دیدار سفیر کره شمالی در ایران با وزیر خارجه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. بین‌المللی

در ادامه بخوانید

افشاگری شبکه آمریکایی از لشکرکشی مگس‌های بن‌سلمان + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران21 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، کشور عربستان بیشترین آمار کاربران توئیتر در خاورمیانه را به خود اختصاص داده است. بن سلمان پس از این‌که به ولیعهدی رسید، تصمیم گرفت با استفاده از توئیتر مباحث این شبکه اجتماعی را با عقاید دلخواهش همسو سازد. کمی بعد بن سلمان، سعود القحطانی را به نحوی پلیس توئیتری قرار داد تا به کمک آن بر افکار عمومی نظارت بهتری پیدا کند. یکی از شبکه‌های آمریکایی به تازگی مستندی درباره بخش سایبری عربستان سعودی که تحت نظر بن سلمان اداره می‌شود، منتشر کرده است که در ادامه آن را مشاهده می‌کنید. بیشتر بخوانید: بررسی نقش «مرکز اعتدال» در تحولات اخیر عراق + فیلمانتهای پیام/افشاگری داغ شبکه آمریکایی؛ لشکر مگس‌های بن‌سلمان!

موضع‌گیری پوتین درباره روابط ایران و عربستان

تابناکتابناک1 روز قبل
ولادیمیر پوتین در گفت و گو با راشاتودی عربی گفت که حمله به تاسیسات نفتی و توقیف نفت‌کش‌ها نمی‌تواند همکاری روسیه با اوپک پلاس را تحت تاثیر قرار دهد. او همچنین تاکید کرد که ایرانی‌ها هزاران سال است که در این قلمرو زندگی کرده‌اند و باید به منافع آن‌ها احترام گذاشته شود و تنها راه حل اختلافات در منطقه گفت‌وگو است. بخش‌هایی از این مصاحبه را در ویدیو تابناک با زیرنویس فارسی می‌بینید.

ترامپ از من خواست بین ایران و آمریکا میانجی‌گری کنم + فیلم

اقتصادنیوزاقتصادنیوز8 ساعت قبل
عمران خان: ترامپ از من خواست بین ایران و آمریکا میانجی‌گری کنم + فیلماقتصادنیوز؛ عمران خان نخست وزیر پاکستان در سفرش به تهران و دیدار با رئیس جمهور گفت: در سفر نیویورک آقای ترامپ از من خواست تسهیل کننده گفتگو بین ایران و آمریکا باشم و من تلاشم را در این زمینه ادامه می‌دهم.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز16 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، خبرگزاری «تاس» نوشت، سرلشکر «آلکسی باکین» رئیس مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه که تحت نظر وزارت دفاع روسیه فعالیت دارد، در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد، وضعیت انسانی در مناطق همجوار مرزی در استان الحسکه در شمال شرق سوریه به خاطر انجام عملیات نظامی ارتش ترکیه در این مناطق بسیار وخیم و نگران‌کننده شده است. این مقام نظامی تاکید کرد در حال حاضر بیش از ۱۰۰ هزار نفر از ساکنین غیرنظامی در شهرهای مسکونی این مناطق به خاطر درگیری‌های نظامی فعال، مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده‌اند. سرلشکر باکین یادآور شد که روز جمعه در برخی مناطق مسکونی در استان الحسکه، دیرالزور و رقه، تظاهرات خودجوشی از طرف مردم ساکن این مناطق علیه اشغالگری نیروهای خارجی و حمایت از تمامیت ارضی سوریه برگزار شد. این مقام نظامی روس تاکید کرد، برای جلوگیری از وقوع یک فاجعه انسانی قریب الوقوع لازم است تا جامعه جهانی اقدام سریع برای برقراری حاکمیت جمهوری عربی سوریه بر مناطق شمال شرق این کشور انجام دهد. وی افزود، تنها دولت قانونی سوریه می‌تواند در کمترین زمان ممکن ارسال کمک‌های انسانی این مناطق را سازماندهی کرده و از از بین رفتن تاسیسات بهداشتی و زیرساختارهای اقتصادی در این مناطق جلوگیری کند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
شرکت ملی نفت ایران، که مالک این نفتکش است، شلیک این موشک‌ها از عربستان را رد کرد و این امر، علامت سوال‌های متعددی را در مورد طرف مسئول این حمله، به دنبال دارد. پیش بینی‌هایی وجود دارد که براساس آن، بعید نیست زیر دریایی‌های اسرائیلی، در جریان یک تهدید واضح، دو موشک را به سمت نفتکش ایرانی شلیک کرده باشند؛ آنچه که باعث تغییر مسیر نفتکش و بازگشت آن به آب‌های خلیج فارس شد. در سال‌های گذشته، اسرائیل در پشت پرده صد‌ها حمله موشکی و هوایی قرار گرفته است و عجیب و دور از انتظار نیست که دایره حملات خود را تا دریای سرخ و حتی خلیج فارس، گسترش داده باشد. یک روایت دیگر هم وجود دارد، که براساس آن، نیروی دریایی آمریکا هم می‌تواند در بین متهمین باشد، که در پاسخ به حملاتی که به شش نفتکش سعودی، اماراتی و نروژی در دریای عمان صورت گرفت، این حمله را به نفتکش ایرانی ترتیب داده باشد. علاوه بر اینکه این تبرئه عربستان، به معنای آگاهی ایران از این مساله است که کدام طرف پشت حمله به نفتکش ایستاده است.

(تصاویر) نمایشگاه شاهین و شکار در ریاض عربستان

20+
فراروفرارو12 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر