جهان امروز بر مبنای علم و دانش مدیریت می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. سیاسی
جهان امروز بر مبنای علم و دانش مدیریت می‌شود

جهان امروز بر مبنای علم و دانش مدیریت می‌شود

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سفر به استان مازندران در نشست شورای اداری این استان در ساری گفت: جهان امروز بر مبنای علم و دانش مدیریت می‌شود و ما نمی‌توانیم فارغ از دانش روز مدیریت مؤثر داشته باشیم.

اعتمادآنلاین|در این نشست که با حضور استاندار مازندران، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، رؤسای دانشگاه‌های مازندران و مدیران دستگاه‌های اجرایی این استان برگزار شد، دکتر غلامی بابیان اینکه مدیران کشور می‌توانند با مشاوران علمی و مجرب در دانشگاه‌ها در تمام جنبه‌های کاری خود مشورت کنند، اظهار داشت: تمام سفارش‌هایی که از طرف دستگاه‌های اجرایی به دانشگاه‌ها سپرده‌شده، به بهترین شکل انجام پذیرفته است.

وزیر علوم بابیان اینکه هم‌اکنون دانشگاه‌های کشور با سازمان‌ها و وزارتخانه‌های مختلف، در قراردادهای بزرگ تحقیقاتی همکاری می‌کنند، گفت: بسیاری از این قراردادها برآورد ملی داشته و انجام آن برای بهبود آینده کشور حیاتی است.

وی افزود: یکی از زمینه‌های مناسب و موفق همکاری دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی با بخش‌های صنعتی کشور، به دست آوردن دستاوردهای بزرگی درزمینهٔ صنایع دفاعی است که امروز جمهوری اسلامی ایران را در ردیف قدرت‌های بزرگ نظامی قرار داده است.

وزیر علوم بابیان اینکه دانشگاه‌های کشور در دوره‌های مختلف فعالیت شأن در ۴۰ سال اخیر و دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، لیاقت و شایستگی خود را نشان داده‌اند، گفت: گواهی این شایستگی، کسب جایگاه پانزدهمی ایران در حوزه علم و فناوری در سطح جهان است.

خبری: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

غلامی در بخش دیگری از سخنان خود، بابیان اینکه در حال حاضر همه دانشگاه‌های کشور به مسیر تبدیل‌شدن به دانشگاه نسل سوم وارد شده‌اند، اظهار داشت: منظور از دانشگاه نسل سوم، دانشگاه کارآفرین است که برای انجام تحقیقات کاربردی و نیاز محور شکل‌گرفته و در حل مسائل جامعه با رویکرد علمی و نظام‌یافته در تعامل با محیط پیرامونی عمل می‌کند.

همچنین در این نشست استاندار مازندران، نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی و رئیس دانشگاه مازندران به‌عنوان دانشگاه معین استان، با بررسی و توصیف وضعیت آموزش عالی در این استان، پیشنهادها و نقطه نظرات خود را با وزیر علوم در میان گذاشتند.

منبع: ایلنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شعار علیه روحانی در سخنرانی احمدی‌نژاد+عکس

24+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

متاسفانه نتوانستیم «آدم‌سازی» کنیم/حرف زیاد است، ‌ اما …

ایسناایسنا1 روز قبل
ایشان حکومت اسلامی را همراه با واژه «جمهوری» بیان کردند و این جمله تاریخی را که «من رأی به جمهوری اسلامی می‌دهم، و از شما تقاضا دارم که رأی به جمهوری اسلامی بدهید، نه یک کلمه کم، نه یک کلمه زیاد. جمهوری اسلامی.» در روز رای‌گیری برای استقرار جمهوری اسلامی بیان کردند. این افراد باید توجه داشته باشند که آمریکا و دشمنان جمهوری اسلامی اجازه نمی‌دهند این اتفاق بیفتد. از آفت‌های حکومت اسلامی این است که کارگزاران و مسؤولانش به زندگی تجملی، لوکس و اشرافی روی آوردند. روحیه خاصی در آن فضا بر جامعه حاکم بود، در همین فضا بود که ۹۸٫۲ درصد مردم به جمهوری اسلامی رای دادند.

فیلم | زیرنویس شبکه خبر درباره اعتراضات در برخی شهرهای کشور

همشهریهمشهری13 ساعت قبل

از فردا طرح معیشتی را برای خانوارها می‌ریزیم

مهرمهر16 ساعت قبل

برخوردار شدن ۶۰ میلیون نفر از منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
وی با اشاره به اینکه مدیریت مصرف سوخت و حمایت اجتماعی از تصمیمات مهم این جلسه بود، گفت: ابتدا آقای رحمانی فضلی وزیر کشور و آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه گزارشی به جلسه ارایه کردند. آقای ربیعی افزود: سران قوا از تلاش‌های وزیر کشور برای اجرای طرح تشکر و هرکدام طی صحبت‌های جداگانه بر همکاری همه جانبه همه دستگاه‌ها و نهاد‌های کشور برای اجرای موفق این طرح ملی تاکید کردند. وی همچنین یکی دیگر از مباحث این جلسه را تحقق و اهداف این طرح دانست و گفت: در این جلسه ایجاد عدالت اجتماعی و برخوردار شدن ۶۰ میلیون نفر از خانواده‌های کم درآمد از منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین، مورد تاکید مجدد قرار گرفت. سخنگوی دولت افزود: از اهداف مهم ما در این طرح مبارزه با قاچاق سوخت بود که در این جلسه مورد بحث قرار گرفت. آقای ربیعی گفت: همچنین بحث مدیریت مصرف سوخت و مقاوم سازی اقتصاد ناشی از این طرح، مباحثی بود که در این جلسه مطرح شد.

اعتراض به افزایش قیمت بنزین در برخی شهرهای ایران

16+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز10 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری12 ساعت قبل

شهرهای ایران صحنه اعتراض مدنی مردم به‌خاطر افزایش قیمت بنزین شده

خبری14 ساعت قبل

وضعیت برخی خیابان‌ها و جاده‌ها پس از بارش نخستین برف امسال + تصاویر

خبری17 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

کدام سیاره توانایی حیات دارد؟

الف15 دقیقه قبل

تعطیلی مدارس به ادارات سرایت می‌کند؟ / توسعه حمل و نقل ریلی و ناوگان اتوبوسرانی عقیم ماند

میزان‌آنلاین27 دقیقه قبل

نرخ آپارتمان در منطقه صادقیه + جدول

الف45 دقیقه قبل

آیا کفش پاشنه بلند واقعا ضرر دارد؟

ایسنا59 دقیقه قبل

احتمال دارد قالیباف سرلیست اصولگرایان شود/ ناطق‌نوری علاقه‌ای به اعلام نظراتش ندارد

ایسنا1 ساعت قبل

فدراسیون فوتبال مسئول تیم‌ملی است نه مجلس/ مدیریت درست نداریم

ایسنا1 ساعت قبل