سه دلیل افت شاخص‌های بورس امروز
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. موج
  4. اقتصادی
سه دلیل افت شاخص‌های بورس امروز

سه دلیل افت شاخص‌های بورس امروز

موجخبرگزاری موج |
علی اصغر بهرامی گفت: در دو روزه گذشته شاخص های بورس از 306 هزار به 295 هزار واحد رسیده که تنها امروز 8 هزار واحد افت داشته و این ممکن است متاثر از مسائل سیاسی همچون حمله به آرامکو باشد، یا زمان سررسید اعتباری کارگزاری ها به مشتریان رسیده یا اشباع و مقاومت شاخص ها اتفاق افتاده باشد.

یک کارشناس بورس در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه افت بازار بورس امروز می‌تواند به دلایل مختلفی باشد، گفت: در دو روز گذشته شاخص های بورس از ۳۰۶ هزار به ۲۹۵ هزار واحد رسیده که تنها امروز ۸ هزار واحد افت داشته و این ممکن است متاثر از مسائل سیاسی همچون حمله به آرامکو باشد، یا زمان سررسید اعتباری کارگزاری‌ها به مشتریان رسیده یا اشباع و مقاومت شاخص‌ها اتفاق افتاده باشد. از طرف دیگر تا زمانی که هیجان در بازار داشته باشیم بعد از آن نوسانات جدیدی خواهیم داشت.

علی اصغر بهرامی با بیان اینکه حدود ۲ درصد نقدینگی در بازار سرمایه است، افزود: می‌توان رشد شاخص‌ها در چند ماه اخیر را در نتیجه اشباع بازارهای دیگر همچون طلا، سکه و ارز بدانیم، زیرا در ماه‌های گذشته این بازارهای سودی برای سرمایه گذاران نداشته است.

او با تاکید بر اینکه بازار سرمایه نسبت به سایر بازارها رشد چندانی نداشته، همین موضوع جذابیت برای سرمایه گذاری ایجاد کرده است، تصریح کرد: همین رشد اندک بازار بورس نسیت به سایر بازارها باعث ایجاد جذابیت برای سرمایه گذاران شده است و این سرمایه گذاری در بازار سرمایه تا زمانی که نقدینگی در این بازار وجود داشته باشد و سهام شرکت‌ها به ارزش ذاتی خود برسند ادامه خواهد داشت.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

بهرامی با بیان اینکه ارزش بازار سرمایه در ۱۰ سال پیش بسیار کمتر بوده است، اظهار کرد: ارزش سهام در ده سال گذشته تاکنون ۶۰ برابر شده، این در حالی است بازار مسکن در این مدت ۱۵ برابر رشد داشته است. بنابراین بازدهی سرمایه در بازار سرمایه بسیار بالاتر بوده و نکته این بازار تنها در رفتار فنی است، چراکه افرادی که به صورت مقطعی به بازار وارد می‌شوند سود چندانی نخواهند برد، برای نمونه در سال ۱۳۹۴ بسیاری از افرادی که غیر علمی به این بازار وارد شده بودند از آن خارج شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

لزوم واگذاری خودروسازان به بخش خصوصی

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
وزیر صمت: شرکت‌های خودرو ساز به شخص واگذار نمی‌شوند، اما برنامه وزارت صمت، واگذاری شرکت‌های خودروساز به بخش خصوصی است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ آقای رضا رحمانی در حاشیه جلسه هیئت دولت، با اشاره به اینکه خروج برخی خودرو‌ها از خط تولید به ویژه خودور‌های پرتیراژ در دستور کار شرکت‌های خودرو ساز قرار دارد، افزود: از خانواده پراید و پژو خروجی خواهیم داشت، البته خودرویی مناسب، جایگزین آن خواهد شد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوزیر صمت با اشاره به اینکه ما از همه کالا‌های تولید داخل حمایت می‌کنیم افزود: هم اکنون ساخت داخل و خوداتکایی در برخی کالا‌ها از جمله لاستیک سنگین و پارچه‌های مورد نیاز کشور، در اولویت حمایت‌ها قرار دارد. وی با بیان اینکه، شرکت‌های خودرو ساز، پیگیر اجرای این برنامه هستند گفت: ما نیز این موضوع را پیگیری و حمایت می‌کنیم، در مرحله نخست نیز خودرو پراید در مدلی که تعهدی برای آن وجود ندارد از چرخه تولید خارج می‌شود. وزیر صمت با اشاره به اینکه ما از همه کالا‌های تولید داخل حمایت می‌کنیم افزود: هم اکنون ساخت داخل و خوداتکایی در برخی کالا‌ها از جمله لاستیک سنگین و پارچه‌های مورد نیاز کشور، در اولویت حمایت‌ها قرار دارد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی آقای رحمانی در خصوص وضعیت زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی بخصوص شهرک‌های صنعتی اطراف تهران گفت: ما در بخش زیر ساخت‌های این شهرک‌ها، به ویژه در خصوص تامین برق با مشکل جدی مواجه هستیم البته در خصوص آب، خط انتقال در حال احداث و در مورد برق نیز نیاز به احداث پست است که وزارت نیرو به دلیل کمبود بودجه، امکان رفع این مشکل را ندارد.

مسابقه پرسرعت‌ترین ماشین‌های خورشیدی جهان +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین18 ساعت قبل

فیلم | اعتراض و پیاده نشدن مسافران پرواز نجف_تهران

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
یکی از مقاصدی که همیشه برای سفر جذاب بوده است، جنگل‌ها هستند. جنگل‌ها در همه فصلی جاذبه‌ی خاص خودشان را دارند و شما را به وجد می‌آورند. در بهار با سرسبزی خود، در پاییز با تغییر رنگ خود و دیدن هزاران برگ رنگی و در دیگر فصل‌ها نیز به همین صورت! پیشنهاد امروز ما برای شما سفر به شمال است. سفر به جنگلی در شمال که هنوز بکر مانده است و جوری مرموز به نظر می‌آید که انگار در دل خود رازهای تاریک و ترسناکی پنهان کرده است.

فیلم | نشت نفت از نفتکش سابیتی واقعیت دارد؟

همشهریهمشهری1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، معاون فنی گمرک ایران در گفتگو با رسانه ملی از لغو معافیت ۸۰ دلاری واردات گوشی مسافرتی لغو شد. آقای مهرداد جمال اورنقی افزود: در سنوات گذشته گوشی تلفن همراه به صورت مسافری و با معافیت ۸۰ دلاری در حقوق ورودی به کشور وارد می‌شد. وی گفت: علاوه بر معافیت ۸۰ دلاری، نرخ ارز مبنا برای حقوق ورودی، نرخ ارز رسمی بود که توسط گمرک اعمال می‌شد. جمال ارونقی افزود:، اما با بررسی‌هایی مشخص شد تعداد زیادی از افراد در حال سوء استفاده در این زمینه هستند و گوشی‌هایی که به صورت قاچاق وارد کشور شده، تحت عنوان کالای مسافری ثبت و از معافیت آن استفاده می‌شد و به نحوی، واردات کالا به صورت تجاری را تحت تاثیر قرارمی داد. معاون فنی گمرک گفت: بر این اساس، برای نظام‌مند کردن تجارت رسمی این کالا، جلسات مختلفی برگزار شد که در نهایت در جلسه سوم مهر سال جاری، ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص اصلاح رویه واردات گوشی تلفن همراه مسافر مصوبه‌ای صادر و در جلسه ۱۵ مهر، کمیسیون کمیته وزارت صنعت، معدن و تجارت دو مصوبه مهم را تصویب کرد. وی در خصوص مصوبه کمیته وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: نخستین مورد افزایش حقوق مسافری گوشی به ۲۶ درصد و مورد بعدی، حذف معافیت ماده ۱۳۸ آیین نامه اجرایی به معنی معافیت از پرداخت حقوق ورودی ۸۰ دلاری. بود. معاون فنی گمرک گفت: با برگزاری جلسات کارشناسی دیگر، تفاهم نامه‌ای ابلاغ شد که در نهایت نرخ ارز گوشی ورودی، ارز سنا باشد که از طرف بانک مرکزی ابلاغ می‌شود. اورنقی افزود: گمرک یک سازمان مجری است و طبق ابلاغ ۲۱ مهر که از امروز هم قابل اجرا است گمرک باید نسبت به مصوبات وزارت صنعت، معدن و تجارت عمل کند و حذف معافیت تنظیم بازاری، موضوع آیین نامه‌ای بود که دیروز در جلسه ستاد تنظیم بازار مصوب شده و از فردا برای اجرا به گمرک ابلاغ می‌شود.

اقتصاد ایران به اصلاح ساختار نیاز دارد

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
فسادهای اقتصادی که به طور سریالی در کشور پدید می‌آید هم مورد توجه همگان است. مهدی غضنفری وزیر اسبق صمت هم در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: مشکلات اقتصادی فعلی بیانگر ناتوانی در این بخش است گویا سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حد یک شعار باقی مانده است. رسیدن به اهداف سیاست‌های مقاومتی یک شیوه حکمرانی منظم می‌خواهد که متاسفانه درکشور وجود ندارد و شیوه مورد استفاده ما درحال حاضر فاقد یک ساختار منسجم است. دیگر کشورهای دنیا قبل از ما به اجرای صحیح اقتصاد مقاومتی رسیده‌اند و وام را به عرضه مسکن می‌دهند. آقای سعدوندی هم در سوی دیگر استودیو گفت: یکی از مشکلات بزرگ در ساختار نظام این است که کسانی که قرار است سیاست‌های اقتصادی را اصلاح کنند منادیان حفظ وضع موجودند.

نظرها

اخبار بیشتر