وزیر آموزش و پرورش: نمی‌توانیم کنکور را برداریم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. سیاسی
وزیر آموزش و پرورش: نمی‌توانیم کنکور را برداریم

وزیر آموزش و پرورش: نمی‌توانیم کنکور را برداریم

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
وزیر آموزش و پرورش گفت: نمی‌توانیم کنکور را برداریم و باید در کنار متقاضیان کنکور متقاضیان دیگری را تربیت کنیم و جهت گیری تعلیم و تربیت را به سمت خود جهت دهد.

به گزارش مشرق،محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در دومین نشست نهمین دوره مجلس دانش آموزی گفت: این فعالیت در مجلس فرصت بزرگی است که دانش آموزان توانمندی و ظرفیت اجتماعی خود را افزایش دهند و هر چه قدر پیوند اجتماعی بیشتر شود ظرفیت علمی و ذهنی عمیق‌تر خواهد شد.

وی افزود: زندگی جمعی در فرهنگ ما بسیار توصیه شده است و بسیار تاکید شده است که این وجه تقویت شود. در سند تحول بنیادین ساحت‌های متنوعی مطرح شده است که ساخت فعالیت اجتماعی یکی از آن‌ها است.

وی در ادامه گفت: برخی از این ساحت‌ها مثل ساحت زیستی بدنی، هنری و زیبا شناختی و ساحت علمی ساحت‌هایی هستند که می‌توان آن‌ها را به صورت فردی پیش برد، اما ساحت سیاسی الزاما از طریق اجتماع میسر می‌شود.

حاجی میرزایی در ادامه بیان کرد: در مجموعه مسائل و مشکلات امروز جای فرهنگ گفتگو خالی است.

وی در ادامه بیان کرد: خانواده‌ای که در آن گفتگو وجود دارد از آسیب‌های اجتماعی مصون است. هیچ مسئله‌ای در کشور به صورت پایدار حل نخواهد شد مگر اینکه درباره آن و تبعات آن و راه حل‌های آن یک تفاهم نسلی شکل بگیرد. جامعه‌ای قادر است مسائل و مشکلاتش را حل کند که گفتگو را به خوبی آموخته است.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

وی در ادامه بیان کرد: واگرایی در جامعه و تعارض در نقش‌ها، فرصت‌ها را به تباهی می‌برد و در این وضعیت چگونه می‌توان همدلی به وجود آورد. بی شک گفتگو یک ابزار اساسی برای تفاهم ملی است.

وی افزود: می‌خواهیم سند را اجرایی کنیم و سندی اجرایی خواهد شد که پیرامون او تفاهمی شکل گرفته باشد و به درک مشترک میان تمام ذینفعان دست یافته باشد.

وزیر آموزش و پرورش افزود: تا نتوانیم تقاضای موثری را نسبت به تعلیم و تربیت چند ساحتی دست بیابیم نمی‌توانیم آن را اجرایی کنیم. آمار خروجی کار مورد توجه قرار می‌گیرد و نهایتا ارزیابی می‌شود که کار انجام شده یا نه! در این نگاه دو خطا وجود دارد.

وی افزود: جهت گیری نظام آموزشی از دوران ابتدایی با توجه به کنکور برنامه ریزی و جهت یابی می‌شود.

وی افزود: به عنوان مثال استارتاپ‌ها و گروه‌های کار آفرینی جهت گیری محیط دانشگاهی را متحول کرده‌اند.

وی در ادامه بیان کرد: نمی‌توانیم کنکور را برداریم و باید در کنار متقاضیان کنکور متقاضیان دیگری را تربیت کنیم و جهت گیری تعلیم و تربیت را به سمت خود جهت دهد. باید فرصت‌های عادلانه‌تر تقسیم شود و سهم کیفیت برای همه یکسان باشد.منبع: میزان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آقای نماینده! واقعی می‌گویید یا با ما شوخی دارید؟

عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
در بسیاری از دانشگاه‌های معتبر دنیا در مقطع دکتری، تدریس به زبان انگلیسی انجام می‌شود. چه دانشجویان خارجی چه دانشجویان مقیم، باید زبان انگلیسی را بلد باشند. مقالات معتبر و علمی جهان به زبان انگلیسی نوشته می‌شود. جاسوس‌ها در کنار زبان مادری، انگلیسی بلد هستند چون با زبان انگلیسی در همه جای دنیا کارشان راه می‌افتد. کاش نمایندگان محترم مجلس برای مخالفت خود با زبان انگلیسی، دلایل بهتری می‌آوردند.

این فیلم نشت نفت از کشتی SABITI را تکذیب می‌کند

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
همیشه قصه‌های ایرانی همراه با لطافت، شور و پند آموزی بوده است اما جریان این قصه ایرانی بسیار متفاوت‌تر است، هم لطیف است، هم شورانگیز است و هم پندآموز اما فرق اساسی آن با سایر قصه‌ها و افسانه‌ها، واقعی بودن آن است. تبریز از قدیم‌الایام شهر بسیار بزرگ و تاثیرگذاری در ایران بوده است. شهری که یکی از طویل‌المدت‌ترین پایتخت‌های ایران بوده است و اتفاقات بسیاری را در دل خود دارد که جاذبه‌های معروف آن خود گواه این پیشینه هستند.
الفالف1 روز قبل
آخرین خبر از این ماجرا دخالت دیوان عدالت اداری به نفع استفاده‌کنندگان از این رانت است. جالب اینکه گویا شکایت، به فاصله یک روزمطرح و رأی دیوان عدالت نیز صادر و دادنامه تنظیم شده است. البته گویا وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، طی نامه‌ای به رئیس دیوان عدالت اداری رفع اثر از دستور موقت صادره را درخواست کرده است. احمد توکلی در نامه‌ای به رئیس دیوان عدالت اداری خواستار لغو این حکم توسط دیوان شد. هرچند رئیس جمهور به روشنی به مختصات آن جلسه اشاره‌ای نمی‌کند، شواهد حالیه و مقالیه حاکی از این است که جلسه‌ای که رئیس جمهور از آن صحبت می‌کند، جلسه‌ای داخلی نیست و احتمالا حضور وی در یک جلسه مذاکراتی با رئیس جمهور آمریکاست؛ اما در چه حالتی ممکن است مذاکره رئیس جمهور ایران با رئیس جمهور آمریکا در حکم قربانی شدن رئیس جمهور ایران تلقی شود؟!

فیلم | رهبر کره شمالی سوار بر اسب در کوه مقدس

همشهریهمشهری17 ساعت قبل

اقتصاد ایران به اصلاح ساختار نیاز دارد

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
فسادهای اقتصادی که به طور سریالی در کشور پدید می‌آید هم مورد توجه همگان است. مهدی غضنفری وزیر اسبق صمت هم در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: مشکلات اقتصادی فعلی بیانگر ناتوانی در این بخش است گویا سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حد یک شعار باقی مانده است. رسیدن به اهداف سیاست‌های مقاومتی یک شیوه حکمرانی منظم می‌خواهد که متاسفانه درکشور وجود ندارد و شیوه مورد استفاده ما درحال حاضر فاقد یک ساختار منسجم است. دیگر کشورهای دنیا قبل از ما به اجرای صحیح اقتصاد مقاومتی رسیده‌اند و وام را به عرضه مسکن می‌دهند. آقای سعدوندی هم در سوی دیگر استودیو گفت: یکی از مشکلات بزرگ در ساختار نظام این است که کسانی که قرار است سیاست‌های اقتصادی را اصلاح کنند منادیان حفظ وضع موجودند.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
رئیس مجلس شورای اسلامی پس از سفری ۴ روزه به صربستان به کشور بازگشت. رئیس مجلس شورای اسلامی در بدو ورود به کشور و در جمع خبرنگاران گفت: در این اجلاس هیئت همراه در کمیته‌های مختلف درباره موضوع‌های گوناگون صحبت و تبادل اطلاعات کردند. وی با اشاره به موضوع اصلی اجلاس مبنی به احترام به حقوق بین المللی ادامه داد: بسیاری از کشورها درباره رفتار آمریکا و اسرائیل و همین طور بهم ریختگی رفتاری آنها، تذکرات خوبی دادند. وی افزود: به نظر می‌رسد بیشتر کشورها از رفتار آمریکایی‌ها نسبت به عدم تعهدنامه هسته‌ای، ناراضی هستند و به همکاری‌های اقتصادی با ایران علاقه دارند. آقای لاریجانی تصریح کرد: از دیگر مباحث مطرح شده در حاشیه این اجلاس، علاقه مندی دیگر کشورها درخصوص اتفاقات عراق و سوریه و تمایل به شفافیت و بحث به سر آنها محسوس بود.

نظرها

اخبار بیشتر