کریمی قدوسی: دیپلمات‌ها مراقب ملاقات ناگهانی با مقامات آمریکایی باشند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فردا نیوز
  4. سیاسی
کریمی قدوسی: دیپلمات‌ها مراقب ملاقات ناگهانی با مقامات آمریکایی باشند

کریمی قدوسی: دیپلمات‌ها مراقب ملاقات ناگهانی با مقامات آمریکایی باشند

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز |
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دیپلمات‌های ما در سازمان ملل مراقب راهرو‌های سازمان ملل باشند و آن‌ها را به خوبی بازبینی و بررسی کنند؛ تا شاهد مذاکره و ملاقات ناگهانی با مقامات آمریکایی نباشیم.

خانه ملت: جواد کریمی قدوسی به سخنان رهبر معظم انقلاب در رابطه با سیاست‌های ایالات متحده و عدم مذاکره با آمریکا، اشاره و اظهار داشت: دولتمردان آمریکا فکر می‌کنند که چند نفر در داخل کشور با مذاکره موافق هستند و شعار مذاکره با آمریکا را سر می‌دهند؛ دیگر زمینه مذاکره و ملاقات با آن‌ها فراهم شده است که این مسئله هم مبتنی بر اطلاعات ناکافی و اشتباه آن‌ها نسبت به فضای داخلی جمهوری اسلامی ایران است.

مسئله مذاکره در صورتی انجام می‌پذیرد، که رهبری انقلاب اذن آن را صادر کنند

وی در ادامه افزود: در عرصه‌های بین‌المللی حرف اصلی را رهبری بر زبان جاری می‌کنند و دولتمردان چنین اختیاری را ندارند که با دشمنان وارد مذاکره شوند، مسئله مذاکره هم در صورتی اتفاق می‌افتد، که رهبری انقلاب اذن آن را صادر کنند.

آمریکایی‌ها نمی‌دانند که «مذاکره و عدم مذاکره» و «جنگ و صلح» جز اختیارات رهبری است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس به عدم آگاهی مقامات آمریکایی نسبت به قانون اساسی جمهوری اسلامی اشاره و تصریح کرد: آمریکایی‌ها علاوه بر اینکه در مسائل گوناگون نسبت به ایران اسلامی آگاهی لازم را ندارند؛ اتفاقا در مورد قانون اساسی کشورمان هم اطلاعات‌شان ناکافی است و این‌ها نمی‌دانند که «مذاکره و عدم مذاکره» و «جنگ و صلح» در این‌گونه مواقع جز اختیارات رهبری انقلاب اسلامی ایران هستند.

آمریکایی‌ها از مسائل ایران آگاه نیستند

نماینده مردم مشهد در ادامه افزود:، اما آمریکایی‌ها این مسائل مهم را نادیده می‌گیرند و سعی آن‌ها هم بر این است که اینچنین مسائلی را نادیده بگیرند تا به جایگاه رهبری بی توجهی کنند.

برخی از رسانه‌های داخل کشور نسبت به مذاکره با آمریکا آب به آسیاب آمریکایی‌ها می‌ریختند

وی به همسویی برخی از رسانه‌های داخلی در رابطه با مذاکره با آمریکایی‌ها اشاره و تاکید کرد: متاسفانه برخی از رسانه‌های داخل کشور نسبت به مذاکره با آمریکا آب به آسیاب آمریکایی‌ها می‌ریختند و با حرف‌های دو پهلو خود سعی دارند که فضا را به نفع مذاکره با آمریکا تحلیل و تفسیر کنند؛ از این جهت رهبری انقلاب، بار‌ها در مواقع خاص بحث مذاکره را پیش می‌کشند و آن را استدلال می‌کنند و دقیقا سبب خنثی شدن تفسیر‌های برخی از رسان‌ها و افراد وابسته به غرب در داخل کشور می‌شوند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

رهبری انقلاب مکررا فرموده‌اند؛ که مذاکره با آمریکا سم مهلک است

کریمی قدوسی در ادامه به سخنان رهبری در رابطه با اینکه مذاکره با آمریکا «سم مهلک» است، اشاره و اظهار کرد: رهبری انقلاب مکررا فرموده‌اند؛ که مذاکره با آمریکا سم مهلک و آن ضررغیر قابل جبران تحلیل و تفسیر کردند، و در آخر هم حکم صادرمی‌کنند؛ که هیچ کسی در جمهوری اسلامی ایران با آمریکا مذاکره نخواهد کرد و البته رئیس جمهور و وزیر امور خارجه کشورمان هم همین نظر رهبری را دارند و اعلام کردند؛ که به هیچ وجه در نیویورگ این کار را نخواهیم کرد.

رسانه‌ها باید مسئله عدم مذاکره مقامات ایرانی در سازمان ملل را بازگو و روی آن تاکید کنند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: رسانه‌ها باید مسئله عدم مذاکره مقامات ایرانی در سازمان ملل را بازگو و روی آن تاکید کنند؛ تا اینکه مثل آن سالی نشود که وزیر امور خارجه کشورمان در راهرو‌های سازمان ملل با اوباما و دیگر مقامات آمریکا که نبایستی با آن‌ها ملاقات کرد و این کار را انجام داده‌اند و بعد هم گفتند؛ که یک دفع شده است، بنابراین این مسئل را گوش زد کنیم، که تیم حفاظت رئیس جمهور و وزیر امورخارجه کشورمان و همچنان دیپلمات‌های ما در سازمان ملل مراقب راهرو‌های سازمان ملل باشند و آن‌ها را به خوبی بازبینی و بررسی کنند؛ تا بازهم شاهد مذاکره و ملاقات رو در رو و یک دفع با مقامات آمریکایی نشوند.

سیاست‌های آمریکا رو به زوال است

وی در پایان اضافه کرد: سیاست‌های آمریکا رو به زوال است و امیدوار هستیم؛ که در هفته‌های آینده با توجه به اتفاقات در منطقه پیروز‌های خوبی را شاهد باشیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدیو) حوادث تلخ در اعتراضات بنزینی یکشنبه شب ملارد

فراروفرارو1 روز قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
در این میان ۳ فراکسیون سیاسی مجلس میزبان اعضای‌شان بودند. جعفرزاده ایمن‌آبادی که خود این پیام را در فراکسیون قرائت کرده به «اعتماد» می‌گوید که «پیام رهبری مثال ضربه‌گیر عمل کرده است. علی لاریجانی در آغاز جلسه علنی صبح امروز یکشنبه مجلس با اشاره به جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی افزایش قیمت بنزین گفت: نگرانی مردم این است که این تصمیم تبعاتی برای سایر قیمت‌ها داشته باشد. رییس مجلس اضافه کرد: ان‌شاءالله در مسیر بحث‌هایی که روزهای بعد کمیسیون‌های مجلس دارند مشکلات حل شود. نکته قابل‌توجه دیگر در این متن پیام رهبری به نمایندگان مجلس شورای اسلامی است که از سوی لاریجانی قرائت شده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
دکتر شیرین هانتر (Shireen Hunter)، نویسنده و استاد دانشگاه جورج تاون در واشنگتن دی سی درمقاله‌ای که از سوی سایت دیپلماسی ایرانی برای خوانندگان برگزیده و ترجمه شده با صراحت می‌نویسد آمریکا و اروپا از این گامهای برداشته شده ایران نترسیدند. هیچ یک از اقدامات ایران تا اینجای کار تهدیدی جدی برای ایالات متحده یا اروپا ایجاد نمی‌کردند، اما می‌توانند ضرر سنگینی برای ایران به دنبال داشته باشند. چنین اقدامی همچنین سبب می‌شود معدود طرف‌های تجاری ایران از جمله چین و روسیه با آن درگیر شوند. عقب نشینی ایران از تعهدات هسته‌ای هم آنقدری نگران کننده نیست که باعث تغییر رفتار آمریکا و اروپا شود. عقب نشینی ایران از تعهدات هسته‌ای صرفا موضع سیاستمداران جنگ طلب در آمریکا و اروپا را قدرتمند می‌کند و بازیگران خاورمیانه را به سمت حمله پیشگیرانه سوق می‌دهد. سیاست‌های فرهنگی ایران هزینه اقتصادی سنگینی برای این کشور داشته و به فرار سرمایه به امارات، ترکیه، اروپا، آمریکا و حتی کشورهایی همچون ارمنستان و گرجستان انجامیده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، جزئیات نشست عصر امروز این کمیسیون با وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان برنامه و بودجه را تشریح کرد. آقای محمد خدابخشی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: در این جلسه درباره اجرای برنامه افزایش قیمت بنزین بحث شد؛ آقای نوبخت اعلام کرد که تمام منابعی که مربوط به افزایش قیمت بنزین است تقریبا​ ۳۰ هزار میلیارد تومان است که به طور کامل به مردم بر می‌گردد و بین ۶۰ میلیون نفر توزیع می‌شود. وی افزود: وزیر صنعت نیز در این نشست بر اینکه تمام تلاش وزارتخانه‌اش کنترل قیمت هاست تاکید کرد و افزود: بر اساس مطالعاتی که انجام داده‌اند افزایش قیمت‌ها ناشی از افزایش قیمت بنزین حداکثر چهار تا چهار و نیم درصد خواهد بود و تمام تلاششان این است که افزایش قیمت وجود نداشته باشد.

ابعاد جدید ناآرامی‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل

خبرهایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
سخنگوی دولت امروز با خبر‌هایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر به جمع خبرنگاران آمد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تاکید ویژه اعضای هیئت دولت امروز علاوه بر کنترل تورم انتظاری ناشی از سهمیه بندی بنزین این بود که قشر‌های مختلف مردم که مشمول حمایت‌های معیشتی هستند به دقت شناسایی شوند تا کسی از این فهرست جا نماند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری10 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

راهپیمایی تقویت وحدت و امنیت جامعه در بروجرد برگزار می‌شود

مهر6 دقیقه قبل

تاتنهام به عنوان غرامت ۲۰ میلیون یورو به پوچتینو می‌پردازد

طرفداری10 دقیقه قبل

نامزدهای بخش‌های مختلف جشنواره فیلم رشد معرفی شدند

خبر فوری11 دقیقه قبل

بوریس جانسون: هیچ مدرکی از دخالت روسیه در بریتانیا ندیده‌ام

آفتاب‌نیوز12 دقیقه قبل

جلسه برانکو با سفیر کشورمان در کرواسی+عکس

ساعت ۲۴12 دقیقه قبل