بنیاد برکت ۴۸۰۰ شغل در استان فارس ایجاد می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اجتماعی

بنیاد برکت ۴۸۰۰ شغل در استان فارس ایجاد می‌کند

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- با سفر مدیرعامل بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به استان فارس، براساس تأکیدات ریاست ستاد اجرایی در زمینه‌ی اشتغال‌زایی و توانمندسازی مناطق محروم، عملیات ایجاد ۴۸۰۰ شغل جدید در این استان آغاز می‌شود. تاریخ انتشار: 17:11 - 27 شهريور 1398 - کد خبر: ۵۵۰۸۸۰

بنیاد برکت ۴۸۰۰ شغل در استان فارس ایجاد می‌کند - 1

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، در سفر مهندس سعید جعفری، مدیرعامل بنیاد برکت و معاونان و مدیران این بنیاد به استان فارس، ضمن بازدید از اقدامات و طرح‌های برکت در حوزه‌های اشتغال‌زایی و زیربنایی در شهرستان کازرون، عملیات اجرایی ۲ هزار طرح اشتغال‌زایی با قابلیت ایجاد ۴۸۰۰ شغل در ۸ شهرستان این استان آغاز شد.

مدیرعامل بنیاد برکت در این خصوص توضیح داد: نی‌ریز، استهبان، آباده، بوانات، خرم‌بید، کازرون، شیراز و نورآباد ممسنی شهر‌هایی هستند که ۲ هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد برکت با اعتباری بالغ بر ۱۸۰۰ میلیارد ریال در روستا‌ها و مناطق کم‌تر برخوردار آن‌ها اجرایی می‌شود.

مهندس جعفری ادامه داد: ۴۸۰۰ شغل حاصل از عملیاتی شدن ۲ هزار طرح اشتغال‌زایی بنیاد برکت در قالب طرح‌های اجتماع‌محور «سحاب» (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال برکت) و «آسمان» (آیین نامه‌ی سرمایه‌گذاری مردمی و اشتغال نیروی انسانی) تا پایان سال جاری در مناطق محروم و کم‌تر برخوردار استان به بهره‌برداری خواهد رسید. ۵۰ گروه‌ی توسعه‌ی محلی در طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور «آسمان» ایجاد و سازمان‌دهی شده‌اند.

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) این مشاغل را با توجه به ظرفیت‌های محلی و منطقه‌ای در رسته‌هایی هم‌چون دام‌پروری، پرورش طیور و به‌خصوص بوقلمون و مشاغل خدماتی اعلام کرد و از افزایش تعداد مجریان و تسهیل‌گران استغال‌زایی بنیاد برکت در استان فارس از ۴ به ۱۸ نفر خبر داد.

وی با اشاره به دیدار خود با دکتر عنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس گفت: در این جلسه، مدل توسعه‌ی روستا و برخی از فعالیت‌های انجام گرفته‌ی بنیاد در استان تشریح شد. هم‌چنین با توجه به آغاز دور جدید اشتغال‌زایی در استان فارس، الگو‌ها و طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در حوزه‌ی ایجاد کسب و کار تببین و توضیح داده شد.

خبری: اخبار اجتماعی ایران

مهندس جعفری افزود: استاندار فارس نیز در این دیدار، ضمن تقدیر از عملکرد بنیاد برکت در این استان، بر همکاری و تعامل همه‌ی دستگاه‌های اجرایی با بنیاد تأکید کرد.

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) یادآور شد: به دنبال تفاهم‌نامه‌ی ۶۵۰۰ میلیارد ریالی منعقده میان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و استانداری فارس در سال گذشته به منظور محرومیت‌زدایی، اشتغال‌زایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی استان و انتخاب شهرستان کازرون به عنوان پایلوت، بنیاد برکت فعالیت‌های خود را از سال گذشته در این شهرستان آغاز کرد.

وی ادامه داد: بر این اساس، تا به امروز ۱۸۹ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور «سحاب» با بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار در کازرون به بهره‌برداری رسیده که ایجاد ۴۵۰ شغل را در پی داشته است.

گفتنی است، دیدار با فرماندار کازرون و شرکت در شورای اشتغال این شهرستان و برگزاری جلسه با مجریان و تسهیل‌گران اشتغال‌زایی در استان فارس از دیگر برنامه‌های سفر مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و هیأت همراه به این استان بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برف نو، برف نو، سلام، سلام! (+عکس)

عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
برف نو، برف نو، سلام، سلام! بنشین، خوش نشسته‌ای بر بام. پاکی آوردی - ای امید سپید! -همه آلوده گی ست این ایام. راه شومی ست می‌زند مطربتلخ واری ست می‌چکد در جاماشک واری ست می‌کشد لبخندننگ واری ست می‌تراشد نامشنبه چون جمعه، پار چون پیرار، نقش هم رنگ می‌زند رسام. مرغ شادی به دام گاه آمدبه زمانی که برگسیخته دام! ره به هموار جای دشت افتادای دریغا که بر نیاید گام! تشنه آن جا به خاک مرگ نشستکاتش از آب می‌کند پیغام! کام ما حاصل آن زمان آمدکه طمع برگرفته‌ایم از کام …خام سوزیم، الغرض، بدرود! تو فرود آی، برف تازه، سلام! «احمد شاملو»
مهرمهر17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، نوشین سرور، ضمن اعلام این خبر، افزود: باتوجه به هشدار هواشناسی از روزهای گذشته شن و نمک در سطح بزرگراه‌های شهر پاشیده شد. با این وجود، در ساعات ابتدایی صبح امروز ترافیک سنگینی در شریان‌های اصلی به خصوص مناطق شمالی شهر تهران مشاهده شد. وی با بیان اینکه تعدادی از ماشین‌ها در مناطق شمالی شهر در برف گیر کرده‌اند، تصریح کرد: لیز خوردن ماشین‌ها و عدم استفاده از زنجیر چرخ از جمله دلایل ایجاد ترافیک سنگین امروز صبح هستند. به گفته‌ی سرور؛ تعداد تصادفات در ساعات اولیه صبح به دلیل سرعت پایین خودروها کم بود. مدیر مرکز کنترل ترافیک تهران به خودروسواران توصیه کرد که برای تردد در سطح شهر به زنجیر چرخ و تجهیزات لازم مجهز باشند.

داغ‌های مجازی و خبرهای جعلی …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بسته خبری داغ‌های مجازی امشب، با توجه به اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و درپی آن بروز برخی اخبار جعلی در فضای مجازی، این خبرها را بررسی کرده است. خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در بسته خبری داغ‌های مجازی امشب، با توجه به اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و درپی آن بروز برخی اخبار جعلی در فضای مجازی، این خبرها را بررسی کرده است.

با اخلال گران برخورد جدی می‌کنیم

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
دادستان کل کشور با اشاره به مدیریت اصلاح قیمت بنزین گفت: با اخلالگرانی که قصد سوء استفاده از این موضوع را دارند، به طور جدی برخورد خواهیم کرد. وی تاکید کرد: مردم خط خودشان را از عده‌ای که به هر طریق ضدیت خود را با نظام جمهوری اسلامی ایران نمایان می‌کنند، جدا خواهند کرد. منتظری گفت: قطعا مردم از این شرایط به وجود آمده توسط اخلالگران و سوء استفاده گران، ناراضی هستند و به موجب قانون، انجام این فعالیت‌ها جرم تلقی می‌شود و نیرو‌های قضایی و انتظامی طبق قانون با خاطیان به طور جدی برخورد می‌کنند. وی گفت: مسئولان هم باید از افزایش قیمت سایر کالا‌ها جلوگیری کنند و اجازه ندهند کسی از این شرایط سوء استفاده کند. وی گفت: خود مردم بهترین نیرو‌هایی هستند که می‌توانند جلوی اخلالگران را بگیرند و باید سازمان تعزیرات حکومتی و دستگاه‌های نظارتی نیز برای پیشگیری از گرانی اقدامات لازم را انجام دهند.

غافلگیری شهرداری در برف پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
همزمان با نخستین بارش پاییزی برف، شهرداری تهران آمادگی بارش برف را نداشت. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ترافیک صبحگاهی در برخی مناطق باعث قفل شدن برخی اتوبان‌های پایتخت شد.
مازن آنلاینمازن آنلاین18 ساعت قبل
مدیرکل میراث فرهنگی مازندران: پیام مازند - عباس آباد - مدیرکل میراث فرهنگی مازندران گفت: ۱۷۳ پروژه گردشگری با بیش از ۲۴ هزار میلیارد تومان در استان در حال ساخت است. به گزارش خبرنگار مهر، سیف الله فرزانه پیش ازظهر شنبه در نشست با سرمایه گذاران در عباس آباد از برگزاری نشست‌های بررسی موانع سرمایه گذاری در طرح‌های گردشگری در حال ساخت در استان مازندران خبرداد و افزود: این نشست‌ها با هدف پیگیری آخرین وضعیت پروژه‌های با پیشرفت فیزیکی بالای ۳۰ درصد برگزار خواهد شد. وی افزود: در این جلسات موانع موجود در ادامه مراحل اجرایی پروژه‌ها و نحوه دریافت تسهیلات بانکی بررسی خواهد شد. فرزانه گفت: ۱۷۳ پروژه با حجم سرمایه گذاری ۲۴ هزار ۵۰۰ میلیارد تومان در سطح استان مازندران در حال ساخت است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری12 ساعت قبل

شهرهای ایران صحنه اعتراض مدنی مردم به‌خاطر افزایش قیمت بنزین شده

خبری14 ساعت قبل

وضعیت برخی خیابان‌ها و جاده‌ها پس از بارش نخستین برف امسال + تصاویر

خبری16 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

۲ درصد مردم دچار زخم‌های مزمن‌‌اند

خبر فوری27 دقیقه قبل

تظاهرات چند صد هزار نفری ضد نخست‌ وزیر جمهوری چک

صدا و سیما29 دقیقه قبل

اعتراضاتی در فرانسه که به آتش زدن خودروها منجر شد + فیلم

باشگاه خبرنگاران32 دقیقه قبل

چرا هنرمندان از کشور خارج می‌شوند؟

اقتصاد آنلاین55 دقیقه قبل

تنفس در هوای آلوده چاق‌کننده است

اقتصاد آنلاین1 ساعت قبل

واردات بیش از ۹۷ میلیون دلار عدس به کشور

میزان‌آنلاین1 ساعت قبل