آمریکا در تهدید و تحریم ایران تنها مانده است/ حنای شانتاژ آمریکایی‌ها درباره مذاکره رنگی ندارد/ بدعهدان لایق مذاکره نیستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. سیاسی
آمریکا در تهدید و تحریم ایران تنها مانده است/ حنای شانتاژ آمریکایی‌ها درباره مذاکره رنگی ندارد/ بدعهدان لایق مذاکره نیستند

آمریکا در تهدید و تحریم ایران تنها مانده است/ حنای شانتاژ آمریکایی‌ها درباره مذاکره رنگی ندارد/ بدعهدان لایق مذاکره نیستند

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
ابوالفضل حسن‌بیگی، عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: در گذشته ما زیر فصل 8 تحریم سازمان ملل و تحریم شورای امنیت و هجمه بین‌المللی بودیم که بعد از برجام این هجمه از جمهوری اسلامی برداشته شد و امروز آمریکا به تنهایی ایران را تهدید و تحریم می‌کند.

اعتمادآنلاین| ابوالفضل حسن‌بیگی، عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در مورد عدم مذاکره هیچ‌یک از مسؤولان جمهوری اسلامی با آمریکایی‌ها چه در نیویورک و چه در جاهای دیگر، گفت: این استراتژی دائمی و همیشگی جمهوری اسلامی از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی است. از آنجایی که آمریکایی‌ها قبل از انقلاب در اموال ملت ایران، تمامیت ارضی، امنیت ملی و منافع ملی ایران تجاوز کرده‌ است همواره مقابله با آمریکا برای ملت ایران یک استراتژی ثابت بوده است.

وی افزود: ما در طول ۴۰ سال گذشته فقط یک بار مذاکره داشتیم آن هم در مورد برجام بود. مذاکره ما نه با آمریکا بلکه با ۱+۵ بود یعنی آمریکا در کنار ۵ کشور دیگر حضور داشت، در این راستا معاهده‌ای به نام برجام را داشتیم که با روی کار آمدن ترامپ موضع آمریکا تغییر کرد و این تغییر موضع نگرانی‌هایی را در منطقه و همینطور برای ملت ایران به وجود آورد. ما در این راستا، هیچ مذاکره‌ای با آمریکا نخواهیم داشت. همانطور که حضرت امام (ره) فرمودند که بین مظلوم و ظالم هیچ وقت مذاکره نخواهد شد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: الان هم با توجه به اقدام صریحی که ترامپ نسبت به خروج از برجام انجام داد برای تک تک ملت ایران و آن اشخاص محدودی که استباط داشتند می‌شود با مذاکره با آمریکا کار کرد، عینی شد که آمریکا بدعهد و پیمان‌شکن است.

حسن بیگی با بیان اینکه ترامپ به تنهایی جمهوری اسلامی را تحریم می‌کند، تصریح کرد: در گذشته ما زیر فصل ۸ و جزء تحریم سازمان ملل، تحریم‌های سنگین شورای امنیت و هجمه بین‌المللی به جمهوری اسلامی بودیم که بعد از برجام این هجمه از جمهوری اسلامی برداشته شد و امروز آمریکا به تنهایی ایران را تهدید و تحریم می‌کند که این تحریم هم نامشروع و نامقبول است.

وی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی تحت هیچ شرایطی با فشارهای بیگانگان و آمریکا، تسلیم نخواهد شد، بیان کرد: با توجه به قدرت دفاعی جمهوری اسلامی، آمریکایی‌ها هم هیچ حرکت نظامی علیه جمهوری اسلامی، جان، مال و ناموس ملت ایران نمی‌توانند داشته باشند. امروز قدرت موشکی و دفاعی جمهوری اسلامی به گونه‌ای است که به نحو احسن می‌توانند از سرزمین، ناموس، خاک، جان، مال و ملت ایران حفاظت کنند و جای هیچ نگرانی نیست و آمریکایی‌ها هم این موضوع را می‌دانند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: مشاوران ارشد ترامپ هم مدام به وی تذکر می‌دهند که اقدامات نابخردانه و غیرمعمول ترامپ باعث شده که آمریکا در سطح بین‌المللی منزوی شده و روز به روز بیشتر افول کند و جمهوری اسلامی همواره در سطح بین‌المللی صاحب اقتدار می‌شود همانگونه که امروز در خاورمیانه و غرب آسیا شاهد هستیم که مقاومت حرف اول را می‌زند.

در وبسایت خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

حسن‌بیگی گفت: عربستان سعودی و رژیم غاصب صهیونیستی دو متجاوز به حریم کشورهای اسلامی امروز منزوی شده و آنقدر ضعیف شده‌اند که قدرت دفاع از خودشان را هم ندارند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری نیز تصریح کرد: نظر همیشگی و ثابت حضرت امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) است که ما هیچ مذاکره‌ای در هیچ سطحی با آمریکایی‌های متجاوز نداریم و در سفری هم که نخست‌وزیر ژاپن به ایران داشت حضرت آقا به او گفتند که من با ایشان (ترامپ) مذاکره ندارم و ایشان را لایق مذاکره نمی‌دانم و این موضع همیشگی جمهوری اسلامی است.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش تعهدات برجامی ایران در مقابله با خروج آمریکا از برجام، گفت: فقط در مورد برجام مذاکره با آمریکا به آن صورت که اشاره شد، صورت گرفت و اکنون هم اگر آمریکایی‌ها به برجام برگردند همان مسیر سابق صرفا در خصوص مسائل هسته‌ای و برجام ادامه پیدا می‌کند.

حسن‌بیگی گفت: آمریکایی‌ها با شانتاژ و جنگ و عملیات روانی تلاش دارند که به دنیا ثابت کنند ما اهل مذاکره هستیم و ایران اهل مذاکره نیست، حنای شانتاژ آمریکایی‌ها دیگر رنگی ندارد.

این نماینده دور دهم مجلس افزود: از طرفی هم جمهوری اسلامی ایران، کشور ۴۰ سال قبل نیست بلکه قدرتمند‌تر شده و اکنون جمهوری اسلامی در قامت یک ابرقدرت در مقابل آمریکایی‌ها و زیاده‌خواهی آنها صف‌آرایی می‌کند و از منافع ملی کشور خود دفاع می‌کند و آمریکایی‌ها هم همانند سرنگون شدن پهپاد آنها قادر به پاسخگویی در برابر ایران نیستند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان اضافه کرد: مقاومت امروز حرف اول را در منطقه می‌زند، آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی قدرت سابق را ندارند و کسانی هم که دل به کدخدایی آمریکا بسته‌اند بدانند که نه ملت ایران، نه رهبری و نه نیاز است که فریب دیوانه‌ای همچون ترامپ را بخوریم و خدای ناکرده اقدامی انجام دهیم که به جایگاه ایران در سطح بین‌المللی خدشه‌ و آسیبی‌ وارد شود.

منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انفجار خودروی بمبگذاری شده در شهر سلوک سوریه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر، فعالان شبکه‌های اجتماعی تصاویری را از نخستین لحظات انفجار خودروی بمبگذاری شده در شهر سلوک در سوریه پخش کردند که در این انفجار چند نفر کشته و زخمی شدند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
رئیس جمهور با اشاره به طرح‌ها و پروژه‌های مختلفی که در سطح استان یزد و در بخش‌های مختلف به بهره‌برداری رسید، اظهار داشت: اجرای طرح‌هایی با این وسعت به معنای حرکت در مسیر ایجاد تحول بزرگ در سطح استان یزد است. رئیس جمهور افزود: برای بخش راه و راه‌آهن استان ۵۲۵ میلیارد تومان اختصاص دادیم، ضمن اینکه با تأمین اعتبارات لازم به دنبال تکمیل طرح‌های نیمه تمام سفر قبلی هستیم. رئیس جمهور گفت: اقدامات و اعتبارات لازم برای تأمین آب آشامیدنی یزد برای ۳۰ سال آینده در نظر گرفته شده است و اجرای آن را با قوت ادامه خواهیم داد. ضمن اینکه در خصوص اجرای پروژه‌ها در استان یزد بانک‌ها اعتبارات خوبی بالغ بر ۶۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفتند که می‌تواند تحول بزرگی در استان ایجاد کند. رئیس جمهور در پایان خاطر نشان کرد: خوشبختانه استان یزد از ویژگی‌های بسیار خوبی در زمینه گردشگری برخوردار است و بافت تاریخی، معماری و بناهای تاریخی یزد از جمله جاذبه‌های گردشگری این استان است.
الفالف12 ساعت قبل
ویدئویی از آقای روحانی دیدم (۱) که مربوط به سخنانشان در جشنواره شهید رجایی بود. او اعداد و ارقامی را اعلام کرد که خوشبختانه به سرعت توسط سخنگوی دستگاه قضایی پاسخ داده شد. هر چند او نامی از این نهاد نبرد اما ریشه و سابقه عصبانیت ایشان نسبت به این مجموعه‌ بر کسی پوشیده نیست. متاسفانه سخنان آقای روحانی در یزد نه در قامت رئیس‌جمهور که بیشتر در هیبت یک رقیب انتخاباتی بیان شد شاید ایشان آقای رئیسی (رئیس فعلی قوه قضاییه و رقیب سال ۹۶) را هنوز رقیب انتخاباتی خود می‌داند که اینگونه سخن می‌گوید. برخی معتقدند تغییر لحن آقای روحانی و عصبانیت و شبهه افکنی در مسیر مبارزه با فساد اقتصادی بی ارتباط با پرونده برادر ایشان آقای حسین فریدون و محکومیت و زندانی شدنش نیست.
الفالف13 ساعت قبل
کنایه فرمانده سابق سپاه به روحانیگروه سیاسی الف، ۲۰ آبان ۱۳۹۸، ۱۵:۳۹ ۳۹۸۰۸۲۰۱۲۶۰ نظر، ۴ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارسرلشکر جعفری طی توئیتی درباره اظهارات اخیر روحانی نوشت: جناب رئیس‌جمهور اگر در مسیر مبارزه با بی‌عدالتی‌ها کاری نمی‌کنند، لااقل کارهایی که دیگران انجام می‌دهند را تخریب نکنند!

در میان مردم …

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
با هم و در کنار هم بودن، از راه‌های رسیدن به موفقیت است، این جان کلام مردمی است که امروز خبرنگار خبرگزاری صداوسیما به میان آنان رفت …همدلی و همراهی مسولان، جلوگیری از سنگ‌اندازی برنامه‌های کاری، وظیفه شناسی مسولان، علنی نشدن اختلافات، رسیدگی و درک نیاز‌های مردمی، به فکر آینده‌سازان ایران بودن و رعایت حقوق مردم از مهمترین محور‌های گفتگوی خبرنگار ما با مردم بود.
مهرمهر14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سانا، منابع سوری از درگیری میان ارتش سوریه و ارتش ترکیه در حومه تل تمر در شمال استان حسکه خبر دادند. خبرنگار سانا گزارش داد: ارتش سوریه در حال نبرد سنگین با نیروهای اشغالگر ترکیه‌ای در محور روستاهای المناخ و المحمودیه در حومه تل تمر در شمال استان حسکه است. این در حالی است که طی روزهای گذشته ارتش سوریه یک روستا را در شمال سوریه از دست ارتش ترکیه و شبه نظامیان وابسته به آن خارج کرده بود. شایان ذکر است که چندی قبل هم خبرنگار سانا، از درگیری‌های شدید میان ارتش سوریه و ارتش ترکیه در حومه راس العین در شمال شرق سوریه خبر داده و اعلام کرده بود که نبرد سنگینی در تل الورد در حومه راس العین میان ارتش سوریه و نظامیان اشغالگر ترکیه در جریان است. خبرنگار سانا گزارش داده بود: ساکنان منطقه در حال فرار به شکل گسترده از منطقه درگیر هستند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

تاثیر میدان نفتی تازه کشف شده بر اقتصاد و روابط بین‌الملل

خبری11 ساعت قبل

در پی بالا گرفتن اعتراض‌ها در بولیوی،‌ اوو مورالس از قدرت کناره‌گیری کرد

خبری16 ساعت قبل

اظهارات امروز رییس‌جمهور در رفسنجان + فیلم

خبری17 ساعت قبل

سوریه، ایران و ناتو، محور گفت‌وگوی تلفنی ماکرون و ترامپ

ایسنا37 دقیقه قبل

اعزام غیرقانونی تیم وزنه‌برداری به قبرس/وقتی دختر نوجوان در جمع پیشکسوتان مدال می‌گیرد!

فارس46 دقیقه قبل

شکایت خانم دکتر داروساز از همکارش به اتهام تعرض

خبر فوری47 دقیقه قبل

فتاحی: اجتماعی شدن کتابخانه‌ها به توسعه خدمات و ارتقاء منزلت کتابداران می‌انجامد

فارس47 دقیقه قبل

گاتزتا: رافائل بنیتس کایخون را می‌خواهد؛ دالیان آماده ارائه پیشنهادی با دستمزد ۸ میلیون یورویی به وینگر اسپانیایی

طرفداری48 دقیقه قبل

تشدید اسلام هراسی در فرانسه؛ تبعیض سازمان یافته علیه مسلمانان با کمک دولت‎های اروپایی

میزان‌آنلاین49 دقیقه قبل

وجود بیش از ۳ هزار اتوبوس فرسوده در تهران/نوسان قیمت‌ها نوسازی ناوگان را به تاخیر انداخت

میزان‌آنلاین49 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها