مسیریابی مبتنی بر حمل و نقل عمومی به سرویس نقشه بلد اضافه شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. زومیت
  4. اجتماعی
مسیریابی مبتنی بر حمل و نقل عمومی به سرویس نقشه بلد اضافه شد

مسیریابی مبتنی بر حمل و نقل عمومی به سرویس نقشه بلد اضافه شد

زومیتخبرگزاری زومیت |
در آستانه‌ی آغاز سال تحصیلی، سرویس نقشه و مسیریاب بلد از امکان مسیریابی از طریق وسایل حمل‌و‌نقل عمومی رونمایی کرد که می‌تواند نقشی تأثیرگذار در ترافیک شهرها داشته باشد.

درصورتی‌که جزو کاربرانی باشید که از سرویس‌های نقشه روی گوشی هوشمند خود استفاده می‌کنید، گزینه‌ی مسیریابی از طریق سرویس‌های حمل‌ونقل عمومی را روی این سرویس‌ها مشاهده کرده‌اید. این ویژگی روی اغلب سرویس‌ها نظیر گوگل مپ از چند سال پیش در دسترس است، حال آنکه ما کاربران ایرانی از به‌کارگیری آن محروم بودیم. هرچند طی یک سال اخیر شاهد فعالیت بیش از چندین سرویس نقشه و مسیریاب وطنی بودیم، اما بازهم خبری از چنین قابلیتی نبود؛ حال بلد که به‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های هلدینگ هزاردستان شناخته می‌شود، در آستانه‌ی سال تحصیلی جدید از قابلیت مسیریابی از طریق سرویس‌های حمل‌و‌نقل عمومی رونمایی کرد. این قابلیت مخصوصا در شهر تهران می‌تواند کمک شایانی به بهبود وضعیت ترافیکی کند.

حسام آرماندهی، مدیر هلدینگ هزاردستان با اشاره به اینکه تنها ۱۶ ماه از انتشار اولین نسخه‌ی بلد می‌گذرد، تأکید کرد که ۴ میلیارد کیلومتر مسیر از طریق این سرویس پیشنهاد داده شده است. براساس آمارهای ارائه‌شده توسط آرماندهی، بلد بیش از ۲ میلیون کاربر فعال داشته و بیش از ۶۵۰ هزار نقطه ثبت شده یا POI شامل مکان‌های عمومی، بیمارستان‌ها، مساجد، مراکز تجاری و … را شامل می‌شود. آرماندهی تعداد نقاط ثبت‌شده در نقشه بلد را ۴ برابر همین تعداد در گوگل مپ برای ایران خواند. سرویس نقشه و مسیریاب بلد در تلاش است تا ثبت POI را تنها محدود به درج آن مکان روی نقشه نکرده و تصاویری را که خود تهیه کرده نیز به اطلاعات روی نقشه اضافه کند. بلد در این راستا خودروهایی را تدارک دیده که تصویر آن را مشاهده می‌کنید. این خودروها با حرکت در سطح شهرها که از مراکز استان‌ها آغاز شده، اقدام به ثبت تصاویر کرده و پس از پالایش و تبدیل داده‌های تصویری به متن، این تصاویر را نیز به نقشه اضافه می‌کنند.

مسیریابی مبتنی بر حمل و نقل عمومی به سرویس نقشه بلد اضافه شد - 3مسیریابی مبتنی بر حمل و نقل عمومی به سرویس نقشه بلد اضافه شد - 4مسیریابی مبتنی بر حمل و نقل عمومی به سرویس نقشه بلد اضافه شد - 5مسیریابی مبتنی بر حمل و نقل عمومی به سرویس نقشه بلد اضافه شد - 6

از جمله‌ نکات جالب‌توجه دیگری که آرماندهی در سخنان خود به آن‌ها اشاره کرد، توسعه‌ی قابلیتی برای نمایش مسیر با استفاده از واقعیت افزوده است. در این حالت، کاربران می‌توانند مسیر مورد نظر را نه روی نقشه، بلکه روی معابر و از طریق فلش‌های سبزرنگ مشاهده کنند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان | جدیدترین اخبار مهم تکنولوژی و فناوری

حسام آرماندهی به این نکته اشاره کرد که بلد در کنار جمع‌آوری داده‌ها با استفاده از خودروهای مجهز به دوربین و همچنین دیتای حاصل از جمع‌سپاری، همکاری‌هایی را نیز با پلیس راهنمایی و رانندگی و همچنین شهرداری کلید زده است تا از این طریق به بهبود ترافیک مخصوصا در شهرهای بزرگ کمک کند. آرماندهی به‌کارگیری پتانسیل چراغ‌های راهنمایی هوشمند موجود در سط شهر را بسیار کارگشا خواند. وی با اشاره به شاخص جابجایی در تهران که پایین‌تر از میانگین جهانی است، امکان رسیدن به وضعیت بهتر را در گروه استفاده از هوش مصنوعی و همکاری با پلیس و شهرداری خواند. به‌گفته‌ی آرماندهی، بسیاری از شهرها در کشور چین با بهره‌گیری از پتانسیل شرکت‌های دانش‌بنیان موفق شده‌اند تا شاخص جابجایی و درنهایت کیفیت زندگی را بهبود بخشند.

در ادامه محمد رازقی، مدیرمحصول سرویس نقشه و مسیریاب بلد به تشریح جزئیاتی از مسیریابی مبتنی بر سرویس‌های حمل‌و‌نقل عمومی پرداخت. براساس اطلاعات ارائه‌شده توسط رازقی، مسیرهای پیشنهادی بلد مبتنی بر راهکارهای ترکیبی بوده که شامل استفاده از مترو، اتوبوس و تاکسی است. بنابر داده‌های ارائه‌شده توسط رازقی، شهر تهران شامل ۱٫۲۸۸ خط تاکسی، ۵۴۷ خط اتوبوس و ۷ خط مترو است که در مسیریابی بلد مورد استفاده قرار می‌گیرند. رازقی اظهار امیدواری کرد تا با وجود بلد و تسهیل روندب استفاده از وسایل حمل‌و‌نقل عمومی، سهم ۴۰ درصدی مردم تهران از به‌کارگیری وسایل حمل‌و‌نقل عمومی به ۷۵ درصد پیش‌بینی شده در سند توسعه شهری دست یابد.

در پایان حسام آرماندهی در پاسخ به زومیت در رابطه با اشتراک‌گذاری داده‌های ترافیکی به‌دست‌آمده با نهاد‌هایی نظیر پلیس و شهرداری اعلام کرد که پلیس راهنمایی و رانندگی دارای پنلی است که با استفاده از آن می‌تواند به داده‌های ترافیکی که بلد در اختیار دارد، دسترسی داشته و از این داده‌ها برای تصمیم‌گیری در خصوص سیاست‌های روان‌سازی ترافیک استفاده کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهریهمشهری22 ساعت قبل
این نوشته به کنایه اعدام و کشتن روزنامه‌نگاران و خبرنگاران را ترویج می‌کند. این حادثه در پرواز یونایتد ۸۲۴ از لس آنجلس به بوستون در تاریخ ۱۱ اکتبر رخ داده است. سیدمن گفت برادرش به مهماندار گفته بود که «خوشایند نیست یک مسافر دیگر مسافران را به قتل تهدید کند.» مهماندار موضوع را با خلبان درمیان گذاشت و سپس یک سرپرست عملیات یونایتد از برادرش خواست تا برای بحث و گفت‌وگو سوار شود. سیدمن گفت سرپرست به برادرش گفته‌است که یونایتد «به دلیل توهین‌آمیز بودن نوشته نمی‌تواند کاری انجام دهد.»

دیشموک؛ شهری پر از رسم و رسوم‌های غلط

الفالف1 روز قبل
به گزارش فارس، بر اساس سرشماری سال ۹۵ جمعیت دیشموک بیش از ۲۶ هزار نفر است و این شهر دارای ۹۰ روستا و ۳۸ دهیاری است. اما این منطقه کوچک در استان کهگیلویه و بویراحمد دارای مشکلات فراوانی است، مشکلاتی که هرازگاهی نام دیشموک را در کل ایران سر زبان‌ها می‌اندازد. سلمان بینا عضو شورای شهر دیشموک در همین خصوص به خبرنگار فارس گفت؛ مسوولان دیشموک بیشتر از آنکه به فکر مردم باشند بیشتر کارشکنی می‌کنند. عضو شورای شهر دیشموک بیان کرد: مدیران دیشموک در بسیاری حوزه‌ها خصوصا فرهنگی کارشکنی می‌کنند و کلی رسم و رسوم غلط در این منطقه است که امام جمعه به تنهایی در حال از بین رفتن این رسم و رسوم غلط کرد. وی با تشکر از همراهی رسانه‌ها در انعکاس رنج‌ها و محرومیت‌های دیشموک عنوان کرد: دیشموک نیازمند جاده، اب و برق و امکانات اولیه است ضمن اینکه در سفر عضو فراکسیون زنان مجلس به دیشموک اشتغالزایی زنان پیشنهاد داده شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین23 ساعت قبل
یکی از مقاصدی که همیشه برای سفر جذاب بوده است، جنگل‌ها هستند. جنگل‌ها در همه فصلی جاذبه‌ی خاص خودشان را دارند و شما را به وجد می‌آورند. در بهار با سرسبزی خود، در پاییز با تغییر رنگ خود و دیدن هزاران برگ رنگی و در دیگر فصل‌ها نیز به همین صورت! پیشنهاد امروز ما برای شما سفر به شمال است. سفر به جنگلی در شمال که هنوز بکر مانده است و جوری مرموز به نظر می‌آید که انگار در دل خود رازهای تاریک و ترسناکی پنهان کرده است.

گمانه زنی‌ها درباره چگونگی دستگیری زم/ مدیر آمد نیوز کجا دستگیر شده است (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
برنابرنا17 ساعت قبل
بهترین خوراکی‌ها برای بعد از سقط جنین خوراکی‌های سرشار از آهنسقط جنین باعث خون ریزی شدید وکمبود آهن در بدن مادر می‌شود. بهترین نوع آهن که باید بعد از سقط‌ مصرف کرد، heme-iron است که در گوشت قرمز فراوان است و به‌راحتی توسط بدن جذب می‌شود. در کنار این نوع مواد غذایی، مواد حاوی ویتامین C مثل توت‌فرنگی و گریپ‌فروت نیز توصیه می‌شود چون باعث جذب بهتر آهن می‌شود. خوراکی‌هایی که با خوردن شان احساس خوبی داریدمادر بعد از سقط جنین تا مدتی افسردگی را تجربه می‌کند. ممنوعه‌های غذایی بعد از سقط‌جنینحبوبات و نشاسته کم فیبر برخلاف کربوهیدرات که تامین‌کننده سوخت و کنترل‌کننده قند بدن است، باعث تغییرات آنی قند در بدن می‌شود.

جلسه شورای شهر تهران

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
صد و هفتاد و یکمین جلسه علنی شورای شهر تهران امروز برگزار شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، انتقاد عضو شورای شهر از اجرا نشدن قانون در مجتمع پالادیوم، توافق برای کاهش ساخت و ساز در پادگان ۰۶ تهران و … در جلسه امروز شورای شهر تهران مطرح شد.

نظرها

اخبار بیشتر