ضرورت ۲ برابر شدن سهم تسهیلات شفت/ سند توسعه تدوین شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اقتصادی
ضرورت ۲ برابر شدن سهم تسهیلات شفت/ سند توسعه تدوین شود

ضرورت ۲ برابر شدن سهم تسهیلات شفت/ سند توسعه تدوین شود

مهرخبرگزاری مهر |
شفت- معاون امور اقتصادی استانداری گیلان خواستار دو برابر شدن سهم تسهیلات شهرستان شفت با توجه به عفب‌ماندگی‌ها شد و گفت: سند توسعه شفت نیز باید تهیه شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آرش فرزام صفت عصر سه‌شنبه در جلسه توسعه شفت که در سالن میرزای شفتی فرمانداری این شهرستان برگزار شد با اشاره به این شفت در بسیاری از شاخص‌ها از عقب ماندگی برخوردار است، اظهار کرد: امیدواریم با تلاش مضاعف مدیران بتوانیم بخشی از مشکلات شهرستان شفت را حل کنیم.

وی با بیان اینکه در جلسه رفع موانع موانع تولید شهرستان شفت نیز به مشکلات ۱۲ واحد تولیدی رسیدگی شد، افزود: راهکارهایی برای حل مشکلات این واحدها نیز از سوی مدیران مربوطه ارائه شد.

معاون امور اقتصادی استانداری گیلان در ادامه با اشاره به اینکه در بحث توسعه شفتدر نخستین گام باید سند توسعه شهری تهیه و تدوین شود، گفت: باید افق توسعه شهرستان در سطح استان تعیین شده و سپس بر اساس آن به تهیه و تدوین سند توسعه شفت اقدام شود.

وی ادامه داد: البته لازم به ذکر است این سند تهیه شده و بازنگری‌های لازم نیز صورت گرفته و تهدیدها و فرصت‌های شهرستان شفت نیز در آن مد نظر قرار گرفته است و تنها سازمان برنامه و بودجه باید این سند را با سند آمایش سرزمینی و همچنین برنامه ششم توسعه همگام سازی کرده و یک محور برای توسعه شهرستان تعیین کند تا اقدامات بر اساس آن محور انجام شود.

فرزام صفت با بیان اینکه فعالیت‌های جزیره‌ای و انفرادی دستگاه‌ها به جایی نخواهد رسید، تاکید کرد: در ابتدا باید سند توسعه شهرستان آماده باشد و از همه دستگاه‌ها نیز خواسته شود در مورد آن نظر دهند سپس سند نهایی توسعه شهرستان اجرایی شود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

وی با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌ها اهمیت زیادی دارند اما برای رفع عقب ماندگی‌ها کافی نیست، تصریح کرد: زیر ساخت‌ها باید در راستای توسعه اقتصادی شهرستان شفت حرکت کنند. باید در این زمینه کارکردهای جداگانه تعیین و اولویت‌های دستگاه‌ها مشخص شود.

معاون امور اقتصادی استانداری گیلان با تأکید بر اینکه مدیران استانی باید شهرستان شفت را با توجه به شرایط ویژه ببینند، خواستار دو برابر شدن سهم تسهیلات شهرستان شفت شد و گفت: بر اساس قانون، توزیع اعتبارات بر اساس جمعیت و محرومیت هر شهرستان انجام می‌شود اما با توجه به شرایط شفت باید این شهرستان به صورت ویژه نگاه شود.

وی با اشاره به اینکه شفت با داشتن ۵۵۰ هکتار آب‌بندان ظرفیت بسیار خوبی برای استان محسوب می‌شود، افزود: در زمینه واگذاری‌ها نیز باید برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود.

فرزام صفت همچنین به جذب سرمایه‌گذار برای شهرستان شفت نیز اشاره و اظهار کرد: در حوزه سرمایه‌گذاری نیز باید با شناسایی واحدهای تعطیل آنها را به سرمایه‌گذاران معرفی کرده تا از ظرفیت این واحدها که بیشتر مجوزها را دارند برای رونق و توسعه اقتصادی شهرستان استفاده شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست خبری سخنگوی دولت: خبرگزاری میزان- میدری گفت: بیش از ۶۰ میلیون از افراد جامعه کمک معیشتی دولت را در قبال افزایش قیمت بنزین دریافت خواهند کرد که این تعداد ۷۲ درصد از افراد جامعه را شامل می‌شود. کمک‌های معیشتی به بیش از ۶۰ میلیون نفر تعلق می‌گیرد که حدود ۷۲ درصد از افراد جامعه را در بر می‌گیرد. وی افزود: طبق اطلاعات پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان حدود ۲۸ درصد از افراد جامعه جزء دهک‌های پردرآمد جامعه هستند که این کمک معیشتی به آن‌ها تعلق نخواهد گرفت. سخنگوی دولت یادآوری کرد: ممکن است اطلاعات افرادی از جامعه ثبت نشده باشد و کمک معیشتی به حساب آن‌ها واریز نشود پس این افراد می‌توانند پس از اینکه هر سه نوبت پرداخت شد، نسبت به ثبت اطلاعات خود و درخواست دریافت کمک معیشتی اقدام کنند. وی در انتها اظهار کرد: جدا از مسئله دریافت کمک معیشتی، افرادی که اطلاعات آن‌ها در پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان ثبت نشده، از طریق کد اعلام شده سریعا نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام کنند.

ابلاغ بروزرسانی مبحث ۱۹ مقررات ساختمان؛ بزودی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ وزیر راه و شهرسازی در ششمین کنفرانس بین المللی منطقه‌ای تغییر اقلیم که صبح امروز در محل کتابخانه ملی گشایش یافت گفت: مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان مورد بازنگری اساسی واقع شده است و بزودی با ابلاغ مقررات جدید آن و الزامی شدن این مبحث مهم، شاهد صرفه جویی بیشتر در مصرف انرژی خواهیم بود. آقای محمد اسلامی افزود: وزارت راه و شهرسازی برنامه‌های زیادی برای کاهش گاز‌های گلخانه‌ای در دست اجرا دارد که کاهش شدت مصرف انرژی در بخش‌های مختلف حمل و نقل از آن جمله است. وی گفت: یکی از دستورات کاری وزارت راه و شهرسازی، خلق مسیر‌های جدید هوایی با هدف کاهش مصرف سوخت بوده و به همین دلیل در چند سال گذشته بیش از ۳۰ هزار کیلومتر مسیر هوایی جدید ایجاد شده است که در نتیجه روزانه ۷ هزار تن گاز گلخانه‌ای در کشور کمتر ایجاد می‌شود. آقای اسلامی گفت: توسعه ناوگان ریلی از ۴ هزار و ۷۰۰ کیلومتر به ۱۴ هزار و ۴۰۰ کیلومتر و همچنین استفاده از سوخت کم سولفور در ناوگان دریایی از جمله اقدامات برای کاهش گاز‌های آلاینده و مبارزه با تغییرات اقلیمی است که در این جهت چند شرکت دانش بنیان مشغول تهیه و سولفور زدایی از سوخت کشتی‌ها هستند. وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تاثیرات تغییرات اقلیمی بر زندگی و معیشت جمع زیادی از مردم گفت: توسعه ناموزون و بی توجهی به موضوعات زیست محیطی در اجرای طرح‌های عمرانی، از طاقت زیست بوم فراتر بوده موجب ناهنجاری‌های زیست محیطی شده است و باید با لحاظ کردن تعهد عقلی و اجتماعی به سمت توسعه پایدار حرکت و از توسعه بی رویه پرهیز کنیم. وی تصریح کرد: ضوابط مصرف و بهینه سازی انرژی باید به فرهنگ غالب ملت ایران بدل شود و پایداری محیط زیست را در اجرای طرح‌های عمرانی جزو تکالیف خود بدانیم و ظرفیت تاب آوری شهر‌ها و سکونتگاه‌ها را افزایش دهیم و با هوشمند سازی شهر‌ها و طراحی مراکز تجمعی و کسب و کار‌ها سفر‌های درون شهری به حداقل برسد ضمن اینکه توجه به توسعه فضا‌های سبز و پارک‌ها باید در اولویت ساخت و ساز‌های شهر‌ها قرار گیرد. ششمین کنفرانس منطقه‌ای تغییر اقلیم روز‌های ۲۷ و ۲۸ آبان در پنج محور «پیش‌بینی و پیش‌آگاهی‌های اقلیمی، سیل و مخاطرات جوی و اقلیمی»، «اثرات تغییر اقلیم و آسیب‌پذیری ناشی از سیل، خشکسالی و سایر مخاطرات اقلیمی»، «توان اقلیمی، توسعه پایدار و تاب‌آوری»، «سازگاری و کاهش پیامد‌های زیان‌بار تغییر اقلیم» و «آثار و آسیب‌پذیری اجتماعی و اقتصادی ناشی از تغییر اقلیم» برگزار می‌شود.

سامانه ۱۲۴؛ دریافت شکایات از قیمت کالا‌ها

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
وی افزود: افزایش قیمت برخی کالا‌ها مانند برنج وارداتی به دلیل ممنوع شدن واردات و حمایت از برنج داخلی است. آقای مدرسی خیابانی افزود: تا کنون دو هزار پرونده تعزیراتی برای تخلفات تشکیل شده است. وی گفت: این که گرانی قیمت‌ها را به افزایش قیمت بنزین مرتبط کنیم؛ جفا در طرح افزایش قیمت بنزین است، زیرا قیمت برخی کالا‌ها مقطعی و فصلی است و ربطی به گرانی بنزین ندارد. آقای ملکی گفت: بخش حمل و نقل دام نیز از گازوئیل استفاده می‌کند که افزایش قیمت بنزین تأثیری بر آن ندارد. آقای محمدیاری با بیان اینکه قیمت نهاده‌ها ثابت است گفت: قیمت مرغ در حد قیمت مصوب است و در برخی استان‌ها نیز کاهش قیمت داشته‌ایم.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
سعید راد، مدیرعامل سازمان میادین میوه‌وتره‌بار شهرداری تهران در خصوص تغییر قیمت‌ها در میادین میوه‌وتره بار شهر تهران، اظهار داشت: در سازمان میادین میوه وتره‌بار شهرداری تهران تابع سیاست‌های نظام بوده و مجری تدابیری هستیم که دولت در حوزه اقتصادی تصمیم‌گیری و اجرا می‌کند. مدیرعامل سازمان میوه وتره‌بار شهر تهران ادامه داد: برای مثال قیمت حبوبات ۱۵ درصد از قیمت‌ها در سطح شهر پایین‌تر است. همچنین گوشت مرغ بیش از هزار تومان با سطح شهر اختلاف قیمت دارد. راد افزود: تخم مرغ نیز بیش از ۲ هزارتومان با سطح شهر اختلاف قیمت دارد و شانه‌ای ۱۷ هزار و ۲۰۰ تومان به فروش می‌رسد. مدیرعامل سازمان میوه وتره‌بار شهر تهران گفت: قیمت محصولات به طور متوسط در ۲۴۶ میدان و بازار میوه و تره بار شهر تهران در مقایسه با سطح شهر بیش از ۴۰ درصد اختلاف دارد.
ایسناایسنا1 روز قبل
مدیر اجرایی آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) از سوی سرمایه گذاران و دانشمندانی که نگران تغییرات جوی هستند، با فشارهای جدیدی برای اصلاح پیش بینی‌های تاثیرگذار این نهاد برای تقاضا برای سوخت فسیلی روبرو شد. این نخستین واکنش هماهنگ سرمایه گذاران، دانشمندان و فعالان تغییرات جوی است که بیرول را برای بازبینی دورنمای سالانه آژانس بین‌المللی انرژی که آخرین نسخه آن ۱۳ نوامبر منتشر شد، تحت فشار قرار می‌دهند. این گزارش که «دورنمای انرژی جهان» نام دارد و صدها صفحه است، در شکل گیری انتظارات بازار روی مدت زمان گذر جهان از سیستم انرژی مبتنی بر سوخت فسیلی به منابع نیروی پاک‌تر تاثیر دارد. آژانس بین‌المللی انرژی در آخرین نسخه گزارش سالانه خود تغییرات متعددی صورت داد از جمله سناریویی را مطرح کرد که نشان داد جهان چگونه می‌تواند به اهداف توافق پاریس نایل شود. فاتح بیرول و سایر مقامات آژانس بین‌المللی انرژی در مصاحبه با رویترز گفتند: انتقاد از گزارش سالانه این نهاد بی‌جا بوده و به دلیل عدم درک نحوه عملکرد سناریوها و اهدف آنها است.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عصر ایران؛ جعفر محمدی - درباره اعتراضات روزهای اخیر که بعد از افزایش قیمت بنزین رخ داده است، ۲ نکته ارزش تأمل دارد:۱ - «اعتراض حق مردم نیست»؛ به نظر من «اعتراض وظیفه مردم است». واقعا اگر به افزایش قیمت بنزین یا هر چیز دیگری اعتراض دارند، چرا اموال مردم را غارت و تخریب می‌کنند؟ این رفتارهای بدوی، اساسا ربطی به اعتراضات ندارد و نشان دهنده فاجعه‌ای به مراتب بزرگ‌تر از ناآرامی‌های اخیر است. شاهدان عینی می‌گویند که بسیاری از همین شهروندان عادی که اساسا در اعتراضات نیز حضور نداشته‌اند، در غارت فروشگاه هایی مانند جانبو، افق کوروش، امیران و … شرکت داشتند. ۲ - بنزین بهانه‌ای برای اعتراضات و در کنار آن اغتشاشات اخیر است. بنابر این، حتی اگر همین امروز بنزین به قیمت سابق برگردد و حتی ارزان‌تر هم شود، اصل نارضایتی‌ها باقی است و مترصد فرصتی دیگری برای بروز و ظهور.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

مروری بر تخلفات شرکت‌های تولید لاستیک ایران

تکراتوچند ثانیه قبل

آخرین وضعیت ارزش سهام در بازارهای بورس آسیا

ایبنا5 دقیقه قبل

گزارش تصویری نمایشگاه تراکنش

ورود کمیسیون امنیت ملی مجلس به اعتراضات و اغتشاشات ناشی از گرانی بنزین

خانه ملت6 دقیقه قبل

عمده ماشین آلات بخش کشاورزی از گازوئیل استفاده می‌کنند

مهر7 دقیقه قبل

نماینده ولی‌فقیه در کردستان: اغتشاشات اخیر طراحی منافقان و آمریکا بود

تسنیم7 دقیقه قبل