بهداشت و درمان سهم شایسته‌ای در بازگشت سعادتمندانه مددجویان به جامعه دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
بهداشت و درمان سهم شایسته‌ای در بازگشت سعادتمندانه مددجویان به جامعه دارد

بهداشت و درمان سهم شایسته‌ای در بازگشت سعادتمندانه مددجویان به جامعه دارد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
مدیرکل زندان‌های استان تهران گفت: بهداشت و درمان زندان‌های استان تهران از ستون‌های اصلی برای کاهش آسیب رفتارهای پرخطر مددجویان در زندان‌ها به شمار می‌رود و مأموریت‌های متنوعی در پیشگیری و درمان آنان دارد.

به گزارش ایسنا، حیات الغیب مدیرکل زندان‌های استان تهران در بازدید سردار سعید منتظرالمهدی سخنگو و معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی مواد مخدر کشور که از روند درمان با متادون ندامتگاه قزلحصار بازدید کرد، گفت: بهداشت و درمان زندان‌های استان تهران از ستون‌های اصلی برای کاهش آسیب رفتارهای پرخطر مددجویان در زندانها به شمار می‌رود و مأموریت‌های متنوعی در پیشگیری و درمان آنان دارد.

حیات الغیب ادامه داد: این واحد آمادگی دارد ضمن استفاده از تمامی ظرفیت‌های و برنامه‌ریزی دقیق، هدفمند و هوشمندانه و نیز ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های عضو و مرتبط برای درمان مددجویانی که در بدو ورود اعتیاد داشتند، از طریق MMT و اهتمام در اجرای سیاست‌های کلی مبارزه با مواد مخدر، با رویکرد پیشگیری از اعتیاد و ایجاد نشاط در جهت مصون‌سازی محیط زندان و همچنین درمان معتادان از طریق حرفه‌آموزی و حمایت‌های اجتماعی لازم، نسبت به تحقق آن اهتمام نماید.

وی گفت: در زندان‌های استان تهران، زندانیان واجد شرایط و دارای اعتیاد با مداخلات تخصصی نیروهای مجرب، تحت درمان MMT قرار می‌گیرند و خدمات مذکور، نتایج ارزشمندی در سالم سازی زندان‌ها به دنبال داشته است.

مدیرکل زندانهای استان تهران تأکید کرد: باید در کنار استفاده از متادون و سایر ابزارهای درمانی، به امر مشاوره‌های تخصصی و روان درمانی توجه ویژه داشته، با برگزاری کلاس‌های آموزشی از طریق مربیان NA به درمان پایدار اعتیاد دست یافت.

بهداشت و درمان سهم شایسته‌ای در بازگشت سعادتمندانه مددجویان به جامعه دارد - 5

حیات الغیب بر لزوم رعایت تکریم و حفظ حقوق شهروندی مددجویان در زندانهای استان تأکید کرد و گفت: مددجو از بدو ورود که با حکم قضایی وارد ندامتگاه می‌گردد دارای حقوقی است و ما زندانبان نسبت به ادای این حق و حقوق تکلیف شرعی و قانونی داریم.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

مدیر کل زندانهای استان تهران افزود: مددجو بعنوان شخص مستأصل و آسیب دیده اجتماعی که به هر دلیل در زندان تحمل کیفر می‌کند، نیازمند کمک‌های معنوی ما و همه آحاد جامعه است و بایستی در چارچوب قانون نسبت به مساعدت قضایی، رفاهی، اصلاحی و تربیتی انجام وظیفه نماییم.

حیات الغیب با ابراز رضایتمندی از واحد بهداشت درمان زندانهای استان تهران در ارائه بهینه خدمات بهداشتی و درمانی افزود: اداره بهداشت و درمان در کنار واحد‌های سلامت، قضایی، اشتغال و فرهنگی یکی از واحدهای تأثیر گذار در امر بازپروری روحی و روانی مددجویان بحساب می‌آید که سهم شایسته‌ای دربازگشت سعادتمندانه مددجویان به کانون خانواده وجامعه دارد.

حیات الغیب در پایان سخنان خود گفت: استفاده از پزشکان متخصص در بخش ورودی و قرنطینه ندامتگاه‌ها می‌تواند در شناسایی مددجویان بیمار، کنترل، شیوع و گسترش بیماریهای پرخطر رفتاری تأثیر بسزایی داشته باشد.

سردار منتظر المهدی در این حضور ضمن تقدیر از واحد بهداشت و درمان ندامتگاه قزلحصار، همکاری لازم برای درمان مددجویان بیمار به مواد مخدر از طریق دستگاه‌های عضو و مرتبط را در دستور کار قرار داد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
این مرد ایرانی ماه گذشته به دلیل خود درمانی برای بزرگ کردن سایز آلت تناسلی خود به شدت بیمار و برای درمان به بیمارستانی در استرالیا منتقل شده است. عصر ایران: یک مرد ایرانی پناهجو در جزیره «پاپوا گینه نو» به دلیل خود درمانی روی «آلت تناسلی» خود به استرالیا پناهنده شده است. این مرد ایرانی برای بزرگ کردن سایز، به آلت تناسلی خود روغن نخل تزریق کرده بود. بر اساس این گزارش برای درمان این مرد ۱۰ هزار دلار از جیب مالیات دهندگان استرالیایی هزینه شده است. این مرد ایرانی از سال ۲۰۱۳ در جزیره «پاپوا گینه نو» بازداشت بوده و طبق گزارش رسانه‌های استرالیا، در طی این مدت دهها مورد سابقه بدرفتاری داشته است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای دکتر جلال پور احمد متخصص سم شناسی در حاشیه همایش پانزدهم سم شناسی و مسمومیت‌های غذایی که از امروز تا یکم آذر در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حال برگزاری است گفت: آلودگی هوا باعث مسمومیت‌هایی می‌شود که جان هزاران نفر را در کلانشهر‌های صنعتی تهدید می‌کند و باعث کاهش عمر می‌شود. وی درباره مسمومیت با قرص برنج نیز گفت: متأسفانه برای ورود غیر قانونی و غیر استاندارد این فراورده تصمیم جدی گرفته نشده و هنوز هم یک معضل است، حتی در در این فصل رطوبت هوا و واکنش قرص برنج باعث آزاد شدن یک گاز خطرناک می‌شود که باعث مسمومیت جدی است. وی درباره برگزاری این همایش گفت: ۲۵ سخنرانی کلیدی از استادان برجسته، ۴۰ سخنران کوتاه از متخصصان سم شناسی و نشست‌های تخصصی با موضوعات سلامت غذا، سم شناسی سلولی مولکولی، سم شناسی عصبی، سموم جانوری و گیاهی، سم شناسی بالینی و سم شناسی نانوذرات از برنامه‌های این همایش ۳ روزه است.

محقق نشدن استقلال شبکه ملی اطلاعات

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
وی با بیان اینکه مرکز ملی فضای مجازی ناظر طرح شبکه ملی اطلاعات است، گفت: قرار بود برنامه شبکه ملی اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی تطبیق و سپس اجرا شود، اما برنامه‌ای در این باره به این شورا ارائه نشده و این نقص است. آقای تقی پور افزود: مرکز ملی فضای مجازی، گروهی را مسئول ارزیابی شبکه ملی اطلاعات کرد و این گروه، ادعای پیشرفت ۸۰ درصدی شبکه ملی اطلاعات را کارشناسی و موجه ندانست و کاستی‌هایی را مشخص کرد و رقم بسیار کمتر از ۸۰ درصد است. آقای تقی پور افزود: شبکه ملی اطلاعات نمی‌خواهد اینترنت و ارتباط جهانی را قطع کند بلکه اینترنت یکی از خدمات اصلی این شبکه است و مهمترین چیز در شبکه ملی اطلاعات، حفظ استقلال است. آقای معین گفت: منظور از شبکه ملی اطلاعات، شبکه ملی منقطع از اینترنت جهانی نیست بلکه منظور؛ استقلال آن است. وی با بیان اینکه متولیان برقراری شبکه ملی اطلاعات باید در این حوزه پاسخگو باشند، اضافه کرد: یکی از اصلی‌ترین موضوعات حوزه شبکه ملی اطلاعات، حریم شخصی و هویت است که باید درباره آن چاره اندیشی شود.
ایلناایلنا11 ساعت قبل
مدیرعامل سازمان نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از آماده‌سازی طرح پیشنهادی شهرداری برای تغییر سهمیه‌بندی بنزین تاکسی‌ها خبر داد. قنادان اظهار داشت: در تهران در نظر گرفتن سهمیه ثابت از نظر عدالت و وقوع برخی سوءاستفاده‌های احتمالی مناسب نیست. در نتیجه در حال آماده‌سازی طرح پیشنهادی در شهرداری تهران هستیم که براساس آن پرداخت سهمیه تاکسی‌ها به جای آنکه برمبنای مقدار ثابت محاسبه شود، ‌ براساس میزان پیمایش واقعی و تردد خودروها باشد. قنادان تاکید کرد: این آمادگی را داریم که در تهران به صورت پایلوت زیرساخت‌ها را آماده کنیم و پیمایش روزانه تاکسی‌ها را بررسی و براساس این پیمایش به آنها سهمیه بنزین پرداخت کنیم. قنادان تاکید کرد: سازمان تاکسیرانی در روزهای بارانی در حال آماده‌باش کامل است و از ساعت ۶:۳۰ صبح تا ۸:۳۰ شب گشت‌های سازمان تاکسیرانی در پایانه‌های سطح شهر مستقر هستند.

اینترنت دفاتر پیشخوان دولت و پلیس+ ۱۰

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت چند روز اخیر بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی بودند به راحتی فعالیت می‌کردند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ امروز برای اینکه ببینیم اختلال‌های اینترنت چند روز اخیر چه تاثیری بر عملکرد دفاتر پیشخوان دولت و پلیس +۱۰ داشته به برخی از این مراکز سرزدیم؛ دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی قرار داشتند به راحتی فعالیت می‌کردند.
ایسناایسنا10 ساعت قبل
ایسنا/اصفهان کارشناس پیش‌بینی هوای اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: نقشه‌های هواشناسی طی امروز بیانگر ادامه فعالیت سامانه ناپایدار بارشی بر روی استان اصفهان است، بر این اساس در اکثر مناطق استان بارش برف و باران و مه آلودگی را شاهد خواهیم بود. حجت‌الله علی عسگریان در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود روز پنج‌شنبه این هفته با خروج سامانه ناپایدار از استان اصفهان کاهش هر دو پدیده برف و باران را در استان داشته باشیم. وی با بیان اینکه کمینه دمای هوا طی ۲۴ ساعت آینده در اکثر مناطق استان ۲ تا ۳ درجه کاهش خواهد داشت، اعلام کرد: دمای هوای شهر اصفهان امروز به ۸ درجه و کمینه هوا فردا به یک درجه خواهد رسید. علی عسگریان خاطرنشان کرد: گرم‌ترین شهر خور و بیابانک با ۱۴ درجه و سردترین شهر بوئین میاندشت با منهای ۱۳ درجه خواهد بود. همچنین بقیه نقاط زیر یک میلی‌متر بارش داشته است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری10 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

مورینیو: احترام تاتنهام را نگه داشتم چون می‌دانستم روزی یکی از اعضای این تیم می‌شوم! / همیشه با تعصب به وایت‌هارت لین می‌رفتم

تسنیم4 دقیقه قبل

سپاه: دستگیری سرشاخه‌های کلیدی آشوب در ۴ استان کشور

فرارو5 دقیقه قبل

واکنش «پنس» به شهادت سفیر آمریکا علیه ترامپ

الف6 دقیقه قبل

آخرین تمرین تیم امید برگزار شد

نود12 دقیقه قبل

گرفتار شدن ۵۰ خودرو در برف خوزستان

رکنا13 دقیقه قبل