کیلومتری این شهر واقع شده است.
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
چندی پیش، حجت الاسلام «علی اکبر ناطق نوری» از اعضای ارشد جامعه روحانیت مبارز پس از گذشت ده سال به دعوت آیت الله «محمد علی موحدی کرمانی» رئیس جامعه روحانیت مبارز در جلسه این تشکل حضور پیدا کرد. تابناک: چندی پیش، حجت الاسلام «علی اکبر ناطق نوری» از اعضای ارشد جامعه روحانیت مبارز پس از گذشت ده سال به دعوت آیت الله «محمد علی موحدی کرمانی» رئیس جامعه روحانیت مبارز در جلسه این تشکل حضور پیدا کرد. برخی تحلیل‌ها حاکی از آن بود که او شاید محور وحدت جریان اصولگرایی در انتخابات مجلس یازدهم باشد و اصولگرایان برای رسیدن به موفقیت ترجیح داده‌اند از ظرفیت ناطق نوری در این برهه بهره ببرند. البته برخی هم امکان تحقق چنین مسأله‌ای را بیشتر یک آرزو برای برخی اصولگرایان می‌دانند و اعتقاد دارند که چنین موضوعی نشدنی است. اصولگرایان نیازمند یک چهره سرشناس برای ائتلاف هستندوی درباره نزدیک شدن اصولگرایان به ناطق نوری و بازگشت وی به جلسات جامعه روحانیت مبارز افزود: بنده دقیقا از هدف اصولگرایان پیرامون دعوت از ناطق نوری برای شرکت در جلساتشان اطلاع ندارم، اما آنچه مشخص و روشن است، این بوده که اصولگرایان در حال حاضر با تفرق آرای جدی روبه رو هستند و به چند شعبه تقسیم شدند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴20 ساعت قبل
بارها طرح‌هایی برای اعمال تغییر در روزهای تعطیلی و کاری هفته مطرح شده و هنوز به نتیجه نرسیده است، زمانی تعطیلی شنبه‌ها مورد توجه قرار داشت و اخیرا هم پنج‌شنبه‌ها. چندی پیش طرح تعطیلی مراکز اداری، آموزشی و قضایی در تمامی استان‌ها و شهرستان‌ها در روز پنج‌شنبه در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای بررسی و تصویب شد. نمایندگان نسبت به تصویب نهایی آن خوشبین بوده و اعتقاد داشتند می‌تواند موجب تقویت اقتصاد گردشگری و البته تقویت نهاد خانواده شود. مثلا نمی‌توان بیمارستانها و مراکز حمایتی را پنج شنبه‌ها تعطیل کرد. گرچه دولت با طرح تعطیلی پنج‌ها موافق نیست، اما اعلام کرده که اگر زمانی در مجلس تصویب شود، آن را اجرایی خواهد کرد.

نظرها

اخبار بیشتر