سرانه درمان بیمه شدگان تامین اجتماعی در جیب وزارت بهداشت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اقتصادی
سرانه درمان بیمه شدگان تامین اجتماعی در جیب وزارت بهداشت

سرانه درمان بیمه شدگان تامین اجتماعی در جیب وزارت بهداشت

مهرخبرگزاری مهر |
عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی از عدم پرداخت سرانه درمان بیمه شدگان تامین اجتماعی انتقاد کرد و گفت: از سال ۶۹ تا کنون وزارت بهداشت سرانه درمان را پرداخت نکرده است.

اکبر شوکت در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد سرانه درمان بیمه شدگان تأمین اجتماعی گفت: هر سال نمایندگان مجلس برای ۴۳میلیون نفر تحت پوشش تامین اجتماعی سرانه درمان در نظر می‌گیرند و از سال ۶۹ که قانون الزام به تصویب رسیده تا کنون وزارت بهداشت حتی یک ریال به تأمین اجتماعی پرداخت نکرده و در مجموع حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان می‌شود و سؤال اینجاست که سرانه درمان ۴۳ میلیون بیمه شده کجاست؟

عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: موضوع سرانه درمان بیمه شدگان تامین اجتماعی را بارها مطرح و تذکر داده‌ایم اما نتیجه‌ای در بر نداشته و همچنان وزارت بهداشت از پرداخت آن طفره می‌رود.

در سایت خبری بخوانید: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب

وی ادامه داد: آقای نمکی که زمانی به نحوه اجرای طرح تحول سلامت انتقاد می‌کردند، الان که وزیر بهداشت شده‌اند نباید به گونه‌ای باشد که افرادی که طرح را اجرا کردند مدیریت کنند و او قرار بود طرح را مدیریت کند و نظام ارجاع و پزشک خانواده که پایه‌های اصلی طرح تحول بودند کاملا فراموش شد و تمام منابع طرح تحول صرف هتلدینگ بیمارستانها و افزایش درآمد پزشکان جراح شد، قرار بود تغییراتی داده شود اما متاسفانه شاهد هیچگونه اقدامی در این خصوص نبودیم.

به گفته شوکت، چنانچه سهم درمان بیمه شدگان تامین اجتماعی پرداخت شود ارائه خدمات و وضعیت پرداخت مطالبات مراکز درمانی بهتر خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازتاب یک گزارش!

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
شرایط نابرابر برای تولید مواد ریز مغذی دامی برخی از کارخانه‌ها را به تعطیلی کشانده است. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ شرایط نابرابر برای تولید مواد ریز مغذی دامی برخی از کارخانه‌ها را به تعطیلی کشانده است و رقابت در این حوزه تولیدی را با مشکل مواجه کرده است برای اطلاع بیشتر گزارش همکارمان آذری بقا را پیگیری نمایید.

فیلم | میدان نفتی جدید ایران را بشناسید

خبرآنلاینخبرآنلاین11 ساعت قبل
عکس‌های منتشر شده حاکی از دیوارنویسی و حمله وندال‌ها به بنای دژ اژدها پیکر در لارستان استان فارس است. دژ اژدها پیکر که به مقبره مادر نادرشاه هم معروف است، یکی از بناهای تاریخی و ثبت ملی استان فارس به حساب می‌آید که در دو سال اخیر ۱۸۰ میلیون تومان برای آن هزینه شده‌ است اما به دلیل فقر فرهنگی گردشگران و نبود نگهبان دائم دیوارهای این اثر به صورت بسیار گسترده مورد دیوارنویسی قرار گرفته‌ است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز15 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز، امروز ۲۰ آبان مصادف با روز کیش، نخستین اوراق صکوک مناطق آزاد در بورس کیش عرضه شد. این اوراق برای تامین منابع مالی ساخت فرودگاه کیش به مبلغ ۳هزار میلیارد ریال با حضور مرتضی بانک دبیر شورای عالی مناطق آزاد بهمراه هیات همراه به میزبانی غلامرضا مظفری مدیر عامل و رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش عرضه شد. در این اتفاق که برای اولین بار در کشور صورت می‌گرفت با توجه به صف سنگین خرید، کل اوراق صکوک اجاره شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش به محض ارائه و دقیقا ساعت ۱۱:۱۷ صبح، بفروش رسید که در نوع خود بی‌سابقه محسوب می‌شود.

زنگ خطر مصرف بی رویه سوخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
ایلناایلنا17 ساعت قبل
مدیر استان آذربایجان شرقی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کمک‌های مرحله اول و دوم این نهاد حمایتی به زلزله‌زدگان میانه و سراب را تشریح کرد. نظری تصریح کرد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر ۲۵۰ دستگاه هیتر به منطقه ارسال کرد و ۲۵۰ دستگاه دیگر هم امشب با نظارت فرمانداری توزیع می‌کند. وی افزود: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در مرحله دوم با پرداخت تسهیلات به بیمه‌شدگان خود به آنها کمک می‌کند. مدیر استان آذربایجان شرقی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، افزود: البته اینها مستلزم بررسی‌ جامعه بیمه‌شدگان صندوق است. البته این تسهیلات به غیر از تسهیلاتی است که دولت از طریق اعتبارات عمومی تامین و به زلزله‌زدگان پرداخت می‌کند.
برترین‌هابرترین‌ها16 ساعت قبل
«ترمیناتور: سرنوشت تاریک» در ۹۹ درصد از گیشه‌های بین المللی اکران می‌شود. این فیلم در این هفته در ژاپن و تایوان نمایش داده شد و به ترتیب ۶ و ۱٫۴ میلیون دلار فروش کرد. در گیشه چین نیز طی ۱۰ روز تنها ۴۵ میلیون دلار فروخته است. در سمت دیگر باکس آفیس، فیلم سینمایی «جوکر» ۲۰ میلیون دلار دیگر درآمد داشت تا از گیشه‌های بین المللی ۶۷۱ میلیون دلار فروخته باشد. این فیلم با بازی واکین فینیکس فروش جهانی خود را به ۹۸۴ میلیون دلار رسانده و طبق پیش بینی‌ها هفته آینده به جمع میلیاردی‌ها خواهد پیوست.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها