ثبت‌نام حدود ۶۰۰ هزار نفر در سامانه سماح/ پرداخت ۲۴۰ میلیون تومان غرامت فوت برای زائران اربعین
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اجتماعی
ثبت‌نام حدود ۶۰۰ هزار نفر در سامانه سماح/ پرداخت ۲۴۰ میلیون تومان غرامت فوت برای زائران اربعین

ثبت‌نام حدود ۶۰۰ هزار نفر در سامانه سماح/ پرداخت ۲۴۰ میلیون تومان غرامت فوت برای زائران اربعین

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
نماینده سازمان حج و زیارت با تاکید بر اینکه زائران اربعین از طریق سامانه سماح نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند گفت:‌در صورت ثبت نام در سما زائران بیمه خواهند شد و تا ۲۴۰ میلیون غرامت فوت به آنها تعلق خواهد گرفت.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین بعد از ظهر امروز باحضور حجت‌الاسلام نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت حجت‌الاسلام حمید احمدی رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی این ستاد و نمایندگانی از سازمانها و ارگانهای دیگر در سازمان حج و زیارت برگزار شد.

حجت‌الاسلام نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در این نشست اظهار کرد: مردم عراق در عین حال که دلباخته خدمتگذاری به امام حسین (ع) هستند حساسیت‌هایی نیز دارند. علاوه بر این دشمنانی داریم که همواره تمایل دارند نقاشی بین دو کشور به وجود بیاید.

وی افزود: باید زائران را به گونه‌ای توجیه کنیم تا با مردم عراق با احترام و تکریم رفتار کنند؛ هرچه این بعد بیشتر باشد عشق به خدمت‌رسانی آنها نیز افزایش می‌یابد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود ۳ میلیون زائر در ایام اربعین به کربلا مشرف شوند، گفت: برخی کشورها ۳ میلیون جمعیت دارند شما تصور کنید جمعیت یک کشور قرار است چند روز میهمان دیگری باشد بنابراین قرار است حرکت بزرگی صورت گیرد از این رو از خداوند می‌خواهیم زائران بتوانند به راحتی در این کشور حضور یابند و به ایران بازگردند.

وی در ادامه تأکید کرد: مرجعیت کشور عراق باید محفوظ بماند علاوه بر این احترام این به این مرجعیت نیز لازم است چرا که ما در حال دنبال کردن هدف مقدسی هستیم و نباید در این زمینه حاشیه و مشکلی ایجاد شود.

نواب با طرح این پرسش که آیا ما آورده‌ای برای اهل سنت داریم یا خیر، اظهار کرد: وقتی مردم اهل سنت از شیعیان محبت ببینند نگاهشان تغییر می‌کند در این راستا از آنجایی که کودکان زودتر جذب می‌شوند می‌توان سرمایه‌گذاری خوبی روی آنها انجام داد. کودکان کشور میزبان نیز اگر بخوبی مورد توجه قرار بگیرند اثرات مطلوبی به جا می‌گذارد و در آینده خودش را نشان می‌دهد چرا که کودکان امتداد راه ما و شما هستند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت خاطرنشان کرد: کار ستاد مرکزی اربعین نیز باید در طول سال با برنامه‌های بیشتری تداوم داشته باشد دنیای امروز برای کارهای بسیار کوچک برنامه‌ریزی‌های بسیاری می‌کنند از این رو لازم است برای چنین برنامه بزرگی وقت بیشتری بگذاریم.

حسینی نماینده سازمان حج و زیارت نیز در این جلسه اعلام کرد: تاکنون ۵۸۴ هزار نفر از سامانه سماح ثبت نام کرده‌اند که ۵۰۰ هزار نفر از آنها پرداخت مبلغ سفر را انجام داده‌اند. توصیه اکید ما این است که زائران حتما در این سامانه ثبت‌نام کنند تا در صورت نیاز و بروز حادثه بیمه به آنها تعلق بگیرد.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

وی افزود: مجموعه هزینه‌ای که زائران برای ثبت‌نام پرداخت خواهند کرد ۲۵ هزار تومان است و تا ۲۴۰ میلیون غرامت فوت پرداخت خواهد شد. علاوه بر این زائرینی که در سامانه سماح ثبت‌نام می‌کنند رسیدی به آنها تعلق می‌گیرد که اطلاعاتی درباره بیمه در آن درج شده است.

مداحی مدیر ستاد مرکزی هیئت رزمندگان اسلام نیز در این جلسه اظهار کرد: با ۴۰ موکب در سالهای گذشته همکاری داشتیم. به صورت قطعی گفت‌وگوهایی انجام شده تا مداح و سخنران مورد نیاز آنها را در دهه اربعین تأمین کنیم. از ۲۰ موکب نیز ثبت‌نام به عمل آمده تا به عنوان اولویت دوم محسوب شوند و در صورت توان مداح و سخنران مورد نیاز آنها را نیز تامین کنیم.

وی افزود: تاکنون با حدود ۴۰ مداح و سخنران مذاکره شده و آنها قول قطعی داده‌اند تا در این ایام خدمت‌رسانی کنند. علاوه بر این در این هفته تجمعی در میدان امام حسین با عنوان عاشقان اربعین پیش‌بینی شده که طی آن از افرادی که تاکنون به کربلا مشرف نشده‌اند ثبت‌نام به عمل می‌آید و بدین ترتیب ۵۰ زائر اولی پیش از اربعین به کربلا اعزام خواهند شد.

مدیر ستاد مرکزی هیئت رزمندگان اسلام خاطرنشان کرد: از تعدادی مبلغه نیز ثبت نام به عمل آورده‌ایم چرا که ۵ موکب درخواست مبلغه ثابت کرده‌اند و قرار است تعدادی از این افراد به موکب‌ها اعزام شوند. همچنین اعزام قاریان و شعرای رده اول نیز در دستور کار قرار دارد تا در موکب‌ها از آنها استفاده شود.

نماینده سازمان اوقاف نیز اعلام کرد: بنا داریم امسال سامرا رنگ و بوی دیگری داشته باشد و مانند نجف مراسم‌های مذهبی در آن به خوبی برگزار شود. اطلاع‌رسانی برنامه‌های سامرا نیز در دستور کار کمیته برنامه‌ریزی قرار دارد تا زائرینی که از مرز خارج می‌شوند بدانند چه برنامه‌هایی در سامرا برگزار خواهد شد.

وی افزود: چند سال است در مسجد براثا در کاظمین نیز برنامه‌هایی برگزار می‌کند ولی زائران کمی از آن اطلاع دارند بنابر این لازم است در این خصوص اطلاع‌رسانی لازم صورت گیرد ضمن اینکه این مسجد می‌تواند ۲ هزار نفر را اسکان دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پاسخ هوشمندانه فریبا نادری به اتهام ریاکاری در سفرش با چادر به کربلا + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
فریبا نادری یکی از بازیگران مشهور سینما و تلویزیون که چند سال پیش در پیاده روی عظیم و باشکوه اربعین حسینی شرکت کرده بود در جواب سوال مهندسی شده خبرنگار، که به او گفت برای ریاکاری با چادر به این سفر رفته است پاسخ هوشمندانه‌ای داد و گفت: چادر را به حرمت امام حسین (ع) در آن مسیر به سر کردم. وی خطاب به مجری که به اصرار سعی دارد نیت این بازیگر از سفر اربعین را زیر سوال ببرد می‌گوید: شما انتظار دارید من چه لباسی بپوشم که ریا نشود اگر شینیون می‌کردم خوب بود؟ اینکه می‌گویید پوشیدن چادر یک شو بود برای من مهم نیست و شما را به خدا واگذار می‌کنم. این بازیگر سینما و تلویزیون همچنین گفت: امیدوارم فرصت این شو برای همه پیش بیاید و اگر شما به پیاده روی نرفته‌اید سعادت نصیبتان شود و به قول خودتان به این شو بروید؛ من اسم پیاده روی اربعین را شو نمی‌گذارم. حضور در پیاده روی اربعین فرصتی بود که خداوند به من عطا کرد تا اشتباهاتم را جبران کنم و تا جوانم بتوانم از اشتباهات خودم بازگردم و بار گناهانم را سبک کنم؛ این سفر یک موهبت الهی بود که نصیب من شد. فریبا نادری عنوان کرد: اگر نیت من ریاکاری و شو بود وقتی در کربلا بودم یک عکس سلفی می‌گرفتم و زیر آن می‌نوشتم من و امام حسین (ع) یهویی!

(ویدئو) گفتگوی بدون تعارف با سید رضا نریمانی مداح نوحه «منم باید برم»

فراروفرارو22 ساعت قبل
سید رضا نریمانی متولد ۱۳۶۵ در اصفهان، مداح است. صدا و سبک متفاوتی در مداحی دارد، با نوحه منم باید برم در وصف مدافعان حرم او را به شهرت رساند، در فضای مجازی فعال است. می‌گوید از همان ابتدا تقلیدی نخواندم و اگر شعر و سبک ضعیفی هم داشتم سعی کردم خودم باشم، در سال ۱۳۸۵ با حاج مهدی سلحشور مداح اهل قم آشنا شد. هر هفته از اصفهان به قم می‌رفت تا زیر نظر سلحشور مداحی را حرفه‌ای آموزش ببیند. بعد از مدتی به پیشنهاد مهدی سلحشور در هیئت فاطمیون قم شروع به نوحه خوانی کرد و از همان برنامه‌ها شناخته شد.

فیلم | لحظه سقوط یک زن به ریل مترو چند ثانیه قبل از رسیدن قطار

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
امور مربوط به مهاجرت، درخواست ویزا، فرآیند گرفتن ویزا، اقامت و … از جمله موضوعاتی است که دارای حساسیت بالایی بوده و گاهی انجام اشتباهات جزئی در انجام آن‌ها باعث بروز مشکلات جبران‌ناپذیر برای افراد می‌شود. اگر قصد مهاجرت به خارج از کشور برای کار و تحصیل را دارید یا می‌خواهید برای اهداف کوتاه مدت نظیر تفریح و دیدار خانواده به کشورهای خارجی سفر کنید بسیار مهم است که انجام امور سفر خود را به موسسات باسابقه و معتبر بسپارید.

قدم‌ها برای رسیدن به کوی یار، تندتر می‌شود

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
تصاویر مرقد مطهر امام حسین (ع) قدم‌ها برای رسیدن به کوی یار، تندتر می‌شودیک روز مانده به اربعین حسینی، قدم‌ها برای رسیدن به کوی یار، هر لحظه تندتر می‌شود.

فیلم/ قرائت زیارت اربعین در محضر رهبر انقلاب توسط حنیف طاهری

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 ساعت قبل

فیلم/ مرثیه‌خوانی میثم مطیعی در محضر رهبر انقلاب

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر