گشت بازگشایی مدارس تعزیرات کلید خورد/ شناسایی ۱۹۳۲ مدرسه متخلف
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اجتماعی
گشت بازگشایی مدارس تعزیرات کلید خورد/ شناسایی ۱۹۳۲ مدرسه متخلف

گشت بازگشایی مدارس تعزیرات کلید خورد/ شناسایی ۱۹۳۲ مدرسه متخلف

فارسخبرگزاری فارس |
سخنگوی سازمان تعزیرات از آغاز طرح بازگشایی مدارس خبر داد و گفت: 947 اکیپ گشت مشترک تشکیل شده و 5422 بازرسی انجام شده که 1932 واحد دارای تخلف بوده است.

به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری فارس، یاسر رایگانی در نشست خبری گفت: متهم پرونده قاچاق ۱۹ میلیون و ۲۷۴ هزار و ۵۸۰ لیتر سوخت به پرداخت ۵۸ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

وی افزود: پرونده از جهت عرضه خارج از شبکه همچنان در حال رسیدگی و بررسی است.

وی گفت: پرونده قاچاق ۴۰ دستگاه ماینر در دو پرونده به ارزش ۶ میلیارد ریال تشکیل شده و در حال رسیدگی است.

رایگانی گفت: از ابتدای سال جاری تا ۲۵ شهریور سال جاری تعداد ۲۶۵ هزار و ۷۲ پرونده به سازمان وارد شده و ۲۵۶ هزار و ۲۳۴ مورد مختومه شده است.

وی گفت: مجموع مانده پرونده‌های در حال رسیدگی ۵۱ هزار و ۵۵۹ پرونده است و جمعا متخلفان به پرداخت ۲۳ هزار میلیارد و ۹۳۰ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شده‌اند.

سخنگوی سازمان تعزیرات در مورد اجرای احکام گفت: تعداد ۱۹۰ هزار و ۱۱ پرونده وارده، تعداد ۱۸۱ هزار و ۷۶۵ پرونده مختومه داشته‌ایم و متخلفان به پرداخت ۱۴ هزار میلیارد و ۳۴۵ میلیارد ریال در حق صندوق دولت و پرداخت ۴۸۵ میلیارد ریال اعاده حق شاکی محکوم شده‌اند که جمعا ۳ هزار میلیارد و ۱۳۳ میلیارد ریال وصول شده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

وی در مورد طرح بازگشایی مدارس نیز گفت: تعداد ۹۴۷ اکیپ گشت مشترک تشکیل شده و ۵۴۲۲ بازرسی انجام شده که ۱۹۳۲ واحد دارای تخلف بوده و ۱۸۷۲ واحد بدون تخلف و ۱۶۱۸ تذکر داده شده و ۱۷۵۵ مورد پرونده تشکیل شده و متخلفان جمعا به پرداخت ۲۷ میلیارد ریال محکوم شده‌اند.

وی در مورد پرونده‌های ارزی افزود: ۱۲۳۶ پرونده وارده عدم ایفای تعهدات واردکنندگان در قبال ارز و خدمات دولتی در بازه زمانی مذکور داشته‌ایم که ۱۰۵۰ مورد متخلفان به پرداخت ۲ هزار میلیارد ریال محکوم شده‌اند.

وی اظهار کرد: همچنین ۱۵۲ پرونده با ارائه مدارک برائت پذیرفته‌اند و ۲۸ پرونده به دلیل عدم صلاحیت به مراجع ذیصلاح ارسال شده است.

ادامه دارد …

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری2 ساعت قبل
دومین باند تبهکاران عشوه‌گر که باز هم با شگرد نخ نمای آب میوه‌های مسموم به اموال مردان هوسران دستبرد می‌زدند درحالی متلاشی شد که بسیاری از طعمه‌های این باند مخوف به دلیل ترس از آبروریزی یا شکایت نکرده‌اند. راننده که منتظر این رفتارهای خاص بود، نمی‌دانست که در دام باند خطرناکی افتاده است و دو جوان موتورسوار نیز او را تعقیب می‌کنند. این گونه بود که ساعتی بعد زن جوان از منزل مرد پژوسوار خارج شد درحالی که آن مرد همچنان در خانه حضور داشت. این گونه بود که ناگهان چشم‌های بانوان پلیس روی چهره مغرورانه زن جوانی به نام افسانه میخکوب شد! سپس به منزل طعمه خود می‌رفت و با همدستی دو جوان موتورسوار با خوراندن آشامیدنی‌های آلوده به قرص‌های خواب آور به اموال طعمه خود دستبرد می‌زد.

فیلم/ حجت‌الاسلام رئیسی: نام امام حسین (ع) رمز وحدت مسلمان‌ها است

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل
ایمناایمنا1 روز قبل
میراحمدی با بیان اینکه در سال ۹۶ در یک اجتماع مردمی موضوع مهریه را بررسی و تحلیل کردیم، اضافه می‌کند: بعد از دو ماه بررسی‌ها در این باره نشان داد که دلیل طلاق تعداد سکه و مهریه کم دختران نیست و دلایل دیگری مانند شرایط اقتصادی، اعتیاد و … دارد. نظر مردم شهر سرسبز سادات در ارتباط با مهریه یکسان دختران بابا حیدر بسیار متفاوت است، برخی موافق و برخی مخالف اجرا شدن این سنت در شهر هستند، موافقان برای ثبت ملی شدن آن با جدیت تمام حرف می‌زنند و مخالفان با قسمتی از آن مخاف هستند، نه کلیت یکسان بودن مهریه دختران در باباحیدر و خواستار تغییراتی در این زمینه می‌باشند. مخالف اجرای سنت مهریه باباحیدری هستماسرا یکی دیگر از دختران شهر باباحیدر است و مهریه او نیز همان ۱۴ سکه است، تا حدودی با اجرای این سنت مخالف است و می‌گوید: " در این دوره و زمانه ۱۴ سکه یعنی هیچ! او اضافه می‌کند: «اگر مهریه دختران باباحیدر با همین ۱۴ سکه ثبت ملی شود و به عنوان الگو برای سایر شهرها و جوانان باشد تا حدودی به ازدواج آسان جوانان کمک خواهد شد، نه تنها من بلکه بیشتر مردم باباحیدر با یکسان بودن مهریه دختران موافقند و این موضوع در شهر ما جا افتاده است، چرا که اگر قرار باشد مشکلی پیش بیاید، می‌آید و مهریه بالا کمک که نمی‌کند، هیچ، بلکه مشکلات را سخت‌تر نیز خواهد کرد.» همچنین «حاج امیر حسین» که یکی از بزرگان باباحیدر است، سنت مهریه یکسان را زیبا و بسیار کارآمد می‌داند و اضافه می‌کند: " حدود ۲۴ سال است که ازدواج کرده و مهریه همسرش حتی از ۱۴ سکه هم کمتر است، مهریه زیاد بیشتر شبیه به یک خرید و فروش است تا اجرا کردن سنت پیغمبر!
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین22 ساعت قبل
جانشین مرزبانی خوزستان خبر داد: پیام خوزستان - اهواز- جانشین مرزبانی خوزستان گفت: به همت مرزبانان خوزستان و سایر نیروهای امنیتی - انتظامی، تردد زائران اربعین حسینی در گذرگاه مرزی چذابه، روان و به سهولت در حال انجام است. سرهنگ نادر سهیلی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با توجه به نزدیک شدن به کنگره بزرگ اربعین حسینی و افزایش چهار برابری تردد در مرز چذابه بحمدلله وضعیت خدمت رسانی مطلوب و قابل قبول است و تاکنون مشکل امنیتی نداشته‌ایم. وی با اشاره به تردد روان زائران اربعین حسینی در مرز چذابه، افزود: با توجه لغو روادید و استقبال بی نظیر زئران اربعین حسینی برای شرکت در این راهپیمایی، بحمدلله با تمهیدات و برنامه ریزی‌ها هیچ مشکلی ‌در خدمت رسانی و عبور و مرور در این مرز نداریم. جانشین فرماندهی مرزبانی خوزستان تصریح کرد: به همت نیرو‌های امنیتی - انتظامی و مرزبانان، تردد زائران از ابتدای ورود به پایانه مرزی چذابه تا خروج از گیت‌های گذرنامه روان و در کوتاه‌ترین زمان از مرزهای کشور خارج می‌شوند. سهیلی در پایان عنوان کرد: مرزبانان خوزستان در گذرگاه‌های مرزی با تمام توان و تلاش ضمن برقراری نظم و امنیت در سراسر طول نوار مرزی، ‌ می‌کوشند تا خدمات شایسته زا برای زوار حضرت سیدالشهدا انجام دهند.

فیلم | کدو تنبل غول‌آسا؛ سنگین‌تر از میتسوبیشی

همشهریهمشهری1 روز قبل

ادامه بارش در مناطق شمالی

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
خانم معصومه احمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: در استان مازندران بارش‌ها شدید هستند و احتمال بالا آمدن آب رودخانه‌ها و گرفتگی معابر در استان‌های ساحلی وجود دارد و هوای نسبتا سرد در شمال کشور ماندگار است. وی گفت: در غرب، شمال غرب، شمال شرق و همچنین در دامنه‌های البرز بارش‌های پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد را پیش بینی می‌کنیم. در آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، بخش‌های شمالی استان لرستان، مرکزی و بخش‌هایی از استان قم و دامنه‌های جنوبی البرز از جمله قزوین، البرز، تهران و سمنان برای امروز احتمال بارندگی وجود دارد. کارشناس هواشناسی افزود: در شمال شرق مانند خراسان شمالی و نواحی شمالی خراسان رضوی بارندگی پیش بینی شده است این شرایط تا سه شنبه ادامه دارد. خانم احمدی گفت: در بخش جنوبی نیز از جمله بخش‌هایی از استان کرمان، نواحی جنوبی استان هرمزگان و جنوب و جنوب شرق استان فارس و بوشهر احتمال بارندگی به شکل رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی شده است. وی افزود: در شرق کشور نیز وزش باد پدیده غالب است و آسمان تهران نیز همراه با بارش خفیف پیش بینی شده و دما امروز به حدود ۲۴ درجه می‌رسد.

نظرها

اخبار بیشتر