سلبریتی‌ها چگونه با لایک و فالوی شما کاسبی می‌کنند+فیلم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا
  4. اقتصادی

سلبریتی‌ها چگونه با لایک و فالوی شما کاسبی می‌کنند+فیلم

رکناخبرگزاری رکنا |
رکنا: اندر حکایت بحث تبلیغات در فضای مجازی، این بار می‌رسیم به بازار پر سود این مهم در صفحات برخی از سلبریتی‌ها که می‌توان از آن به عنوان یک تجارت یاد کرد.

حجم ویدیو: 4.10M | مدت زمان ویدیو: ۰۰:۰۰:۳۹

به گزارش رکنا، نرخ تبلیغات در صفحات سلبریتی‌ها بستگی به میزان شهرت آنها دارد یعنی هرچه مشهورتر، دریافتی‌ها بیشتر. مثلا برخی از بازیگران برای تبلیغات خود ادمین دارند و او با مصوبات تعیین شده از سوی خود این نرخ‌ها را تعیین و به سفارش دهندگان ابلاغ می‌کند. گاهی سلبریتی‌ها در این زمینه از یکدیگر تبعیت می‌کنند و دریافتی‌های خود را با سایر همکاران خود قیاس کرده و به این ترتیب نرخ‌هایشان را تغییر می‌دهند.

این دریافت‌های حاصل از تبلیغات به حدی وسوسه انگیز است که سایر سلبریتی‌ها را به این فکر انداخته است که به هر طریق ممکن تعداد فالوورهای خود را افزایش دهند، حتی به قیمت موج سواری بر جریاناتی که براندازان آن ور آبی به راه می‌اندازند یا اهانت به مقدسات و اعتقادات مردم برای جبران خلاءها و دیده شدن در مسیر و هدفی که در پیش گرفته‌اند. اتفاقی که به تازگی از سوی برخی از آنها شاهد بودیم.

امثال صبا کمالی و یا سمانه پاکدل که بسیار ناشیانه به ماجرایی وارد شدند که خودشان هم اطلاع چندانی از آن نداشتند و شاید بدون آنکه متوجه باشند با هدف دیده شدن، تبدیل به ابزاری برای پیشبرد خواست دشمنان شدند.

البته ناگفته نماند که برخی از سیاسیون هم با پیوستن به این موج، آب در آسیاب دشمن ریختند. اما نکته قابل توجه اقدام خودجوش کاربران در حمایت از این دست سلبریتی‌هاست. پس از ماجراهای پیش آمده عده‌ای با فالو و لایک پست‌های بی‌سر و ته و بی‌سوادانه آنها، تحت تاثیر جو، آنها را در این کاسبی وسوسه انگیز و پرسود حمایت می‌کنند. مثلا در جریان دختر آبی، بیشتر سلبریتی از بازیگران تا فوتبالیست و حتی برخی از سیاسیون، به انتقاد تند از مسئولین برای اتفاقی که رخ داد، پرداختند و در لحظه‌ای همه تبدیل به مدافعان حقوق زنان شدند. همان‌ها که به جای تقبیح اقدام به خودکشی سحر خدایاری، از وی اسطوره مظلومی ساختند که تحت تاثیر فشارهای روانی وارده از سوی دولت و جامعه تصمیم گرفته به این شیوه به زندگی خود پایان بدهد.

این در حالی است که وقتی از این جماعت به اصلاح مدافع حقوق زنان و مظلومیت آنها، دعوت می‌شود که برای شادی کودکان نیازمند تنها در مراسم باشند، برای حضور خود مبلغ تعیین می‌کنند و به بانیان می‌گویند در غیر این صورت نمی‌آییم. برخوردهایی اینچنینی به خوبی ماهیت واقعی این سلبریتی ‌های به ظاهر نوع دوست و مهربان را نشان می‌دهد. آنهایی که محبتشان قیمت مشخص دارد که اگر نباشد دیگر مهربان نیستند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

البته در میان این خیل خود همه چیزدان پندار، هستند هنوز کسانی مانند پگاه آهنگرانی بازیگر شناخته شده کشورمان که به جایگاه واقعی خود واقفند و معتقدند اظهار نظر درباره مسائل غیرتخصصی و خارج از حیطه کاری، جایز نیست و قرار نیست به صرف نوع حرفه و یا تعداد دنبال کنندگان در فضای مجازی به خود اجازه دهند که در باره هرچیزی به ویژه مسائل سیاسی اظهارنظر کنند.

این افراد هنوز نیاموخته‌اند در شرایطی که جامعه در حساس‌ترین دوران خود قرار دارد،، مسائل مهمتری از دغدغه‌های شخصی آنها وجود دارد که می‌تواند اهمیتی در سطح ملی داشته باشد و منافع مردم را شامل شود. آنهایی که زیر پرچم جمهوری اسلامی قد کشیده و اگر به جایی رسیده‌اند از برکات انقلاب است، امروز در حرکتی بی‌شرمانه و ناسپاسانه در مقابل نظام و جمهوری اسلامی و در کنار دشمنان ایستاده‌اند. ناگفته نماند که فضای مجازی به دلیل امکانی که فراهم آورده است، بستر خوبی است برای این دسته از عناصر خودفروخته‌ شده که بتوانند تریبون شوند و خود را دانای کل بپندارند. البته همانطور که ذکر شد پشت این خودنمایی‌های مجازی، اهداف متعددی وجود دارد که اصلی‌ترین آنها می‌تواند همان ابراز وجود باشد برای آن دسته که نتوانستند با هنرشان مخاطب را جذب کنند و حالا به ناچار متوسل به شبکه‌های اجتماعی شده‌اند تا با فریب کاربران، شاید آبرویی برای خود کسب کنند که به ضرس قاطع ناموفق بوده‌اند چرا که مخاطب ایرانی آنقدر هشیار است که خیلی زود پی به نیت پلید آنها ببرد.

سخن پایانی

در تبلیغات، جذب فالوور، خودنمایی و یا هر دلیل دیگری که برخی از سلبریتی ‌ها را سلبریتی فضای مجازی می‌کند، نقش کاربران قابل انکار نیست. هر یک از ما به عنوان استفاده کنندگان شبکه‌های اجتماعی، با تایید و فالو این افراد برای آنها و سایرین این ذهنیت کاذب را ایجاد می‌کنیم، راهی که در پیش گرفته‌اند درست است و حتما به این طریق به هدف خود می‌رسند و این شیوه در نهایت به یک الگو تبدیل می‌شود و سبب می‌شود افراد دیگر هم با زیرسوال بردن ارزش‌ها و توهین به مقدسات و به خطر انداختن منافع ملی و خلاصه به هر طریق ممکن، مبادرت به دیده شدن و جذب فالوورهای بیشتر کنند. پس به خاطر داشته باشیم با دنبال کردن و لایک‌های به ظاهر ساده، به گسترش چه ضدفرهنگی کمک می‌کنیم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری12 ساعت قبل
سخنگوی دولت گفت: در دولت یازدهم این بار سوم است که قیمت بنزین افزایش پیدا می‌کند. علی ربیعی سخنگوی دولت، طی گفت‌وگویی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا دولت قبل از افزایش قیمت بنزین اطلاع‌رسانی نداشت و مردم را قانع نکرد؟ گفت: اقناع سازی درباره افزایش قیمت بنزین از چند سال قبل انجام شده بود و تعجب می‌کنم چرا برخی بزرگان انتقاد می‌کنند که چرا ما در موضوع افزایش قیمت بنزین اقناع سازی انجام نداده‌ایم. سخنگوی دولت افزود: یکی دو نفر از بزرگان هم دیدم چنین حرفی زده بودند. ربیعی افزود: بحث پیرامون اینکه قیمت حامل‌های انرژی باید به فوب خلیج فارس برسد بحث تازه‌ای نیست و مدتهاست صورت می‌گیرد، اما مردم، چون تصوری از آثار این تصمیمات نداشتند دقت نکردند، اما نخبگان به این موضوع دقت داشتند. دولت در کنار مردم است و زندگی سخت مردم را درک می‌کند و خیلی مسئولان زندگی شان شبیه زندگی مردم است و تصور نشود ما به فکر مردم نیستیم.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دلار امروز در بازار آزاد با کاهش ۲۰۰ تومانی نسبت به دیروز ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان فروخته و ۱۱ هزار و هشتصد تومان خریداری می‌شود. همچنین هر یورو امروز با کاهش ۲۰۰ تومانی نسبت به دیروز ۱۳ هزار تومان فروخته و ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان خریداری می‌شود. فعالان بازار معتقدند تدابیر بانک مرکزی و کاهش تقاضا مهمترین دلایل افت قیمت‌ها در این بازار محسوب می‌شود.

مردم نگران افزایش قیمت‌ها نباشند

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
تاکید دوباره دولت و وزرای اقتصادی با تدابیر دستگاه‌های نظارتی برای رصد بازار، هیچ نگرانی برای افزایش قیمت‌ها به علت اصلاح قیمت بنزین وجود ندارد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ حیاط پاستور امروز در حالی میزبان خبرنگاران بود که موضوع اصلی پرسش‌ها را اغتشاشات اخبر تشکیل می‌داد. تاکید دوباره دولت و وزرای اقتصادی با تدابیر دستگاه‌های نظارتی برای رصد بازار، هیچ نگرانی برای افزایش قیمت‌ها به علت اصلاح قیمت بنزین وجود ندارد و به ویژه در حوزه حمل و نقل با افزایش سهمیه خودرو‌هایی که در این بخش فعال هستند نرخ کرایه‌ها و همچین حمل بار افزایش نخواهد یافت.
ایبناایبنا12 ساعت قبل
علمداری تاکید کرد: رشد ۲۵ درصدی در تعداد تسهیلات مشارکت مدنی پرداخت شده، مربوط به بازار ساخت و ساز است و ارتباطی به روند پرداخت تسهیلات مربوط به بازسازی اماکن مسکونی حوادث غیرمترقبه همچون سیل و زلزله نیست چرا که تسهیلات بازسازی در گروه تسهیلات مشارکت مدنی طبقه ­بندی نمی­ شود. براساس این گزارش، در هفت ماهه اول امسال بیش از ۲۱ هزار فقره تسهیلات مشارکت مدنی توسط بانک مسکن پرداخت شد. رشد ۲۵ درصدی در تعداد پرداخت تسهیلات ساخت مسکن طی هفت ماهه اول امسال مدیون جهش اساسی پرداخت تسهیلات در ماه مهر است. در مهر ماه پارسال ۲ هزار و ۷۰۰ فقره تسهیلات مشارکت مدنی پرداخت شد اما افزایش تقاضا از سمت تولیدکنندگان مسکن در مهر ماه امسال برای دریافت تسهیلات باعث شد بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات مشارکت مدنی توسط بانک مسکن در این ماه پرداخت شود. پیش‌بینی می­‌شود ادامه این روند افزایشی در پرداخت تسهیلات مشارکت مدنی ساخت ناشی از رشد تقاضا از سمت تولیدکنندگان مسکن باعث شود عرضه مسکن جدید در شهرها رونق بگیرد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
محمد سولکی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه انجمن خیرین مسکن ساز در مراکز استان‌ها و ۱۲۰ شهرستان فعالیت می‌کند گفت: انجمن خیرین مسکن ساز در طی ۸ سال اقدام به ساخت ۴۰ هزار واحد مسکونی کرده است و ۳۰ هزار واحد مسکونی دیگر در حال تکمیل است. وی ادامه داد: محور فعالیت خیرین مسکن ساز تامین مسکن و خانه دار کردن خانواده‌های محروم و دارای معلول است. مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز تصریح کرد: واحد‌های مسکونی که خیرین می‌سازند در مکان‌های مناسب و دارای خدمات شهری و امکانات رفاهی است. سولکی تصریح کرد: افرادی که توانایی پیش پرداخت اولیه مسکن را داشته باشند می‌توانند با ۳۰ میلیون تومان صاحب خانه شوند و اگر توانایی پرداخت نداشته باشند به ان‌ها براساس شرایط کمک خواهیم کرد. وی ادامه داد: این واحد‌ها دارای تسهیلات ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومانی است و اگر فردی توان پرداخت اقساط را نداشته باشد برای پرداخت اقساط نیز کمک خواهیم کرد. وی ادامه داد: دولت با تسریع در واگذاری زمین به خیرین و ارائه تسهیلات ارزان قیمت خیرین را برای ساخت واحد‌های بیشتر یاری کند.
نامه‌نیورنامه‌نیور13 ساعت قبل
مروری بر تجربه هند در زمینه سهمیه بندی و تعیین قیمت بنزین؛ مهمترین تدبیر دولت هند برای افزایش قیمت بنزین افزایش قیمت در برخی ایالات است. با تصمیم چند روز گذشته سران قوا، قیمت بنزین سهمیه‌ای به ۱۵۰۰ تومان و نرخ بنزین آزاد هم به ۳۰۰۰ تومان رسید. برخی از نمایندگان معتقدند در شرایط فعلی افزایش قیمت بنزین منطقی نبود. مهمترین تدبیر دولت برای افزایش قیمت بنزین و کسب درآمد از آن (جهت تامین بودجه لازم برای واردات نفت) افزایش قیمت بنزین در برخی ایالات است. روش دینامیک قیمت سوختسیاست دیگری که دولت هند در مورد بنزین پیش گرفته سیاست «روش دینامیک قیمت سوخت» است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری10 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

آخرین تمرین تیم امید برگزار شد

نود5 دقیقه قبل

گرفتار شدن ۵۰ خودرو در برف خوزستان

رکنا6 دقیقه قبل

راهپیمایی تقویت وحدت و امنیت جامعه در بروجرد برگزار می‌شود

مهر8 دقیقه قبل

دو مغازه عروسک فروشی در بازار تهران آتش گرفت

رکنا10 دقیقه قبل

۲۴۰۰ بازداشتی در جریان اعتراضات عراق آزاد شدند

مشرق‌نیوز11 دقیقه قبل