انتخاب اعضای هیات مدیره سازمان مدیریت بحران به تعویق افتاد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. اجتماعی
انتخاب اعضای هیات مدیره سازمان مدیریت بحران به تعویق افتاد

انتخاب اعضای هیات مدیره سازمان مدیریت بحران به تعویق افتاد

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
انتخاب اعضای هیات مدیره سازمان مدیریت بحران و اراضی عباس آباد از سوی شورا به تعویق افتاد.

اعتمادآنلاین|در جلسه امروز شورای شهر دستور جلسه روز یکشنبه درباره انتخاب دو عضو هیات مدیره سازمان مدیریت بحران و سازمان اراضی عباس آباد مورد که به سرانجام نرسید مورد بررسی قرار گرفت. اما در مجموع لوایح معرفی کارشناسان و اعضای پیشنهادی سازمان‌ها و مجمع شرکت نوسازی اراضی عباس آباد، سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و سازمان مهندسی و عمران شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت که با نظر اکثریت اعضا مجددا این لوایح مسکوت ماند.

سید ابراهیم امینی درباره دلایل مسکوت ماندن معرفی اعضای هیات مدیره این سازمان‌ها گفت: ما از شهرداری می‌خواهیم معاونین خود را در صورت تایید قانون به عنوان عضو هیات مدیره سازمانی معرفی کند. پیشنهاد ما این است که تا حد امکان معاونین شهردار به عنوان نماینده در هیات مدیرعامل سازمان‌ها انتخاب شوند.

وی ادامه داد: برخی از اعضای شورای شهر می‌گویند به دلیل ازدحام جلسات معاونین امکان پاسخگویی به اعضا وجود ندارد و البته هفت نفر از اعضای شورا پیشنهاد دادند که مجددا بررسی این لوایح مسکوت بماند.

در ادامه سیدحسن رسولی درباره این پیشنهاد اظهار کرد: به لحاظ محتوا از شهردار تقاضا داریم در صورتی که امکان حضور کارشناس در هیات مدیره این سازمان‌ها وجود دارد از این افراد به جای معاون مربوطه استفاده شود. برای نمونه به جای معاون فرهنگی اجتماعی می‌توان رئیس انجمن جامعه شناسان را پیشنهاد کرد که در راستای افزایش مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد با مجموعه مدیریت شهری نیز هست.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

وی افزود: برخی از سازمان‌ها مانند سازمان پیشگیری و مدیریت بحران از جمله سازمان‌های خاص است ولی در مجموع پیشنهاد می‌شود انتخاب اعضای هیات مدیره این سازمان‌ها فعلا مسکوت بماند و لایحه به کمیسیون بازگردد.

زهرا صدراعظم نوری نیز در مخالفت با این پیشنهاد گفت: مخالفت من در خصوص سازمان پیشگیری و مدیریت بحران است، زیرا اساسنامه این سازمان متفاوت است و بر اساس آن هیات امنا حکم هیات مدیره را دارند و درباره مسائل تصمیم گیری می‌کنند.

وی ادامه داد: نمایندگان شورا نظر کمیسیون‌های تخصصی را که به صورت تخصصی بر روی مسائل بحث می‌کنند را نمی‌پذیرند اما نظر کارشناسان را می‌پذیرند. انتظار دارم تجدیدنظری در این خصوص صورت گیرد تا با مسکوت ماندن این لوایح کار سازمان مدیریت بحران شهرداری دچار وقفه نشود.

در نهایت پیشنهاد مسکوت ماندن این دو لایحه که مربوط به جلسه قبل شورای شهر بود با ۱۲ رای موافق به تصویب رسید.

منبع: ایلنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

از گود برداری تا خانه شهر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیاز گود برداری تا خانه شهراز سال ۹۵ یک گود عمیق در میدان امام خمینی خودنمایی می‌کند، گودی که گلایه‌های کسبه و رهگذران را در این منطقه به همراه داشته است.

یوسف‌آباد تهران؛ داستان یک آرزوی سرسبز (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

تدابیر برای کاهش آلودگی هوا

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، آلودگی که مشاهده می‌کنید معمولا در این فصل اتفاق می‌افتد اما تصمیمات اضطرای می‌تواند راهگشای مناسبی برای کاهش آلودگی شهرمان باشه؟
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
تحقیقات از دکتر داروسازی که متهم است همکارش را به خانه کشانده و مورد آزار و اذیت قرار داده است آغاز شد. زنی جوان تیر سال جاری به مأموران پلیس مراجعه کرد و گفت: از سوی دکتری داروساز و دوستش مورد آزار و اذیت قرار گرفته است. او گفت: من خودم دکتر داروساز هستم و با مردی که به من تجاوز کرد هم‌کلاس و دوست بودیم. او مرا مورد تجاوز قرار داد و دوست دیگرش هم آمد و من را مورد آزار و اذیت قرار داد. گفته‌های متهم از سوی پزشکی‌قانونی رد شد، چراکه پزشکی‌قانونی اعلام کرد دختر جوان از سوی مرد داروساز مورد آزار و اذیت قرار گرفته و آثار آن باقی مانده است.

مغناطیس اربعین در مرزهای شرقی ادامه دارد

مهرمهر1 روز قبل
اما پس‌ازاینکه موج بازگشت زوار آغاز شد و بسیاری از خادمان موکب‌های خود را جمع‌آوری کردند داستان زائران پاکستانی اربعین تازه شروع می‌شود. باوجوداینکه تقریبا همه موکب‌ها در عراق و ایران حالا جمع‌آوری شده‌اند اما خدمات‌رسانی مردم سیستان و بلوچستان به زوار پاکستانی همچنان ادامه دارد. خدمات رسانی به زوار پاکستانی اربعین در مسیر بازگشت ادامه داردرضا بختیاری، دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: میزبانی از این زوار عزیز افتخاری است که نصیب مردم سیستان و بلوچستان شده است. دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه خدمات‌رسانی به زوار پاکستانی اربعین در مسیر بازگشت ادامه دارد، افزود: زائرین پاکستانی برای بازگشت باید از خاک جمهوری اسلامی ایران بگذرند. وی با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات اسلامی نیز در مسیر خدمت به زائران پاکستانی خدمات مختلفی ارائه کرده است، گفت: خدمات سازمان تبلیغات اسلامی در مسیر بازگشت زوار پاکستانی نیز ادامه دارد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشجلسه شورای برنامه‌ریزی بعثه مقام معظم رهبری، با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت و علی‌رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت و معاونان و مدیران بخش‌های مختلف بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت، امروز در تهران برگزار شد. در ادامه این جلسه آقای علی‌رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت، گزارشی از روند برنامه‌های اجرایی حج تمتع و اربعین ارائه و اظهار کرد: خوشبختانه تاکنون بحث آسیب‌شناسی حج ۹۸ را در استان‌ها انجام داده‌ایم و تا پایان آبان ماه این موضوع به نتیجه نهایی خواهد رسید. وی همچنین در خصوص وضعیت اعزام زائران به عتبات عالیات یادآور شد: با ایجاد امنیت بهتر شهر‌های زیارتی اعزام زائران عتبات عالیات از سرگرفته خواهد شد. رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به زلزله اخیر در آذربایجان شرقی از ارائه برخی کمک‌های جمع‌آوری‌شده توسط این سازمان در شهر‌های زلزله‌زده خبر داد. در ادامه این جلسه موضوع کلیات حج ۹۹ مورد بحث و بررسی قرار گرفت و آقای اکبر رضایی معاون امور حج و زیارت سازمان حج و زیارت گزارشی در این خصوص ارائه کرد و گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته ان‌شاءالله در بهمن‌ماه ثبت‌نام زائران حج ۹۹ را کلید خواهیم زد و بدیهی است بخشی از اقدامات مقدماتی بایسته پیش از این تاریخ به انجام خواهد رسید.

نظرها

اخبار بیشتر