معرفی شاسی بلند سی اس۷۵ پلاس از چانگان (+فیلم و تصاویر)
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. تکنولوژی

معرفی شاسی بلند سی اس۷۵ پلاس از چانگان (+فیلم و تصاویر)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
در نمایشگاه خودروی شانگ های 2019؛ این کمپانی از محصولی رونمایی کرد که به نوعی نماینده راهبرد جدید چانگان در طراحی و تولید خودرو است.

عصرایران- چانگان یکی از چینی‌های آشنا در بازار ایران است که از آن یک کراس اوور و یک سدان را در خیابان‌های کشورمان دیده‌ایم. البته میزان عرضه و استقبال از نمونه شاسی بلند آن با نام سی اس۳۵ به مراتب بیشتر بوده است.

سال‌ها همکاری میان چانگان اتومبیل و فورد زمینه‌ای را ایجاد کرده تا محصولات این کمپانی از منظر طراحی در مقایسه با دیگر چینی‌ها شرایط مطلوب‌تری داشته باشد. به هرترتیب چانگان در زمینه طراحی بدنه و موتور وام دار کمپانی فورد بوده است. این گروه خودروساز چینی هم اکنون دفاتر طراحی فعال در تورین (ایتالیا) و میشیگان (آمریکا) دارد.

در نمایشگاه خودروی شانگ‌های ۲۰۱۹؛ این کمپانی از محصولی رونمایی کرد که به نوعی نماینده راهبرد جدید چانگان در طراحی و تولید خودرو است. سی اس75 پلاس در دو نسخه ساده و اسپرت (s) در کلاس کراس اوورها معرفی و در مقایسه با محصولات قبلی تغییرات عمیقی را بویژه از منظر طراحی به نمایش گذاشته است. اس در انتهای نام این مدل نماینده کلمه اسپرت است که در این مطلب به بررسی CS75 PLUS S خواهیم پرداخت.

معرفی شاسی بلند سی اس۷۵ پلاس از چانگان (+فیلم و تصاویر) - 3

طراحی

همانطور که در تصاویر مشاهده می‌کنید با یک خودروی زیبا و جذاب سر و کار داریم. این حسی است که در همان ارتباط اول شکل می‌گیرد. البته این محصول نیز به مانند سایر تولیدات خودرویی چین، نگاهی به محصولات روز دنیا داشته است اما به هر ترتیب حاصل کار جذاب و مشتری پسند به نظر می‌رسد.

چانگان در زبان طراحی جدید خود تلاش کرده تا ترکیبی فعال از روح اسپرت و یک خودروی رسمی را یکجا داشته باشد.

سی اس۷۵ پلاس اس در نمای جلو از یک گریل (جلوپنجره) بسیار بزرگ استفاده می‌کند که عملا بخش اصلی بامپر (سپر) را نیز به خود اختصاص داده است. قابی که اطراف گریل قرار گرفته الگویی شبیه به محصولات لکسس دارد. در طرفین بامپر ورودی بسیار بزرگ هوا و مه شکن‌ها قرار گرفته است. چراغ‌های جلو نیز طراحی یکپارچه دارد و تقریبا همگام با خط درپوش موتور که روی فندرها (سپر) و گریل حرکت می‌کند، مشاهده می‌شود.

معرفی شاسی بلند سی اس۷۵ پلاس از چانگان (+فیلم و تصاویر) - 9معرفی شاسی بلند سی اس۷۵ پلاس از چانگان (+فیلم و تصاویر) - 10معرفی شاسی بلند سی اس۷۵ پلاس از چانگان (+فیلم و تصاویر) - 11

مجموع این عناصر در کنار هم ظاهری جدی و اسپرت برای سی اس۷۵ پلاس اس ایجاد کرده‌اند.

در آلبوم زیر می‌توانید تصاویر سی اس ۷۵ پلاس در نسخه معمولی را مشاهده کنید. (بافت گریل، پوشش فیبر کربن برای قاب بیرونی آینه‌های کناری، فریم تزئینی شیشه عقب و نوار بالایی دیفیوزر، خروجی اگزوز و مشخصات موتور مهمترین تفاوت‌های دو مدل را شکل داده است)

معرفی شاسی بلند سی اس۷۵ پلاس از چانگان (+فیلم و تصاویر) - 14معرفی شاسی بلند سی اس۷۵ پلاس از چانگان (+فیلم و تصاویر) - 15معرفی شاسی بلند سی اس۷۵ پلاس از چانگان (+فیلم و تصاویر) - 16معرفی شاسی بلند سی اس۷۵ پلاس از چانگان (+فیلم و تصاویر) - 17

در نمای جانبی خط شانه‌ای بسیار قوی حضور دارد که با شیب افزایشی از فندر جلو تا انتهای فندر عقب تداوم دارد. یک بخش کرومی زیر آینه و قسمتی از درب جلو قرار دارد که به عنوان بخشی از جزئیات نمای جانبی در نظر گرفته می‌شود. فندرها ظاهری برجسته دارند و در هلال آن، فلیر استاندارد پلاستیکی مشاهده می‌شود. شیب اتاق نیز جلب توجه می‌کند که نقش موثری در بهبود این بخش از نما را برعهده دارد.

معرفی شاسی بلند سی اس۷۵ پلاس از چانگان (+فیلم و تصاویر) - 19معرفی شاسی بلند سی اس۷۵ پلاس از چانگان (+فیلم و تصاویر) - 20

رینگ‌های آلومینیومی که چانگان برای این محصول انتخاب کرده است به عنوان یک انتخاب کارخانه‌ای بسیار مناسب به نظر می‌رسند.

در نمای عقب چراغ‌های توسعه یافته روی فندر و یک بخش کرومی میان آنها حضور دارند که در همراهمی با بامپر ساده اما زیبای سی اس۷۵ پلاس اس منظره چشم نوازی را ایجاد کرده‌اند. چانگان در پایین‌ترین قسمت بامپر از یک دیفیوزر با خروجی‌های اگزوز دوقلو در هر طرف استفاده کرده است که چنین ترکیبی را بیشتر در رابطه با خودروهای قدرتمند ۸ سیلندر انتظار داریم!

معرفی شاسی بلند سی اس۷۵ پلاس از چانگان (+فیلم و تصاویر) - 23معرفی شاسی بلند سی اس۷۵ پلاس از چانگان (+فیلم و تصاویر) - 24

از نظر ابعاد: طول خودرو برابر با ۴۷۰۰ میلیمتر، عرض ۱۸۶۵ میلیمتر، ارتفاع ۱۷۰۰ میلیمتر و فاصله بین دومحور ۲۷۱۰ میلیمتر است. سی اس۷۵ پلاس با این ابعاد بین تیگوان و اکس۳ قرار می‌گیرد؛ یعنی بزرگتر از فولکس واگن و کوچکتر از ب ام و.

کابین و امکانات هوشمند

در طراحی فضای داخل کابین سی اس۷۵ پلاس اس تلاش شده تا کیفیت محصول اینجا هم برجسته باشد. از این رو محیطی را مشاهده می‌کنیم که با انواع مواد باکیفیت دارای بافت نرم و عناصر کرومی شکل گرفته است. دو نمایشگر لمسی بزرگ یکی به عنوان جایگزین نشانگرهای سنتی آمپر و اطلاعات خودرو و دیگری ویژه تنظیمات سیستم سرگرمی در کنسول جلوی خودرو مشاهده می‌شود. نمایشگر دوم مقداری به سمت راننده زاویه دارد تا هنگام لمس گزینه‌ها، راننده کاربری راحت‌تری را تجربه کند.

معرفی شاسی بلند سی اس۷۵ پلاس از چانگان (+فیلم و تصاویر) - 28معرفی شاسی بلند سی اس۷۵ پلاس از چانگان (+فیلم و تصاویر) - 29معرفی شاسی بلند سی اس۷۵ پلاس از چانگان (+فیلم و تصاویر) - 30معرفی شاسی بلند سی اس۷۵ پلاس از چانگان (+فیلم و تصاویر) - 31

در رابطه با امکانات هوشمند این خودرو هنوز اطلاعات رسمی ارائه نشده است اما از نسخه تعاملی وی چت با پشتیبانی از فرمان‌های صوتی در آن استفاده شده است. نوربالای اتوماتیک، دستیار پارک، کنترل پایداری الکترونیکی، سامانه خاموش روشن، سامانه تمام چرخ محرک، کروز کنترل تطبیقی، هشدار خروج از خط، دوربین ۳۶۰ درجه، پشتیبانی از اپل کارپلی و اندروید اوتو، برف پاک کن هوشمند از جمله امکانات حاضر در این خودرو خواهد بود.

پیشرانه

معرفی شاسی بلند سی اس۷۵ پلاس از چانگان (+فیلم و تصاویر) - 35

در بخش موتور دو گزینه وجود دارد یکی نمونه ۱٫۵ لیتری توربو TGDI با خروجی ۱۷۸ اسب بخار و گشتاور ۲۶۵ نیوتن متر و دیگر که در نسخه اسپرت خودرو استفاده شده نمونه ۲ لیتری TGDI توربوشارژ ۲۳۳ اسب بخاری با گشتاور ۳۶۰ نیوتن متر. در نسخه معمولی سی اس۷۵ پلاس از جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک و در نسخه اسپرت آن از جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک آیسین استفاده شده است.

این خودرو از ۱۴۹۵۷ تا ۲۱۶۷۴ دلار قیمت گذاری شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

الفالف1 روز قبل
قوای محرکه تمام الکتریکی این خودرو نیرو را به چهار چرخ خودرو رسانده و بدین ترتیب یک خودروی چهارچرخ محرک به شمار می‌رود. قدرت موتور الکتریکی تعبیه شده در آن، ۴۰۸ اسب بخار قدرت و ۶۶۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. باتری بکاررفته در این خودروی برقی نیز ظرفیتی معادل ۷۸ کیلووات ساعت دارد که قادر خواهد بود خودرو را در مسافتی طولانی همراهی کند. اما کابین این خودرو شباهت بسیار زیادی به سایر مدل‌های توسعه داده شده توسط این شرکت دارد. بدین ترتیب شرکت‌های خودروسازی بزرگی تصمیم گرفته‌اند که تغییر رویکرد داده و به سمت و سوی ساخت و طراحی خودروهای برقی و الکتریکی و هیبریدی بپردازند تا در سال‌های آینده، مشتریان خودرو بیشتر به خرید این محصولات روی بیاورند.
عصر ایرانعصر ایران4 ساعت قبل
معمولا مکانیک‌های ماهر با شنیدن صدای موتور، ترمز یا هر کدام از قسمت‌های دیگر خودرو متوجه چگونگی عملکرد یا خرابی آن‌ها می‌شوند. بنابراین، برای تامین امنیت خود و سلامت خودرو، نباید از اهمیت این صدا‌ها غافل شویم. به گزارش عصر ایران به نقل از خودروکار، تصور کنید در آرامش کامل در حال رانندگی هستید که صدای عجیبی از موتور خودرو می‌شنوید. ۲- سر و صدا از داخل موتور: اگر این صدا را شنیدید، نشانه این است که تسمه تایم نیاز به تعویض دارد. ۳- صدای سوت از موتور: اگر به همراه صدا، درجه حرارت خودرو بالا می‌رود، به نظر می‌رسد که فن خودرو درست کار نمی‌کند و این باعث می‌شود موتور خودرو بیش از حد گرم شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز6 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، لکسوس NX در حال حاضر تنها در نمونه‌های دست دوم قابل خریداری است چراکه واردات آن همراه با ممنوعیت واردات خودرو به کشور متوقف شد. حالا دروازه بان مشهور فوتبال ایران نیز یک نمونه از این خودرو را خریداری کرده است. علیرضا بیرانوند بازیکن ملی پوش باشگاه پرسپولیس این روزها با یک خودرو لکسوس NX۲۰۰ رفت و آمد می‌کند. قیمت این خودرو در بازار نزدیک به یک میلیارد تومان است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، از آنجا که این روزها اخبار زیادی مبنی بر آسیب‌پذیری‌های امنیتی و نفوذ بدافزارهای خطرناک به رایانه کاربران و شرکت‌های تجاری در جهان منتشر شده است، بنابراین پژوهشگران بسیاری درصدد کشف هرگونه بدافزار در نرم‌افزار، برنامه و اپلیکیشن‌های مختلف هستند تا کاربران را از آسیب‌های احتمالی حملات سایبری و بدافزاری مصون بدارند. حالا به تازگی محققان امنیتی دریافته‌اند که ۱۵ اپلیکیشن موجود در پلت‌فرم فروشگاه آنلاین و اینترنتی گوگل پلی استور میزبان بدافزارهای خطرناکی هستند که امنیت سایبری و حفاظت از حریم خصوصی کاربران را به شدت تهدید می‌کنند. این کارشناسان در گزارشی به گوگل به عنوان توسعه دهنده این فروشگاه، از این غول تکنولوژی درخواست کرده‌اند که هر چه سریعتر به مقابله با اپلیکیشن‌های مذکور بپردازد و جلوی انتشار آزادانه بدافزارهای موجود در آنها را بگیرد. البته گوگل در تمام این سالها در تلاش بی‌وقفه و مداومی سعی کرده تا نفوذپذیری دستگاه‌های مبتنی بر اندروید را به شدت کاهش دهد. به‌عنوان مثال گفته می‌شود در طول یک سال یعنی مارس ۲۰۱۸ تا مارس ۲۰۱۹ میلادی، رصد و بررسی‌های دقیق گوگل موجب کاهش تعداد گوشی‌های هوشمند و دستگاه‌های آلوده به بدافزار chamois از ۷٫۴ میلیون به تنها ۷۰۰ هزار دستگاه شده است.

نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر)

35+
عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
همشهریهمشهری14 ساعت قبل
پژوهشگران انگلیسی می‌گویند این شیوه می‌تواند به دستبابی به تشخیص بهتر آرتروز (استئوآرتریت) و درمان‌های اختصاصی‌تر برای هر فرد معین کمک کند. پژوهشگران در این بررسی به امواج صوتی تولید شده از زانوهای ۸۹ فرد بزرگسال دچار آرتروز «گوش دادند». از این افراد خو استه شد که پنج بار از وضعیت نشسته بلند شوند و بایستند و امواج صوتی تولید شده از زانوهای این افراد ضبط شدند. نتایج کار این پژوهشگران نشان داد که بر اساس ثبت امواج صوتی پرفرکانس ایجاد شده از زانوها می‌توان افراد دارای زانوهای سالم و افراد دارای زانوهای دچار آرتروز را از هم تشخیص داد. به گفته کارشناسان این شیوه ضبط امواج صوتی ممکن است در آینده به عنوان شیوه‌ای حساس‌تر و ظریف‌تر برای درجه‌بندی شدت آرتروز و تخریب غضروف مفصل بدون تکیه به رادیوگرافی به کار رود.

نظرها

اخبار بیشتر