وامداری معکوس، دلیل اصلی ناراحتی/ وقتی از ۸ نماینده لیست امید، رئیس غیرامید انتخاب می‌شود!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آناج
  4. اجتماعی
وامداری معکوس، دلیل اصلی ناراحتی/ وقتی از ۸ نماینده لیست امید، رئیس غیرامید انتخاب می‌شود!

وامداری معکوس، دلیل اصلی ناراحتی/ وقتی از ۸ نماینده لیست امید، رئیس غیرامید انتخاب می‌شود!

آناجخبرگزاری آناج |
شورای اصلاح‌طلبان استان در بیانیه‌ای از نمایندگانی شورای شهر تبریز که بر خلاف تعهدات سیاسی خود عمل کرده‌اند با لحنی تند انتقاد کرد.

گروه سیاسی آناج؛ شورای اصلاح‌طلبان استان که اخیرا انتصاب اعضای جدید در آن حاشیه ساز شده بود با صدور بیانه‌ای در خصوص مسائل شهری خصوصا شورای شهر تبریز اعلام موضع کرده است.

در این بیانیه که در بندهایی از آن بوی تهدید نیز به چشم می‌خورد، ضمن دعوت از مردم برای صبر و امید به آینده، از دستاوردهای شورای پنجم سخن گفته شده و ظاهرا تعیین و تکلیفی برای برخی از اعضای لیست امید شورای شهر تبریز نیز شده است.

این بیانیه و ادبیاتش از آن سو مهم است که شکور اکبرنژاد رئیس دو دوره قبلی شورای شهر تبریز، در انتخابات اخیر هیئت رئیسه با انصراف از ریاست شورای شهر انصراف داده و بجای او عبدالله تقی‌پور که از لیست امید بود کاندیدای ریاست شورای شهر شده بود اما وی در جدال با دبیری علارغم داشتن بیش از ۸ کرسی در شورای شهر نتوانست بر رقیب خود فائق آید.

شورای اصلاح‌طلبان در بخشی از بیانیه خود آورده است: «حمایت شما مردم شریف از لیست امید در پنجمین دوره انتخابات شورای شهر و سپردن اکثریت کرسی‌های آن به اصلاح‌طلبان حاکی از اهتمام به نهادینه شدن ارکان مردم سالاری و اعتماد به تفکر اصلاح طلبی در کشور است. شورای اصلاح طلبان در طی این مسیر با مشکلات و موانع عدیده‌ای روبرو بوده که امید است با حضور آگاهانه و حمایت مردم برطرف شود.

محدودیتهای نظارتی در تنظیم لیست کاندیداهای مورد حمایت، ضعف فرهنگ کار حزبی و تشکیلاتی، عدم پایبندی تعدادی از منتخبین به الزامات کار جمعی و عهد و پیمان خود، مانع از تشکیل فراکسیونی قوی و منسجم در شورای شهر گردید و رفتار غیر حرفه‌ای برخی از اعضای فراکسیون لیست امید، موجب برآورده نشدن کامل انتظارات بحق مردم شده است.

منتخبینی که خود را با این خواسته بحق تطبیق نداده و مطامع شخصی را بر تعهدات اخلاقی و الزامات کار جمعی و وفای به عهد و میثاق، با هر توجیهی ترجیح داده‌اند، مطرود جامعه خواهند بود.

مردم عقد اخوت با کسی نبسته و تمام اعمال و کردار منتخبین خود را، بحق مورد ارزیابی و نقد قرار می‌دهند و اگر اقبالی به لیست امید و اصلاحات چه در مجلس شورای اسلامی و چه در شورای شهر نشان داده‌اند تنها به جهت امید به آینده‌ای بهتر و اصلاح امور و رفع فساد و تبعیض و بی عدالتی بوده و لاغیر.»

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

این ادبیات در حالی وارد عرصه عمومی جامعه می‌شود که بسیاری از نخبگان جریان اصلاحات از ناکارآمدی اجرایی این جریان در سال‌های اخیر انتقاد کرده‌اند. طبق نظرسنجی‌های انجام شده، شورای تماما اصلاح‌طلب تهران، نتوانسته انتظارات مردم تهران را برآورده سازد و ماجرای محمدعلی نجفی و رخوت موجود در پروژه‌های عمرانی و رفاهی در این شهر بزرگ، همگی موجب ثبت کارنامه‌ای ضعیف از عملکرد و مدیریت اصلاح‌طلبان شده است.

وضعیت مذکور در مجلس نیز کاملا مشهود است، به طوری که مسعود پزشکیان چندی پیش به عنوان نائب رئیس مجلس و سر لیست امید تبریز، در پاسخ به انتقاد از عملکرد فعلی مجلس که اکثریت آن از اصلاح‌طلبان است گفته بود، من نیز نماینده‌ام و نباید انتظاری بیش از این داشت.

اما ماجرای شورای شهر تبریز همانطور که گفته شد اندکی متفاوت است. پشت کردن اعضای لیست امید شورای شهر تبریز به کاندیدای خود و رای به دبیری، شکستی بزرگ برای این جریان به حساب می‌آید.

هرچند یکی از دلایل بی محلی برخی از اعضای اصلاح طلب شورای شهر تبریز به تعهدات خود در قبال جریان سیاسی منتصب به آن، نبود قدرت مرکزی و وزن کافی در شوراهای اصلاح طلبی است به گونه‌ای که، این شورای اصلاح‌طلبان است که وام دار نماینده‌هاست و نه بالعکس، اما همین بهم زدن بازی و تصمیم ضد آنچه اکثریت جریان اصلاح‌طلبی بر آن هم عقیده بودند، به اندازه کافی می‌تواند موجب خشم عموم جریان‌های اصلاحطلبی قرار گیرد.

از این سو است که شورای اصلاح طلبان آذربایجان شرقی در اتمام حجت با برخی کاندیداهای بازی بهم زن، پیش دستانه آن‌ها را طرد کرده و از هم اکنون در فکر لیست جدید و متعهد برای انتخابات شوراهاست حالکی که نظرسنجی‌ها نشان از افول ستاره اصلاح‌طلبان در دوره جدید انتخابات حکایت دارد.

نتیجه انتخابات پیش‌روی مجلس بسیاری از تحلیل‌های سیاسی را به واقعیت نزدیک خواهد کرد و می‌توان پس از آن تلاش جریان‌های سیاسی برا برای بقا در قدرت و سیاست را بهتر ارزیابی نمود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اربعین، بی‌نظیر دوران‌ها

الفالف17 ساعت قبل
رهبر انقلاب فرمودند: این راه‌پیمایی اربعین است که حقیقتا یک حادثه‌ی بی‌نظیری است؛ ما نه ‌فقط در دوران خودمان در دنیا، بلکه در تاریخ هم سراغ نداریم یک چنین اجتماعی، یک چنین حرکتی را هر سال، و هر سال گرم‌تر از سال قبل اتفاق بیفتد؛ بی‌نظیر است. این حرکت حسینی در گسترش معرفت به امام حسین (علیه ‌السلام) نقش دارد. اربعین با این حرکتی که عمدتا بین نجف و کربلا در راه‌پیمایی هر سال به وجود می‌آید بین‌المللی شد؛ چشمهای مردم دنیا به این حرکت دوخته شد؛ امام حسین (علیه‌السلام) و معرفت حسینی به برکت این حرکت عظیم مردمی بین‌المللی شد، جهانی شد.
صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
آقای امیر مرادی در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با بیان اینکه از اول محرم تاکنون، ۳ میلیون و ۴۴۳ هزار و ۴۹۸ زائر از مرز‌های چهارگانه ایران و عراق (مهران، شلمچه، خسروی و چذابه) خارج شده‌اند، افزود: از این تعداد دو میلیون و ۳۵۶ هزار و ۹۶۹ نفر به کشور بازگشته‌اند. مدیر اجرایی ستاد اربعین حسینی گفت: از اول ماه صفر تاکنون، سه میلیون و ۴۰ هزار و ۲۳۴ زائر وارد خاک عراق شده‌اند که از این تعداد یک میلیون و ۹۸۶ هزار و ۹۴ نفر به ایران بازگشته‌اند. وی با بیان اینکه تا صبح امروز (۷ صبح) ۹۳ هزار و ۲۹۸ زائر به کشور بازگشته‌اند، گفت: همچنین در این بازه زمانی ۴ هزار و ۸۱۰ زائر نیز از مرز‌های چهارگانه ایران و عراق خارج شده‌اند که بیشترین ورود و خروج مربوط به مرز مهران است که ۶۰ هزار و ۷۷۹ زائر وارد و هزار و ۹۷۷ زائر نیز خارج شده‌اند.

خدمت مشترک نوجوانان ایرانی و عراقی به زائران

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل

واژگون شدن اتوبوس زائران اربعین در مسیر ایلام به کرمانشاه + فیلم

رکنارکنا23 ساعت قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
او بیان کرد: ناخن هم مانند مو فقط از طول قد می‌کشد به علت همین دانشمندان می‌گویند ماده مو و ناخن جزو فضولات بدن است و طبیعت آن را به طور مرتب دفع می‌کند. میرزایی افزود: سلامت ناخن‌ها با سلامت بدن در ارتباط است، به عبارتی هر چه بدنی سالم‌تر داشته باشیم ناخن‌های ما هم سالم‌تر هستند، هر تدبیری که برای سلامتی بدن به کار می‌گیریم، به سلامت ناخن‌ها هم کمک می‌کند. برای مراقبت صحیح از ناخن‌ها توجه کردن به تغذیه بسیار اهمیت دارد؛ به عبارتی هر چه مواد غذایی مصرفی ما سالم‌تر باشند، به همان نسبت هم ناخن‌ها می‌توانند بهتر رشد کنند. قرار دادن ناخن‌ها در داخل آب‌لیمو هم به استحکام ناخن‌ها بسیار کمک می‌کند. برای داشتن ناخن‌هایی مستحکم افراد می‌توانند از ترکیب تخم شاهی و عسل هم استفاده کنند.

پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ دبیر ستاد جاماندگان اربعین حسینی، گفت: در روز اربعین، جاماندگان اربعین حسینی به تاسی از زیارت پیاده روی کربلا برگزار می‌شود، اربعین در تهرانمسیر پیاده روی جاماندگان در تهرانوی گفت: سال قبل حدود سه تا سه و نیم میلیون نفر از مسیر میدان امام حسین تهران تا حرم عبدالعظیم حسنی (ع) حرکت کردند که این نشان از عظمت پیاده روی جاماندگان حسینی داشت. رئیس پلیس راهور تهران بزرگ هم از تمهیدات ترافیکی روز شنبه ۲۷ مهر، ​مصادف با اربعین حسینی خبر داد.

نظرها

اخبار بیشتر