کرمانشاه| انحصار «واردات قطعات» خودرو در دست مافیا قرار دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. تکنولوژی
کرمانشاه| انحصار «واردات قطعات» خودرو در دست مافیا قرار دارد

کرمانشاه| انحصار «واردات قطعات» خودرو در دست مافیا قرار دارد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: واردات قطعات خودرو اکنون در دست تعداد معدودی از افراد و مافیا قرار گرفته و این موضوع یکی از اشکالات اساسی صنعت خودرو در شرایط کنونی است.

- اخبار استانها -

حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به مشکلاتی که در عرصه خودرو وجود دارد اظهار داشت: نخستین مشکل در حوزه خودرو عدم استراتژی است زیرا در این حوزه تاکنون هیچ استراتژی مشخص و کارآمدی وجود نداشته است.

این عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه افزود: به دلیل عدم وجود یک استراتژی ناشی از نبود واحد تحقیق و توسعه در عرصه صنعت خودروسازی با وجود پنجاه سال تولید خودرو تولید اما نتوانستیم به کیفیت قابل توجه برسیم ولی در شرکت‌های آلمانی تولید خودرو یک چهارم درآمد در حوزه تحقیق و توسعه یا R&D هزینه می‌شود.

حسینی‌کیا تأکید کرد: با توجه به این موضوع طبیعی است که از کشورهایی که در حوزه خودروسازی قوی هستند ما عقب بمانیم و نبود یک سازمان در حوزه قطعه سازی خودرو یکی دیگر از مشکلات صنعت خودرو است زیرا یک نظام جامع با مدیریت قوی در حوزه تولید قطعات خودرو در کشور وجود ندارد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یکی از مشکلات ناملموس در صنعت خودرو این است که سهامداران عضو هیئت مدیره هستند و اعضای هیئت مدیره نیز از سهامداران هستند و این موضوع یک چرخه را ایجاد کرده است که مشتری‌مداری در صنعت خودرو ایران هیچ نقشی نداشته باشد.

حسینی‌کیا اظهار کرد: از سوی دیگر انحصار واردات در دست عده‌ای معدودی از افراد بوده و بیش از ۶۰ تا ۷۰ درصد قطعات وارد شده تنها در دست پنج تا ۶ نفر از افراد است و طبیعی است که وقتی انحصار به وجود می‌آید به طور قطع پشت سر آن فساد ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه زمانی که انحصار باشد به طور قطع یک مافیایی به وجود می‌آید که هرجا که آنها اراده کنند خودروسازی را به تمام معنا تحت سلطه خود بگیرند گفت: یکی دیگر از مشکلات اساسی حجم نیروی انسانی بالا در عرصه خودروسازی است به طور مثال خودرو سایپا ۱۱ هزار نفر جمعیت اضافه دارد و کل نیروی انسانی آن بیش از ۳۰ هزار نفر است.

وی با بیان اینکه کل نیروی انسانی در صنعت خودروسازی ۱۵۰ هزار نفر است که مستقیم درگیر این صنعت و ۷۵۰ هزار نفر به طور غیرمستقیم درگیر این صنعت خودروسازی هستند بیان کرد: یکی دیگر از مشکلات سود وام‌ها است و وام‌های سنگینی که افراد گرفته و پس نداده‌اند و سود آنها به صورت تصاعدی افزایش یافته است و در هر خودرو حدود یک میلیون تومان سود بانکی پرداخت می‌شود.

حسینی‌کیا افزود: هزینه‌های بی‌مدیریتی، دلالان خودرو، قراردادهای بدون تضمین و تحریم‌ها از مشکلات جدی در عرصه صنعت خودروسازی کشور است.

وی با بیان اینکه یکی از راهکارها برای حل این مشکلات کاهش تصدی‌گری دولت در عرصه خودرو است گفت: باید دولت سیاستگذاری کند نه بنگاه‌داری و اکنون یکی از مشکلاتی که وجود دارد این است که دولت عرصه خودرو را حیاط خلوت خود می‌داند؛ به طور مثال دولت در سایپا ۱۷ درصد و در ایران خودرو ۱۴ درصد سهم دارد و می‌بینیم از پنج نفر هیئت مدیره چهار نفر را دولت منصوب می‌کند.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار تکنولوژی جهان

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت باید در این حوزه فضای رقابتی ایجاد کند گفت: به‌عنوان مثال در یک خودرو از ۱۲۰۰ قطعه استفاده می‌شود که ۴۷۱ قطعه وارداتی است و دولت رقابتی برای تولید این قطعات در داخل ایجاد نکرده است و در واقع اجازه ورود قطعه‌سازان به این موضوع داده نشده است.

وی با بیان اینکه باید یک شرایطی را در خودروسازی ایجاد کنیم که خودرو به صورت رقابت‌پذیر، ارزان‌قیمت و صادرات محور تولید شود بیان کرد: در این صورت براساس ذائقه مشتری خودرو تولید خواهیم کرد زیرا اکنون بر اساس ذائقه مشتری این خودروها تولید نمی‌شود بلکه ما این خودروها را به مشتری تحمیل کرده‌ایم.

حسینی‌کیا افزود: باید دو سال حمایت جدی از خودروسازان بشود و بخشی از وام‌ها این تولیدکنندگان را امهال کنیم و به بخشی سرمایه در گردش و تسهیلات دولتی بدهیم اما اگر نتوانند در این دو سال خودرو را با سه ویژگی ذکر شده تولید کنند به سمت صفر کردن واردات خودرو برای ایجاد رقابت برویم.

وی با بیان اینکه در این چندسال بیش از شهدای جنگ تحمیلی ما تلفات جانی در جاده‌ها به دلیل تصادف داشتیم و بخشی از این موضوع به کیفیت پایین خودرو برمی‌گردد گفت: تحقیق و تفحص در این دوره مجلس در این رابطه هم در حال انجام است اما اینقدر زمان‌بر است که به سرانجام مناسبی نخواهد رسید.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت باید به سمت سیاستگذاری برود افزود: اکنون دولت در عرصه صنعت خودروسازی سیاست‌زده عمل کرده است و وقتی دولت هرچه خودروساز می‌گوید به آن عمل می‌کند در عمل سیاست‌زده شده است.

وی با بیان اینکه به نظر بنده در عرصه خودرو یک مافیا شکل گرفته است که اگر قرار باشد این مافیا از ریشه خشکانده شود نیازمند این است تدابیرمان را درست کنیم گفت: یکی از تدابیری که باید به طور جدی درست شود این است که باید نقدینگی جامعه را به سمت تولید و اشتغال جهت‌دهی کنیم.

حسینی‌کیا بیان کرد: اکنون قوه قضائیه به طور جدی برای رسیدگی به پرونده تخلفات عرصه خودروسازی پای کار آمده است و یک بارقه امید را در دل همه مردم زنده کرده است اما دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی باید پای کار بیایند و به سمت نجات عرصه خودروسازی حرکت کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتخابانتخاب1 روز قبل
خانوارهای فاقد خودرو یا خانوارهایی که ارزش خودروی آنها کمتر از ۵۰ میلیون تومان است، در این مرحله از فهرست یارانه بگیران حذف نمی‌شوند. به موجب تصمیمات اتخاذ شده افرادی که مالک خودروهایی تا ۵۰ میلیون تومان هستند، در فهرست حذف شدگان از دریافت یارانه قرار نمی‌گیرند. به این ترتیب کسانی که خودرو ندارند یا ارزش خودروی آنها کمتر از ۵۰ میلیون تومان است، در این مرحله در پروسه حذف قرار ندارند. میرزایی درباره تاثیر مالکیت خودرو بر حذف یارانه‌ها پیش از این گفته است: یکی از شاخص‌هایی که مبنای شناسایی بود را با هم مرور کنیم. ۲۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان، ۳۷۴۰۹ خانوار و بالای ۵۰۰ میلیون ۱۵۷۴۵ خانوار را شامل شده‌اند.
همشهریهمشهری1 روز قبل
الفالف1 روز قبل
قوای محرکه تمام الکتریکی این خودرو نیرو را به چهار چرخ خودرو رسانده و بدین ترتیب یک خودروی چهارچرخ محرک به شمار می‌رود. قدرت موتور الکتریکی تعبیه شده در آن، ۴۰۸ اسب بخار قدرت و ۶۶۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. باتری بکاررفته در این خودروی برقی نیز ظرفیتی معادل ۷۸ کیلووات ساعت دارد که قادر خواهد بود خودرو را در مسافتی طولانی همراهی کند. اما کابین این خودرو شباهت بسیار زیادی به سایر مدل‌های توسعه داده شده توسط این شرکت دارد. بدین ترتیب شرکت‌های خودروسازی بزرگی تصمیم گرفته‌اند که تغییر رویکرد داده و به سمت و سوی ساخت و طراحی خودروهای برقی و الکتریکی و هیبریدی بپردازند تا در سال‌های آینده، مشتریان خودرو بیشتر به خرید این محصولات روی بیاورند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
شرکت سامسونگ گوشی گلکسی A۹۰ ۵G را وارد چین کرد. به گزارش سرویس آی تی و فناوری گوشی گلکسی A۹۰ ۵G در ماه سپتامبر رونمایی شد و اکنون راهی چین شده است. در کنار قابلیت‌های ۵G، این گوشی با برخی مشخصات قوی مانند تراشه اسنپدراگون ۸۵۵، یک دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی و یک صفحه نمایش بزرگ ۶٫۷ اینچی سوپرآمولد همراه است. این صفحه نمایش دارای یک دوربین کوچک سلفی ۳۲ مگاپیکسلی با شکل U است و همچنین از یک اسکنر اثر انگشت UD نوری نیز بهره می‌برد. گلکسی A۹۰ ۵G در حال حاضر فقط در پیکربندی ۸ گیگابایتی حافظه رم و ۱۲۸ گیگابایتی عرضه می‌شود. پیشبینی می‌شود به زودی شاهد ورود این گوشی به دیگر بازارهای گوشی در جهان باشیم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین17 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، از آنجا که این روزها اخبار زیادی مبنی بر آسیب‌پذیری‌های امنیتی و نفوذ بدافزارهای خطرناک به رایانه کاربران و شرکت‌های تجاری در جهان منتشر شده است، بنابراین پژوهشگران بسیاری درصدد کشف هرگونه بدافزار در نرم‌افزار، برنامه و اپلیکیشن‌های مختلف هستند تا کاربران را از آسیب‌های احتمالی حملات سایبری و بدافزاری مصون بدارند. حالا به تازگی محققان امنیتی دریافته‌اند که ۱۵ اپلیکیشن موجود در پلت‌فرم فروشگاه آنلاین و اینترنتی گوگل پلی استور میزبان بدافزارهای خطرناکی هستند که امنیت سایبری و حفاظت از حریم خصوصی کاربران را به شدت تهدید می‌کنند. این کارشناسان در گزارشی به گوگل به عنوان توسعه دهنده این فروشگاه، از این غول تکنولوژی درخواست کرده‌اند که هر چه سریعتر به مقابله با اپلیکیشن‌های مذکور بپردازد و جلوی انتشار آزادانه بدافزارهای موجود در آنها را بگیرد. البته گوگل در تمام این سالها در تلاش بی‌وقفه و مداومی سعی کرده تا نفوذپذیری دستگاه‌های مبتنی بر اندروید را به شدت کاهش دهد. به‌عنوان مثال گفته می‌شود در طول یک سال یعنی مارس ۲۰۱۸ تا مارس ۲۰۱۹ میلادی، رصد و بررسی‌های دقیق گوگل موجب کاهش تعداد گوشی‌های هوشمند و دستگاه‌های آلوده به بدافزار chamois از ۷٫۴ میلیون به تنها ۷۰۰ هزار دستگاه شده است.
همشهریهمشهری8 ساعت قبل
دویچه وله نوشت: بیش از ۵ میلیارد انسان، در زندگی روزمره‌شان بدون این‌که بدانند از انبار کوچکی از مواد خام استفاده می‌کنند. فلزات کمیاب به مواد خامی اطلاق می‌شوند که بسیاری از کارکردهای تلفن همراه را میسر می‌سازند. اما پس از آن چه؟ بازیافت همه فلزات موجود در تلفن‌ همراه کماکان برای علم و صنعت امری بسیار دشوار است. زیرا استخراج مواد خام تقریبا همیشه هزینه‌های سنگینی را برای انسان و محیط زیست در بردارد. او می‌گوید: رویای ما جامعه‌ای است که بتواند با مواد خام خودش تا مدت‌ها حیات خود را حفظ کند.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

رودری: برد ۸-۰ در یک بازی و شکست در بازی پس از آن فایده‌ای ندارد؛ لیورپول یکی از بهترین تیم‌های سالیان اخیر بوده است

طرفداری16 ساعت قبل

شوخی مشترک ریبری و PES با FIFA۲۰۲۰ (عکس)

ورزش۳8 ساعت قبل

انفجار یک بمب‌دست ساز در مسجدی واقع در شرق افغانستان / ۲۰ نفر کشته شدند

انتخاب1 روز قبل

(تصاویر) وسواس شدید یک زن به رنگ قرمز

فرارو12 ساعت قبل

یارانه نقدی ۴۰۰ هزار تن از دیروز قطع شد/ علت قطع صادرات دارو از کره به ایران/ پیش‌بینی مبلغ عیدی کارکنان در سال ۹۹/ دلیل اصلی قیمت بالای گوشت در بازار

تابناک20 ساعت قبل

کریمیان: استقلال نیاز به زمان دارد/ شانس آوردم افسردگی نگرفتم!

تسنیم12 ساعت قبل

فیلم/ گزارش جدید صداوسیما در مورد روح الله زم

انتخاب1 روز قبل

واکنش جالب یک نماینده مجلس به دستگیری «روح‌ الله‌ زم»

خبر فوری1 روز قبل

عکسی از آقای وزیر و خانواده‌اش در راهپیمایی اربعین

خبرآنلاین1 روز قبل

ماجرای زنی که با هواپیما ازدواج کرد + عکس

اقتصادنیوز1 روز قبل