اعترافات خطرناک‌ترین زن داعشی/برنامه‌ریزی حمله شیمیایی در بغداد و مراسم اربعین
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. بین‌المللی
اعترافات خطرناک‌ترین زن داعشی/برنامه‌ریزی حمله شیمیایی در بغداد و مراسم اربعین

اعترافات خطرناک‌ترین زن داعشی/برنامه‌ریزی حمله شیمیایی در بغداد و مراسم اربعین

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
خطرناک‌ترین زن داعشی به نام ابرار کبیسی طی اعترافات خود اعلام کرد که داعش برای انجام سه عملیات شیمیایی در بغداد و مراسم اربعین برنامه ریزی کرده بود.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه رسمی صباح روز چهارشنبه، اعترافات ابرار کبیسی را که خطرناک‌ترین زن در گروه تکفیری داعش وهابی بود منتشر کرد. وی در اعترافات خود اشاره کرد که قصد داشت تا در سال ۲۰۱۶ بغداد را با سه حمله شیمیایی مورد هدف قرار دهد. در اعترافات کبیسی آمده که وی در سال ۲۰۱۶ برای اجرای یک عملیات انتحاری به منظور حمله به دو هدف یعنی تجهیزات امنیتی و یا مراکز جمعیتی در مناطق خاص بغداد آماده شده بود. این زن داعشی ادامه داد که در فکر استفاده وحشیانه و پلیدانه از تجربه عملیات شیمیایی و بیولوژیکی خود بود تا بتواند درباره اجرای حملات با مواد سمی و ارتکاب جنایات کشتارجمعی به منظور ایجاد روابط نزدیک با تکفیری‌های داعش صحبت کند.

وی به عنوان یک زن طبیعی نبود که ازدواج کند و صاحب خانواده شود؛ بلکه پس از پیوستن به تروریست‌های تکفیری داعش پیشنهاد ازدواج آنها را رد کرد.

بنابراین نقشه عملیات ضد بغداد در سال ۲۰۱۶ با مواد سمی توسط سرکردگان داعش برنامه ریزی شد. زمانی که مردم بغداد زندگی روزمره خود را ادامه می‌دادند، سه وعده مواد سمی به بغداد رسید. در این میان ابرار بمب‌های آزمایش شده را به منظور کشتار غیرنظامیان آماده کرد.

طراحی حملات شیمیایی داعش در مراسم اربعین

در این میان عملیات نفوذ به سلسله حملات شیمیایی برنامه ریزی شده تکفیری‌های داعش، ساعاتی قبل از اجرای آن در بغداد آغاز شد.آخرین عملیات اطلاعاتی با نام رعد و برق زرد شامل یک تیم کماندویی از گروه اطلاعاتی «الصقور» و اداره اطلاعات در الکرخ برای نفوذ و جایگزین کردن ماده شیمیایی آماده شده در آزمایشگاه مستقر در مرزهای عراق با سوریه آن را با ماده‌ای دیگر تغییر دادند که در دست خرابکاران داعشی و نیز منزل ابرار کبیسی قرار داشت.

اعضای تیم صقور آن روز بزرگترین و هوشمندانه‌ترین جنگ اطلاعاتی را انجام دادند. این تیم وارد اتاق‌های خواب خرابکاران داعشی و منزل ابرار شده و اقدام به جایگزین کردن مواد شیمیایی با همان رنگ و بسته بندی کردند تا داعش فریب بخورد که قرار است یک عملیات شیمیایی بزرگ انجام بدهد که منجر به کشته شدن شمار زیادی غیرنظامی شده و چنین حادثه‌ای در تاریخ عملیات‌های سری هرگز تکرار نخواهد شد.

تیم صقور به دنبال فهمیدن ساعت و مکان و نیز اهداف این حمله بود. ابرار کبیسی به همراه گروهی از خرابکاران داعش از ملیت‌های مختلف، ماموریت بزرگی ضد غیرنظامیان در غرب بغداد و وسط آن انجام داده و بمب‌های جعلی و جایگزین شده را میان مردم پرتاب کردند تا شاهد جنایت خود باشند.

روزنامه الصباح طبق اطلاعاتی که منابع رسمی از جزئیات این نقشه عملیات تروریستی داشتند اعلام کرد که اگر هرگونه اختلالی در ماموریت تیم صقور در پرونده این حملات شیمیایی داعش در مکان‌های بسته و یا سمی کردن آب و انبارهای تغذیه در بغداد به وجود می‌آمد، خدا می‌داند که چه میزان تلفات به بار می‌آمد به ویژه که قرار بود این عملیات‌ها در روز زیارت اربعین امام حسین (ع) در سال ۲۰۱۶ انجام شود.

ابوعلی بصری فرمانده تیم صقور در تاریخ ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۶ دستور دستگیری عناصر خرابکار داعش و این زن جنایتکار تکفیری را توسط قهرمان‌های تیم اطلاعاتی صقور و اداره اطلاعات کرخ و نیروهای تاکتیکی صادر کرد.

بصری در مصاحبه خود با روزنامه الصباح تصریح کرد که استتار اطلاعاتی ضد داعش در عملیات اخیر و تاخیر اعلام جزئیات آن به دلیل تکمیل کردن اطلاعات دراین خصوص بود که یک سال کامل طول کشید تا به عناصر تکفیری داعش در بغداد که با آنها همکاری می‌کردند برسیم. وی ادامه داد که علاوه بر این برنامه کشتن عناصری که توسط ابرار و گروهی که به ساخت و استفاده از مواد شیمیایی می‌پرداخت نیز زمان زیادی برد.

بصری اضافه کرد که تیم صقور همراه با نیروهای ائتلاف بین المللی، چندین حمله هوایی ترتیب داد که منجر به کشته شدن جمعی از عناصر داعش شد که توسط ابرار در شهر رقه آموزش دیده بودند و نیز سرکردگان گروه سازنده موادشیمیایی داعش شد.

وی اظهار داشت که ابرار کبیسی که از جمله شرورترین و جنایتکارترین عناصر گروه تکفیری داعش به شمار می‌رود، در یک زندان مستحکم نگهداری می‌شود تا دادگاه‌های ویژه بغداد حکم حبس ابد را برای وی صادر کنند.

این تروریست داعشی که متولد سال ۱۹۸۷ در بغداد است، اعتراف کرد که نخستیم گام‌های وی در آماده کردن ماده سمی ریسین در سال ۲۰۱۰ بود که در یک آزمایشگاهی در منزلش در بغداد صورت گرفت. وی پس از اتمام کار خود به عنوان کارشناس مواد شیمیایی در یکی از بخش‌های بیولوژیکی و شیمیایی وزارت علوم، برنامه‌های شیمیایی خود را ادامه داد.

تجربه طولانی او در این زمینه این امکان را برایش به وجود آورد که برخی از آرزوهای خود را در مورد تولید سموم شیمیایی در آزمایشگاه خود انجام دهد. وی مظاهر جنایت خود را در اواخر سال ۲۰۱۶، پس از انجام یکی از سه حمله‌ای که توسط داعش به منظور کشتار گروه بزرگی از غیرنظامیان و افراد بی گناه در مناطق امن بغداد ترتیب داده شده بود کامل کرد. البته باید اشاره کنیم که این حملات کاملا برای آنها بی نتیجه بود.

ابرار در ادامه اعترافات خود تاکید کرد که پس از گذشت مدت زمان زیادی از ارتباط وی با عناصر مربوط به تکفیری‌های داعش در شبکه‌های اجتماعی، موفق به ساخت نمونه کوچکی از ماده سمی ریسین شد. وی ادامه داد که همین امر موجب ورود دوباره او به چرخه تفکر تهاجمی و تجاوز در جستجوی راهی برای ارتباط با عناصر شرور و جنایتکار داعش و خدمت به برنامه‌های تروریستی آنها در عراق و سایر کشورهای جهان شد.

این زن تروریست می‌افزاید که در زمان تسلط داعش بر استان‌های نینوا و الانبار و صلاح‌الدین و دیاله هیجان زیادی در میان عناصر داعش ایجاد شد. او می‌گوید که از طریق یکی از نزدیکان خود گمشده خود را در ارتباط با پرونده الکترونیک داعش و نامه‌های ارسالی آنها به سرکردگان این جنبش در منطقه القائم دید. این نامه آغاز ارتباط او با داعش بود و همین موضوع باعث شد تا وی در نهایت بعد از هماهنگی‌های انجام شده، در سال ۲۰۱۴ در منطقه القائم به داعش بپیوندد. او مسیر زمینی از بغداد تا منطقه القائم را پیمود و به فعالیت‌های خود در نزد داعش گسترش داد تا اینکه جنایت‌های کشتار جمعی را ضد هم وطنان خود مرتکب شد.

او در این شهر با رهبران ارشد داعش از جمله ابو مسلم دیدار کرده و توانمندی‌های علمی خود و تجربه‌های صنعتی‌اش را در اختیار آنها قرار داد تا به عناصر داعش در تهیه و استفاده از مواد شیمیایی در حملات بی‌سابقه‌ای که به بغداد و مناطق دیگر داشتند، کمک کند.

ابرار الکبیسی در جریان دیدار با ابو مسلم علاقه زیادی به کشتار مردم از خود نشان داد و همین موضوع باعث شد به تیم تولید سلاح‌های شیمیایی در داعش بپیوندد و در منطقه القائم برای مدتی مشخص باقی بماند. او می‌گوید که گوش شنوایی در نزد داعشی‌ها پیدا نکرد و بعد مجبور شد به بغداد بازگردد. او می‌گفت که داعش توجه خوبی به پیشنهادهای شیمیایی او نداشت، اما در عین حال آنها وعده داده بودند که از وی حمایت کنند. آنها برخی مواد مورد نیاز وی را تامین کرده و از او تامین مالی نموده و مواد اولیه مورد نیاز وی را تامین کردند. داعش آزمایشگاه کوچکی در اختیار وی قرار داد و به این ترتیب اولین آزمایشگاه شیمیایی داعش در سال ۲۰۱۵ تاسیس شد.

بر اساس اعترافات الکبیسی وی توانمندی‌ها و تجربه خود را به سرکردگان داعش در الرقه عرصه کرد و از آن‌ها خواست تا او را به بغداد برگردانند. او در بغداد با داعش در ارتباط بود و دستورات جدید را از آنها دریافت می‌کرد. بعد از مدتی کوتاه بار دیگر به منطقه القائم احضار شد، ولی ایست و بازرسی بغداد به القائم مسدود بود و او مجبور شد از طریق ترکیه این سفر را انجام دهد. لذا از فرودگاه بغداد به ترکیه رفت و از آنجا به القائم رفت.

باید اشاره کنیم که گرفتار شدن ابرار در برنامه‌های شیمیایی داعش و تسریع اقدامات و آموزش عناصر گروه سازنده مقداری از ماده سمی ریسین، به عنوان قطره‌ای از جنایات وی در زمینه کشتار انسان‌های بی گناه است. براساس اعترافات این جنایتکار تکفیری، وی در تلاش بود تا در زمینه تولید ماده ریسین از منابع متنوعی استفاده کند؛ در همین راستا به آزمایشگاه دانشگاه موصل رفت تا بتواند برخی از تجهیزات آزمایشگاهی را به منظور فراهم کردن ماده‌های ریسین در برنامه‌های شیمیایی خود برای داعش به دست بیاورد. وی پس از اینکه گام‌های اساسی خود را در زمینه تولید این ماده برداشت، برای سه حمله شیمیایی مذکور آماده شد.

بصری همچنین اظهار داشت که این نقشه داعش دو روند داشت؛ اول انتقال مواد شیمیایی و سپس فرستادن خرابکاران به داخل بغداد از طریق صحرا به منظور اجرای این عملیات‌ها.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | اعتراض و پیاده نشدن مسافران پرواز نجف_تهران

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
یکی از مقاصدی که همیشه برای سفر جذاب بوده است، جنگل‌ها هستند. جنگل‌ها در همه فصلی جاذبه‌ی خاص خودشان را دارند و شما را به وجد می‌آورند. در بهار با سرسبزی خود، در پاییز با تغییر رنگ خود و دیدن هزاران برگ رنگی و در دیگر فصل‌ها نیز به همین صورت! پیشنهاد امروز ما برای شما سفر به شمال است. سفر به جنگلی در شمال که هنوز بکر مانده است و جوری مرموز به نظر می‌آید که انگار در دل خود رازهای تاریک و ترسناکی پنهان کرده است.

جشن تولد عروس ترامپ+تصاویر

3+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
تحلیل تصمیم ترامپ از چشم‌اندازهای متفاوتاما تصمیم ترامپ برای بیرون کشیدن پای آمریکا از آنچه به زعم وی دعوای تاریخی کردهای سوری و نیروهای ترکیه است، از چند جهت قابل ارزیابی است. *نخست آنکه این مسئله همزمان دموکرات‌ها و جمهوریخواهان آمریکایی را به موضع‌گیری علیه ترامپ واداشته که در نوع خود هم فرصت تلقی می‌شود و هم مایه خطر است. از سوی دیگر، بازگشت کامل کردها به آغوش دولت اسد چیزی نیست که مطلوب دولت واشنگتن باشد. پس از همین حالا به فکر بهانه‌ای برای مهار ترکیه در ادامه عملیات چشمه صلح خواهد بود. توئیت ترامپ شامل بسته پیشنهادی برای ختم این غائله با تمرکز بر ۳ مقوله تهدید به تحریم ترکیه، میانجیگری میان ترکیه- کردها و اعزام هزاران نظامی آمریکایی برای پیروزی در میدان نبرد، تائیدی بر این فرضیه است.

فیلم | هدیه ویژه‌ پوتین به پادشاه عربستان

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
یکی از مقاصدی که همیشه برای سفر جذاب بوده است، جنگل‌ها هستند. جنگل‌ها در همه فصلی جاذبه‌ی خاص خودشان را دارند و شما را به وجد می‌آورند. در بهار با سرسبزی خود، در پاییز با تغییر رنگ خود و دیدن هزاران برگ رنگی و در دیگر فصل‌ها نیز به همین صورت! پیشنهاد امروز ما برای شما سفر به شمال است. سفر به جنگلی در شمال که هنوز بکر مانده است و جوری مرموز به نظر می‌آید که انگار در دل خود رازهای تاریک و ترسناکی پنهان کرده است.

فیلم/ ترور به سبک خاشقچی در سریال تلویزیونی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

(تصاویر) مردانی که آرایش می‌کنند و لباس زنانه می‌پوشند!

10+
فراروفرارو1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر