بعید است ترامپ یکسال پیش از انتخابات، برای گرفتن انتقام عربستان تن به جنگ بدهد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. سیاسی

بعید است ترامپ یکسال پیش از انتخابات، برای گرفتن انتقام عربستان تن به جنگ بدهد

ایلناخبرگزاری ایلنا |
فارین پالیسی در گزارشی به بررسی تنش‌های میان ایران و آمریکا پرداخت و نوشت: بعید است یکسال پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری، برای گرفتن انتقام عربستان سعودی تن به جنگی بدهد که حداقل برای بیشتر رای‌دهندگان اتفاقی جذاب نیست!

بعید است ترامپ یکسال پیش از انتخابات، برای گرفتن انتقام عربستان تن به جنگ بدهد - 1

به گزارش ایلنا به نقل از فارن پالیسی، حمله به تاسیسات نفتی آرامکو در روزهای اخیر تنش‌ها را افزایش داده است. تا جایی که ترامپ اخیرا تهدید کرده که ارتش آمریکا آماده پاسخ نظامی به ایران است.

اما هنوز در مورد این حملات ابهامات زیادی وجود دارد. هنوز عاملان این حمله مشخص نشده است. اتهاماتی از سوی آمریکا علیه ایران مطرح شده اما ایران این اتهام‌ها را رد کرده است. همچنین شواهدی برای اثبات حضور ایران در این حمله نیز وجود ندارد.

نیروهای یمنی یمن که از حمایت تهران برخوردار هستند، مسئولیت این عملیات را برعهده گرفته‌اند. اما ترامپ ایران را متهم به حمله کرده است دونالد ترامپ در این باره گفت که شواهد موجود به تهران اشاره دارد. او در ادامه گفت که مسئولیت تهران در این حملات در حال بررسی است.

مقام‌های آمریکایی تاکنون جزئیاتی مبنی بر اینکه ایران در این حادثه دست داشته منتشر نکرده‌اند. اکثر کشورهای اروپایی و چین نیز خواستار اتخاذ رویکرد خوشتندارانه در این خصوص شدند و خواهان خودداری از تصمیم‌گیری عجولانه در این زمینه هستند.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

از سوی دیگر ترامپ در روزهای اخیر بارها از تهدید نظامی علیه ایران استفاده کرده و همچنین اعلام کرده است که منتظر اعلام نظر عربستان برای اقدام در این زمینه است.

با این‌حال بعید است یکسال پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری، برای گرفتن انتقام عربستان سعودی تن به جنگی بدهد که حداقل برای بیشتر رای‌دهندگان اتفاقی جذاب نیست! به‌خصوص که شعار اصلی دونالد ترامپ خروج نیروهای آمریکایی از خاورمیانه بوده نه ورود در یک جنگ دیگر. به همین دلیل است که اکثر کارشناسان معتقدند که ترامپ به دنبال جنگ با ایران نیست.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

از فردا طرح معیشتی را برای خانوارها می‌ریزیم

مهرمهر16 ساعت قبل

متاسفانه نتوانستیم «آدم‌سازی» کنیم/حرف زیاد است، ‌ اما …

ایسناایسنا1 روز قبل
ایشان حکومت اسلامی را همراه با واژه «جمهوری» بیان کردند و این جمله تاریخی را که «من رأی به جمهوری اسلامی می‌دهم، و از شما تقاضا دارم که رأی به جمهوری اسلامی بدهید، نه یک کلمه کم، نه یک کلمه زیاد. جمهوری اسلامی.» در روز رای‌گیری برای استقرار جمهوری اسلامی بیان کردند. این افراد باید توجه داشته باشند که آمریکا و دشمنان جمهوری اسلامی اجازه نمی‌دهند این اتفاق بیفتد. از آفت‌های حکومت اسلامی این است که کارگزاران و مسؤولانش به زندگی تجملی، لوکس و اشرافی روی آوردند. روحیه خاصی در آن فضا بر جامعه حاکم بود، در همین فضا بود که ۹۸٫۲ درصد مردم به جمهوری اسلامی رای دادند.

برخوردار شدن ۶۰ میلیون نفر از منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
وی با اشاره به اینکه مدیریت مصرف سوخت و حمایت اجتماعی از تصمیمات مهم این جلسه بود، گفت: ابتدا آقای رحمانی فضلی وزیر کشور و آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه گزارشی به جلسه ارایه کردند. آقای ربیعی افزود: سران قوا از تلاش‌های وزیر کشور برای اجرای طرح تشکر و هرکدام طی صحبت‌های جداگانه بر همکاری همه جانبه همه دستگاه‌ها و نهاد‌های کشور برای اجرای موفق این طرح ملی تاکید کردند. وی همچنین یکی دیگر از مباحث این جلسه را تحقق و اهداف این طرح دانست و گفت: در این جلسه ایجاد عدالت اجتماعی و برخوردار شدن ۶۰ میلیون نفر از خانواده‌های کم درآمد از منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین، مورد تاکید مجدد قرار گرفت. سخنگوی دولت افزود: از اهداف مهم ما در این طرح مبارزه با قاچاق سوخت بود که در این جلسه مورد بحث قرار گرفت. آقای ربیعی گفت: همچنین بحث مدیریت مصرف سوخت و مقاوم سازی اقتصاد ناشی از این طرح، مباحثی بود که در این جلسه مطرح شد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴15 ساعت قبل
دوسایت خبری تحلیلی یکی در ایران و یکی درخارج با پیشینه متفاوت گردانندگان در یک روز اقدام به انتشار نوشته هایی از دوتحلیلگر متفاوت در باره مقتدی صدر کرده‌اند که همپوشانی قابل اعتنایی دارد. تفکر مقتدی صدر به استقرار نوعی حکومت مقتدر با دعاوی دینی (زعامت سیاسی- دینی) تمایل دارد آمیخته با ناسیونالیسم عربی. مقتدی صدر بازیگری است قدرت‌ طلب و جسور که پایگاه قابل‌اعتنا و به خوبی سازمان‌یافته دارد. او هیچ ابایی ندارد که برای نیل به قدرت از حمایت کانون‌های خارجی استفاده کند و اگر ایران را مزاحم راه خود ببیند رودرروی ایران بایستد. به خصوص این روزها که مقتدی صدر با یکه تازی‌های خود برای تداوم و تشدید اعتراضات مردمی در عراق و سمت و سو دهی به جریان تظاهرات، همان برنامه و طرح مطلوب آمریکایی‌ها را پیاده می‌کند.

اعتراض به افزایش قیمت بنزین در برخی شهرهای ایران

16+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز9 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری12 ساعت قبل

شهرهای ایران صحنه اعتراض مدنی مردم به‌خاطر افزایش قیمت بنزین شده

خبری14 ساعت قبل

وضعیت برخی خیابان‌ها و جاده‌ها پس از بارش نخستین برف امسال + تصاویر

خبری16 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

۲ درصد مردم دچار زخم‌های مزمن‌‌اند

خبر فوری26 دقیقه قبل

تظاهرات چند صد هزار نفری ضد نخست‌ وزیر جمهوری چک

صدا و سیما28 دقیقه قبل

اعتراضاتی در فرانسه که به آتش زدن خودروها منجر شد + فیلم

باشگاه خبرنگاران31 دقیقه قبل

چرا هنرمندان از کشور خارج می‌شوند؟

اقتصاد آنلاین54 دقیقه قبل

تنفس در هوای آلوده چاق‌کننده است

اقتصاد آنلاین1 ساعت قبل

واردات بیش از ۹۷ میلیون دلار عدس به کشور

میزان‌آنلاین1 ساعت قبل