نمایندگان ملت باید همه چیز را برای مردم شفاف‌سازی کنند/ اگر خواهان فضای آزاد در کشور هستیم باید اجازه دهیم همه نظرات خود را بیان کنند/ لزوم همکاری دولت با گروه‌های مختلف
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. سیاسی
نمایندگان ملت باید همه چیز را برای مردم شفاف‌سازی کنند/ اگر خواهان فضای آزاد در کشور هستیم باید اجازه دهیم همه نظرات خود را بیان کنند/ لزوم همکاری دولت با گروه‌های مختلف

نمایندگان ملت باید همه چیز را برای مردم شفاف‌سازی کنند/ اگر خواهان فضای آزاد در کشور هستیم باید اجازه دهیم همه نظرات خود را بیان کنند/ لزوم همکاری دولت با گروه‌های مختلف

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: شفافیت در همه موضوعات خوب است و نماینده ملت هم باید همه چیز را برای مردم شفاف‌سازی کند.

اعتمادآنلاین|اسدالله بادامچیان، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در خصوص طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس شورای اسلامی بیان کرد: هر موضوعی در کشور مطرح می‌شود، عده‌ای موافق و عده‌ای مخالف آن هستند و اگر خواهان فضای آزاد در کشور هستیم باید اجازه دهیم همه نظرات خود را بیان کنند.

او ادامه داد: شفافیت در همه موضوعات خوب است، نماینده ملت هم باید همه چیز را برای مردم شفاف‌سازی کند، چون از ملت رای گرفته است و گرفتن رای از ملت، او را مسئول می‌کند که موضوعات را برای مردم با شفافیت بگوید تا مردم بدانند. شفافیت آرای نمایندگان چیز خوبی است و می‌تواند اتفاقات خوبی در کشور رقم بزند.

خبری: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

بادامچیان در خصوص اولویت‌های امروز کشور گفت: یکی از اولویت‌های اصلی امروز کشور این است که دولت به جای اینکه یکطرفه و یکجانبه در میدان حرکت کند، با گروه‌های مختلف همکاری‌های لازم را داشته باشد و با حفظ خطوط و ارزش‌های خودش از مردم و گروه‌های مختلف حاضر در میدان کمک بگیرد.

او همچنین عنوان کرد: علت ناکارآمدی‌های دولت‌های گذشته هم یکجانبه حرکت کردن و عدم تعامل آن‌ها با مردم بود. امیدواریم دولت آینده، دولتی مردمی مانند دولت شهید رجایی باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
-کارشناس مسائل شبه قاره با بیان اینکه به نظر می‌رسد آمریکا در حال سرمایه‌گذاری بر داعش در افغانستان است، گفت: آمریکایی‌ها می‌خواهند نیروهای افراطی‌ طالبان را جذب داعش کنند و مسائل‌شان را از طریق داعش پیش ببرند. وی با بیان اینکه هنوز جزییات توافق میان طالبان و آمریکا مشخص نیست، به اختلافات آمریکا و طالبان اشاره کرد و گفت: یک مورد درخصوص پایگاه‌های آمریکا و ادامه حضور نظامیان این کشور در افغانستان است. طالبان دولت کابل را دولت دست‌نشانده آمریکا می‌داند و به همین خاطر، حاضر به مذاکره با آنها نبود. اگر این آرا رد و پذیرفته نشود، عبدالله عبدالله پیروز انتخابات است ولی اگر مورد پذیرش قرار گیرد، اشرف غنی مجددا رئیس‌جمهور می‌شود. جریان دوحه میان طالبان و آمریکا است اما در روند مسکو، همسایگان افغانستان، قدرت‌های موثر منطقه‌ای و روسیه حضور دارند.

سالگرد یک قتل خاموش

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آمار دقیقی از کشتار مسلمانان نیجریه‌ای در شهر زاریا اعلام نشده اما تعداد کشته شدگان از ۳۵۰ تا هزاران نفر تخمین زده شده است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 روز قبل
پیام خوزستان - دزفول - نخستین جشنواره ملی قرآنی مدهامتان ویژه روستاییان و عشایر سراسر کشور روز جمعه در شهر منتظران از شهرهای اقماری دزفول آغاز شد. رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول درخصوص جشنواره ملی قرآنی روستاییان و عشایر سراسر کشور به خبرنگار ایرنا گفت: این مسابقات در سه رشته تحقیق (صوت)، ترتیل و اذان از صبح تا بعدازظهر امروز جمعه در زینبیه شهر مسجد جامع شهر منتظران در حال برگزاری است. رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول افزود: اختتامیه جشنواره ملی قرآنی (مدهامتان) فردا شنبه با حضور حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی برگزار می‌شود. شهر منتظران از شهرهای اقماری دزفول که به تازگی از روستا به شهر تبدیل شده تاکنون میزبان چندین جشنواره قرآنی در سطح استانی و کشوری بوده است. برچسب‌هازندگی عشایری دزفول مسابقات قرآن کریم خوزستان
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، هیات آمریکا به همراه هیات‌های کانادا و انگلیس با تصویب بند پیشنهادی‌ کشورمان مبنی بر آثار منفی تحریم‌ها در ارائه کمک‌های بشردوستانه به انسان‌های متاثر‌ از بلایای طبیعی مخالفت کرد. در جریان برگزاری‌ سی و‌ سومین‌ کنفرانس‌ بین المللی‌ صلیب‌ سرخ و هلال احمر که روز پنجشنبه در ژنو برگزار شد امریکا به طور علنی با این پیشنهاد مخالفت کرد تا دروغ بودن ادعا‌های این کشور مبنی بر مستثنی بودن موضوعات بشردوستانه از شمول تحریم‌ها را ثابت کند. این در حالی است که هم در نشست‌های تدوین قطعنامه‌ها و هم در جلسات عمومی، تعداد قابل توجهی از کشور‌ها از ایده پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران حمایت کرده بودند. بقایی هامانه، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل متحد در ژنو که در نشست‌های تدوین قطعنامه و نیز جلسه عمومی کنفرانس، مواضع کشورمان را تبیین می‌کرد، در واکنش به مخالفت امریکا با بند پیشنهادی کشورمان، طی سخنانی با اشاره به اینکه به جز تعداد انگشت شماری از هیات‌ها، همه اعضای کنفرانس دارای نگرانی مشترک در خصوص آثار غیرانسانی تحریم‌ها هستند، آن را نشانه‌ای از مخالفت و تنفر قاطبه کشور‌ها با تحریم‌های غیرقانونی و یکجانبه دانست. بقایی هامانه با اشاره به ابراز نگرانی‌های مکرر مقامات صلیب سرخ جهانی در مورد اثرگذاری منفی تحریم‌ها بر فعالیت عادی نهاد‌های بشردوستانه، تاکید کرد تحریم‌های اقتصادی و مالی یکجانبه اصول و مبانی بنیادین بشردوستانه و حقوق بشر را نقض کرده و اعتبار و استقلال عمل نهاد‌های بشردوستانه و کمک رسان را مخدوش کرده است. اضافه می‌شود در بند پیشنهادی کشورمان، ضمن ابراز نگرانی از تاثیر منفی تحریم‌ها بر ارائه به موقع و موثر کمک‌های بشردوستانه، از دولت‌ها درخواست شده بود از تصویب و اجرای قوانین و سیاست‌هایی که به ارائه کمک‌های بشردوستانه آسیب می‌زند خودداری کنند. سی و سومین کنفرانس بین المللی‌صلیب‌سرخ و هلال احمر این هفته با حضور بیش از ۲ هزار نفر از نمایندگان دولت‌ها، نهضت‌های ملی‌صلیب سرخ و هلال احمر و سازمان مردم نهاد در ژنو برگزار شد. تبعات منفی تحریم بر کارکرد مستقلانه و انساندوستانه نهاد‌های بشردوستانه از جمله مواردی بود که صریحا در سخنان مقامات فدراسیون بین المللی صلیب سرخ از جمله رییس کمیسیون جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر به آن تاکید شده است. در جریان سیل بی سابقه بهار امسال، علیرغم اعلام آمادگی بسیاری از نهاد‌های بشردوستانه بین المللی و جمعیت‌های ملی صلیب سرخ و هلال احمر سایر کشور‌ها برای کمک رسانی به سیل زدگان، تحریم‌های غیرانسانی آمریکا مانع این امر شد. این در حالی بود که مقامات آمریکا بار‌ها به دروغ ادعا کرده بودند تحریم‌های این کشور شامل حوزه‌های بشردوستانه نمی‌شود.

انتخابات انگلیس، پایان بحران یا آغازی دیگر

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن، تازه‌ترین نظرسنجی‌های منتشر شده حکایت از این دارد که حدود یک چهارم از چهل و شش میلیون واجد شرایط رای دادن در انتخابات انگلیس حتی روز انتخابات تصمیم نگرفتند به نامزد کدام حزب رای دهند.

نظرها

اخبار بیشتر