بیش از ۵۱ میلیون مترمکعب آب شرب در کردستان تولید شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
بیش از ۵۱ میلیون مترمکعب آب شرب در کردستان تولید شد

بیش از ۵۱ میلیون مترمکعب آب شرب در کردستان تولید شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مدیرعامل شرکت آبفا استان کردستان گفت: در ۵ ماهه نخست سال‌جاری ۵۱ میلیون و ۱۴۶ هزار مترمکعب آب شرب در استان تولید شد.

- اخبار استانها -

محمدحسین محمدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در سنندج، اظهار داشت: در ۵ ماهه نخست سال‌جاری ۵۱ میلیون و ۱۴۶ هزار مترمکعب آب شرب در شهرهای استان کردستان تولید شد که ۲۰ میلیون و ۸۸۰ هزار مترمکعب آن از منابع زیرزمینی و ۳۰ میلیون و ۲۶۷ هزار مترمکعب از منابع سطحی بوده است.

مدیر عامل شرکت آبفا استان کردستان افزود: بیشترین حجم آب تولیدی به‌ترتیب مربوط به شهر سنندج با ۲۲ میلیون و ۴۷۲ هزار مترمکعب، مریوان با ۶ میلیون و ۱۴۰ هزار و بانه با ۴ میلیون و ۸ هزار مترمعکب بوده است.

وی با بیان اینکه در ۵ ماهه نخست سال‌جاری، ۵۱۰۰ فقره انشعاب در بخش‌های آب و فاضلاب به متقاضیان شهرهای استان واگذار شده است؛ گفت: در این مدت ۱۱ هزار حادثه در بخش آب و ۳ هزار حادثه در بخش فاضلاب توسط واحدهای اتفاقات در شهرهای مختلف استان رفع شده است.

محمدی بیان کرد: در ۵ ماهه نخست سال‌جاری استان حدود ۳۴ هزار و ۲۰۰ مترمکعب فاضلاب در استان جمع‌آوی شده که ۲۷ هزار و ۸۰۰ مترمکعب آن تصفیه شده است.

مدیر عامل شرکت آبفا استان کردستان خاطرنشان کرد: همچنین در این مدت ۵٫۸ کیلومتر عملیات اصلاح، ۱۵٫۵ کیلومتر عملیات توسعه شبکه آب، ۱۸٫۹ کیلومتر عملیات اصلاح و ۸٫۷ کیلومتر عملیات توسعه شبکه فاضلاب در سطح استان اجرا شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دیشموک؛ شهری پر از رسم و رسوم‌های غلط

الفالف1 روز قبل
به گزارش فارس، بر اساس سرشماری سال ۹۵ جمعیت دیشموک بیش از ۲۶ هزار نفر است و این شهر دارای ۹۰ روستا و ۳۸ دهیاری است. اما این منطقه کوچک در استان کهگیلویه و بویراحمد دارای مشکلات فراوانی است، مشکلاتی که هرازگاهی نام دیشموک را در کل ایران سر زبان‌ها می‌اندازد. سلمان بینا عضو شورای شهر دیشموک در همین خصوص به خبرنگار فارس گفت؛ مسوولان دیشموک بیشتر از آنکه به فکر مردم باشند بیشتر کارشکنی می‌کنند. عضو شورای شهر دیشموک بیان کرد: مدیران دیشموک در بسیاری حوزه‌ها خصوصا فرهنگی کارشکنی می‌کنند و کلی رسم و رسوم غلط در این منطقه است که امام جمعه به تنهایی در حال از بین رفتن این رسم و رسوم غلط کرد. وی با تشکر از همراهی رسانه‌ها در انعکاس رنج‌ها و محرومیت‌های دیشموک عنوان کرد: دیشموک نیازمند جاده، اب و برق و امکانات اولیه است ضمن اینکه در سفر عضو فراکسیون زنان مجلس به دیشموک اشتغالزایی زنان پیشنهاد داده شد.

نماهنگی از مداح ترک زبان: من الغریب الی الحبیب

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
حضرت سید الشداء (ع) مصادف با روز دوم محرم، نامه‌ای به حبیب ارسال کرد و نوشت: من الغریب الی الحبیباز حسین بن علی به حبیب بن مظاهر، واما بعد …حبیب خودت را به ما برسان، بیا ای حبیب ما، بیا دیر میشود …نماهنگ متفاوت حامد صفاری مداح ارومیه‌ای اهل بیت عصمت و طهارت، به مناسبت اربعین حسینی با شعر فارسی، ترکی و عربی، ابراز احساسات معنوی و عاشقانه با حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) است که با عنوان «الی الغریب» با مضمون شتافتن به سوی امام حسین (ع) که خود را غریب نام برده است.

مرد عراقی بخاطر زائران ایرانی از قاتل پسرش گذشت / همه مسافران شوکه شدند + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، «حسن قلی‌زاده» که تاکنون سه بار در پیاده‌روی اربعین شرکت کرده، می‌گوید: دو مرد عراقی جلوی اتوبوس ما را گرفتند تا از زائران حسینی میزبانی کنند. یک کدام که دیرتر رسیده بود، از دیگری خواست از خون فرزندش که به دست پسر او به قتل رسیده بود، بگذرد تا فرصت میزبانی را واگذار کند. مرد عراقی در کمال تعجب پذیرفت. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

طرح چهار ماده‌ای ایران برای یمن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

(ویدئو) عجیب‌ترین اسپیکر دنیا

فراروفرارو1 روز قبل
کمپانی SRAY اسپیکر جدیدش را معرفی کرد که قابلیتی جالب دارد. این اسپیکر صدا را فقط در یک خط مستقیم پخش می‌کند، و موج صوت به اطراف پخش نمی‌شود، به عبارتی اگر در کنار این اسپیکر بایستید صدا را نمی‌شنوید.

فیلم | روایت خبرگزاری فارس از پایان توهمات روح الله زم

خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
یکی از مقاصدی که همیشه برای سفر جذاب بوده است، جنگل‌ها هستند. جنگل‌ها در همه فصلی جاذبه‌ی خاص خودشان را دارند و شما را به وجد می‌آورند. در بهار با سرسبزی خود، در پاییز با تغییر رنگ خود و دیدن هزاران برگ رنگی و در دیگر فصل‌ها نیز به همین صورت! پیشنهاد امروز ما برای شما سفر به شمال است. سفر به جنگلی در شمال که هنوز بکر مانده است و جوری مرموز به نظر می‌آید که انگار در دل خود رازهای تاریک و ترسناکی پنهان کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر