بیمه رایگان یک آهن فروش میلیاردر/تعیین تکلیف ۸۰ هزار چند بیمه‌ای
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اقتصادی
بیمه رایگان یک آهن فروش میلیاردر/تعیین تکلیف ۸۰ هزار چند بیمه‌ای

بیمه رایگان یک آهن فروش میلیاردر/تعیین تکلیف ۸۰ هزار چند بیمه‌ای

مهرخبرگزاری مهر |
ساری - مدیرکل بیمه سلامت مازندران گفت: یک فرد به رغم داشتن فروشگاه آهن آلات و درآمدهای میلیاردی به صورت رایگان تحت پوشش بیمه همگانی سلامت است که با اجرای طرح تعیین مزد، عدالت محقق می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، رسول ظفرمند ظهر سه شنبه در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه طبق قانون همه افراد جامعه باید تحت پوشش بیمه باشند تصریح کرد: همه افراد فاقد بیمه باید برای تعیین تکلیف و دریافت دفترچه بیمه اقدام کنند و اگر افراد از نظر منابع درآمدی و مالی زیر ۴۰ درصد حداقل حقوق و مزایای قانون کار درآمد داشته باشد، تمامی حق بیمه آن از سوی دولت پرداخت می‌شود.

وی افزود: همچنین افرادی که بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصد حداقل حقوق اداره کار درامد داشته باشند، ۵۰ درصد حق بیمه آن از سوی دولت پرداخت می‌شود و در حال حاضر حق بیمه بالای ۷۰ تا ۸۰ درصد بیمه شدگان سلامت توسط دولت پرداخت می‌شود.

ظفرمند ادامه داد: اگر افراد نسبت به تعیین و تکلیف وضعیت خود از طریق آزمون تعیین وسع اقدام نکنند باید حق بیمه خود را کامل پرداخت کنند.

وی تعیین وسع را برای بهره مندی افراد از بیمه لازم دانست و گفت: در حال حاضر یک فردی به رغم داشتن درامدهای میلیاردی و فروشگاه آهن آلات تحت پوشش بیمه همگانی است که اجرای طرح تعیین مزد، در شناسایی افرادی از این دست موثر خواهد بود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

مدیرکل بیمه سلامت مازندران گفت: با اجرای تعیین مزد، از دستگاه‌های مختلف نظیر دارایی، ثبت احوال و غیره استعلام خواهد شد و اعتبارات بخش سلامت به سمت عدالت سوق می‌یابد و هدف آن کاهش چتر پوشش بیمه‌ای نیست.

وی با بیان اینکه معطلی و تعطیلی در ارائه خدمت و صیانت از حقوق مردم نداریم گفت: سه دهم درصد جمعیت پوشش بیمه سلامت را بیماران خاص تشکیل می‌دهند و بالای ۱۰ درصد هزینه‌ها مخصوص این بیماران است و سالانه ۷۰ میلیارد تومان از هزینه‌ها صرف این بیماران می‌شود.

وی با اظهار اینکه قصد دولت و بیمه سلامت پوشش بیمه‌ای برای افراد نیازمند و مستحق است گفت: برای افراد نیازمند باید بیشتر هزینه شود.

مدیرکل بیمه سلامت به پروژه‌های نوین و الکترونیکی سلامت در استان گفت: در فصل استحقاق سنجی، حدود ۸۰ هزار نفر که چند بیمه‌ای بودند تعیین تکلیف شوند.

ظفرمند با بیان اینکه در ارسال الکترونیکی اسناد جزو شش استان برتر بودیم گفت: خوشبختانه ۹۹ درصد اسناد بیمارستانی در ماه تیر به صورت الکترونیکی ارسال شده است و رسیدگی آن به پایان رسیده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نوسان در بازار‌های مالی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

جزئیاتی از طولانی‌ترین پرواز جهان | نیویورک تا سیدنی بدون توقف

همشهریهمشهری10 ساعت قبل
بلومبرگ نوشت: این پرواز آزمایشی ۲۰ ساعته از رکورد پرواز سنگاپور به نیویورک که تاکنون طولانی‌ترین پرواز بدون توقف جهان بود، عبور خواهد کرد. این هواپیما که ساعت ۹ جمعه شب (به وقت شرق آمریکا) نیویورک را ترک می‌کند و ساعت ۷ صبح یکشنبه (به وقت استرالیا) به سیدنی می‌رسد، حامل شمار زیادی از پزشکان و دانشمندان خواهد بود. هواپیمایی کانتاس همچنین در نظر دارد پرواز دیگری را از لندن به سیدنی انجام دهد که یک ساعت بیشتر از پرواز نیویورک-سیدنی طول می‌کشد. در حال حاضر هیچ هواپیمایی قادر نیست چنین مسیرهای طولانی را بدون توقف و با ظرفیت کامل مسافران و بار طی کند. اما دو هواپیمایی که شرکت‌های ایرباس و بوئینگ در حال تکمیل آن‌ها هستند، قرار است این توانایی را داشته باشند.

«جوکر» پدیده امروز سینمای جهان، فیلم نفروشی که می‌فروشد!

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
پس از نگرانی‌هایی که از بروز خشونت پس از نمایش فیلم جدید «جوکر» ایجاد شده است، سینماهای زنجیره‌ای مهم در آمریکا استفاده از هر گونه ماسک، پوششی و اسلحه اسباب بازی که موجب ناراحتی سایر مخاطبان در حین نمایش فیلم شود را ممنوع اعلام کردند. «خواکین فینیکس» پس از «جک نیکلسون»، «هیث لجر» و «جارد تلو»، چهارمین فردی است که در یک فیلم بلند سینمایی در نقش جوکر بازی می‌کند. بحث ساخت فیلم مستقلی بر پایه شخصیت جوکر از سال ۲۰۱۶ آغاز شد. جوکر تاکنون ۵۵۶ میلیون دلار در سرار جهان فروش کرده در حالی که بودجه ساخت آن ۵۵ میلیون دلار است که آن را به دهمین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۹ تبدیل می‌کند. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، تازه واردان گیشه نتوانستند ترمز قطار پر سرعت فیلم جوکر را بکشند.

(تصاویر) گزارش رسانه خارجی از بیمارستان کودکان در ایران

19+
فراروفرارو12 ساعت قبل

ترامپ از استعفای وزیر انرژی آمریکا خبر داد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا این خبر را یک روز قبل از فرا رسیدن ضرب الاجل تعیین شده دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا برای ریک پری به منظور ارائه اسناد مرتبط با تحقیق مرتبط با استیضاح رئیس جمهور آمریکا مطرح کرد. ترامپ در گفتگو با خبرنگاران در تگزاس گفت: ریک یک کار خارق العاده در بخش انرژی انجام داد، اما اکنون زمان آن فرا رسیده است و سه سال زمانی طولانی است. تاریخ دقیق استعفای پری مشخص نیست. پری که مدت زمانی طولانی فرماندار تگزاس بود، اوایل این ماه اعلام کرد برنامه‌ای برای استعفا کردن از سمت خود ندارد. او گزارش رسانه‌ها را در این باره رد کرد که انتظار می‌رود او در ماه نوامبر از سمت خود استعفا کند. طی هفته‌های اخیر، او خود را درگیر تحقیقات در ارتباط با استیضاح رئیس جمهور آمریکا دید که ریاست جمهوری ترامپ را تهدید می‌کند. سه کمیته در مجلس نمایندگان آمریکا در روز دهم ماه اکتبر (۱۸ مهر) یک احضاریه برای پری صادر کردند تا او اسناد مربوط به نقشش در تلاش‌های ترامپ برای تحت فشار قرار دادن ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین برای انجام دادن تحقیقاتی درباره رقیب سیاسی ترامپ را در انتخابات سال ۲۰۲۰, ارائه کند. سیاست ترامپ در قبال اوکراین در کانون تحقیقات مرتبط با استیضاح او قرار دارد و این موضوع از گفتگوی تلفنی روز ۲۵ ژوئیه (۳ مرداد) نشأت می‌گیرد که ترامپ طی آن زلسنکی را برای تحقیق درباره جو بایدن معاون پیشین رئیس جمهور و پسرش هانتر تحت فشار قرار داد. میک مالوینی سرپرست کارکنان کاخ سفید در روز پنجشنبه اعلام کرد ترامپ پری را مأمور همکاری با رودی جولیانی وکیل شخصی خود در ارتباط با سیاست واشنگتن در قبال اوکراین کرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴ - حمله به ایران برای فرار از رکود از سوی ترامپ به دلیل فراراز رکود مالی بعدی درآمریکا یکیاز بحث برانگیز‌ترین پیش بینی‌های نشریه گاردین است که درشماره‌های تازه این نشریه درج شده است. در این شرایط، رکود جهانی دیگر می‌تواند ایتالیا و سایر کشورها را به خروج از منطقه یورو مصمم سازد. نهم، هنگامی که نرخ رشد اخیرا ۴ درصد بود، ترامپ در حال حمله به فدرال رزرو بود. البته لازم به گفتن نیست که این امر رکود جهانی جهانی را حتی شدیدتر می‌کند. احتمال سیاست‌های پولی غیر متعارف بیشتر با ترازنامه‌های ضعیف و عدم وجود آرا برای کاهش نرخ سیاست محدود خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر