مهلت ورود اطلاعات حقوق کارکنان و مدیران به خط پایان رسید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. سیاسی
مهلت ورود اطلاعات حقوق کارکنان و مدیران به خط پایان رسید

مهلت ورود اطلاعات حقوق کارکنان و مدیران به خط پایان رسید

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
یک سال از زمان اجرای آئین‌نامه ثبت حقوق و مزایای مدیران در سامانه مربوطه می‌گذرد و حدود یک ماه پیش بود که دولت به تمام دستگاه‌های اجرایی هشدار داد که تنها تا پایان شهریوماه فرصت دارند اطلاعات را در سامانه وارد کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، انتشار فیش‌ حقوق‌های نجومی در سال ۱۳۹۵ سبب شد تا دولت به فکر راه‌اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات، مدیران و کارکنان دولتی و دسترسی مردم به آن شد. البته موضوع به اینجا ختم نشد و راه‌اندازی این سامانه در ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه گنجانده و دولت مکلف شد در سال اول اجرای این قانون (تا پایان سال ۱۳۹۶) اقدام به راه‌اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا کند و تمام پرداخت‌ها به مقامات، روسا، مدیران تمام دستگاه‌های اجرایی همچون قوای سه‌گانه، بنیادها و موسسات، بانک‌ها، صدا و سیما و تمام سازمان‌ها و نهادهای مشمول قانون ثبت و امکان دسترسی برای نهادهای نظارتی و عموم مردم فراهم شود.

اردیبهشت سال ۱۳۹۷ آئین‌نامه اجرایی این قانون در هیات دولت بررسی و مقرر شد که از ابتدای مهرماه اطلاعات روی این سامانه قرار گیرد. بنا به گفته رییس سازمان اداری و استخدامی در دی ماه همان سال قوه مجریه و مقننه پیشتاز ورود اطلاعات در این سامانه بودند و قوه قضائیه، ‌ دیوان محاسبات و صدا و سیما همکاری لازم برای ورود اطلاعات نداشت.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

پیگیری درباره وضعیت بارگذاری اطلاعات در این سامانه، مقاومت برخی دستگاه‌ها برای ورود اطلاعات و مجازات پیش‌بینی شده با متخلفان ادامه داشت تا اینکه رییس سازمان اداری و استخدامی در نشست خبری بیست و هفتم مردادماه امسال اعلام کرد که در ۶مردادماه گزارشی از آخرین وضعیت سامانه حقوق و مزایا و اسامی دستگاه‌هایی که اطلاعات را وارد نکرده‌اند یا به طور ناقص وارد کرده‌اند در اختیار هیات دولت قرار گرفت.

به گفته «جمشید انصاری» در جلسه هیات دولت مصوب شد که تا پایان شهریورماه تمامی دستگاه‌هایی که اطلاعات درج شده آنها ناقص بوده و یا این‌که اصلا ورود نکرده بودند، اقدام کنند و سازمان اداری و استخدامی هم مکلف شد تا پیگیر دستگاه‌های اجرایی برای اجرای این قانون باشد.

براین اساس شمارش معکوس برای مهلت تعیین شده، شروع شده‌ است و دستگاه‌های اجرایی باید اطلاعات را بارگذاری کنند.

البته هنوز معلوم نیست که این زمان تمدید می‌شود یا خیر؟

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ گزارش جدید صداوسیما در مورد روح الله زم

انتخابانتخاب1 روز قبل
بخش خبری ۲:۳۰ امشب گزارش جدیدی داشت از دعوای بین ادمین دوم کانال آمدنیوز شیرین نجفی، مسئول فنی این کانال و چند نفر دیگر در ارتباط با روح الله زم بر سر نحوه بازداشت او.

فیلم/ وصف رهبر انقلاب از جاماندگان اربعین: گرچه دوریم به یاد تو سخن می‌گوییم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم | آمدنیوز و دلایل گسترش فیک نیوز

همشهریهمشهری1 روز قبل
همشهری آنلاین: فیک نیوزها چرا به وجود می‌آیند؟ چرا فعالیت آنها ادامه می‌یابد و چرا با از بین رفتن یکی از آنها دیگری سربرمی‌آورد و چه رویکردهایی در فعالیت حرفه‌ای رسانه‌ای و امنیتی می‌تواند آنها را در افواه و افکار عمومی به حاشیه براند؟ دریافت ۱۲ MB متن: احسان صفاپورتدوین: مهدی کشوریان و محمود دانش آموزتصویر: ساتیار امامی کاوش، بررسی و تحلیل اخبار روز از نگاه همشهری تی‌وی کد خبر ۴۵۹۳۶۱

دعوای رسانه‌ها بر سر دستگیری روح الله زم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
الفالف1 روز قبل
گزیده‌ای از نظرات مخاطبین «الف» را ذیل چهار مطلب پر بحث هفته به انتخاب تحریریه «الف» بخوانید. گروه سیاسی الف، ۲۶ مهر ۱۳۹۸، ۱۶:۳۰ ۳۹۸۰۷۲۵۰۴۷خبر دستگیری رو‌ح‌الله زم، سرشبکه آمدنیوز با واکنش مخاطبین الف همرا شد. برخی دیگر از نظرات را می‌‌خوانید: *شما را بخدا خاوری و شیخ الاسلام و … رو هم اگه میتونین دستگیر کنین. *** «حضور زنان در ورزشگاه‌ها و مطالبه ما از دولت» عنوان یادداشتی بود که درباره وظایف دولت در زمینه ورود زنان در ورزشگاه در الف منتشر شد. تعدادی از نظرات کاربران الف درباره این یادداشت خواندنی است: *احمدی نژاد گفت زنان به ورزشگاه برن ولی همین به اصطلاح معتدلین مخالفت کردند.

ترامپ: ترکیه همسایه ماست!

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، گاف جدید دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در هنگام بیان اظهاراتی در خصوص توافق آتش بس ترکیه در شمال سوریه گفت ترکیه قدرت نظامی بزرگی دارد. ترکیه دوست ما است. ترکیه همسایه ما است!! و عضوی از ناتو است..

نظرها

اخبار بیشتر