معتادان در ۹۰ درصد سرقت‌ها دخیل هستند/ کاهش ۴ درصدی سرقت در قم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
معتادان در ۹۰ درصد سرقت‌ها دخیل هستند/ کاهش ۴ درصدی سرقت در قم

معتادان در ۹۰ درصد سرقت‌ها دخیل هستند/ کاهش ۴ درصدی سرقت در قم

مهرخبرگزاری مهر |
قم - جانشین فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به روند نزولی وقوع سرقت در قم گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد طی ۳ ماهه گذشته معتادان در ۸۰ الی ۹۰ درصد از سرقت‌ها دخیل بوده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ صیاد درویشی در نشست علمی - تخصصی بررسی دلایل شیوع انواع سرقت و راهکارهای کنترل و پیشگیری که با حضور برخی مسئولان استانداری، دادگستری، انتظامی و جمعی از اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های استان قم در سالن جلسات معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان برگزار شد، ارائه راهکارهای عملی را در کاهش سرقت مهم ارزیابی کرد.

وی با بیان این که پلیس شبانه روز تلاش می‌کند تا مهم‌ترین احکام الهی در حوزه امنیت اجرا شود، به روند نزولی وقوع سرقت در قم اشاره کرد و گفت: طی ۳ ماهه گذشته وقوع سرقت نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴ درصد کاهش داشته است.

جانشین فرمانده انتظامی استان قم با بیان این که در سال جاری ۶۵ الی ۷۵ درصد از سرقت‌ها در قم مربوط به سرقت خرد بوده است، تصریح کرد: اگرچه این نوع سرقت اهمیت کمی داشته و در مواردی نیز حتی مالباخته‌ها از شکایت خود منصرف می‌شوند اما چون احساس امنیت کاهش می‌یابد پلیس بر این موضوع متمرکز شده و با کاهش آن مواجه هستیم.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

سرهنگ درویشی با اشاره به این که معتادان در ۸۰ الی ۹۰ درصد از سرقت‌ها دخیل هستند، گفت: در حوزه پیشگیری از سرقت سهم پلیس کمتر از ۴ درصد تعریف شده و بیشترین سهم از آن دیگر سازمان‌هاست.

وی با تأکید بر این که در نشست‌های علمی بایستی علت‌های وقوع جرم بررسی شود، خاطرنشان کرد: برخورد با علت جرم مربوط به پلیس نبوده و در نگاه جرم شناسانه حوزه اجتماعی سهم بسزایی دارد.

جانشین فرمانده انتظامی استان قم مقوله پیشگیری را بیشتر در حوزه وضعی و اجتماعی و پیشگیری اجتماعی را ناظر بر اصلاح محیط اجتماعی دانست و تاکید کرد: برنامه جامع پیشگیری بایستی پیوستی فرهنگی و امنیتی داشته و سهم هر سازمان مشخص شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بارش دومین برف پاییزی

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
گزارش اختصاصیبارش دومین برف پاییزیامروز آسمان شمال پایتخت و شهرستان‌های ملارد، دماوند، پردیس و بومهن برفی بود و شهروندان در این هوای پاک نفسی تازه کردند.

برخورد با ناامن کنندگان

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
اشرار و ناامن کنندگان جامعه در چند نقطه از تهران آسایش و آرامش پایتخت نشینان را برهم ریختند و در برخی از موارد موجب تخریب اموال عمومی و شخصی شهروندان شدند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در چند روز گذشته حدود ۳۰۰ نفر از ناامن کنندگان توسط پلیس دستگیر شدند. پلیس بلافاصله بعد از دستگیری اشرار و تهیه تحقیقات مقدماتی، آن‌ها را به دستگاه قضا معرفی کرد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای صادقی در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان تهران افزود: جلسات متعدد و مستمری در سطح ستاد تنظیم بازار کشور تشکیل می‌شود. در این جلسات چه در بحث استانی و چه در بحث کشوری مبادی ورودی کالا و عرضه تحت کنترل و نظارت قرار می‌گیرد. وی گفت: با اصلاح قیمت بنزین و سیاست اصلاحی آن جهت کنترل قیمت‌ها بحث نظارت و بازرسی بیشتر شده است که البته سیاست اصلاح قیمت بنزین را به هیچ وجه نمی‌توان اینگونه ارزیابی کرد که منجر به افزایش قیمت کالا‌ها می‌شود و باید اصلاح سیاست قیمت بنزین به نفع اقشار کم درآمد باشد و در بازار تعادل ایجاد شود. صادقی با بیان اینکه کلیه مبادی ورودی کشور تحت کنترل و نظارت است، گفت: زیرساخت‌های الکترونیکی با هدف مبارزه با قاچاق کالا فراهم شده است، ما اکنون به صورت برخط فرآیند عرضه را کنترل می‌کنیم و با استفاده از این سیستم‌ها بحث نظارت را در دستورکار داریم. رئیس سازمان صمت استان تهران افزود: در سطح خرده فروشی و عرضه نیز از این سامانه استفاده می‌کنیم ضمن اینکه نیرو‌ها را بسیج کرده‌ایم که در مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها نظارت و بازرسی را بیشتر کنند و از وجود ناظران افتخاری نیز در این خصوص استفاده می‌کنیم. اگر هم لازم باشد از نیرو‌های بسیج نیز در این خصوص بهره خواهیم برد تا عرضه کالا به بهترین نحو کنترل شود و با برخی افزایش قیمت‌ها که خواسته یا ناخواسته صورت می‌گیرد برخورد شود و یا با کسانی که از عرضه کالا خودداری می‌کنند جلوگیری و مشکلی در زمینه نارضایتی مردم ایجاد نشود. وی گفت: همچنین با استفاده از سامانه تلفنی ۱۲۴ و با تقویت آن سعی کرده‌ایم ارتباط خود را با مردم در سطح استان افزایش بدهیم.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل با اشاره به تشکیل ۴۸ هزار پرونده در دستگاه قضایی استان در سال گذشته بیان کرد: امسال نیز با افزایش جزئی‌تری تقریبا همین مقدار را شاهد بودیم. وی در مورد آسیب خشونت در استان گفت: همچنان خشونت جرم اول همه استان‌های کشور و اردبیل است به‌طوری که در سال گذشته ۴۵ هزار و ۲۵۴ فقره پرونده جدید مربوط به خشونت در استان تشکیل شده است. معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل افزود: خشونت‌های جزئی، خرد و سبک است که بیشتر ریشه فرهنگی و اجتماعی دارد نه امنیتی و انتظامی، در اردبیل بیشتر مشهود است. خدادادی با اشاره به اقدامات موثر انجام شده فرهنگی در راستای کاهش خشونت در استان بیان کرد: در سال ۹۱ در بحث کاهش خشونت اقدامات موثر فرهنگی انجام شد که با توجه به این اقدامات میزان خشونت ۱۰ درصد کاهش یافت که این مهم بیانگر تاثیرگذاری اقدامات فرهنگی در کنترل و مهار خشونت است. معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل خواستار همکاری نهادهای مختلف فرهنگی برای کاهش خشونت در استان شد و افزود: باید همه تلاش کنند تا کاهش محسوس در خشونت را شاهد باشیم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.
ایلناایلنا2 ساعت قبل
معاون رئیس جمهور پس از حضور در صحن شورای شهر در جمع خبرنگاران حضور یافت و به سوالات آنها پاسخ داد. به گزارش خبرنگار ایلنا، در جریان یکصد و هفتاد و هفتمین جلسه شورای شهر تهران سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری پس از استماع اعضای شورای شهر تهران گفت: ۶۰۰۰ سال از تاریخ دانش و تجارت در ایران می‌گذرد اما ۱۰۰ سال است که گیر نفت افتاده‌‌ایم. این مسئله خیلی چیزها از جمله فرهنگ کارآفرینی را نابود کرده است. وی در ادامه افزود: باید توجه داشت که تکیه بر منابع زیرزمینی دیگر منابع را به فراموشی سپرده است و با فرهنگ بچه‌پولداری کارآفرینی ایجاد نمی‌شود. ستاری تاکید کرد: در کشور ما زیرساخت‌ها تحت تاثیر منابع زیرزمینی است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

مروری بر تخلفات شرکت‌های تولید لاستیک ایران

تکراتوچند ثانیه قبل

جداسازی متهمان از محکومان از اولویت‌های اداره کل زندان‌های استان تهران است

ایسنا4 دقیقه قبل

وزیر خارجه بحرین به مسکو سفر می‌کند

مهر5 دقیقه قبل

جزئیات طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده در سال ۹۸

تسنیم6 دقیقه قبل

آمریکا و اروپا از ایران نترسیدند

ساعت ۲۴6 دقیقه قبل

زمان بازی پرسپولیس تغییر کرد

ساعت ۲۴6 دقیقه قبل