امضای سند فرهنگی با استان‌ها در دستور کار
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. فرهنگ

امضای سند فرهنگی با استان‌ها در دستور کار

ایلناخبرگزاری ایلنا |
وزیر ارشاد گفت: امضای سند فرهنگی با استان‌ها در دستور کار است و این سند در استان اردبیل هم به امضاء می‌رسد.

امضای سند فرهنگی با استان‌ها در دستور کار - 1

به گزارش ایلنا، سیدعباس صالحی امروز چهارشنبه در سفر به اردبیل یکی از اهداف سفر به استان اردبیل را تنظیم تفاهم‌نامه و نقشه راه توسعه فرهنگی دانست که با منابع مشترک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری اردبیل به امضا می‌رسد و برای برنامه ۲ ساله هم عملیاتی و اجرایی خواهد شد. این برنامه‌ها فرصت فعالیت‌های فرهنگی در حوزه‌های زیرساختی را فراهم می‌کند.

وزیر ارشاد همچنین با اشاره به اینکه افزایش مراودات فرهنگی با دیگر کشورها رویکرد جدی دولت تدبیر و امید بشمار می‌رود، افزود: توسعه ارتباطات فرهنگی با دیگر ملل، بر جنبه‌های دیگر نظیر سیاسی، اقتصادی و اجتماعی هر ۲ طرف تاثیر می‌گذارد که خود نکته‌ای بسیار مهم و اثربخش در جامعه بین‌الملل محسوب می‌شود. برنامه‌های متعددی در این سفر ۲ روزه خواهیم داشت که از جمله آن گذرهای فرهنگ و هنر است که در استان‌های دیگر شکل گرفته و در استان اردبیل هم فردا این برنامه اجرا می‌شود.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری

صالحی گفت: این برنامه در جهت اقتصاد فرهنگ و هنر، رویدادهای فرهنگ و هنر و هویت‌های شهری تعریف شده و فرصت‌های مغتنمی هم برای مردم و گردشگران ایجاد خواهد کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عاشقانی که جا نماندند

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، عاشقان اباعبداالله الحسین (ع) که از حضور در راهپیمایی نجف تا کربلا جا مانده‌اند امروز صبح به نیابت از زیارت مرقد مطهر امام حسین (ع) و به قصد رجاء از میدان‌های پنجگانه تهران پیاده‌روی خود را به سوی حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (س) آغاز کردند.

حسین (ع)، آغاز زندگی

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل

زوارالحسین در مسیر اربعین

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
اکنون جهانیان اسلام را به نام اباعبدالله الحسین می‌شناسند؛ به پاس صبر، عزت و پایداری حضرت زینب (س) به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آمده‌اند به یک قرار جمعی …راهشان پیدا؛ درست مثل خورشیدی که نظاره‌گر بود. هر کسی به طریقی سعی می‌کرد خادمان زائران اربعین باشد؛ موکب به موکب. حالا جهانیان اسلام را به نام اباعبدالله الحسین می‌شناسند؛ به پاس صبر، عزت و پایداری حضرت زینب (س). در مسیر معرفت حسینی می‌شود درس اخلاق، ایثار و آزادگی را فراگرفت. یا اباعبدالله الحسین (ع) در این مسیر قدم‌هایمان را استوار دار.

فیلم | خیمه سنگین اختاپوس‌ها روی بقایای یک نهنگ

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
امور مربوط به مهاجرت، درخواست ویزا، فرآیند گرفتن ویزا، اقامت و … از جمله موضوعاتی است که دارای حساسیت بالایی بوده و گاهی انجام اشتباهات جزئی در انجام آن‌ها باعث بروز مشکلات جبران‌ناپذیر برای افراد می‌شود. اگر قصد مهاجرت به خارج از کشور برای کار و تحصیل را دارید یا می‌خواهید برای اهداف کوتاه مدت نظیر تفریح و دیدار خانواده به کشورهای خارجی سفر کنید بسیار مهم است که انجام امور سفر خود را به موسسات باسابقه و معتبر بسپارید.
ایسناایسنا23 ساعت قبل
معاون آموزشی دانشگاه علامه‌طباطبائی بر لزوم ارائۀ باکیفیت دروس تخصصی و عمومی در دانشگاه‌ها، تاکید کرد و گفت: از استادان معارف انتظار داریم وضعیت کلاس‌های دروس عمومی را ارتقا بدهند و برای اداره کلاس، برنامۀ منسجم و منظم داشته باشند. معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی به ارکان اصلی تحقق دانشگاه کارآفرین اشاره کرد و خاطرنشان کرد: یکی از این ارکان استاتید هستند. احمدوند ادامه داد: رکن سوم تحقق دانشگاه کارآفرین، برنامه ریزی دقیق درسی است که به روز، مدرن، و همگام با نیازهای داخلی و تحولات جهانی است. استادان معارف البته در این‌ میان وضعیت دشوارتری دارند، چون‌ هم‌ باید نماد اخلاق و عمل در محیط دانشگاه باشند و هم نماد عرضۀ باکیفیت دروس تخصصی و عمومی که عهده دار تدریس آن هستند. وی تاکید کرد: استادان معارف تلاش کنند که حتما با طرح درس به کلاس بروند.
سینماپرسسینماپرس1 ساعت قبل
الیوت» سال ۲۰۱۹ اعلام شد. الیوت» ‌ به رقابت می‌پردازند، می‌توان به نام «جی برنارد» برنده پیشین جایزه «تد هیوز» ‌ اشاره کرد. الیوت» بیان کرد: تمامی نامزدهای راه‌یافته به فهرست نهایی این جایزه از برترین و بی‌باک‌ترین شعرای حال حاضر هستند. فهرست کامل نامزدهای نهای جایزه «تی. الیوت» از سال ۱۹۹۳ برای بزرگداشت نام «توماس استرنز الیوت» شاعر، نمایش‌نامه‌نویس و منتقد ادبی برنده‌ نوبل ادبیات نام‌گذاری شده است.

نظرها

اخبار بیشتر