ویزای هیات اعزامی ایران به نیویورک صادر نشد؟ / ایران چه تصمیمی برای سفر به نیویورک می‌گیرد؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. سیاسی
ویزای هیات اعزامی ایران به نیویورک صادر نشد؟ / ایران چه تصمیمی برای سفر به نیویورک می‌گیرد؟

ویزای هیات اعزامی ایران به نیویورک صادر نشد؟ / ایران چه تصمیمی برای سفر به نیویورک می‌گیرد؟

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
برخی اخبار غیررسمی خبر از احتمال صادر نشدن ویزا برای هیات ایرانی عازم به مقر سازمان ملل متحد در نیویورک می‌دهد.

اعتمادآنلاین| صبح امروز برخی اخبار غیررسمی و شنیده‌ها از احتمال صادر نشدن ویزا برای هیات ایرانی عازم به نیویورک حکایت می‌کرد. گفته می‌شود در حالی‌که نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد از دوم مهرماه برگزار می‌شود و حسن روحانی، رئیس‌جمهوری سوم مهر در این مجمع برنامه سخنرانی داشته است، اما تاکنون برای هیات ایرانی که عازم نیویورک است، ویزایی از طرف دولت آمریکا صادر نشده است.

به گزارش اعتمادآنلاین، این اخبار که تا ساعات ابتدایی امروز در حد شنیده بود، ظهر امروز به خبرگزاری‌ها کشیده شد. باشگاه خبرنگاران جوان، ‌ در این باره نوشته است: «شنیده‌ها حاکی از آن است که تا این لحظه هیچ ویزایی برای هیات مقدماتی سفر رئیس‌جمهور به نیویورک صادر نشده است.»

این خبرگزاری در خبر خود تاکید کرده است: «این در حالی است که برای انجام سفر آقای روحانی و حضور او در مجمع عمومی سازمان ملل متحد لازم بود تا روز چهارشنبه ویزا‌های هیات مقدماتی صادر شود تا آنها مقدمات سفر او به نیویورک را فراهم کنند. باتوجه به عدم صدور ویزا، به احتمال زیاد سفر رئیس جمهور و وزیر امورخارجه لغو خواهد شد، حتی اگر فردا این روادید صادر شود هم عملا امکان این سفر وجود نخواهد داشت.»

خبری: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

همچنین ایسنا در این باره نوشت: «با توجه به این که دولت آمریکا هنوز برای تیم جمهوری اسلامی ایران برای سفر به نیویورک ویزا صادر نکرده است و باید هیات مقدماتی ایران پیش از این برای انجام مقدمات سفر عازم نیویورک شده باشد، به علت عدم صدور ویزا تاکنون چنین اتفاقی نیفتاده است و ایران در حال تصمیم‌گیری در مورد انجام و یا عدم انجام این سفر است. دولت آمریکا در اقدامی خصمانه تاکنون برای اعضای هیات ایران برای سفر به نیویورک ویزایی صادر نکرده است.»

این اخبار در حالی منتشر می‌‌شود که علی ربیعی، سخنگوی دولت در نشست خبری خود در روز دوشنبه، سفر حسن روحانی، رئیس‌جمهوری، را به نیویورک حتمی دانسته بود.

همچنین در روزهای گذشته بحث مذاکره ایران و آمریکا در صورت سفر رئیس‌جمهوری به نیویورک در رسانه‌ها بازتاب‌های گسترده‌ای داشت.

مقامات ایران اعلام کرده‌اند که مذاکرات را بدون برداشته شدن کامل تحریم‌های آمریکا علیه ایران انجام نخواهند داد.

علاوه بر این «اسکای‌نیوز عربی» در توییتر خود در این خصوص نوشت: اگر واشنگتن تا ساعات آینده ویزای ورود روحانی به آمریکا را صادر نکند، ممکن است رئیس‌جمهور ایران نتواند در سازمان ملل حضور پیدا کند.

ویزای هیات اعزامی ایران به نیویورک صادر نشد؟ / ایران چه تصمیمی برای سفر به نیویورک می‌گیرد؟ - 10

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آقای نماینده! واقعی می‌گویید یا با ما شوخی دارید؟

عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
در بسیاری از دانشگاه‌های معتبر دنیا در مقطع دکتری، تدریس به زبان انگلیسی انجام می‌شود. چه دانشجویان خارجی چه دانشجویان مقیم، باید زبان انگلیسی را بلد باشند. مقالات معتبر و علمی جهان به زبان انگلیسی نوشته می‌شود. جاسوس‌ها در کنار زبان مادری، انگلیسی بلد هستند چون با زبان انگلیسی در همه جای دنیا کارشان راه می‌افتد. کاش نمایندگان محترم مجلس برای مخالفت خود با زبان انگلیسی، دلایل بهتری می‌آوردند.

این فیلم نشت نفت از کشتی SABITI را تکذیب می‌کند

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
همیشه قصه‌های ایرانی همراه با لطافت، شور و پند آموزی بوده است اما جریان این قصه ایرانی بسیار متفاوت‌تر است، هم لطیف است، هم شورانگیز است و هم پندآموز اما فرق اساسی آن با سایر قصه‌ها و افسانه‌ها، واقعی بودن آن است. تبریز از قدیم‌الایام شهر بسیار بزرگ و تاثیرگذاری در ایران بوده است. شهری که یکی از طویل‌المدت‌ترین پایتخت‌های ایران بوده است و اتفاقات بسیاری را در دل خود دارد که جاذبه‌های معروف آن خود گواه این پیشینه هستند.
الفالف1 روز قبل
آخرین خبر از این ماجرا دخالت دیوان عدالت اداری به نفع استفاده‌کنندگان از این رانت است. جالب اینکه گویا شکایت، به فاصله یک روزمطرح و رأی دیوان عدالت نیز صادر و دادنامه تنظیم شده است. البته گویا وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، طی نامه‌ای به رئیس دیوان عدالت اداری رفع اثر از دستور موقت صادره را درخواست کرده است. احمد توکلی در نامه‌ای به رئیس دیوان عدالت اداری خواستار لغو این حکم توسط دیوان شد. هرچند رئیس جمهور به روشنی به مختصات آن جلسه اشاره‌ای نمی‌کند، شواهد حالیه و مقالیه حاکی از این است که جلسه‌ای که رئیس جمهور از آن صحبت می‌کند، جلسه‌ای داخلی نیست و احتمالا حضور وی در یک جلسه مذاکراتی با رئیس جمهور آمریکاست؛ اما در چه حالتی ممکن است مذاکره رئیس جمهور ایران با رئیس جمهور آمریکا در حکم قربانی شدن رئیس جمهور ایران تلقی شود؟!

فیلم | رهبر کره شمالی سوار بر اسب در کوه مقدس

همشهریهمشهری18 ساعت قبل

اقتصاد ایران به اصلاح ساختار نیاز دارد

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
فسادهای اقتصادی که به طور سریالی در کشور پدید می‌آید هم مورد توجه همگان است. مهدی غضنفری وزیر اسبق صمت هم در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: مشکلات اقتصادی فعلی بیانگر ناتوانی در این بخش است گویا سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حد یک شعار باقی مانده است. رسیدن به اهداف سیاست‌های مقاومتی یک شیوه حکمرانی منظم می‌خواهد که متاسفانه درکشور وجود ندارد و شیوه مورد استفاده ما درحال حاضر فاقد یک ساختار منسجم است. دیگر کشورهای دنیا قبل از ما به اجرای صحیح اقتصاد مقاومتی رسیده‌اند و وام را به عرضه مسکن می‌دهند. آقای سعدوندی هم در سوی دیگر استودیو گفت: یکی از مشکلات بزرگ در ساختار نظام این است که کسانی که قرار است سیاست‌های اقتصادی را اصلاح کنند منادیان حفظ وضع موجودند.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
رئیس مجلس شورای اسلامی پس از سفری ۴ روزه به صربستان به کشور بازگشت. رئیس مجلس شورای اسلامی در بدو ورود به کشور و در جمع خبرنگاران گفت: در این اجلاس هیئت همراه در کمیته‌های مختلف درباره موضوع‌های گوناگون صحبت و تبادل اطلاعات کردند. وی با اشاره به موضوع اصلی اجلاس مبنی به احترام به حقوق بین المللی ادامه داد: بسیاری از کشورها درباره رفتار آمریکا و اسرائیل و همین طور بهم ریختگی رفتاری آنها، تذکرات خوبی دادند. وی افزود: به نظر می‌رسد بیشتر کشورها از رفتار آمریکایی‌ها نسبت به عدم تعهدنامه هسته‌ای، ناراضی هستند و به همکاری‌های اقتصادی با ایران علاقه دارند. آقای لاریجانی تصریح کرد: از دیگر مباحث مطرح شده در حاشیه این اجلاس، علاقه مندی دیگر کشورها درخصوص اتفاقات عراق و سوریه و تمایل به شفافیت و بحث به سر آنها محسوس بود.

نظرها

اخبار بیشتر