وزارت خارجه و مجلس مصادره اموال ایران در کانادا را بررسی می‌کنند/ وکلایی را برای پیگیری این پرونده استخدام کرده‌ایم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. سیاسی
وزارت خارجه و مجلس مصادره اموال ایران در کانادا را بررسی می‌کنند/ وکلایی را برای پیگیری این پرونده استخدام کرده‌ایم

وزارت خارجه و مجلس مصادره اموال ایران در کانادا را بررسی می‌کنند/ وکلایی را برای پیگیری این پرونده استخدام کرده‌ایم

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
علیرضا رحیمی، عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: وزارت امور خارجه و کمیسیون امنیت ملی مصادره اموال ایران توسط دولت کانادا را بررسی می‌کنند و ما وکلایی را در کانادا برای پیگیری این پرونده استخدام کرده‌ایم.

اعتمادآنلاین| علیرضا رحیمی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به فروش ساختمان‌های جمهوری اسلامی ایران توسط دولت کانادا گفت: معتقدم که این اقدام کانادا بر خلاف موازین بین المللی صورت گرفت، چرا که این کشور خلاف موازین بین الملل و بدون اینکه جرمی را در محکمه ثابت کند، اموال جمهوری اسلامی را مصادره و به فروش گذاشت.

او با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران اقدامات حقوقی خود را برای پیگیری این مساله آغاز کرده افزود: متاسفانه مناسباتی که دولت کانادا در عرصه بین المللی به کار گرفته، سازنده نیست و این کشور از سال ۲۰۱۲ روابط خود را با جمهوری اسلامی به حالت تعلیق درآورد.

رحیمی بیان کرد: به همین دلیل در مسائلی مانند پرونده خاوری هم نتوانستیم به دلیل توافقنامه استرداد مجرمان آن را پیگیری کنیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: نگاه ما به مساله توقیف اموال حقوقی است، اما کشور کانادا به این موضوع نگاه سیاسی دارد، ادعای آنها این است که قربانیان آمریکایی بر اساس اقدامات حماس و حزب الله از بین رفته‌اند و بر اساس آن اموال ما را توقیف کردند.

در وبسایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

او گفت: وزارت امور خارجه و کمیسیون امنیت ملی مصادره اموال ایران توسط دولت کانادا را مورد بررسی قرار می‌دهند و ما وکلایی را در کانادا برای پیگیری این پرونده به استخدام در آورده‌ایم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: فروش اموال ایران برای ما مرحله نهایی تلقی نمی‌شود و قاعدتا حکمی که خلاف موازین بین‌المللی صادر شده باشد در مراجع صالح بین المللی قابل اعتراض است و دولت کانادا باید پاسخگوی این اقدام خود باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | حیرت کارشناس شبکه ایران اینترنشنال از عملیات دستگیری روح الله زم

همشهریهمشهری14 ساعت قبل

شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایران

الفالف13 ساعت قبل
شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایرانگروه سیاسی الف، ۲۲ مهر ۱۳۹۸، ۲۰:۳۶ ۳۹۸۰۷۲۲۱۶۴۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

استقبال کردهای سوریه از ارتش سوریه

تابناکتابناک1 روز قبل
کردهای ساکن مناطق مرزی سوریه و ترکیه امشب مناطق تحت کنترل خود را به ارتش سوریه تحویل دادند. این اقدام کردها با هدف جلوگیری از پیشروی ارتش ترکیه و رفع بهانه ترکیه برای اشغال این مناطق به بهانه اقدامات تروریستی بود. کردهای سوریه پس از وقوع جنگ داخلی، بخش قابل توجهی از سوریه را تحت کنترل خود درآورده بودند و با پشتیبانی آمریکا، حاضر به پذیرش اعمال حاکمیت دولت مرکزی سوریه نبودند اما رویدادهای اخیر باعث شد آنها ترجیح دادند تحت حاکمیت مرکزی قرار گیرند تا آنکه برای همیشه تحت حاکمیت ترکیه باشند. حرکت نیروهای ارتش ترکیه در این مناطق و همچنین استقبال شبانه کردها از ارتش سوریه در منبج را می‌بینید.

اولین اظهارات و تصاویر روح الله زم بعد از دستگیری: نباید به فرانسوی‌ها اعتماد می‌کردم

عصر ایرانعصر ایران12 ساعت قبل
از اعتماد به دولت‌ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی‌کردم. عصر ایران - روح الله زم در نخستین اظهاراتش که از تلویزیون ایران پخش شد، از اعتمادی که به دولت فرانسه داشت، ابراز پشمانی کرد. -از اعتمادبه دولت‌ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی‌کردم.

فیلم | اسکورت پوتین در عربستان سعودی | پوتین پس از ۱۲ سال وارد ریاض شد

همشهریهمشهری17 ساعت قبل

ویدئو / نشست مطبوعاتی حسن روحانی و نخست وزیر پاکستان در سعدآباد

ایسناایسنا1 روز قبل
صبح امروز- ۲۱ مهرماه - عمران خان نخست وزیر پاکستان با حسن روحانی رئیس جمهوری در مجموعه سعد آباد دیدار کرد. مقامات پاکستانی پیش از این اعلام کرده بودند که هدف سفر عمران خان میانجیگری میان ایران و عربستان است. روحانی در این دیدار اظهارکرد که «ایران و پاکستان بر این نکته تأکید دارند که مسائل منطقه راه حل سیاسی دارد و باید از طریق گفت‌وگو میان کشورها مسائل کنونی را به حل و فصل نهایی رساند.» نخست وزیر پاکستان نیز تاکید کرد که «معتقدیم باید با مذاکره مشکلات حل شود و به جنگ منتهی نشود.»

نظرها

اخبار بیشتر