نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر در حاشیه شهر تبریز سکونت دارند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر در حاشیه شهر تبریز سکونت دارند

نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر در حاشیه شهر تبریز سکونت دارند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
فرماندار تبریز از سکونت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر در حاشیه شهر تبریز خبر داد و گفت: این امر حاصل بی‌قانونی در گذشته و ساخت غیرقانونی در کاربری فضای سبز است که باید از این پس در مورد حاشیه‌نشینی جدید توجه جدی صورت گیرد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، بهروز مهدوی در جلسه شورای اداری تبریز بر توجه ویژه به سالمندان تاکید کرد و گفت: انتظارات سالمندان از هر دستگاه و نهاد دولتی استخراج شود و برآورده شود. ۹ مهر ماه روز سالمندان است و باید این روز را آغازی برای احترام به بزرگان قرار دهیم و فرهنگسازی احترام به بزرگان و سالمندان بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

وی با توجه به فرارسیدن فصل بازگشایی مدارس نیز گفت: باید تمهیدات لازم برای بازگشایی مدارس اندیشیده شود و نهادهایی که در این امر می‌توانند مشارکت کرده و کمک کنند، با تمامی امکانات پشتوانه آموزش و پرورش در هفته اول مهرماه باشند.

فرماندار تبریز، عزت و امنیت و امروز را مدیون خون شهدا دانست و افزود: باید هفته دفاع مقدس را به صورت باشکوه گرامی بداریم، خبرهایی از برداشتن عنوان شهید از برخی تابلوها رسیده است که بازرسی ما باید بررسی کند، اگر در مناطق به عمد این کار را کرده‌اند، باید برخورد شود. هنوز شهدا در قلب ما جای دارند چراکه از جان خود گذشتند تا ما در امنیت زندگی کنیم.

وی وظیفه مدیران را خدمت و پاسخگویی شفاف عنوان کرد و گفت: اگر قانونمند عمل نکنیم، آیندگان در مورد ما قضاوت خواهند کرد. به عنوان مثال اگر در موقع مناسب، از وقوع حاشیه نشینی در تبریز جلوگیری می‌شد، امروز مناطق حاشیه نشین که کاربری فضای سبز دارند به منازل مسکونی نامناسب و به بحران‌های اجتماعی تبدیل نمی‌شد. دلسوزی بیجا باعث شد تا حاشیه نشینی ایجاد و گسترش یابد.

مهدوی از سکونت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر در حاشیه شهر تبریز خبر داد و گفت: این امر حاصل بی قانونی در گذشته و ساخت غیرقانونی در کاربری فضای سبز است که باید از این پس در مورد حاشیه نشینی جدید توجه جدی صورت گیرد.

وی ادامه داد: کوه در باغمیشه رانش داشته و منطقه مناسبی برای سکونت نبوده ولی درست در مقابل منطقه رانش، مجوز ۶ طبقه داده شده و حتی در برابر رانش، شمع کوبی هم نشده که اگر رانش گسترده‌تر شود، تمامی خانه‌های موجود در مسیر هم تخریب خواهند شد. مردم ساکن مدعی بودند که نباید شهرداری مجوز ساخت می‌داد، آلن که داده باید پاسخگو باشد.

فرماندار تبریز بر اجرای دائمی ملاقات‌های مردمی مدیران تبریز تاکید کرد و گفت: ادارات تبریز باید از زیر سایه ادارت کل خارج شوند، تبریز هم مانند سایر شهرستان‌ها باید از فرمانداری مدیریت شود چرا که بیش از نیمی از جمعیت استان، معادل ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار جمعیت دارد اما با این حال، برخی مدیران شهرستانی اصلا اختیارات ندارند و باید ادارات مستقل تبریز تشکیل شود.

وی از احتمال وقوع سیلاب در آبان ماه مانند فروردین گذشته خبر داد و اظهار داشت: سال گذشته مسیر رودخانه‌ها به موقع بازگشایی و لایروبی شد اما آبان ماه بر اساس گزارش هواشناسی سیل‌های مانند فروردین خواهیم داشت و باید همه ادارات آماده باشند و بستر رودخانه‌ها باز شده و لایروبی شود.

وی به انتخابات پیش‌رو نیز اشاره کرد و افزود: همه مدیران و افراد جامعه گرایش سیاسی دارند اما مدیران ما نباید وارد دسته بندی‌های سیاسی شوند و امانتداری را رعایت کنند، کارمندان هم بعد از ساعت اداری می‌توانند فعالیت انتخاباتی داشته باشند ولی در ادارات از این اقدام پیشگیری خواهد شد.

فرماندار تبریز با اشاره به اینکه ۱۰ آذر فرآیند انتخابات آغاز می‌شود، تصریح کرد: باید تمام امکانات شهرستان وارد انتخابات شود، چراکه ۷۵۰ صندوق رأی فقط در تبریز داریم که بیش از کل صندوق‌های برخی از استان‌های کشور است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

متاسفانه نتوانستیم «آدم‌سازی» کنیم/حرف زیاد است، ‌ اما …

ایسناایسنا1 روز قبل
ایشان حکومت اسلامی را همراه با واژه «جمهوری» بیان کردند و این جمله تاریخی را که «من رأی به جمهوری اسلامی می‌دهم، و از شما تقاضا دارم که رأی به جمهوری اسلامی بدهید، نه یک کلمه کم، نه یک کلمه زیاد. جمهوری اسلامی.» در روز رای‌گیری برای استقرار جمهوری اسلامی بیان کردند. این افراد باید توجه داشته باشند که آمریکا و دشمنان جمهوری اسلامی اجازه نمی‌دهند این اتفاق بیفتد. از آفت‌های حکومت اسلامی این است که کارگزاران و مسؤولانش به زندگی تجملی، لوکس و اشرافی روی آوردند. روحیه خاصی در آن فضا بر جامعه حاکم بود، در همین فضا بود که ۹۸٫۲ درصد مردم به جمهوری اسلامی رای دادند.

برخوردار شدن ۶۰ میلیون نفر از منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
وی با اشاره به اینکه مدیریت مصرف سوخت و حمایت اجتماعی از تصمیمات مهم این جلسه بود، گفت: ابتدا آقای رحمانی فضلی وزیر کشور و آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه گزارشی به جلسه ارایه کردند. آقای ربیعی افزود: سران قوا از تلاش‌های وزیر کشور برای اجرای طرح تشکر و هرکدام طی صحبت‌های جداگانه بر همکاری همه جانبه همه دستگاه‌ها و نهاد‌های کشور برای اجرای موفق این طرح ملی تاکید کردند. وی همچنین یکی دیگر از مباحث این جلسه را تحقق و اهداف این طرح دانست و گفت: در این جلسه ایجاد عدالت اجتماعی و برخوردار شدن ۶۰ میلیون نفر از خانواده‌های کم درآمد از منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین، مورد تاکید مجدد قرار گرفت. سخنگوی دولت افزود: از اهداف مهم ما در این طرح مبارزه با قاچاق سوخت بود که در این جلسه مورد بحث قرار گرفت. آقای ربیعی گفت: همچنین بحث مدیریت مصرف سوخت و مقاوم سازی اقتصاد ناشی از این طرح، مباحثی بود که در این جلسه مطرح شد.

(ویدئو) آیا شب گذشته چند پمپ بنزین‌ به آتش کشیده شد؟

فراروفرارو1 روز قبل
بعد از اعلام سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین، ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی پخش و ادعا شده مربوط به آتش زدن پمپ بنزین خمینی‌شهر، بعد از اعلام وضعیت تازۀ بنزین است. ویدئوی اختصاصی و جدید ایسنا از همان پمپ بنزین نشان می‌دهد چنین اتفاقی نیفتاده و ویدئوی ادعایی، قدیمی است.

بارش برف تا سه روز آینده

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
کارشناس سازمان هواشناسی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: حداقل تا سه چهار روز آینده بارندگی در نوار شمالی کشور و دامنه‌های البرز ادامه خواهد داشت و دمای هوا باز هم کاهش می‌یابد. امیر سرکرده افزود: همچنان بارش در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و دامنه‌های جنوبی البرز شامل تهران، شمال سمنان، زنجان و شمال استان‌های قزوین و البرز ادامه خواهد داشت.

داغ‌های مجازی و خبرهای جعلی …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بسته خبری داغ‌های مجازی امشب، با توجه به اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و درپی آن بروز برخی اخبار جعلی در فضای مجازی، این خبرها را بررسی کرده است. خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در بسته خبری داغ‌های مجازی امشب، با توجه به اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و درپی آن بروز برخی اخبار جعلی در فضای مجازی، این خبرها را بررسی کرده است.

بارش نخستین برف پاییزی در تهران

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، اداره کل هواشناسی استان تهران هم درباره احتمال آبگرفتگی معابر و مسیل‌ها و اختلال تردد به ویژه در نواحی کوهستانی به دلیل رخداد مه و لغزندگی هشدار داده است. امروز در بخش‌های شمالی استان (به ویژه ارتفاعات شرقی) بارش باران، برف و کاهش محسوس دما پیش بینی و توصیه شده است از تردد یا اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری شود و به علت کاهش محسوس دما، تمهیدات لازم صورت پذیرد. همچنین به علت احتمال ریزش سنگ و لغزندگی هم در جاده‌های کوهستانی موارد ایمنی مدنظر قرار گیرد. از سویی با ورود سامانه بارشی در استان‌های ساحلی دریای خزر کاهش دما در برخی مناطق استان‌های شمالی و ساحلی پیش بینی شده است. این هفته با کاهش ۶ تا ۱۲ درجه‌ای در برخی مناطق استان‌های شمالی کشور هم بارش برف خواهیم داشت و بارش باران در استان‌های ساحلی دریای خزر ۵۰ تا ۸۰ میلی متر خواهد بود.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

ویدا:۱۸سال پیش، خواستگارم به من تجاوز کرد/ کوروش: دروغ می‌گوید، چون الان وضعم خوب شده می‌خواهد اخاذی کند

خبرآنلاین19 ساعت قبل

تصاویر منتخب هفته گذشته - از تولد رئیس جمهور تا جنگ شوالیه‌ها

الف18 ساعت قبل

دیپلماسی در حال حاضر بی‌اعتبار شده است/ ایران و آمریکا باید از برخی مواضع خود کوتاه بیایند/ اروپا با تهدید از جانب ترامپ مواجه است

ایلنا20 ساعت قبل

طرح ۳ فوریتی توقف افزایش قیمت بنزین را فردا ارائه می‌دهیم

رکنا12 ساعت قبل

کارزار اقداماتی که به سمت اسرائیل هدایت شد

میزان‌آنلاین19 ساعت قبل

بشار الجعفری: آمریکا با دورویی خود را قهرمان قتل البغدادی معرفی کرد

ایسنا1 روز قبل

«سردار آزمون»؛ نامزد بهترین بازیکن سال آسیا

صدا و سیما13 ساعت قبل

نگارش «الف دزفول» به آخر خط رسید

سینماپرس1 روز قبل

مراسم سالگرد شهیدان سجاد مرادی و حمیدرضا دایی‌تقی برگزار شد+ تصاویر

تسنیم1 روز قبل

نام‌نویسی آزمون سراسری قرآن و عترت از امروز آغاز شد+لینک ثبت‌نام

فارس16 ساعت قبل

تازه‌ترین خبرها

همه

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری12 ساعت قبل

شهرهای ایران صحنه اعتراض مدنی مردم به‌خاطر افزایش قیمت بنزین شده

خبری14 ساعت قبل

وضعیت برخی خیابان‌ها و جاده‌ها پس از بارش نخستین برف امسال + تصاویر

خبری17 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

نرخ آپارتمان در منطقه صادقیه + جدول

الف24 دقیقه قبل

۲ درصد مردم دچار زخم‌های مزمن‌‌اند

خبر فوری48 دقیقه قبل

تظاهرات چند صد هزار نفری ضد نخست‌ وزیر جمهوری چک

صدا و سیما49 دقیقه قبل

اعتراضاتی در فرانسه که به آتش زدن خودروها منجر شد + فیلم

باشگاه خبرنگاران52 دقیقه قبل

یوناما به مداخله در امور «انتخابات افغانستان» متهم شد

میزان‌آنلاین1 ساعت قبل

چرا هنرمندان از کشور خارج می‌شوند؟

اقتصاد آنلاین1 ساعت قبل