سیاست‌های جهانی آمریکا رو به زوال است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. سیاسی
سیاست‌های جهانی آمریکا رو به زوال است

سیاست‌های جهانی آمریکا رو به زوال است

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

جواد کریمی قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به سخنان رهبر معظم انقلاب در رابطه با سیاست‌های ایالات متحده و عدم مذاکره با آمریکا، اشاره و اظهار داشت: دولتمردان آمریکا فکر می‌کنند که چند نفر در داخل کشور با مذاکره موافق هستند و شعار مذاکره با آمریکا را سر می‌دهند؛ دیگر زمینه مذاکره و ملاقات با آنها فراهم شده است که این مسئله هم مبتنی بر اطلاعات ناکافی و اشتباه آنها نسبت به فضای داخلی جمهوری اسلامی ایران است.

مسئله مذاکره در صورتی انجام می‌پذیرد، که رهبری انقلاب اذن آن را صادر کنند

وی در ادامه افزود: در عرصه‌های بین‌المللی حرف اصلی را رهبری بر زبان جاری می‌کنند و دولتمردان چنین اختیاری را ندارند که با دشمنان وارد مذاکره شوند، مسئله مذاکره هم در صورتی اتفاق می‌افتد، که رهبری انقلاب اذن آن را صادر کنند.

آمریکایی‌ها نمی‌دانند که «مذاکره و عدم مذاکره» و «جنگ و صلح» جز اختیارات رهبری است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس به عدم آگاهی مقامات آمریکایی نسبت به قانون اساسی جمهوری اسلامی اشاره و تصریح کرد: آمریکایی‌ها علاوه بر اینکه در مسائل گوناگون نسبت به ایران اسلامی آگاهی لازم را ندارند؛ اتفاقا در مورد قانون اساسی کشورمان هم اطلاعات‌شان ناکافی است و این‌ها نمی‌دانند که «مذاکره و عدم مذاکره» و «جنگ و صلح» در این‌گونه مواقع جز اختیارات رهبری انقلاب اسلامی ایران هستند.

آمریکایی‌ها از مسائل ایران آگاه نیستند

نماینده مردم مشهد در ادامه افزود: اما آمریکایی‌ها این مسائل مهم را نادیده می‌گیرند و سعی آنها هم بر این است که اینچنین مسائلی را نادیده بگیرند تا به جایگاه رهبری بی توجهی کنند.

برخی از رسانه‌های داخل کشور نسبت به مذاکره با آمریکا آب به آسیاب آمریکایی‌ها می‌ریختند

وی به همسویی برخی از رسانه‌های داخلی در رابطه با مذاکره با آمریکایی‌ها اشاره و تاکید کرد: متاسفانه برخی از رسانه‌های داخل کشور نسبت به مذاکره با آمریکا آب به آسیاب آمریکایی‌ها می‌ریختند و با حرف‌های دو پهلو خود سعی دارند که فضا را به نفع مذاکره با آمریکا تحلیل و تفسیر کنند؛ از این جهت رهبری انقلاب، بارها در مواقع خاص بحث مذاکره را پیش می‌کشند و آن را استدلال می‌کنند و دقیقا سبب خنثی شدن تفسیرهای برخی از رسانها و افراد وابسته به غرب در داخل کشور می‌شوند.

رهبری انقلاب مکررا فرموده‌اند؛ که مذاکره با آمریکا سم مهلک است

کریمی قدوسی در ادامه به سخنان رهبری در رابطه با اینکه مذاکره با آمریکا «سم مهلک» است، اشاره و اظهار کرد: رهبری انقلاب مکررا فرموده‌اند؛ که مذاکره با آمریکا سم مهلک و آن ضررغیر قابل جبران تحلیل و تفسیر کردند، و در آخر هم حکم صادرمی‌کنند؛ که هیچ کسی در جمهوری اسلامی ایران با آمریکا مذاکره نخواهد کرد و البته رئیس جمهور و وزیر امور خارجه کشورمان هم همین نظر رهبری را دارند و اعلام کردند؛ که به هیچ وجه در نیویورگ این کار را نخواهیم کرد.

رسانه‌ها باید مسئله عدم مذاکره مقامات ایرانی در سازمان ملل را بازگو و روی آن تاکید کنند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: رسانه‌ها باید مسئله عدم مذاکره مقامات ایرانی در سازمان ملل را بازگو و روی آن تاکید کنند؛ تا اینکه مثل آن سالی نشود که وزیر امور خارجه کشورمان در راهروهای سازمان ملل با اوباما و دیگر مقامات آمریکا که نبایستی با آنها ملاقات کرد و این کار را انجام داده‌اند و بعد هم گفتند؛ که یک دفع شده است، بنابراین این مسئل را گوش زد کنیم، که تیم حفاظت رئیس جمهور و وزیر امورخارجه کشورمان و همچنان دیپلمات‌های ما در سازمان ملل مراقب راهروهای سازمان ملل باشند و آنها را به خوبی بازبینی و بررسی کنند؛ تا بازهم شاهد مذاکره و ملاقات رو در رو و یک دفع با مقامات آمریکایی نشوند.

سیاست‌های آمریکا رو به زوال است

وی در پایان اضافه کرد: سیاست‌های آمریکا رو به زوال است و امیدوار هستیم؛ که در هفته‌های آینده با توجه به اتفاقات در منطقه پیروزهای خوبی را شاهد باشیم. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ گزارش جدید صداوسیما در مورد روح الله زم

انتخابانتخاب1 روز قبل
بخش خبری ۲:۳۰ امشب گزارش جدیدی داشت از دعوای بین ادمین دوم کانال آمدنیوز شیرین نجفی، مسئول فنی این کانال و چند نفر دیگر در ارتباط با روح الله زم بر سر نحوه بازداشت او.

فیلم/ وصف رهبر انقلاب از جاماندگان اربعین: گرچه دوریم به یاد تو سخن می‌گوییم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم | آمدنیوز و دلایل گسترش فیک نیوز

همشهریهمشهری1 روز قبل
همشهری آنلاین: فیک نیوزها چرا به وجود می‌آیند؟ چرا فعالیت آنها ادامه می‌یابد و چرا با از بین رفتن یکی از آنها دیگری سربرمی‌آورد و چه رویکردهایی در فعالیت حرفه‌ای رسانه‌ای و امنیتی می‌تواند آنها را در افواه و افکار عمومی به حاشیه براند؟ دریافت ۱۲ MB متن: احسان صفاپورتدوین: مهدی کشوریان و محمود دانش آموزتصویر: ساتیار امامی کاوش، بررسی و تحلیل اخبار روز از نگاه همشهری تی‌وی کد خبر ۴۵۹۳۶۱

دعوای رسانه‌ها بر سر دستگیری روح الله زم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
الفالف1 روز قبل
گزیده‌ای از نظرات مخاطبین «الف» را ذیل چهار مطلب پر بحث هفته به انتخاب تحریریه «الف» بخوانید. گروه سیاسی الف، ۲۶ مهر ۱۳۹۸، ۱۶:۳۰ ۳۹۸۰۷۲۵۰۴۷خبر دستگیری رو‌ح‌الله زم، سرشبکه آمدنیوز با واکنش مخاطبین الف همرا شد. برخی دیگر از نظرات را می‌‌خوانید: *شما را بخدا خاوری و شیخ الاسلام و … رو هم اگه میتونین دستگیر کنین. *** «حضور زنان در ورزشگاه‌ها و مطالبه ما از دولت» عنوان یادداشتی بود که درباره وظایف دولت در زمینه ورود زنان در ورزشگاه در الف منتشر شد. تعدادی از نظرات کاربران الف درباره این یادداشت خواندنی است: *احمدی نژاد گفت زنان به ورزشگاه برن ولی همین به اصطلاح معتدلین مخالفت کردند.

ترامپ: ترکیه همسایه ماست!

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، گاف جدید دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در هنگام بیان اظهاراتی در خصوص توافق آتش بس ترکیه در شمال سوریه گفت ترکیه قدرت نظامی بزرگی دارد. ترکیه دوست ما است. ترکیه همسایه ما است!! و عضوی از ناتو است..

نظرها

اخبار بیشتر