۸ هزار واحد خونی به نیازمندان خراسان جنوبی اهدا شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
۸ هزار واحد خونی به نیازمندان خراسان جنوبی اهدا شد

۸ هزار واحد خونی به نیازمندان خراسان جنوبی اهدا شد

مهرخبرگزاری مهر |
بیرجند- مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی از اهدای هشت هزار و ۴۲۶ واحد خونی در پنج ماهه سال جاری خبر داد.

محمد رضا عاملی نیا در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: در پنج ماهه سال جاری ۱۱ هزار و ۶۰۸ نفر برای امر اهدای خون به مراکز خون گیری استان مراجعه داشته‌اند.

وی با بیان اینکه از این تعداد هشت هزار و ۴۲۶ نفر موفق به اهدای خون شده‌اند، افزود: از مجموع اهدا کنندگان ۴۹۹ نفر خانم و هفت هزار و ۹۲۷ نفر آقا بوده‌اند.

عاملی با بیان اینکه شش هزار و ۱۸۲ نفر اهدا کننده مستمر خون داشته‌ایم، افزود: بیشترین گروه خونی اهدا شده در پنج ماهه سال جاری o مثبت بوده است.

مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی بیان کرد: با توجه به اینکه در سال جاری از بار اولی‌ها تنها نمونه گیری شده است، نسبت به پنج ماهه سال گذشته ۵٫۴ درصد کاهش اهدای خون داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه در پنج ماهه سال گذشته هشت هزار و ۹۱۲ نفر اهدای خون داشته‌اند، گفت: نیاز به خون نیازی همیشگی بوده بنابراین از شهروندان خواستاریم ما را در امر اهدای خون یاری کنند.

عاملی بیان کرد: همچنین از بار اولی هایی که نمونه خون داده‌اند خواستاریم بعد از سه ماه به مراکز خونگیری مراجعه کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خاطرات یک پورن استار در اصفهان روی پرده رفت + فیلم

ایمناایمنا12 ساعت قبل
به گزارش ایمنا مستند داستانی «ایکسونامی» در ژانر اجتماعی آماده نمایش شده است. در این مستند، یک پورن‌ استار آمریکایی تجربه رسیدن به آزادی‌‌های جنسی در ایالات متحده را روایت می‌کند. محسن آقایی اصفهانی است و تولید این فیلم اولین تجربه او در زمینه مستندسازی نام گرفته است. تولید این مستند ۹۰ دقیقه‌ای که ۲٫۵ سال زمان برده، به صورت مشترک در ایران و آمریکا انجام شده است که روز گذشته (۲۰ آبان ماه) در شهرهای تهران، مشهد و اصفهان، به صورت همزمان رونمایی شد. نمایش این فیلم برای افراد کودکان، نوجوانان، افراد زیر ۱۸ سال، بیماران قلبی و … اکیدا توصیه نمی‌شود

مرگ هایی که نباید اتفاق می‌افتادند / کمی مراقب باشید +فیلم خارجی

رکنارکنا1 روز قبل

سامانه ثبت اموال مقامات و مسئولان در بهارستان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ این ستاد به نمایندگان کد «ثنا» ارائه می‌کند؛ کدی که با استفاده از آن، نمایندگان اموال و دارایی‌های خود را در سامانه ثبت می‌کنند. بر اساس اصل ۱۴۲ قانون اساسی اموال و دارایی‌های مسئولان و مقامات نظام، قبل و بعد از مسئولیت از سوی قوه قضائیه رسیدگی شود تا برخلاف حق افزایش نیابد.

گام‌ها و برجام …

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ اکنون فعالیت در فردو از سر گرفته شده است؛ گام چهارم علاوه بر فعال شدن فردو یک هشدار جدی به طرف‌های غربی است که اگر انفعال اروپا در زمینه تعهداتش در برجام ادامه پیدا کند در گام‌های بعدی قطعا محدوده بازرسی‌ها، تعداد بازرسان و سطح غنی سازی تغییر خواهد کرد؛ گام‌هایی که مسئولیت عواقب آن که در عمل فروپاشی برجام است برعهده اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها خواهد بود.

فرصتی که کالدرون به باشگاه پرسپولیس داد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

لاغر شدن ناممکن نیست (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
لاغری آرزوی بسیاری از افراد است. اما برای آن‌ها که به بیماری چاقی مبتلا هستند، لاغری آرزویی ناممکن و دست نیافتنی است. با رعایت برخی نکته‌ها، اما می‌توانید خود را لاغر ببینید.

نظرها

اخبار بیشتر