ارتقا ارزش پول ملی با برقراری ارتباط بانکی میان ایران و روسیه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. اقتصادی
ارتقا ارزش پول ملی با برقراری ارتباط بانکی میان ایران و روسیه

ارتقا ارزش پول ملی با برقراری ارتباط بانکی میان ایران و روسیه

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید از آنجایی که در ارتباط بانکی میان ایران و روسیه از پول ملی دو کشور استفاده می‌شود، ارزش پول ملی ایران افزایش می‌یابد.

به گزارش افکارنیوز،

کریمی مطرح کرد:

علی اکبر کریمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره برقراری ارتباط بانکی میان ایران و روسیه بدون سوئیفت، گفت: این اقدام گام بزرگی در راستای گسترش مبادلات تجاری است و می‌تواند با رفع بسیاری از مشکلات، زمینه واردات مواد اولیه و.. را فراهم کند.

افزایش مبادلات بین المللی با پول ملی به تقویت پول منجر می‌شود

اخبار اقتصادی-نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی افزود: از آنجایی که در ارتباط بانکی میان ایران و روسیه از پول ملی دو کشور استفاده می‌شود، ارزش پول ملی ایران افزایش می‌یابد؛ در واقع هرچه میزان مبادلات بین المللی با پول ملی بیشتر شود پول ملی تقویت می‌شود.

از آنجایی که در ارتباط بانکی میان ایران و روسیه از پول ملی دو کشور استفاده می‌شود، ارزش پول ملی ایران افزایش می‌یابد؛ در واقع هرچه میزان مبادلات بین المللی با پول ملی بیشتر شود پول ملی تقویت می‌شود

وی با اشاره به ضرورت گسترش پیمان‌های پولی، اظهار کرد: براساس قانون برنامه ششم توسعه، دولت ملزم به انعقاد پیمان‌های پولی دو جانبه و چند جانبه است، با اجرایی شدن این قانون می‌توان مبادلات تجاری با کشورهایی که با ایران منافع مشترک داشته و تمایل دارند سلطه دلار در عرصه اقتصادی کاهش یابد را افزایش داد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

تمایل کشورها برای خروج از سلطه نظام نظارتی سوئیت

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: بسیاری از کشورها تمایل دارند از سلطه نظام نظارتی مالی و بانکی سوئیت خارج شوند چراکه این سیستم هرگونه مبادله پولی و بانکی که براساس دلار در جهان انجام می‌گیرد را رصد و کنترل می‌کند که این عملکرد موجب ایجاد محدودیت برای کشورها می‌شود.

دلار ارز مطمئنی برای مبادلات جهانی نیست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس برقراری پیمان‌های دوجانبه و چندجانبه به منظور کاهش سلطه آمریکا بر مبادلات تجاری را یکی از الزامات دانست و ادامه داد: آمریکا از سلطه دلار در جهان سوءاستفاده می‌کند به همین دلیل دلار ارز مطمئنی برای مبادلات جهانی نیست و بسیاری از کشورها در تلاش هستند میزان استفاده از این ارز را در مبادلات تجاری خود کاهش دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

:: قاسم زاده- همایش فرصت‌های روابط بازرگانی ایران و انگلیس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، در نشست هیات اعزامی از اتاق بازرگانی ایران و انگلیس (متشکل از شرکت‌های ایرانی)، اعضای اتاق بازرگانی انگلیس و ایران (شرکت‌های انگلیسی)، شماری از بازرگانان ایرانی ساکن در انگلیس، ‌ نمایندگانی از وزارت تجارت بین الملل انگلیس و هیاتی از گروه تجارت وزارت خارجه، چالش‌های توسعه روابط بازرگانی دو کشور و چشم انداز آن را بررسی کردند. در این نشست که به دعوت حمید بعیدی نژاد، سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلیس برگزار شد، هیات ایرانی متشکل ۳۵ شرکت در زمینه خوراک دام، طیور و آبزیان که برای همکاری با شرکت‌های انگلیسی به لندن سفر کرده است، در جریان سیاست‌های اقتصادی دو کشور قرار گرفت. -باصداها به ترتیب):۱ – لرد لامونت – رئیس اتاق بازرگانی انگلیس و ایران۲- ریچارد دالتون – قائم مقام اتاق بازرگانی انگلیس و ایران۳ – حمید بعیدی نژاد – سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلستان
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
سه روز مانده به پایان اولتیماتوم وزارت صنعت، معدن و تجارت به خودروسازان برای تحویل خودروهای معوقه سال گذشته، هنوز هم حجم انبوهی از گلایه‌ها وجود دارد که خودروهای معوق به دست خریداران نرسیده است. با این حال تا پایان خرداد ماه امسال برخی تعهدات خودروسازان ایفا نشد و گلایه خریداران همچنان ادامه داشت. ۱۵ شهریور ماه امسال هم مجید باقری، قائم‌مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در امور فروش به تسنیم گفت: سایپا همه خودرو‌های معوق سال گذشته و تعهدات مرتبط با سال ۹۷ را تا پایان مهر ماه به مشتریان تحویل خواهد داد. با این حال تا سه روز مانده به پایان اولتیماتوم به خودروسازان برای ایفای تعهدات تا پایان سال گذشته خود همچنان هم گلایه‌ها دارد. یکی از کاربران نوشته است: «از تیبا دوگانه ثبت‌نامی اسفند ۹۷ با موعد تحویل فوری ۴۵روزه ما چه خبر؟؟؟؟ شد ۵ماه و ۵۳ روز».

جزئیاتی از طولانی‌ترین پرواز جهان | نیویورک تا سیدنی بدون توقف

همشهریهمشهری1 روز قبل
بلومبرگ نوشت: این پرواز آزمایشی ۲۰ ساعته از رکورد پرواز سنگاپور به نیویورک که تاکنون طولانی‌ترین پرواز بدون توقف جهان بود، عبور خواهد کرد. این هواپیما که ساعت ۹ جمعه شب (به وقت شرق آمریکا) نیویورک را ترک می‌کند و ساعت ۷ صبح یکشنبه (به وقت استرالیا) به سیدنی می‌رسد، حامل شمار زیادی از پزشکان و دانشمندان خواهد بود. هواپیمایی کانتاس همچنین در نظر دارد پرواز دیگری را از لندن به سیدنی انجام دهد که یک ساعت بیشتر از پرواز نیویورک-سیدنی طول می‌کشد. در حال حاضر هیچ هواپیمایی قادر نیست چنین مسیرهای طولانی را بدون توقف و با ظرفیت کامل مسافران و بار طی کند. اما دو هواپیمایی که شرکت‌های ایرباس و بوئینگ در حال تکمیل آن‌ها هستند، قرار است این توانایی را داشته باشند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز21 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز او در این مطلب نوشته است: داستان جوان شدن سیستم مدیریتی کشور و ضرورت تزریق خون تازه به جریان تصمیم‌گیری، موضوع داغ سیستم مدیریتی کشور است. اما شوک قانون جدید موجب شد که رئیس جمهور مصوبه شورای عالی اداری درباره کاهش سن مدیران کشور را به دستگاههای اجرایی ابلاغ کند. مصوبه‌ای که تاکید داشت که برای تصدی سطوح «مدیریت عملیاتی و مدیریت پایه» حداکثر ۴۵ سال سن، برای سطوح «مدیریت میانی» حداکثر ۴۷ سال سن و برای سطوح «مدیریت ارشد» حداکثر ۵۰ سال سن باید رعایت شود. روحانی انتقاد خود را متوجه دولتمردان پیشین کرد که در عرصه مدیریت کشور رابطه را جایگزین ضابطه کرده بودند. به منظور تحقق این مهم لازم است تا شایسته‌سالاری در تمام ارکان مدیریتی کشور اجرایی شود که لازمه تحقق آن، وقوع انقلاب مدیریتی است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
گفتنی است، در حالی که ایالات متحده همچنان رهبر بازار رسانه‌های دیجیتال در جهان خواهد بود، رشد بازار آن نسبت به مناطق دیگر کند خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود که ایالات متحده، طی چهار سال آینده، با ۹ درصد رشد در بازار رسانه‌های دیجیتال، به درآمد حدود ۵۰٫۷۵ میلیارد دلار، تا سال ۲۰۲۳ دست پیدا کند. در مقایسه، انتظار می‌رود درآمد بازار رسانه‌های دیجیتال در چین، ۱۵ درصد رشد را تجربه کرده و به درآمد حدود ۳۳ میلیارد دلاری طی چهار سال آتی برسد. بر اساس پیش‌بینی انجام شده، فرانسه دارای ۲۳ درصد رشد، و آلمان و بریتانیا نیز هرکدام حدود ۱۵ درصد رشد خواهند داشت. در نمودار ارائه شده، درآمد بزرگ‌ترین بازارهای رسانه‌های دیجیتال در سال ۲۰۲۳ را مشاهده می‌کنید؛

فیلم | فرمول محاسبه خسارت تصادفات چه تغییری کرد؟

همشهریهمشهری22 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر