تبلیغات محیطی شهر تهران ساماندهی شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
تبلیغات محیطی شهر تهران ساماندهی شد

تبلیغات محیطی شهر تهران ساماندهی شد

مهرخبرگزاری مهر |
اعضای شورای شهر تهران در قالب مصوبه‌ای، تبلیغات محیطی در شهر تهران را ساماندهی کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران بررسی اصلاحیه مصوبه ساماندهی تبلیغات محیطی در شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت که کلیات این مصوبه، پس از ارائه گزارش حق‌شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران، با ۲۰ رأی از ۲۰ نفر از حاضرین جلسه به تصویب رسید.

در ابتدا محمدجواد حق‌شناس اظهار کرد: این اصلاحیه برای حضور صاحبان کالا و تبلیغات در راستای رونق تولید ملی و حضور مستقیم برای استفاده از تبلیغات محیطی شهر تهران و امکان بهره‌برداری بهینه از تمامی کالاها است.

وی ادامه داد: این لایحه شرایطی برای صاحبان کالا و خدمات و امکان حضور فعالان اقتصادی را فراهم می‌سازد و درواقع یکی از ابزارهای مهم تبلیغاتی بعد از صدا و سیما خواهد بود. از سوی دیگر، از آنجایی که درآمدهای تبلیغات محیطی از درآمدهای پایدار است، می‌تواند در افزایش سهم درآمدهای پایدار، نقش مهمی داشته باشد.

در ادامه پس از تصویب کلیات طرح، اعضای شورا پیشنهاداتی درباره متن مصوبه ارائه کردند.

سید محمود میرلوحی پیشنهاد داد که در متن، مدیریت پیمان و کارگزاری قید شود که این پیشنهاد، با مخالفت برخی از اعضا مواجه شد و در نهایت با ۱۴ رأی مخالف و ۴ رأی موافق، تصویب نشد.

محسن هاشمی که با تأخیر به جلسه آمده بود، در این باره گفت: احتیاجی نیست که تمام کارهای شهرداری از طریق مناقصه و مزایده انجام شود، چرا که بعضا نیاز است با مشارکت کارهای شهرداری انجام شود. کار تبلیغات نیز از این جنس است. ما برای آنکه بتوانیم مانع فساد شویم، نباید مانع کار نیز شویم. کارگزارانی که مورد اعتماد هستند و عملکرد آنها توسط سازمان‌های بازرسی، مورد بررسی قرار می‌گیرد، می‌توانند در این باره مشارکت داشته باشند.

بهاره آروین که موافق پیشنهاد میرلوحی بود، گفت: حفظ فضای رقابتی فارغ از فساد، برای درآمدزایی ضروری است. مصوبه کنونی در بلندمدت مورد توجه قرار خواهد گرفت و باید سازوکارهای حفظ رقابت مزایده در آن لحاظ شود. ما در این مصوبه برای تبلیغات محیطی، سازوکار تعیین می‌کنیم و باید اصل مزایده با سازوکار فضای رقابتی را مورد توجه قرار دهیم.

حق‌شناس در این باره اظهار کرد: بسیاری از برندهای مطرح، با وجود آنکه سازه تبلیغات محیطی را در شهر تهران بر عهده گرفته‌اند، اما به دلیل تحریم‌ها، دیگر حاضر نیستند در تبلیغات محیطی شهر تهران فعال باشند. دوستان! وضعیت تبلیغات محیطی خوب نیست و بهتر است کمک کنیم که مشکل آن حل شود.

در ادامه سید محمود میرلوحی پیشنهاد دیگری داد که در متن نظام رتبه‌بندی وزارت فرهنگ و ارشاد در تبلیغات محیطی لحاظ شود.

وی درباره پیشنهاد خود گفت: با چنین ساختار کنونی، به دنبال انحصار هستیم؛ باید اولویت و سیاستی که در برنامه مورد توجه قرار گرفته و تأکید آن در حوزه رقابت است را مورد توجه قرار دهیم. سازمان زیباسازی از محیط تبلیغات محیطی ۵۰۰ میلیون تومان درآمد کسب کرده که این درآمد می‌تواند برای سال‌های آتی تا یک میلیارد تومان نیز افزایش یابد.

خبری: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

افشین‌ حبیب‌زاده عضو دیگر شورای شهر تهران در مخالفت با این پیشنهاد، با بیان اینکه نظام بروکراتیک موجود در کشور بسیار پیچیده است و نظام رتبه‌بندی، مانع افزایش رقابت خواهد شد، افزود: ما نباید اختیار خودمان را با نظام رتبه‌بندی از دست بدهیم. مسئله این است که باید در ارتباط با واگذاری سازه‌های تبلیغات محیطی، این مهم مورد توجه قرار گیرد که واگذاری کار به اشخاص حقیقی یا حقوقی، با توانایی آنها سنخیت دارد یا نه؛ باید موجب تسهیل حضور شرکت‌کنندگان بیشتری در این حوزه شویم و این سازمان‌های بازرسی هستند که باید بر فضای موجود نظارت کنند.

بهاره آروین در موافقت با پیشنهاد میرلوحی گفت: نظام رتبه‌بندی، نظام بسیار سهل‌گیرانه‌ای است و حتی شرکت‌هایی که فعالیت ندارند نیز دارای رتبه هستند؛ باید ضمانت‌های لازم برای شرکت‌هایی که اعلام آمادگی دارند، لحاظ شود. باید قراردادهایی که با شرکت‌ها منعقد می‌شود، به شکل حقوقی و دقیق باشد.

در نهایت این پیشنهاد با ۱۱ رأی موافق و ۸ رأی مخالف به تصویب رسید.

بر اساس این پیشنهاد که در ماده ۴ مصوبه اعمال می‌شود «شهرداری تهران (سازمان زیباسازی شهر تهران) موظف است ضمن تمدید شرایط و زمینه برای رقابت آزاد و سالم و قانونمند بین صاحبان نام و نشان تجاری، کانون‌ها و شرکت‌های تبلیغاتی مجاز و واجد صلاحیت در زمینه تبلیغات محیطی و توزیع عادلانه، بهره‌برداری تبلیغاتی بین آنها با رعایت قوانین و مقررات، آئین‌نامه‌ها پس از تعیین تعرفه پایه مزایده سالانه، ابزارهای تبلیغاتی و اخذ تائیدیه هیئت مدیره سازمان اقدام کند».

در ادامه بهاره آروین پیشنهاد داد که اصلاحیه تبصره ۲ ماده ۴ حذف شود.

در این تبصره آمده است که «قرارداد برای دو دوره یکساله بعدی، منوط به عدم تخلف و رعایت مفاد قرارداد، قابل تمدید است» که با مخالفت اعضای شورا و توضیح رئیس سازمان زیباسازی، آروین از پیشنهاد خود صرفنظر کرد.

همچنین در این جلسه سید حسن رسولی پیشنهاد حذف تبصره ۴ الحاقی به ماده ۴ را مطرح کرد که بر اساس ارائه توضیحات، این پیشنهاد با ۹ رأی موافق از ۱۵ عضو حاضر در جلسه، به تصویب رسید

در این تبصره آمده بود که «سازمان زیباسازی موظف است به منظور کسب سهمی از بازار تبلیغات اینترنتی و فضای مجازی، با رعایت قوانین و ضوابط حاکم بر فضای مجازی، موضوع را امکان‌سنجی و نسبت به بررسی آن و شیوه عمل را حداکثر تا ۶ ماه از ابلاغ این مصوبه، ارائه و راه‌اندازی نماید».

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دیشموک؛ شهری پر از رسم و رسوم‌های غلط

الفالف1 روز قبل
به گزارش فارس، بر اساس سرشماری سال ۹۵ جمعیت دیشموک بیش از ۲۶ هزار نفر است و این شهر دارای ۹۰ روستا و ۳۸ دهیاری است. اما این منطقه کوچک در استان کهگیلویه و بویراحمد دارای مشکلات فراوانی است، مشکلاتی که هرازگاهی نام دیشموک را در کل ایران سر زبان‌ها می‌اندازد. سلمان بینا عضو شورای شهر دیشموک در همین خصوص به خبرنگار فارس گفت؛ مسوولان دیشموک بیشتر از آنکه به فکر مردم باشند بیشتر کارشکنی می‌کنند. عضو شورای شهر دیشموک بیان کرد: مدیران دیشموک در بسیاری حوزه‌ها خصوصا فرهنگی کارشکنی می‌کنند و کلی رسم و رسوم غلط در این منطقه است که امام جمعه به تنهایی در حال از بین رفتن این رسم و رسوم غلط کرد. وی با تشکر از همراهی رسانه‌ها در انعکاس رنج‌ها و محرومیت‌های دیشموک عنوان کرد: دیشموک نیازمند جاده، اب و برق و امکانات اولیه است ضمن اینکه در سفر عضو فراکسیون زنان مجلس به دیشموک اشتغالزایی زنان پیشنهاد داده شد.

دسترسی آسان به وکیل

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ یکی از مهمترین مشکلات مردم در پیگیری پرونده‌های قضایی که شاید از علل طولانی شدن رسیدگی‌ها بوده، بی اطلاعی از مبانی قانونی است. در سال‌های اخیر دادن مشاوره و وکیل رایگان به مردم در اولویت‌های دستگاه قضا قرار گرفته که البته بخشی از آن در مرکز وکلای قوه قضائیه دنبال می‌شود. حالا انتظار می‌رود با مشاوره‌های حقوقی رایگان، دسترسی را به وکیل آسانتر می‌کند پرونده‌ها در مراجع قضایی با دقت و سرعت بیشتری پیگیری شوند.

حاشیه‌ای جالب بر یک متن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصی؛ حاشیه‌ای جالب بر یک متندانشگاه امام‌حسین (ع) جاییکه پاسداران جوان زیر نظر بزرگان و پیشکسوتان علوم و فنون پاسداری را برای دفاع از حریم اسلام و ایران آموزش می‌بینند؛ حضور دیروز فرمانده کل قوا در مراسم دانش‌آموختگی افسران این دانشگاه بهانه‌ای شد خبرنگار خبرگزاری صداوسیما حاشیه‌نگاری کند.

افزایش دما در اکثر استان‌ها

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
امیر سرکرده در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: بارش‌ها در سواحل دریای خزر کم شده است و امروز بارش‌ها بیشتر در نواحی و ارتفاعات زاگرس مرکزی مانند استان فارس است که عصر امروز با رگبار و رعد و برق روبرو می‌شود. وی افزود: در جنوب بوشهر نیز همین اتفاق رخ می‌دهد و مناطقی از استان کرمان با پدیده رگبار و رعد و برق در عصر امروز مواجه می‌شود و در ارتفاعات هرمزگان، چهارمحال و بختیاری و کهکیلویه و بویراحمد و همچنین استان لرستان بارش‌های خفیف و پراکنده رخ خواهد داد. وی گفت: فردا هم با این شرایط روبرو خواهیم بود هر چند که در نواحی زاگرس مرکزی بارش‌ها به طور کلی قطع می‌شود، اما در نواحی جنوبی کشور مانند استان فارس، کرمان و هرمزگان در ساعات بعد از ظهر رگبار و رعد و برق موقتی پیش رو خواهد بود. کارشناس هواشناسی خاطر نشان کرد: بیشینه دمای امروز تهران هم به ۲۵ درجه می‌رسد.

فیلم/ حجت‌الاسلام رئیسی: نام امام حسین (ع) رمز وحدت مسلمان‌ها است

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صد و سیما، رئیس پایگاه هفتم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در گفتگو با پایگاه خبری پلیس از کشف ۴۰ کارتن سیگار قاچاق به ارزش ۱۰ میلیارد ریال در مرکز پایتخت خبر داد. سرهنگ رسول محبت گفت: دیروز خبری مبنی بر اینکه فردی در انبار مغازه‌ای در مرکز پایتخت مقدار فراوانی سیگار‌های قاچاق انبار کرده و مشغول خرید وفروش کالای قاچاق است، دریافت شد و گروهی از ماموران پایگاه هفتم پلیس امنیت عمومی مسئولیت پرونده را بر عهده گرفتند. وی با بیان اینکه در تحقیقات پلیسی مشخص شد که خبر صحت دارد، افزود: با هماهنگی‌های قضایی، گروه عملیات این پایگاه برای دستگیری متهم و بازرسی از محل انبار محموله قاچاق به نشانی اعلامی اعزام و موفق شدند متهم را در مغازه‌اش دستگیر و در بازرسی از انبار این مغازه ۴۰ کارتن بزرگ سیگار حاوی ۵۰۰ هزار نخ سیگار قاچاق را کشف کنند که فاکتور و مجوز گمرگی نداشت. رئیس پایگاه هفتم پلیس امنیت عمومی پایتخت با اشاره به اینکه کالای قاچاق کشف شده به همراه متهم تحویل پلیس آگاهی پایتخت برای تحقیقات تکمیلی شد، اضافه کرد: انبار هم با دستور قضایی پلمب شد. وی تاکید کرد: هر واحد صنفی که کالای قاچاق را خریداری و در بازار مصرف عرضه کند، با برخورد قانونی مواجه خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر