۶۰ موکب اربعین خوزستان در عراق مستقر می‌شوند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. اجتماعی

۶۰ موکب اربعین خوزستان در عراق مستقر می‌شوند

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین |
۶۰ موکب اربعین خوزستان در عراق مستقر می‌شوند - 0

بزرگنمایی:

پیام خوزستان - خرمشهر - مسئول ستاد بازسازی عتبات خوزستان از استقرار ۶۰ موکب خدمات رسان خوزستانی و خدمات‌رسانی به ۳۵۰ هزار زائر طی ایام اربعین در خاک عراق خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید محمود موسوی عصر امروز در جلسه ستاد اربعین حسینی خرمشهر در ساختمان منطقه آزاد اروند در مرز شلمچه اظهار کرد: در موسم اربعین امسال ۶۰ موکب خدمات‌رسانی از خوزستان در عراق مستقر می‌شوند به‌صورت روزانه به ۳۵۰ هزار نفر خدمات‌رسانی می‌کنند و در سامرا ۱۰۰ هزار نفر در این موکب اسکان داده خواهند شد.

وی از استقرار ۹۶ موکب خدمات رسان ورودی‌های استان خوزستان نیز خبر داد و افزود: ۳۴۰ مواکب بین‌راهی در مسیر شلمچه و ۴۲۳ موکب نیز در مسیر چذابه ۴۲۳ مستقر خواهند شد.

مسئول ستاد بازسازی عتبات خوزستان، شمار موکب‌های خدمات رسان در دو مرز خوزستان برای تردد زوار در اربعین را ۷۰۰ موکب اعلام کرد و گفت: اربعین امسال در حدفاصل میدان مقاومت تا مرز شلمچه ۴۰۰ موکب خدمات رسان و در مرز چذابه ۳۰۰ موکب مستقر می‌شوند.

وی به ظرفیت‌های خدمات‌رسانی فراهم‌شده به زوار اربعین در مرزهای خوزستان نیز اشاره و اظهار کرد: به‌صورت روزانه در مرز شلمچه ۱۰۰ هزار نفر ظرفیت اسکان و ۲۰۰ هزار نفر ظرفیت تغذیه و در مرز چذابه ۸۰ هزار نفر ظرفیت اسکان و ۱۸۰ هزار نفر ظرفیت تغذیه فراهم‌شده است.

در خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

حجت‌الاسلام موسوی در ادامه امکان خدمات‌دهی را پیش‌شرط لازم برای ثبت‌نام برای استقرار موکب خدمات رسان در مرز دانست و بیان کرد: تمام مواکب به‌خصوص مواکب دولتی باید این نکته را در نظر بگیرند که در مرز امکان انبارداری وجود ندارد و باید با امکانات فراوان در مرز مستقر شوند و در صورت ناتوانی در تأمین مایحتاج برای استقرار موکب اقدام نکنند.

وی افزود: در مرز شلمچه در صورت وجود یا نبود زائر به‌صورت روزانه باید ۲۰ هزار نفر اعم از موکب داران و یا نیروهای اداری تغذیه شوند و افزایش این تعداد با توجه به‌سختی تأمین منابع اقدامی صحیح نیست.

مسئول ستاد بازسازی عتبات خوزستان به مشکل تأمین آب شرب آشامیدنی در مرزهای خوزستان اشاره کرد و گفت: مرز شلمچه به‌تنهایی نیاز به ۵۰ تریلر آب‌معدنی دارد که این میزان معادل نیاز دو مرز در سال گذشته است مشکل تأمین برخی اقلام همچون نان، گاز، یخ حل‌شده اما هنوز آب موردنیاز تأمین نشده است و با توجه به اینکه اجازه استفاده از آب لوله داده نمی‌شود این نیاز امسال محسوس‌تر است.

وی همچنین برای تامین ایمنی زائران، خواستار جلوگیری از تردد موتورسوارها شد و در نظر گرفتن محلی مناسب برای موکب اتباع غیر ایرانی با توجه به نامناسب بودن محلی پیشین آن‌ها را نیز درخواست کرد.

۶۰ موکب اربعین خوزستان در عراق مستقر می‌شوند - 15

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازگشت زوار شدت گرفت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
حسینی‌ها در مسیر عاشقیچهار روز تا اربعین، حسینی‌ها در مسیر عاشقی قرار گرفتند. بازگشت زوار شدت گرفتهمزمان با آخرین روزهای عزیمت زائران اربعین حسینی به عراق، بازگشت زوار به کشور هم شدت گرفته است. : باوجود تردد بی سابقه در ورودی و خروجی‌های منتهی به مهران، ترافیک، روان و همه مسیرهای منتهی به این شهر، باز است. تعطیلی مدارس مهرانبا توجه به حجم بالای تردد زائران، همه مقاطع مدارس مهران در استان ایلام هم از فردا تا دوشنبه تعطیل شد. مرز چذابهزائران پس از زیارت کوتاه، سریعتر در مسیر بازگشت قرار گیرندمرز چذابه در خوزستان، یکی از پایانه‌های مرزی چهارگانه با کشور عراق است که این روزها پذیرای کربلایی هاست.

والتر وایت و جسی پینکمن بعد از بریکینگ‌بد / ادامه سریال محبوب جهان ساخته شد (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

گشت مشترک تعزیرات و دادستانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
کوچه شهرستانی، بازار انواع مواد غذایی؛ با گشت ویژه تعزیرات و دادستانی امروز در میدان امام حسین (ع) محصولات فاسد و غیرقابل استفاده در محل معدوم شد و پرونده به مراجع قضایی ارجاع شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ امروز به کوچه شهرستانی، بازار انواع مواد غذایی در میدان امام حسین (ع) با گشت ویژه تعزیرات و دادستانی سری زدیم و پس از بازدید، محصولات فاسد و غیرقابل استفاده در محل معدوم و پرونده‌ها به مراجع قضایی ارجاع شد.

جلسه شورای شهر تهران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
صد و هفتاد و یکمین جلسه علنی شورای شهر تهران امروز برگزار شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، انتقاد عضو شورای شهر از اجرا نشدن قانون در مجتمع پالادیوم، توافق برای کاهش ساخت و ساز در پادگان ۰۶ تهران و … در جلسه امروز شورای شهر تهران مطرح شد.

سفری که همدلی را از همزبانی فراتر می‌برد

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
حجت الاسلام موسوی مقدم گفت: اربعین خود به عنوان یک رسانه، سهم ایجاد کننده پرسش درباره فلسفه خود و هم پاسخ دهنده به آن است. حجت الاسلام موسوی مقدم در بخش دیگری از سخنان خود در این برنامه، ویژگی‌های قیام سالار شهیدان را رمز ماندگاری و پویایی و حرکت اربعین دانست و افزود: همانگونه که در زیارت اربعین می‌خوانیم که هدف قیام سیدالشهدا (ع) نجات بشریت از گمراهی هاست، از این رو همه آحاد جامعه بشری مجذوب حرکت اربعین هستند، زیرا این حرکت در طول تاریخ به دنبال هدایت بشر بوده و پیامش همه جامعه بشری را در بر گرفته است. نفوذ ما در جغرافیایی مقاومت نشات گرفته از فرهنگ حسینی استنماینده ولی فقیه در سپاه هم که میهمان تلفنی برنامه بحث روز بود درباره راهپیمایی اربعین گفت: مقام معظم رهبری، اربعین را رسانه جهانی کننده پیام عاشورا خواندند، از این رو از همان سال نخست این حرکت تا امروز رسالت جهانی کردن پیام عاشورا را عهده دار شده است. وی پررنگتر شدن هرساله مراسم اربعین را خاطرنشان کرد و افزود: اربعین به عنوان یک کنگره جهانی نشان می‌دهد که از همه جای دنیا و حتی کشور‌هایی همچون دانمارک که به اسلام ستیزی مشهور هستند، افرادی در این حرکت حضور دارند، این موضوع بیانگر آن است که اربعین توانسته است با وجود هجمه‌های زیاد علیه این فرهنگ توجه بسیاری از مردم را به فرهنگ اسلام حقیقی جلب کند. وی ادامه داد: دشمنان دائما این حرکت بزرگ را رصد می‌کنند و از اهمیت آن آگاهند؛ چون در روایات شیعه قیام حسینی بستری زمینه ساز برای ظهور عنوان شده است، دشمنان به دنبال ارزش زدایی از آن هستند.

نظرها

اخبار بیشتر