پرتغال، برنده اولین جایزه مقصد گردشگری در دسترس شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کجارو
  4. سرگرمی
پرتغال، برنده اولین جایزه مقصد گردشگری در دسترس شد

پرتغال، برنده اولین جایزه مقصد گردشگری در دسترس شد

کجاروخبرگزاری کجارو |

کشور پرتغال با راه‌اندازی برنامه‌ی همه برای همه در سال ۲۰۱۶ و پیشرفت‌های خوبی که در ارتقای دسترسی به مقاصد گردشگری داشت، جایزه‌ی مقصد گردشگری در دسترس ۲۰۱۹ را برنده شد.مقاله‌های مرتبط:بهترین تفرجگاه های پرتغال را بشناسیدراهنمای سفر به پرتغالشگفت انگیزترین مکان های دیدنی پرتغال را بشناسید

مسافرانی که محدودیت‌های حرکتی دارند شاید دوست داشته باشند بدانند، سازمان جهانی گردشگری با همکاری بنیاد ONCE، جایزه‌ی «مقصد گردشگری در دسترس ۲۰۱۹» را به کشور پرتغال اعطا کرد.

پرتغال اولین کشوری است که به‌واسطه‌ی تلاش‌هایش برای ارتقای دسترسی به مقاصد گردشگری، به این عنوان دست پیدا می‌کند. تبدیل پرتغال به کشوری در دسترس برای همه، از اولویت‌های دولت این کشور بوده است که با برنامه‌ی «همه برای همه» در سال ۲۰۱۶ کلید خورد و هدف از آن تقویت بخش گردشگری، کمک به ایجاد و ترویج برنامه‌های سفر در دسترس در سراسر کشور بوده است تا پرتغال را به کشوری کامل برای همه‌ی مسافران تبدیل کنند.

پرتغال، برنده اولین جایزه مقصد گردشگری در دسترس شد - 4

۹۰ میلیون مسافر با محدودیت‌ها یا مشکلات حرکتی در اروپا وجود دارد و اعطای جایزه‌ی مقصد گردشگری در دسترس ۲۰۱۹ به پرتغال، جایگاه برجسته و پیشروی این کشور را در دسترسی به مقاصد گردشگری نشان می‌دهد. از اقدامات پرتغال برای اجرای برنامه‌ی همه برای همه، می‌توان به راهنماهای حرفه‌ای برای بخش گردشگری و همین‌طور نقشه‌های راه اشاره کرد که در سایت «https: //www. visitportugal. com» در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد. علاوه بر این، یک خط مالی خاص برای حمایت از پروژه‌های دسترسی به مقاصد گردشگری راه‌اندازی شد و تا به امروز ۱۱۶ پروژه از آن منتفع شده‌اند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سرگرمی و تفریحی

پرتغال، برنده اولین جایزه مقصد گردشگری در دسترس شد - 7

کشور پرتغال علاوه بر برنامه‌ی «ساحل در دسترس»، برنامه‌ی «جشنواره‌های در دسترس» را نیز در دستور کار خود قرار است که هدف از آن متمایزکردن رویدادهایی است که امکان دسترسی را برای افراد دچار محدودیت حرکتی نظیر زنان باردار، سالمندان، معلولان دارای صندلی چرخ‌دار و افراد دچار نقص بینایی فراهم می‌کنند.

پرتغال، برنده اولین جایزه مقصد گردشگری در دسترس شد - 9

وب‌سایت و اپلیکیشن Tur۴All نیز برای ارتقای دسترسی به مقاصد گردشگری راه‌اندازی شده است که اطلاعات هتل‌ها، رستوران‌ها و پیشنهادات فرهنگی را در اختیار مسافران دچار مشکلات حرکتی در پرتغال و اسپانیا قرار می‌دهد.

اگر به پرتغال سفر می‌کنید، کجارو فهرست کاملی از جاهای دیدنی پرتغال را نیز در اختیار شما قرار داده است تا بتوانید اطلاعات لازم درباره هر جاذبه گردشگری را از جمله آدرس، موقعیت مکانی روی نقشه، ساعات بازدید و … به‌دست آورده و سفر خود را بهتر برنامه‌ریزی کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
عشق به امام حسین و ائمه (ع) زمین و زمان نمی‌شناسد و عاشق که باشی سختی بر تو آسان می‌شود. نذر کرده هر سال اربعین در خدمت زوار باشد. او ادامه می‌دهد: کارم فقط واکس زدن است، کفش زائران پیاده و همه مراجعان را تمیز می‌کنم و واکس می‌زنم. وی می‌گوید: امسال همسرم نیز نذر کرد و گفت من هم اربعین می‌آیم و همراه تو کفش زائران را واکس می‌زنم. «حسین وحدانی مقدم» افزود: حدود دو هفته است که با موکب «عاشقان حسین» مهمان نجف اشرف بوده و به زوار خدمت می‌کند.
همشهریهمشهری1 روز قبل
این مطالعه شامل ۴۲۰ شرکت کننده دارای اضافه وزن و چاق بوده که به دو گروه افرادی که زود غذا می‌خوردند و افرادی که دیر غذا می‌خوردند، تقسیم شده بودند. افرادی که زود غذا می‌خوردند پیش از ساعت ۳ بعدازظهر و افرادی که دیر غذا می‌خوردند پس از ساعت ۳ بعدازظهر ناهار می‌خوردند. افرادی که دیر غذا می‌خوردند هم‌چنین به نسبت افرادی که زود غذا می‌خوردند صبحانه‌های کم‌کالری‌تری خورده یا بیشتر از خوردن صبحانه صرف نظر می‌کردند. در نتیجه اگر قصد کاهش وزن دارید سعی کنید تا حد ممکن کالری مورد نیاز خود را در ساعات اولیه روز دریافت کنید. برای وعده شام میزان غذای خود را نصف کنید یا از میزان کربوهیدرات در این وعده بکاهید.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
سوپ‌های مختلف سبزیجات بپزیدتهیه سوپ راهکار بسیار خوبی برای مصرف سبزیجات مختلف در کنار هم است. نودل سبزیجات را تجربه کنیدپخت نودل سبزیجات ساده‌ترین و فوق العاده‌ترین راه برای افزودن سبزیجات به رژیم غذایی است. افزودن سبزیجات به سس‌هاسس‌هایی بر پایه سبزیجات تهیه کنید. سبزیجات کبابیکباب سبزیجات، غذایی عالی است آن را امتحان کنید. به سالاد تن ماهی‌تان سبزی اضافه کنیدافزودن سبزیجات به سالاد تن ماهی، راهکار فوق العاده‌ای برای مصرف سبزیجات بیشتر با طعمی جدید است.
ایسناایسنا20 ساعت قبل
دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی به بیان توضیحاتی درباره نرخ بلیت‌های قطار و هواپیما در دهه آخر صفر در مسیرهای داخلی سفر به مشهد پرداخت. وی افزود: در حال حاضر سازمان حمایت از مصرف‌کننده درباره این نرخ نسبت به سازمان هواپیمایی کشوری بحثی را آغاز کرده که درگیر جلسات و مذاکره برای تصویب است. این دفاتر تحت پوشش دارای آرم اطمینان از طرف انجمن صنفی هستند که افراد متقاضی خدمات در هنگام خرید می‌توانند آن را مشاهده کنند. وی تاکید کرد: خرید از دفاتر غیر مجاز و بدون شناسنامه و نیز افرادی که حتی در خیابان اقدام به این کار می‌کنند، به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. به این دلیل که اجحاف صورت‌گرفته به مسافر به خاطر عدم شناسنامه‌دار بودن این دفاتر قابل پیگیری نیست.

نظرها

اخبار بیشتر