همدان| ۸ برنامه بزرگ در سازمان تحقیقات کشاورزی در حال طراحی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
همدان| ۸ برنامه بزرگ در سازمان تحقیقات کشاورزی در حال طراحی است

همدان| ۸ برنامه بزرگ در سازمان تحقیقات کشاورزی در حال طراحی است

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه سازمان تحقیقات ۴۰ درصد از منابع مورد نیاز خود را از درآمد‌های اختصاصی کسب می‌کند افزود: تعداد رقم گندم دیم کشور ۱۹ رقم بوده و ضریب نفوذ بذر گواهی شده در کشور نیز ۲۴ درصد است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، کاظم خاوازی ظهر امروز در بیست و پنجمین گردهمایی سالانه موسسه تحقیقات کشاورزی دیم اظهار داشت: امروز موسسات دیم به حل مشکلات دیمی کشور کمک می‌کنندبه همین دلیل سازمان تحقیقات در بخش زراعت در بالا‌ترین سطح مطالبه‌گری قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه موسسه تحقیقات دیم با همه مشکلاتی که وجود دارد کارها می‌دهد چرا که پرداختن به موضوع دیم بسیار حائز اهمیت است، گفت: ما به ساختار جدیدی برای تحقیقات دیم کشور نیاز داریم چرا که در بخش دیم جهت گیری‌های مختلفی شکل گرفته است.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور عدم همکاری‌های بین رشته‌ای را مشکلات این عرصه برشمرد و بیان کرد: همه همکاران باید در کنار هم باشند در حالیکه ایجاد بخش‌های مختلف سبب شده اقدامات ما در سطح مطلوب نباشد.

وی تصریح کرد: ظرفیت‌های علمی بسیار زیادی در اختیار کشور است که با استفاده از آنها می‌توان بسیاری از کشت‌ها را در نقاط مختلف کشور انجام داد.

این مقام مسئول عنوان کرد: ما در ساختار دیم موضوع اقلیم را ندیدم در حالیکه در بخش تحقیقات مدیریت منابع موضوع تحقیقات دیم و یا کارگروه اقلیم باید پر رنگ‌تر شود.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور با اشاره به تنوع سازی در حوزه تولید محصولات مطرح کرد: در این حوزه نیز باید سرعت را با استفاده منابع انسانی موجود در دانشگاه‌ها و مراکز خصوصی زیاد کنیم و امکانات در اختیار آنها قرار دهیم.

وی با اعلام اینکه هم اکنون ۸ برنامه بزرگ در سازمان تحقیقات در حال طراحی است افزود: علاوه بر تکنولوژی بذر که از جمله موارد با همیت برای ما است، موضوع مکانیزاسیون نیز بسیار حائز اهمیت است به همین دلیل موسسه تحقیقات دیم به بحث مکانیزاسیون می‌پردازد.

خاوازی با اشاره به اینکه سازمان تحقیقات ۴۰ درصد از منابع مورد نیاز خود را از درآمد‌های اختصاصی کسب می‌کند افزود: تعداد رقم گندم دیم کشور ۱۹ رقم بوده و ضریب نفوذ بذر گواهی شده در کشور نیز ۲۴ درصد است.

معاون امور اقتصادی استاندار همدان در ادامه با اشاره به اینکه نقش رسانه‌ها در انتقال نکات کلیدی بسیار ویژه است اظهارداشت: در استان همدان یک برنامه سه ساله تدوین شده که در این برنامه به زیر بخش کشاورزی به خصوص حوزه کشت نگاه ویژه‌ای شده است.

ظاهر پور مجاهد با اشاره به لزوم توجه بیشتر به مشارکت بخش خصوصی در بخش دیم عنوان کرد: در حال حاضر ۴۰۰ هزار هکتار اراضی دیم در کشور وجود دارد که توجه به بخش خصوصی می‌تواند تحرک خوبی در این عرصه ایجاد کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خدمت مشترک نوجوانان ایرانی و عراقی به زائران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

آمار ابتلای زنان ایرانی به سرطان سینه + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، سرطان سینه بین زنان ایرانی تبدیل به یک بیماری شایع شده است. از بین صد هزار زن در ایران، ۳۳ تا ۳۴ نفر به سرطان سینه مبتلا می‌شوند. بیشتر بخوانید: بیماری شایعی که هزینه درمان آن از سرطان هم بیشتر است! + فیلمانتهای پیام/آمار سرطان پستان در ایران + فیلم

وضعیت نابسامان آزادراه تهران_ پردیس + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
با احداث آزادراه جدید تهران-پردیس امیدواری‌های بسیاری مبنی بر کاهش تعداد تصادفات و تلفات متعدد در این مسیر زنده شد. شکایت‌های مکرر مردم از این وضعیت ما را بر این داشت تا به آنجا برویم و از نزدیک شاهد وضع موجود باشیم. البته این را هم گفت که اگر به دنبال جواب برای مشکلات آزادراه هستم باید به دفتر آزادراه بروم تا آنجا پاسخ خود را دریافت کنم. قریب به اتفاق تمامی رانندگان از نبود روشنایی و وضعیت آسفالت جاده ناراضی بودند؛ اکثر این راننگان که ساکن منطقه پردیس هستند هفته‌ای دو سه بار با ترس از تصادف در این آزادراه تردد می‌کردند. پس از صحبت با رانندگان برای دریافت پاسخی منطقی به سمت دفتر آزادراه حرکت کردم، البته با نزدیک شدن به عوارضی کم کم نور چراغ‌های آزادراه خودنمایی کردند و وضعیت روشنایی به حد مطلوب رسید؛ اما این وضعیت روشنایی هم ادامه نداشت و با دور شدن از عوارضی وضعیت به حالت قبل خود بازگشت.

اولین افشاگری روح‌الله زم| محمد حسین رستمی؛ همکار داخلی آمدنیوز کیست؟ +فیلم و عکس

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
رستمی که ظاهرا بین احمدی نژاد و مشایی تفکیک قائل بود و اخبار و پرونده‌های متعددی در مورد مشایی منتشر کرده بود. «محمد حسین رستمی» جوان ۳۴ ساله‌ای با هیبت کاملا حزب‌اللهی بود که چندی قبل خبر بازداشت شوک آورش به اتهام جاسوسی برای رژیم صهیونیستی رسانه‌ای شد. به گفته خودش کار رسانه‌ای را از ۱۴سالگی آغاز کرده است و البته تعریفش از کار رسانه‌ای به افشاگری خلاصه می‌شود! از «جریان انحرافی» تا «ظریف» سوژه‌های افشاگری وب سایت عماریون به مدیریت رستمی بود. رستمی چندی قبل با انتشار یک عکس جعلی مدعی شده بود که همسر دوم ظریف به جرم جاسوسی بازداشت شده است.

نوسان در بازار‌های مالی

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل

فیلم/ گزارش جدید صداوسیما در مورد روح الله زم

انتخابانتخاب14 ساعت قبل
بخش خبری ۲:۳۰ امشب گزارش جدیدی داشت از دعوای بین ادمین دوم کانال آمدنیوز شیرین نجفی، مسئول فنی این کانال و چند نفر دیگر در ارتباط با روح الله زم بر سر نحوه بازداشت او.

نظرها

اخبار بیشتر