کشتی قم صاحب سهمیه المپیک توکیو شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
کشتی قم صاحب سهمیه المپیک توکیو شد

کشتی قم صاحب سهمیه المپیک توکیو شد

مهرخبرگزاری مهر |
قم - رئیس هیئت کشتی استان قم از کسب سهمیه المپیک توکیو برای کشتی گیر جوان قمی و صعود وی تا نیمه نهایی مسابقات کشتی قهرمانی جهان در قزاقستان خبر داد.

محسن وزیری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: کشتی قم صاحب یک موفقیت بزرگ و ویژه شده است و یک کشتی گیر جوان قمی در قالب تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان در مساباقت قهرمانی جهان سهمیه المپیک را کسب کرد.

وی افزود: علیرضا نجاتی در وزن ۶۰ کیلوگرم مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان و گزینشی المپیک در قزاقستان، در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر سیداله تاژایف از ترکمنستان را مغلوب کرد، در دور بعد مقابل هایتم محمود از مصر با نتیجه ۳ بر یک به پیروزی رسید، در دور سوم با نتیجه ۷ بر صفر از سد کیم سئونگ هاک از کره جنوبی گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

رئیس هیئت کشتی استان قم گفت: این فرنگی‌کار قمی در دور یک چهارم مقابل ایوو آنگلوف، قهرمان جهان از بلغارستان با نتیجه ۳ بر یک به برتری دست یافت و ضمن کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

وزیری بیان داشت: علیرضا نجاتی، ملی پوش قمی در مرحله نیمه نهایی وزن ۶۰ کیلوگرم رقابت‌های کشتی فرنگی جهان در قزاقستان، با نتیجه ۱۰ بر یک مغلوب کنیچیرو فومیتا از ژاپن و قهرمان دنیا شد و نتوانست به فینال صعود کند.

وی عنوان کرد: البته اتفاق مهم برای نجاتی کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ بود که با صعود این کشتی‌گیر قمی به نیمه نهایی به دست آمد. این موفقیت به طور مستقیم حاکی از توان بالای روح الله میاییلی مربی قهرمان ساز قمی است که بارها از قم کشتی گیرانی مدال آور را به تیم‌های ملی معرفی کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ سقوط مرگبار پل در بزرگراه!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل

فیلم | حیرت کارشناس شبکه ایران اینترنشنال از عملیات دستگیری روح الله زم

همشهریهمشهری15 ساعت قبل

گاف عجیب سریال «ستایش ۳» / ببینید

برنابرنا1 روز قبل

شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایران

الفالف14 ساعت قبل
شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایرانگروه سیاسی الف، ۲۲ مهر ۱۳۹۸، ۲۰:۳۶ ۳۹۸۰۷۲۲۱۶۴۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

استقبال کردهای سوریه از ارتش سوریه

تابناکتابناک1 روز قبل
کردهای ساکن مناطق مرزی سوریه و ترکیه امشب مناطق تحت کنترل خود را به ارتش سوریه تحویل دادند. این اقدام کردها با هدف جلوگیری از پیشروی ارتش ترکیه و رفع بهانه ترکیه برای اشغال این مناطق به بهانه اقدامات تروریستی بود. کردهای سوریه پس از وقوع جنگ داخلی، بخش قابل توجهی از سوریه را تحت کنترل خود درآورده بودند و با پشتیبانی آمریکا، حاضر به پذیرش اعمال حاکمیت دولت مرکزی سوریه نبودند اما رویدادهای اخیر باعث شد آنها ترجیح دادند تحت حاکمیت مرکزی قرار گیرند تا آنکه برای همیشه تحت حاکمیت ترکیه باشند. حرکت نیروهای ارتش ترکیه در این مناطق و همچنین استقبال شبانه کردها از ارتش سوریه در منبج را می‌بینید.

نظرها

اخبار بیشتر