وقتی جان دانش آموزان فردوسی فدای مصلحت اندیشی می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
وقتی جان دانش آموزان فردوسی فدای مصلحت اندیشی می‌شود

وقتی جان دانش آموزان فردوسی فدای مصلحت اندیشی می‌شود

مهرخبرگزاری مهر |
فردوس- شهرستان فردوس در حالی با کمبود فضای آموزشی مقاوم مواجه است که چندین مدرسه نوساز این شهرستان در اختیار سایر نهادها بوده و بنا بر مصلحت اندیشی مسئولان مربوطه حاضر به تخلیه مدارس نیستند.

خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: چندین سال است در جلسات شورای آموزش و پرورش فردوس مسئله کمبود شدید فضای آموزشی با توجه به رقم بالای مدارس تخریبی به عنوان چالش مهم یاد می‌شود.

این کمبود فضای آموزشی در حالی است که آموزش و پرورش فردوس دارای چندین مدرسه نوساز بوده که در اختیار سایر ارگانها قرار دارد و علی رغم اصرار مسئولان آموزش و پرورش فردوس در سال‌های اخیر مبنی بر نیاز شدید به این مدارس، دستگاه‌ها حاضر به تخلیه این اماکن نیستند.

در جلسات شورای آموزش و پرورش وقتی صحبت از تخلیه این اماکن می‌شود پای مصالح شهرستان پیش کشیده می‌شود که به عنوان مثال یکی از مدارس که در اختیار دانشکده‌ای است اگر تخلیه شود این دانشکده در شهرستان تعطیل و یا به شهرهای همجوارمنتقل خواهد شد.

این در حالی است که هر لحظه خطر جان دانش آموزانی که در مدارس تخریبی درس می‌خوانند را تهدید می‌کند ولی مسئولان شهرستان هر بار با مصلحت اندیشی و اینکه فلان دانشکده در صورت تخلیه و واگذاری به آموزش و پرورش امتیازش ممکن است از فردوس لغو شود موضوع را توجیه کرده‌اند.

در دهمین جلسه شورای آموزش و پرورش فردوس نیز که در آستانه بازگشایی مدارس تشکیل شد بار دیگر مدیر آموزش و پرورش فردوس دغدغه اصلی خود مبنی بر لزوم تخلیه مدارسی که در اختیار سایر ارگانها قرار دارد را مطرح و خواستاراتخاذ تصمیم درستی از سوی شورا شد.

فردوس رتبه اول مدارس تخریبی استان

مدیر آموزش و پرورش فردوس در شورای آموزش و پرورش شهرستان با بیان اینکه شهرستان فردوس با داشتن ۲۸ درصد مدارس تخریبی رتبه اول مدارس فرسوده استان را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: در شرایطی فعلی باید اماکن نوسازی که بصورت استیجاری در اختیار سایر ارگانها است به آموزش و پرورش برگردانده شود.

ناظری ادامه داد: در صورت عدم تخلیه این مدارس باز هم بیش از ۴۰۰ دانش آموز که آینده سازان این کشور هستند مجبورند در مدارسی سال تحصیلی جدید را شروع کنند که در صورت بروز حوادث غیر مترقبه مانند زلزله، جان آنها به طور جدی در معرض تهدید قرار می‌گیرد.

خبری: آخرین اخبار فرهنگ و هنر

جلسه‌ای بی نتیجه

وی از اعضای شورای آموزش و پرورش خواست در صورتی که اماکن مورد نظر امسال نیز تخلیه نخواهد شد با رای مثبت خود تصویب کنند تا دانش آموزان همچنان در مدارس فرسوده به تحصیل ادامه دهند.

ناظری در عین حال تاکید کرد: متاسفانه دانشکده فنی و مهندسی و پیراپزشکی که چندین سال است اماکن آموزشی ما در اختیار آنهاست هیچگونه اقدامی برای احداث ساختمان نکرده‌اند در حالی که برخی دانشکده‌های شهرهای همجوار با قدمت کمتر دارای ساختمان ملکی شده‌اند.

مزدآور یکی از اعضای شورای اسلامی شهر فردوس نیزدراین جلسه با بیان اینکه برای ساختمان دانشکده‌های فردوس باید مجوز ماده ۳۲ و یا ۲۱۵ گرفته شود افزود: با گرفتن این مجوزبرای کارهای عمرانی یک دانشکده اعتبار اختصاص داده می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر اعضای جلسه شورای آموزش و پرورش فردوس در این جلسه نیز نتوانستند تدبیری اساسی برای کمبود فضای آموزشی مدارس بیندیشند و نتیجه‌ای حاصل نشد.

آمادگی کامل برای بازگشایی مدارس

در ادامه این جلسه رئیس اداره آموزش و پرورش فردوس گزارشی از پروژه مهر و آماده سازی مدارس جهت بازگشایی ارائه کرد و گفت: دو ماه مانده به بازگشایی مدارس پروژه مهر در فردوس بصورت کامل اجرایی و آماده بازگشایی مدارس بودیم.

ناظری از قبولی ۲۲ نفر از کنکورهای امسال فردوس در رشته پزشکی خبر داد و افزود: دانش آموزان فردوس امسال در کسب رتبه‌های برتر در المپیادها و میانگین نمرات برتر کشوری خوش درخشیدند.

وی از اختصاص ۸۲ میلیون تومان جهت خرید تجهیزات مدارس حاشیه‌ای شهر خبر داد و تصریح کرد: برای رونق بازار فردوس تمام خرید‌ها را از داخل فردوس انجام دادیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نماهنگی از مداح ترک زبان: من الغریب الی الحبیب

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
حضرت سید الشداء (ع) مصادف با روز دوم محرم، نامه‌ای به حبیب ارسال کرد و نوشت: من الغریب الی الحبیباز حسین بن علی به حبیب بن مظاهر، واما بعد …حبیب خودت را به ما برسان، بیا ای حبیب ما، بیا دیر میشود …نماهنگ متفاوت حامد صفاری مداح ارومیه‌ای اهل بیت عصمت و طهارت، به مناسبت اربعین حسینی با شعر فارسی، ترکی و عربی، ابراز احساسات معنوی و عاشقانه با حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) است که با عنوان «الی الغریب» با مضمون شتافتن به سوی امام حسین (ع) که خود را غریب نام برده است.

تنوع مدارس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

راهپیمایی اربعین نماد اتحاد مسلمانان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
راهپیمایی اربعین حسینی، امسال هم مانند سال‌های گذشته نمادی از اقتدار و اتحاد میان مسلمانان شده است. این خبر در حال تکمیل است …طنین لبیک یا حسین میلیونها زائر سیدالشهدا از چهار گوشه جهان در جاده‌های اربعینراهپیمای اربعین حسینی، امسال هم مانند سال‌های گذشته نمادی از اقتدار و اتحاد میان مسلمانان شده است. در این میان دو ملت ایران و عراق، که بیشترین سهم را در این راهپیمایی عظیم از آن خود کرده‌اند، بهره بیشتری از این اتحاد و انسجام برده‌اند. طریق الحسین علیه السلامسالم زاده، از میانه‌های عمودهای طریق الحسین علیه السلام، نمی‌از یم این اتحاد را به تصویر کشیده است. سردار سلامی: سپاه آمادگی دارد با تعطیل کردن همه سرویس‌های حمل و نقل سپاه در همه شهرها، اتوبوس‌ها و امکانات حمل و نقل عمومی برای تسهیل تردد زائران به مرز‌ها گسیل کند.

فیلم | اعتراض و پیاده نشدن مسافران پرواز نجف_تهران

خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
یکی از مقاصدی که همیشه برای سفر جذاب بوده است، جنگل‌ها هستند. جنگل‌ها در همه فصلی جاذبه‌ی خاص خودشان را دارند و شما را به وجد می‌آورند. در بهار با سرسبزی خود، در پاییز با تغییر رنگ خود و دیدن هزاران برگ رنگی و در دیگر فصل‌ها نیز به همین صورت! پیشنهاد امروز ما برای شما سفر به شمال است. سفر به جنگلی در شمال که هنوز بکر مانده است و جوری مرموز به نظر می‌آید که انگار در دل خود رازهای تاریک و ترسناکی پنهان کرده است.

آخرین خبرها از اربعین حسینی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر