جذب توریست کشور را از فروش نفت بی نیاز خواهد کرد/ تسهیل در دادن ویزا در رونق گردشگری موثر است/ زیرساخت‌های جذب گردشگر در داخل کشور فراهم نیست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. سرگرمی
جذب توریست کشور را از فروش نفت بی نیاز خواهد کرد/ تسهیل در دادن ویزا در رونق گردشگری موثر است/ زیرساخت‌های جذب گردشگر در داخل کشور فراهم نیست

جذب توریست کشور را از فروش نفت بی نیاز خواهد کرد/ تسهیل در دادن ویزا در رونق گردشگری موثر است/ زیرساخت‌های جذب گردشگر در داخل کشور فراهم نیست

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
ولی الله نانواکناری، عضو هیات رئیسه فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مجلس، گفت: استفاده از زیرساخت‌های لازم در جهت جذب گردشگر می‌تواند رونق اقتصادی برای کشور ایجاد و کشور را از فروش نفت معاف خواهد کرد.

اعتمادآنلاین| ولی الله نانواکناری، عضو هیات رئیسه فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مجلس، با اشاره به لزوم توسعه صنعت گردشگری با توجه به ظرفیت‌های فراوان کشور گفت: ایران جزء ۱۰ کشور اول دنیا به لحاظ برخورداری از جاذبه‌های گردشگری است. آثار باستانی، آثار تاریخی، مردم شناسی، تمدن و موقعیت جغرافیایی ایران جاذبه‌های گردشگری بوده و دارای تمام فصول است به طوری‌که در یک زمان در خوزستان گرمای تابستان احساس می‌شود و همان زمان در اردبیل سرمای زمستان وجود دارد، در مازندران بهار و در استان مرکزی پاییز است و این جاذبه بسیار زیبا است.

ایران دارای فراوانی سنت‌ها و جاذبه‌های گردشگری است

نماینده مردم بابلسر و فریدون کنار در مجلس شورای اسلامی، افزود: فراوانی سنت‌ها در مناطق مختلف باعث جاذبه‌های گردشگری است همچنین در رشته‌های ورزشی، تنوع رشته‌های ورزشی بومی وجود دارد که از طریق آن می‌توان در جاذبه گردشگری موفق‌تر بود. علت اینکه نتوانستیم با تمام امکانات و پتانسیل‌های موجود در جذب گردشگر موفق باشیم، این است که از لحاظ بافت فرهنگی حاکم بر جامعه و با نگاه‌های مختلفی که وجود دارد نتوانستیم جذب گردشگر داشته باشیم.

زیرساخت‌های جذب گردشگر در داخل کشور فراهم نیست

وی ادامه داد: زیرساخت‌های جذب گردشگر در داخل کشور فراهم نیست. در حال حاضر با دغدغه‌هایی که می‌تواند قطب گردشگری باشد، هتل‌های ۵ ستاره در کشور به تعداد انگشتان دست نمی‌رسد بنابراین زیرساخت‌ها باید فراهم شود. همچنین استان‌هایی وجود دارد که قابلیت جذب گردشگر را دارد اما فرودگاه مناسبی ندارد تا گردشگران خارجی بتوانند به راحتی عبور و مرور کنند بنابراین بی‌فایده است.

در خبری بخوانید: اخبار بازی و سرگرمی ایران و جهان | پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تسهیل در ورود و خروج گردشگران با مشکل مواجه است، تصریح کرد: تمام این موارد دست به دست هم داده تا نتوان از تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها استفاده کرد و از صنعت تولید بهره‌برداری کرد. چنانچه بتوان از لحاظ زیرساخت‌ها این امکانات را فراهم کرد، یقینا ایران جزء کشورهایی خواهد بود که از طریق درآمد حاصل از صنعت توریست، درآمد کشور را از صنعت نفت معاف خواهد کرد و دیگر از طریق تولید نفت کشور اداره نخواهد شد.

بسیاری از کشورها از طریق صنعت توریست کشور را اداره می‌کنند

نانواکناری اظهار داشت: بسیاری از کشورها از طریق صنعت توریست کشور را اداره می‌کنند اما در ایران از طریق پتانسیل‌هایی که دارد، می‌توان این امکان را فراهم کرد تا رونق اقتصادی ایجاد شود؛ زیرساخت‌ها این امکان را برای گردشگران فراهم نکرده و این معضل برای گردشگران ایجاد شده و چنانچه این مشکل یک یا دو بار ایجاد شود، اعتماد گردشگران کاهش خواهد یافت و بی‌اعتمادی برای گردشگران ایجاد می‌شود.

تسهیل در دادن ویزا در رونق گردشگری موثر است

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: راه‌های مناسب، تسهیل در موارد قانونی، تسهیل در امکاناتی که باید در اختیار گردشگران قرار گیرد و برخی از خدمات رایگان مثل نگرفتن ویزا، پاسپورت و تسهیل در دادن ویزا می‌تواند در رونق گردشگری در کشور موثر باشد.

منبع: خانه ملت

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

فیلم | آمدنیوز و دلایل گسترش فیک نیوز

همشهریهمشهری20 ساعت قبل
همشهری آنلاین: فیک نیوزها چرا به وجود می‌آیند؟ چرا فعالیت آنها ادامه می‌یابد و چرا با از بین رفتن یکی از آنها دیگری سربرمی‌آورد و چه رویکردهایی در فعالیت حرفه‌ای رسانه‌ای و امنیتی می‌تواند آنها را در افواه و افکار عمومی به حاشیه براند؟ دریافت ۱۲ MB متن: احسان صفاپورتدوین: مهدی کشوریان و محمود دانش آموزتصویر: ساتیار امامی کاوش، بررسی و تحلیل اخبار روز از نگاه همشهری تی‌وی کد خبر ۴۵۹۳۶۱

فیلم/ گزارش جدید صداوسیما در مورد روح الله زم

انتخابانتخاب9 ساعت قبل
بخش خبری ۲:۳۰ امشب گزارش جدیدی داشت از دعوای بین ادمین دوم کانال آمدنیوز شیرین نجفی، مسئول فنی این کانال و چند نفر دیگر در ارتباط با روح الله زم بر سر نحوه بازداشت او.
پارس نیوزپارس نیوز17 ساعت قبل
چه شوم، چه ترسناک اینک، بر این کناره دشت، اینک این کوره راه ساکت بی رهرو آنک، بر ان کمرکش کوه، آنک ان کوچه باغ خلوت و خاموشت از یاد روزگار فراموشت پاییز جان! چه سرد، ‌ چه درد آلود چون من تو نیز تنها ماندستی ای فصل فصل‌های‌ نگارینم سرد سکوت خودرا بسراییم پاییزم! ای قناری غمگینم مهدی اخوان ثالث فصل من پاییز

ترامپ: ترکیه همسایه ماست!

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، گاف جدید دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در هنگام بیان اظهاراتی در خصوص توافق آتش بس ترکیه در شمال سوریه گفت ترکیه قدرت نظامی بزرگی دارد. ترکیه دوست ما است. ترکیه همسایه ما است!! و عضوی از ناتو است..

دعوای رسانه‌ها بر سر دستگیری روح الله زم

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
تسنیمتسنیم21 ساعت قبل
حالا اما بعد از حمله ترکیه به شمال سوریه شرایط متشنج شده وفشارها برای بازگرداندن عناصر داعشی بر آلمان افزایش می‌یابد. سیاستمداران احزاب سوسیال دموکرات و حزب سبز آلمان دولت را موظف می‌بینند که اتباع آلمانی داعشی را به کشور بازگرداند. سخنگوی سیاست داخلی فراکسیون سبزها در پارلمان آلمان هم خواستار انتقال این عناصر داعشی به آلمان شده است. تا به حال وزارت امور خارجه آلمان تنها بازگشت برخی از کودکان داعشی به آلمان را سازماندهی کرده است. بر اساس اطلاعات دولت آلمان حدود صدو یازده عناصر داعش آلمانی در اواخر سپتامبر همچنان در زندان‌های سوریه بوده‌اند.

نظرها

اخبار بیشتر