۴۸ اقدام وزارت علوم برای ارتباط دانشگاه با صنعت تدوین می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
۴۸ اقدام وزارت علوم برای ارتباط دانشگاه با صنعت تدوین می‌شود

۴۸ اقدام وزارت علوم برای ارتباط دانشگاه با صنعت تدوین می‌شود

مهرخبرگزاری مهر |
مدیر کل ارتباط با صنعت گفت: طرح جدیدی در وزارت علوم برای تحول همکاری های دانشگاه با صنعت و جامعه در حال تدوین است که به زودی نهایی می شود.

محمدسعید سیف در گفتگو با خبرنگار مهر از تدوین طرح جدید وزارت علوم برای توسعه ارتباط دانشگاه‌ها با جامعه و صنعت خبر داد و اظهار کرد: در راستای تحول همکاری‌های دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی با جامعه و صنعت طرحی در وزارت علوم با کمک متخصصان آماده شده است.

مدیر کل ارتباط با صنعت وزارت علوم افزود: در حاضر پیش نویس این طرح در حال نهایی شدن است و به زودی به دانشگاه‌ها ابلاغ خواهد شد.

سیف با اشاره به اینکه بحث ارتباط جامعه دانشگاهی و آموزش عالی با صنعت و جامعه دایره گسترده‌ای شامل حوزه دانشجویی، اساتید، تحقیق و توسعه و تغییر در ساختار درس‌ها و آموزش‌ها می‌شود، افزود: همکاری حداکثری فعالیت‌های اعضای هیات علمی در بحث‌های مربوط به جامعه و صنعت، آماده سازی دانشجویان برای حضور مفید و اثربخش در صنعت و تدوین مشوق هایی که دانشگاه را به این سمت و سو سوق دهد، از اهداف این طرح به شمار می‌رود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

مدیر کل ارتباط با صنعت ادامه داد: ۴۸ اقدام در این طرح در حال نهایی شدن است و به زودی تصویب خواهد شد و جزئیات آن نیز منتشر می‌شود.

وی در ادامه بیان کرد: به منظور بررسی راهکارها در جهت ارتباط موثر دانشگاه‌ها و صنعت و رفع مشکلات جامعه مطالعات یکساله‌ای در وزارت علوم صورت گرفته و جلسات مختلفی برگزار شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ترور مجری تلویزیون در کردستان عراق (+ فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
آمانج بابانی مجری شبکە تلویزیون «ان آر تی» کردستان عراق و لانە محمد همسرش بە همراە فرزندشان ترور شدند. به گزارش عصرایران به نقل از تلویزیون NRT، این حادثه در ورودی ترمینال «شارزور» در شهر سلیمانیه روی داده و هر ۳ قربانی نیز بر اثر اصابت گلوله به سر، جان خود را از دست دادند. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی ویدیوی از محل ترور و خودروی که آمانج بابایی و خانواده اس در در آن ترورشدند.

ماجرای فاطمه معتمدآریا با افسردگی / ببینید

برنابرنا1 روز قبل

​تیزر جدید «پیلوت» منتشر شد / ببینید

برنابرنا1 روز قبل
با گذشت بیش از دو هفته از آغاز اکران «پیلوت»، تیزر جدید این فیلم سینمایی منتشر شد. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، سومین فیلم سینمایی ابراهیم ابراهیمیان از اوایل مهر ماه در سینماهای کشور روی پرده رفت و به تازگی با افزایش مخاطبان و سانس‌هایش روبرو شده است. در فیلم «پیلوت» جواد عزتی، حمیدرضا آذرنگ، سعید آقاخانی، بهدخت ولیان، پریوش نظریه و بانیپال شومون ایفای نقش می‌کنند. ساخت تیزر: بهزاد طهماسبی

پویش تنظیم موتورخانه‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

چرا باید ماجرای «حذف زبان انگلیسی» و «رفع حصر از آن» را جدی نگرفت و رها کرد؟!

تابناکتابناک23 ساعت قبل
از «زبان انگلیسی، زبان خیلی از منابع علمی دنیاست و هیچ وقت حذف نخواهد شد» تا «در زمان طاغوت زبان انگلیسی اجباری بود که از دید ما ضرورتی ندارد و معتقدیم باید انتخاب زبان را آزاد بگذارند»، در مناظره این نمایندگان استدلال‌های متفاوت و مختلفی بیان می‌شود، اما آنچه جالب توجه است، بی اطلاعی مخالف و برگزار کننده مناظره از اصل طرح است! مجادله‌هایی که ماجرا را به شبکه‌های اجتماعی و بستر جامعه کشانده و به صف کشی موافقان و مخالفان منجر شده است. ایراداتی که ظاهرا طرح فوق موجب شده همه بر آن‌ها چشم بپوشند. رویکردی که مجابمان می‌کند بیشتر در ماجرا دقیق شده و تلاش کنیم چرایی مهم شدن این طرح را بررسی کنیم. نگرانی عمیقی که در خبرگزاری مجلس شورای اسلامی نیز بازتاب یافته و از قضا به نمایش رویدادی جالب توجه منجر شده است.

نظرها

اخبار بیشتر