پشت پرده حملات هوایی به پایگاه نظامی در حومه گذرگاه مرزی «البوکمال» سوریه/ عملیات مشترک آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها برای جلوگیری از بازگشایی جاده «تهران - مدیترانه» + نقشه میدانی و عکس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. بین‌المللی
پشت پرده حملات هوایی به پایگاه نظامی در حومه گذرگاه مرزی «البوکمال» سوریه/ عملیات مشترک آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها برای جلوگیری از بازگشایی جاده «تهران - مدیترانه» + نقشه میدانی و عکس

پشت پرده حملات هوایی به پایگاه نظامی در حومه گذرگاه مرزی «البوکمال» سوریه/ عملیات مشترک آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها برای جلوگیری از بازگشایی جاده «تهران - مدیترانه» + نقشه میدانی و عکس

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
رژیم صهیونیستی و آمریکایی با انجام عملیات مشترک درصدد هستند از تکمیل پیروزی جبهه مقاومت و تغییر بزرگ در غرب آسیا جلوگیری کنند.

سرویس جهان مشرق -دولت عراق و سوریه در ماه‌های گذشته فعالیت‌ها و عملیات عمرانی را برای آماده سازی و بهره برداری از گذرگاه مرزی راهبردی و مهم «القائم - البوکمال» سرعت دادند و زیر ساخت‌های لازم را تا بیش از ۹۰ درصد تامین کردند.

براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته و اعلام مسئولان عراقی قرار بود این گذرگاه مرزی در روزهای نخست نیمه دوم شهریورماه امسال به صورت رسمی افتتاح شود تا تجارت پس از ۷ سال دوباره میان عراق و سوریه رونق بگیرد.

در حالی که شمارش معکوس برای بازگشایی گذرگاه مرزی «القائم - البوکمال» به صدا درآمده بود و دولت عراق و سوریه برای تکمیل پیروزی‌ها آماده می‌شدند برخی رسانه‌ها از حمله هوایی در حومه این گذرگاه خبر دادند.

پشت پرده حملات هوایی به پایگاه نظامی در حومه گذرگاه مرزی «البوکمال» سوریه/ عملیات مشترک آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها برای جلوگیری از بازگشایی جاده «تهران - مدیترانه» + نقشه میدانی و عکس - 4

عکس آرشیوی

براساس اعلام این رسانه‌ها، حملات هوایی علیه پایگاه نظامی در حومه جنوب غرب شهر مرزی «البوکمال» سوریه در ساعات پایانی روز هفدهم شهریورماه امسال صورت گرفت تا یک بار دیگر احتمال تاخیر در افتتاح گذرگاه مرزی القائم- البوکمال میان عراق و سوریه مطرح شود.

رسانه هایی که این خط خبری را دنبال می‌کردند از هدف قرار گرفتن شدن ۴ گروه از نیروهای عراقی و شهید و زخمی شدن ۱۸ تن از نیروهای جبهه مقاومت در حملات هوایی به پایگاه نظامی در حومه گذرگاه مرزی البوکمال خبر دادند.

پایگاه‌های خبری غربی، عربی، صهیونیستی همزمان اعلام کردند به انبارهای موشک‌های دور برد گروه‌های تحت فرمان ایران حمله شده اما به گفته منابع میدانی نقطه‌ای که مورد حمله قرار گرفته یک پایگاه نظامی در حال ساخت بوده است.

پشت پرده حملات هوایی به پایگاه نظامی در حومه گذرگاه مرزی «البوکمال» سوریه/ عملیات مشترک آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها برای جلوگیری از بازگشایی جاده «تهران - مدیترانه» + نقشه میدانی و عکس - 9

برای مشاهده اندازه اصلی، روی نقشه کلیک کنید

به گفته منابع میدانی، این پایگاه نظامی نیمه کاره و در حال ساخت در حومه گذرگاه مرزی «البوکمال» خالی از نیروهای نظامی بوده و آسیبی به رزمندگان وارد نشده و حملات هوایی فقط خسارت‌های مالی را برجای گذاشته است.

تصاویر ماهواره‌ای نیز به وضوح نشان می‌دهد میزان خسارت در حد تخریب چند ساختمان نیمه کاره بود چرا که اگر موشکی در این پایگاه وجود داشت حجم انفجار به مراتب چندین برابر و شدیدتر بود.

به گزارش مشرق، حمله هوایی فقط باعث شد دولت‌های عراق و سوریه افتتاح گذرگاه مرزی مهم «البوکمال - القائم» که قرار بود در هفته جاری صورت بگیرد را به تاخیر بیندازند و به زمانی دیگر موکول کنند.

براساس اطلاعات به دست آمده، حمله هوایی به پایگاه نظامی در حال ساخت در حومه گذرگاه مرزی البوکمال توسط رژیم صهیونیستی و با پشتیبانی آمریکایی‌ها و برخی رژیم‌های مرتجع منطقه صورت گرفته است.

پشت پرده حملات هوایی به پایگاه نظامی در حومه گذرگاه مرزی «البوکمال» سوریه/ عملیات مشترک آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها برای جلوگیری از بازگشایی جاده «تهران - مدیترانه» + نقشه میدانی و عکس - 16

به گفته منابع میدانی، صهیونیست‌ها حمله هوایی را با کمک نیروهای آمریکایی مستقر در منطقه اشغالی «التنف» در جنوب شرق استان حمص سوریه و از طریق آسمان کشور اردن انجام دادند.

به گزارش مشرق، بازگشایی گذرگاه مرزی «القائم - البوکمال» به معنای باز شدن جاده مهم و راهبردی «تهران - بغداد - دمشق - بیروت - مدیترانه» است و صهیونیست‌ها با انجام حملات علیه جبهه مقاومت درصد هستند این پروژه بسیار مهم جبهه مقاومت را با شکست روبه رو کنند.

راه اندازی جاده «تهران - مدیترانه» به معنای تغییر اقتصادی بزرگ در غرب آسیا است و رونق تجاری فراوانی را برای کشورهای ایران، عراق و سوریه به ارمغان می‌آورد و حتی در آینده معادلات را می‌تواند در جهان تحت تاثیر قرار دهد و همین مسئله نظام فاجعه سرمایه داری را به وحشت انداخته است.

با عادی شدن تردد در جاده تهران - مدیترانه علاوه بر تبادل کالا، راه برای انتقال نفت از ایران به سوریه و در ادامه به سایر کشورها باز می‌شود و این موضوعی است که ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی را در شوک فرود برده است.

براساس اطلاعات به دست آمده، آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها برای جلوگیری از راه اندازی جاده تهران - مدیترانه گزینه حمایت از هسته‌های خاموش داعش را در صحرای دیرالزور سوریه و غرب استان الانبار عراق در دستور کار قرار داده‌اند.

پشت پرده حملات هوایی به پایگاه نظامی در حومه گذرگاه مرزی «البوکمال» سوریه/ عملیات مشترک آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها برای جلوگیری از بازگشایی جاده «تهران - مدیترانه» + نقشه میدانی و عکس - 22

برای مشاهده اندازه اصلی، روی نقشه کلیک کنید

تحرکات ائتلاف غربی، عربی، صهیونیستی برای ناامن کردن مرزهای مشترک عراق و سوریه باعث شده رزمندگان جبهه مقاومت و نیروهای ارتش سوریه عملیاتی را در شرق استان دیرالزور در حدفاصل شهر «المیادین» و منطقه «الفضه» علیه عناصر مخفی داعش ترتیب دهند.

به گزارش مشرق، آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی در عملیات مشترک در تلاش هستند به روش مختلف‌های رزمندگان جبهه مقاومت را درگیر کنند تا از افتتاح گذرگاه مرزی «القائم - البوکمال» و راه اندازی جاده «ایران - مدیترانه» جلوگیری کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خدمت مشترک نوجوانان ایرانی و عراقی به زائران

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل

جزئیات عملیات دستگیری روح‌الله زم در عراق

تابناکتابناک1 روز قبل
با وجود آنکه شیرین نجفی همدست مدیر آمدنیوز ادعا کرده بود او را در عراق داده و رسانه‌های عراقی از بازداشت زم در کردستان عراق خبر می‌دادند، اکنون شبکه بی بی سی در گزارشی به نقل از دستگاه اطلاعاتی عراق، جزئیات ادعایی خود را درباره نحوه دستگیری روح الله زم مدیر آمدنیوز منتشر کرده است. بر اساس این اطلاعات ادعایی، زم بر اساس قرارداد تبادل مجرمین میان ایران و عراق توسط دستگاه اطلاعاتی عراق بازداشت و پس از ۳۶ ساعت از طریق مرز زمینی به ایران منتقل شده است. این جزئیات را می‌بینید و می‌شنوید.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
آقای امیر مرادی در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با بیان اینکه از اول محرم تاکنون، ۳ میلیون و ۴۴۳ هزار و ۴۹۸ زائر از مرز‌های چهارگانه ایران و عراق (مهران، شلمچه، خسروی و چذابه) خارج شده‌اند، افزود: از این تعداد دو میلیون و ۳۵۶ هزار و ۹۶۹ نفر به کشور بازگشته‌اند. مدیر اجرایی ستاد اربعین حسینی گفت: از اول ماه صفر تاکنون، سه میلیون و ۴۰ هزار و ۲۳۴ زائر وارد خاک عراق شده‌اند که از این تعداد یک میلیون و ۹۸۶ هزار و ۹۴ نفر به ایران بازگشته‌اند. وی با بیان اینکه تا صبح امروز (۷ صبح) ۹۳ هزار و ۲۹۸ زائر به کشور بازگشته‌اند، گفت: همچنین در این بازه زمانی ۴ هزار و ۸۱۰ زائر نیز از مرز‌های چهارگانه ایران و عراق خارج شده‌اند که بیشترین ورود و خروج مربوط به مرز مهران است که ۶۰ هزار و ۷۷۹ زائر وارد و هزار و ۹۷۷ زائر نیز خارج شده‌اند.
مهرمهر11 ساعت قبل
باید گفت که رئیس جمهور دونالد ترامپ نمی‌تواند به تنهایی روش چین را تغییر دهد و رکود ناشی از جنگ تجاری با چین باعث شکست وی در انتخابات ۲۰۲۰ خواهد شد. او باید جنگ تجاری با چین را خاتمه دهد و در ازای فشار بیشتر بر چین، تعرفه‌های خود را بر متحدین آمریکا کاهش دهد. باید گفت که ایجاد جبهه متحد توسط امریکا با متحدانش در برابر اقدامات تجاری چین آسان یا سریع نخواهد بود. تنها راه حل خاتمه جنگ تجاری با چین است. در نهایت باید گفت که پایان دادن به جنگ تجاری با چین به اقتصاد آمریکا کمک کرده و می‌تواند باعث پیروزی مجدد او در انتخابات ۲۰۲۰ شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین16 ساعت قبل
همانطور که رهبری فرمودند، راه مذاکره ایران و عربستان از یمن می‌گذرد و برای این مذاکره ایران همچنان به طرح چهار ماده‌ای خود برای پایان درگیری در این کشور استوار است. نکته سوم از بیانات رهبری مبنی بر این است که با تهدید نمی‌شود به جایی رسید و هر کسی بخواهد تهدید کند، پشیمان خواهد شد. امروز سعودی‌ها برای خروج از باتلاق یمن، دست به دامان جمهوری اسلامی ایران شدند. سعودی‌ها باید از مواضع جنگ طلبانه و مغرورانه خود دست بردارند تا بتوانند با کشور قدرتمند ایران وارد مذاکره شوند. بنابر گزارش مهر، وی اقدام خصمانه حمله به نفتکش ایرانی توسط عربستان سعودی نوکر جیره خوار آمریکا و اسرائیل در منطقه را محکوم و بیان کرد: یقینا چنین اقداماتی بی پاسخ نخواهد ماند و سعودی‌ها باید منتظر سیلی محکم و خشن جمهوری اسلامی باشند.

نظرها

اخبار بیشتر