چرا نمادهای گروه خودرویی افت کردند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دنیای خودرو
  4. تکنولوژی
چرا نمادهای گروه خودرویی افت کردند؟

چرا نمادهای گروه خودرویی افت کردند؟

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو |
برخی کارشناسان معتقدند روند کنونی بازار در صورت رخ‎ندادن هرگونه اتفاق غیرمنتظره تا اوایل آبان‎ماه، ضمن دارا بودن هیجان و نوسان فزاینده، ادامه‎دار خواهد بود.

به گزارش «اخبار خودرو»، روز گذشته در دادوستدهای گروه خودرویی، نمادهای این صنعت بورسی به دو دلیل «کاهش بیشاز ۳هزار واحدی شاخص بورس تهران» و همچنین خبر «مخالفت شورای نگهبان با الزام دولت به واگذاری سهام باقیمانده خود در دو شرکت سایپا و ایرانخودرو» با افت محسوسی روبهرو شدند، بهطوریکه نمادهای سایپا، ایرانخودرو، پارسخودرو، زامیاد، گسترش سرمایهگذاری ایرانخودرو، سایپا آذین، سرمایهگذاری رنا، مهرکام پارس، قطعات اتومبیل ایران، بهمندیزل، ایرکا پارت صنعت، لنت ترمز ایران، چرخشگر و رادیاتور ایران منفی خوردند.

در مقابل نیز آهنگری تراکتورسازی ایران، صنایع ریختهگری ایران، الکتریکخودرو شرق، نیرو محرکه و تولید محور خودرو مثبت شدند. همچنین دیروز در گروه خودرویی طی ۵۷هزار و ۸۴۴ نوبت معاملاتی، ۶۹۱میلیون و ۳۷هزار سهم به ارزش ۱۸۹میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت و ارزش کل بازار این صنعت بورسی تا پایان معاملات روز گذشته بالغبر ۳۶هزارو۶۲۹ میلیارد تومان شد. همچنین شاخص صنعت خودرو نیز کاهش ۱۰۹۴ واحدی را تجربه کرد و در تراز ۴۱هزار و ۳۲۸ واحدی قرار گرفت.

روند کنونی بازار ادامهدار خواهد بود؟

برخی کارشناسان معتقدند روند کنونی بازار در صورت رخندادن هرگونه اتفاق غیرمنتظره تا اوایل آبانماه، ضمن دارا بودن هیجان و نوسان فزاینده، ادامهدار خواهد بود. این در حالی است که بخش مهمی از این تغییرات قیمت در بازار بورس نه بهواسطه بهرهوری بالا و خلق ارزش که بهخاطر انتقال ارزش بوده است. در واقع جهش ارزی رخداده در سال گذشته پیامدهایی داشت که خود را در تعدیل داراییهای مالی و غیر مالی نشان داده است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار تکنولوژی ایران و جهان

رکورد جهش در اختیار بازار سرمایه

بازار سرمایه از رشد و جهش قیمت ارز جا مانده بود و با تاخیر درصدد رسیدن به این افزایش قیمت برآمد. اما نکته قابل توجه در این است که بازار سهام از مرز افزایش قیمت ارز عبور کرده است و از اندازه جهش ارزی رشد بیشتری داشته است.

گفتنی است دیروز شاخص کل بورس اوراق تهران ۳۸۳۴ واحد افت کرد و به رقم ۳۰۲هزار و ۸۲ واحدی رسید. درعینحال شاخص کل هموزن نیز با ۴۸۹ واحد کاهش رقم ۸۶هزار و ۳۶۹ واحدی را تجربه کرد. ارزش کل معاملات تالار حافظ نیز به رقم ۲۵۹۴میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دستبهدست شدن بیشاز ۱۰٫۵میلیارد سهم و اوراق مالی بود. تعداد معاملات این بازار نیز به رقم ۶۵۵هزار و ۲۰۵ نوبت رسید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مسابقه پرسرعت‌ترین ماشین‌های خورشیدی جهان +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین21 ساعت قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴ - گروگان گیران میلیاردی در نقش مامور پلیس، پسر تاجر تهرانی را از جلوی خانه‌اش در شهرک غرب ربودند. گروگان گیران میلیاردی در نقش مامور پلیس، پسر تاجر تهرانی را از جلوی خانه‌اش در شهرک غرب ربودند. گروگان گیری میلیاردیپدر آرش که یک تاجر سرمایه دار است وقتی تماس مرموز پسرش قطع شد هرچه با تلفن همراه او تماس گرفت جوابی نشنید. تحقیقات پلیسی آغاز شد و کارآگاهان در گام نخست به محل ربوده شدن پسر جوان از جلوی در خانه شان رفتند اما هیچ سرنخی از دوربین‌های مداربسته اطراف محل زندگی پسر جوان به دست نیاوردند. رهایی گروگان جوانتحقیقات پلیسی برای دستگیری دیگر متهمان و نجات آرش از اسارتگاه گروگان گیران ادامه داشت و در حالی که سه مرد جوان اصرار بر بیگناهی داشتند خبر رسید که آرش از اسارتگاه گروگان گیران نجات یافته است.
تابناکتابناک1 روز قبل
حالا که گوگل بعد از مدت‌ها بی توجهی به درخواست کاربران ایرانی سیستم عامل اندروید، بازار اپلیکیشن هایش را به روی کاربران ایرانی باز کرده، قرار است دسترسی به این بازار برای ایرانیان با فیلترینگ قطع شود. رویدادی شائبه برانگیز که ظاهرا دستور اجرایش حدود یک هفته پیش صادر شده و در دست اجراست. حالا که گوگل بعد از مدت‌ها بی توجهی به درخواست کاربران ایرانی سیستم عامل اندروید، بازار اپلیکیشن هایش را به روی کاربران ایرانی باز کرده، قرار است دسترسی به این بازار برای ایرانیان با فیلترینگ قطع شود. ادعایی که بسیاری از کاربران ایرانی اپلیکیشن‌های اندرویدی و حتی توسعه دهندگان این نرم افزار‌ها در کشورمان را نگران کرد. موضوعی که مجابمان می‌کند گوگل پلی فیلتر خواهد شد؛ احتمالا به همان شیوه دستور داده شده در نامه، یعنی «در حداقل زمان ممکن»!
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین21 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، بنا بر گزارش روابط عمومی شرکت ایساکو، تجربه‌ چندین ساله کاروان خدماتی ایساکو نشان می‌داد که یکی از معضلات مهم زایرین در زمان برگشت از زیارت اربعین، یافتن جای پارک خودرو در پارکینگ‌های بزرگ و شلوغ مرزی بوده است. بنابراین، مدیریت طراحی و توسعه سیستم‌های این شرکت با افزودن خدمت «خودرو ام کجاست؟» به اپلیکیشن خود این مشکل را برای مشتریان خود مرتفع کرد. در این سرویس کاربر این امکان را دارد که محل پارک خودرو خود را بر روی نقشه اپلیکیشن، ثبت و ذخیره کند و هنگام بازگشت از سفر با فراخوانی محل پارک خودرو، آن را «مسیریابی» کرده و یا محل پارک را از طریق نرم‌افزارهای پیام‌رسان، ایمیل و … با دیگران به اشتراک بگذارد. لازم به ذکر است، اپلیکیشن ایساکو، دارای امکانات متنوع و کاربردی همچون دریافت نوبت پذیرش نمایندگی؛ درخواست اتوکلیک برای تعویض روغن، فیلترها، شمع‌ها، لنتها و … در محل و زمان موردنظر مشتری؛ درخواست امداد فوری شامل امدادرسانی به خودرو متوقف، حمل خودرو معیوب به محل نمایندگی‌ها، مشاوره برای رفع ایراد از راه دور؛ امکان مشاهده اطلاعات خودرو و سوابق تعمیراتی؛ مشاهده قیمت قطعات و دستمزد خدمات قابل ارائه در شبکه خدمات پس از فروش می‌باشد که مشتریان به فراخور نیاز می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. مشتریان خدمات پس از فروش ایران‌خودرو با جستجوی عبارت «اپلیکیشن ایساکو» در اینترنت و یا مراجعه به این لینک می‌توانند اپلیکیشن ایساکو را بر روی گوشی‌های هوشمند خود نصب کنند.

لزوم واگذاری خودروسازان به بخش خصوصی

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
وزیر صمت: شرکت‌های خودرو ساز به شخص واگذار نمی‌شوند، اما برنامه وزارت صمت، واگذاری شرکت‌های خودروساز به بخش خصوصی است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ آقای رضا رحمانی در حاشیه جلسه هیئت دولت، با اشاره به اینکه خروج برخی خودرو‌ها از خط تولید به ویژه خودور‌های پرتیراژ در دستور کار شرکت‌های خودرو ساز قرار دارد، افزود: از خانواده پراید و پژو خروجی خواهیم داشت، البته خودرویی مناسب، جایگزین آن خواهد شد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوزیر صمت با اشاره به اینکه ما از همه کالا‌های تولید داخل حمایت می‌کنیم افزود: هم اکنون ساخت داخل و خوداتکایی در برخی کالا‌ها از جمله لاستیک سنگین و پارچه‌های مورد نیاز کشور، در اولویت حمایت‌ها قرار دارد. وی با بیان اینکه، شرکت‌های خودرو ساز، پیگیر اجرای این برنامه هستند گفت: ما نیز این موضوع را پیگیری و حمایت می‌کنیم، در مرحله نخست نیز خودرو پراید در مدلی که تعهدی برای آن وجود ندارد از چرخه تولید خارج می‌شود. وزیر صمت با اشاره به اینکه ما از همه کالا‌های تولید داخل حمایت می‌کنیم افزود: هم اکنون ساخت داخل و خوداتکایی در برخی کالا‌ها از جمله لاستیک سنگین و پارچه‌های مورد نیاز کشور، در اولویت حمایت‌ها قرار دارد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی آقای رحمانی در خصوص وضعیت زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی بخصوص شهرک‌های صنعتی اطراف تهران گفت: ما در بخش زیر ساخت‌های این شهرک‌ها، به ویژه در خصوص تامین برق با مشکل جدی مواجه هستیم البته در خصوص آب، خط انتقال در حال احداث و در مورد برق نیز نیاز به احداث پست است که وزارت نیرو به دلیل کمبود بودجه، امکان رفع این مشکل را ندارد.
ایسناایسنا23 ساعت قبل
عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: نخستین واحد مونتاژ و تولید خودرو سواری در استان گیلان در منطقه آزاد انزلی احداث می‌شود که در فاز نخست ۱۲ هزار خودرو سواری با قوای محرکه بنزینی و الکتریکی تولید خواهد شد. به گزارش ایسنا، وحید طالب پور در تشریح این خبر اظهار کرد: پس از بررسی درخواست، سوابق و توانمندی‌های شرکت متقاضی، مقرر شد نخستین واحد مونتاژ و تولید خودرو سواری در استان گیلان در منطقه آزاد انزلی احداث شود. طالب پور گفت: اولین محصولات تولیدی آزمایشی بعد از اخذ مجوزهای لازم و نصب خطوط تولید، در بهار سال آینده وارد بازار خواهد کرد و براساس توافقات صورت گرفته ۲۰ درصد خودروهای تولیدی به بازارهای مصرف روسیه، سوریه، عراق، جمهوری آذربایجان، اوکراین و کشورهای منطقه صادر خواهد شد. وی ادامه داد: شرکت کاسپین موتور یاران در فاز نخست، در یک شیفت کاری توانایی تولید ۱۲ هزار خودرو سواری و خودرو (suv شاسی بلند) با تکنولوژی چینی و ژاپنی، با قوای محرکه بنزینی و الکتریکی را دارد که در فاز نخست به صورت مستقیم برای ۲۰۰ نفر اشتغالزایی شده و به صورت غیرمستقیم نیز در حوزه هایی چون خدمات پس از فروش برای ۶۰۰ نفر فرصت اشتغال پدید می‌آید. انتهای پیام

نظرها

اخبار بیشتر