اختلال نعوظ چیست و چطور درمان می‌شود؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. سلامت
اختلال نعوظ چیست و چطور درمان می‌شود؟

اختلال نعوظ چیست و چطور درمان می‌شود؟

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
در ادامه مباحث مشكلات جنسی، امروز به یكی از مهم‌ترین و شایع‌ترین اختلالات جنسی در آقایان یعنی اختلال نعوظ می‌پردازیم و درباره انواع و راه‌های تشخیص آن صحبت می‌كنیم.

بروز گهگاه اختلال نعوظ طی دوران فعالیت جنسی در افراد، بیماری محسوب نمی‌شود، ولی اگر این مشکل تکرار شود و در فرد ایجاد اضطراب کرده و کیفیت رابطه زناشویی را مختل کند، بیماری محسوب می‌شود و نیازمند مداخله پزشکی است. به‌طور کلی عامل روحی روانی یا علل فیزیکی و جسمی یا این‌که وجود هر دو علل (جسمی روانی) به‌طور همزمان مسبب این اختلال می‌شود.

بروز اختلال ناگهانی و بدون زمینه قبلی در فرد جوان و سالمی که در پی استرس روحی - فکری دچار این مشکل شده، می‌تواند ناشی از علل روحی - روانی باشد، ولی بروز تدریجی اختلال نعوظ در مرد میانسال اغلب چاق و سیگاری که دارای بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت، فشار خون، مشکل قلبی و … است، می‌تواند ریشه در علل فیزیکی و جسمی داشته باشد.

در برخی موارد نیز عامل اختلال نعوظ، علل مشترک و همزمان جسمی و روانی است. مثلا مرد میانسال سیگاری و چاقی که دارای افسردگی و اضطراب زمینه‌ای نیز می‌شود با احتمال بالاتری می‌تواند به اختلال نعوظ مبتلا شود.

اخذ دقیق شرح حال توسط پزشک، توجه به شرایط سنی مراجعه‌کننده، وزن و چاقی، احتمال مصرف الکل و دخانیات، بررسی دفعات بروز این مشکل و شدت آن، سیر اختلال (رو به بهتر شدن یا بدتر شدن، تدریجی یا ناگهانی)، بررسی شرایط روحی ‌روانی فرد، بررسی میل جنسی، وجود نعوظ صبحگاهی، همچنین اختلالات جنسی همزمان همچون زود انزالی، وجود نعوظ دردناک یا شرح حال انحنای اکتسابی در حین نعوظ، شرح حال دارویی دقیق مثلا مصرف برخی داروهای ضد فشار خون، داروهای آرامبخش و داروهای هورمونی و بررسی مصرف داروهای آنابولیک در بدنسازی و همچنین سابقه مصرف خودسرانه داروهای کمکی برای نعوظ مثل ویاگرا، بررسی بیماری‌های زمینه‌ای موثر مثل دیابت، فشار خون، بیماری قلبی و اختلال تیروئید.

خبری: بهترین اخبار کوتاه سلامت

معاینه دقیق توسط پزشک، بررسی وجود صفات ثانویه جنسی مثل موها در ناحیه تناسلی، بررسی شکل و لمس پلاک در تنه آلت براساس یافته‌های شرح حال و معاینه، ممکن است پزشک برای قطعیت در تشخیص، درخواست آزمایش هورمونال، عکس رنگی از آلت یا سونوگرافی رنگی آلت و سایر تست‌ها را کرده و در نهایت درمان را براساس علت زمینه‌ای و نوع اختلال آغاز کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(تصاویر) گزارش رسانه خارجی از بیمارستان کودکان در ایران

19+
فراروفرارو22 ساعت قبل
همشهریهمشهری19 ساعت قبل
برای مثال، در پژوهشی دریافتند که اضافه کردن تخم‌مرغ به سالاد باعث افزایش میزان جذب ویتامین E دریافتی از سالاد می‌شود. افزایش میزان کلسترول خوب جلوی اثرات منفی کلسترول بد را می‌گیرد. (آیا بزرگسالان سالم‌تر در چین بیشتر تخم‌مرغ می‌خورند یا خوردن تخم‌مرغ باعث می‌شود که آنها سالم‌تر باشند؟) این موضوع البته باعث سردرگمی است. تخم‌مرغ خوبهمچنان که این پژوهش‌ها با شور و حرارت به بررسی اثرات کلسترول تخم‌مرغ بر سلامت ما می‌پردازند، ما می‌دانیم که تخم‌مرغ از راه‌هایی برمیزان خطر ابتلای ما به بیماری اثر می‌گذارد. «اما کولین تخم‌مرغ جذب می‌شود و به رودهٔ بزرگ نمی‌رود و در نتیجه خطر بیماری‌های قلبی را افزایش نمی‌دهد».
فارسفارس23 ساعت قبل
متخصص جراحی عمومی گفت: غذاهای چرب، فست فودها، غذاهای کنسروی و کم تحرکی باعث بروز سرطان سینه در زنان می‌شود. آسیه الفت متخصص جراحی عمومی و عضو هیأت علمی پژوهشکده درمان سرطان معتمد در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس درباره «تأثیرات سبک زندگی سالم در جلوگیری از بروز سرطان سینه در زنان»، اظهار داشت: به دلیل سبک زندگی در کشورهای غربی، میزان بروز سرطان در این کشورها زیادتر است و بیش از ۱۸۰ نفر از هر۱۰۰ هزار نفر است. وی ادامه داد: در ایران میزان شیوع سرطان سینه یک چهارم این میزان است البته این آمار در اکشور در حال افزایش است. الفت افزود: بسیاری از خانم‌ها شاغل هستند و مجبورند غذاهای آماده مصرف کنند؛ در حالی که غذاهای چرب، فست فودها و کم تحرکی نقش زیادی در ایجاد سرطان سینه دارد. این متخصص جراحی عمومی اضافه کرد: اگر افراد از جمله خانم‌ها نمی‌توانند باشگاه بروند به پارک محل رفته و از امکانات ورزشی آنجا استفاده کند تا ضربان قلب و تنفس فرد افزایش پیدا کند. اگر چنین سبک زندگی داشته باشند و ادامه دهند، درصد ابتلا به سرطان از جمله سرطان سینه بسیار کاهش پیدا می‌کند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴19 ساعت قبل
اختلال دوقطبی (BD)، که افراد زمانی آن را افسردگی مانیک می‌نامیدند، از حدود ۲۰ سالگی شروع می‌شود. به عنوان مثال، لوودوپا – دارویی از پارکینسون که گیرنده‌های دوپامین را فعال می‌کند – می‌تواند در بعضی از افراد باعث تحریک شیدایی شود. علائم بیماری پارکینسون به علت مرگ سلول‌های تولید کننده دوپامین در قسمتی از مغز به نام جوهره نیگرا رخ می‌دهد. "یافته‌های این بررسی منظم و متاآنالیز نشان می‌دهد که در مبتلایان به BD بعدا احتمال ابتلا به بیماری پارکینسون به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد. آن‌ها توضیح می‌دهند که این تشخیص ممکن است به دلیل تشخیص نادرست پارکینسون ناشی از دارو به عنوان بیماری پارکینسون باشد، و همچنین متذکر می‌شوند که در این مطالعه و در تحلیل آن‌ها بین پارکینسون و پارکینسونیزم تفاوت قائل نیستند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز16 ساعت قبل
محققان انستیتوی کارولینسکا در سوئد راهکار ارزان‌قیمتی را توسعه دادند که امکان شناسایی تومورهای بسیار ناهمگن و معمولا بسیار تهاجمی را فراهم می‌کند، تومورهایی که معمولا باید به صورت تهاجمی درمان شوند. به گزارش پایگاه خبری ساینس دیلی، یکی از ویژگی‌های سلول سرطانی تغییر تعداد نسخه‌های موجود از هر کروموزوم یا ژن درون ژنوم آن است. این ویژگی با عنوان تغییرات تعداد کپی (CNA) شناخته می‌شود. درون یک تومور نیز ممکن است تعداد نسخه‌های ژن‌ها یا کروموزوم‌های موجود در ژنوم سلول‌های مربوط به هر بخش از آن متفاوت باشد. تومورهایی که در بخش‌های متعدد آن‌ها تعداد زیادی سلول با CNA‌ متفاوت وجود دارد، معمولا بسیار تهاجمی بوده و حتی پس از درمان‌های سخت نیز بیش از سایر تومورها دستخوش تغییرشکل می‌شوند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز22 ساعت قبل
یک روانشناس گفت: اگر در زندگی حالت یکنواختی ایجاد شود، شخص انگیزه‌های لازم را از دست می‌دهد و مشکلاتی مانند افسردگی ایجاد می‌شود. زهرا امام روانشناس و مشاور خانواده درباره تغییرات در زندگی و دوری از یکنواختی اظهار کرد: اگر در زندگی حالت یکنواختی ایجاد شود، شخص انگیزه‌های لازم را از دست می‌دهد، و در خلق وخوی وی مشکلاتی مانند بی حوصلگی، غم واندوه، افسردگی و … ایجاد می‌شود. او درباره راهکار برای رهایی از این حس یکنواختی، گفت: سعی کنید در زندگی همواره خود واقعیتان باشید، فعالیت‌هایی را برای خود در طول هفته داشته باشید تا احساس شادی داشته باشید و رژیم غذایی مناسبی داشته باشید. این روانشناس کاهش وابستگی به افراد را از راهکار برای رهایی از این حس یکنواختی دانست و گفت: موسیقی گوش دهید، با خودتان مهربانتر باشید، بالغانه رفتار کنید و اجتماعی باشید. او افزود: دایره دوستی خود را محکم‌تر کنید، استقلال در زندگی داشته باشید و هویت جداگانه خود راحفظ کنید همچنین همواره سعی کنید شادی در خودتان بوجود آورید.

نظرها

اخبار بیشتر