آغاز ساخت ۶۲ مدرسه در پلدختر/ تکمیل مدارس احداثی تا نیمه اول مهر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. حوادث
آغاز ساخت ۶۲ مدرسه در پلدختر/ تکمیل مدارس احداثی تا نیمه اول مهر

آغاز ساخت ۶۲ مدرسه در پلدختر/ تکمیل مدارس احداثی تا نیمه اول مهر

مهرخبرگزاری مهر |
پلدختر- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان از آغاز ۶۲ مدرسه در شهرستان سیل‌زده پلدختر خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا حیدری عصر چهارشنبه در شورای آموزش و پرورش پلدختر، گفت: با گذشت ۶ ماه از سیل در مدت دو ماه و نیم کار جهادی نوسازی استان تعداد زیادی از مدارس آسیب دیده را تعمیر کرد.

آغاز ساخت ۶۲ مدرسه در پلدختر

وی، گفت: عملیات اجرایی ۶۲ طرح احداث مدارس تخریبی در سطح استان آغاز شده، ۵۰ مدرسه دیگر باقی مانده، یکسری مدارس تخریبی در روستاهای سیل زده نیاز به جابجایی دارند و برای احداث نیاز به تامین زمین دارند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان، افزود: در آغاز سال تحصیلی جدید، برخی مدارس در مناطق سیل‌زده نیاز به انشعاب برق، آب، سرویس بهداشتی و لایروبی محوطه دارند که همه باید دست به دست هم دهیم تا این مشکلات ناشی از وقوع یک بحران را به بهترین نحو ممکن برطرف کنیم.

حیدری، خاطرنشان کرد: برخی مدارس تخریبی در مناطق سیل زده مانند مدرسه «خدیجه کبری» معمولان و مدرسه «چم مهر» را به دلیل قرار گیری در حریم رودخانه نمی‌توان احداث کرد.

وی، افزود: مدرسه ۹ کلاسه شهر معمولان در حال ساخت است، مدرسه‌ای در روستای «چم مهر بالا» نیز به وسیله خیران در حال احداث است، مدارس نیمه تخریب حریم رودخانه در معمولان و «بابازید» مقرر شده از طریق بنیاد مسکن تخریب کامل شوند.

تکمیل مدارس احداثی در نیمه اول مهر ماه

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان، گفت: ابتدای سال تحصیلی جدید و اول مهرماه امسال هیچ کلاس درسی در پلدختر سیل زده بدون دانش آموز نیست.

حیدری، افزود: سال گذشته مبلغ یک و نیم میلیارد تومان برای تجهیز مدارس استان نیاز بود اما امسال این رقم به ۱۳ میلیارد تومان رسیده و فاز اول تجهیز مدارس بعد از تعطیلات سیل انجام و بعد از آن نیز جانمایی کلاس‌های پیش ساخته تحویل آموزش و پرورش شده و چنانچه کم و کسری باشد سازمان نوسازی آن را تامین خواهد کرد.

در سایت خبری بخوانید: حوادث واقعی و تکان دهنده در ایران

وی، افزود: مدارس ۱۲ کلاسه قلم چی و ۶ کلاسه معمولان در سه هزار مترمربع بنا بود خرداد ماه سال ۹۹ تحویل داده شود که با تلاش شبانه روزی و کار جهادی نیروهای نوسازی استان در سه شیفت در حدود ۵۰ روز آماده شدند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان، گفت: پروژه‌های احداث مدارس در مناطق سیل زده در نیمه اول مهر ماه تکمیل و تحویل داده می‌شود تا موضوع دو شیفته ‌شدن مدارس برطرف شود.

مشکل تجهیز مدارس در پلدختر نداریم

حیدری، افزود: انتظار می‌رود دستگاه‌های مربوطه در رابطه با رفع نقص و مشکلات انشعاب برق و فاضلاب مدارس ۱۲ کلاسه قلم چی، شهید کاییدی، شهید کاظمی و زینبیه و علمک گاز مدرسه قلم چی و شش کلاسه شهر معمولان همکاری همکاری لازم را با آب آموزش و پرورش داشته باشند.

وی با بیان اینکه مشکل تجهیز مدارس در پلدختر نداریم، گفت: باید به منظور سلامت و بهداشت دانش آموزان مدارس مناطق سیل‌زده شستشو داده شوند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان، افزود: کانکس‌ها برای آغاز سال تحصیلی جدید در مناطق سیل‌زده پلدختر از لحاظ فیزیکی و تجهیزات آماده شده اما نیاز به انشعاب آب و برق دارند و شهرداری برای ساخت مدرسه جنب آموزش و پرورش که کلنگ‌زنی شده، مجوز ساخت باید صادر کند.

حیدری، گفت: اداره کل تبلیغات اسلامی در راستای همکاری با اداره آموزش و پرورش خانه‌های عالم در مناطق سیل زده را تا آماده شدن مدارس احداثی در اختیار این اداره قرار دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مرد عراقی بخاطر زائران ایرانی از قاتل پسرش گذشت / همه مسافران شوکه شدند + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، «حسن قلی‌زاده» که تاکنون سه بار در پیاده‌روی اربعین شرکت کرده، می‌گوید: دو مرد عراقی جلوی اتوبوس ما را گرفتند تا از زائران حسینی میزبانی کنند. یک کدام که دیرتر رسیده بود، از دیگری خواست از خون فرزندش که به دست پسر او به قتل رسیده بود، بگذرد تا فرصت میزبانی را واگذار کند. مرد عراقی در کمال تعجب پذیرفت. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

راز گوشت‌های منجمد انسان در فریزر پلیس آگاهی تهران / اینجا تشخیص هویت است! +فیلم و عکس

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، اداره تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران قدمتی حدودا ۱۰۷ ساله دارد و در ابتدا مستشاران سوئدی در این مجموعه فعالیت داشتند. سرهنگ حمید مکرم رییس اداره تشخیص هویت تهران در خصوص فعالیت این مجموعه پلیسی به رکنا گفت: با توجه به ارتباط تنگاتنگ دایره تشیخص هویت با پروند‌های جنایی و سرقت برای مدیریت بهتر کارها اداره تشخیص هویت را به ۳ قسمت تقسیم کردیم. به طور مثال برای انتخابات شورایاری تهران، حدود ۳۶ هزار گواهی عدم سوءپیشینه توسط پلیس آگاهی تهران بزرگ صادر و به سه ارگان ارسال شد. رئیس مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه روزانه حدود هزار و ۸۰۰ تا ۲ هزار درخواست سوءپیشینه به اداره پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال می‌شود، می‌گوید: حدود ۲۵۰ هزار درخواست در نیمه نخست امسال از پلیس ۱۰+ به اداره ۲۱ پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال شده است. اداره ۲۲ پلیس آگاهی تهران بزرگسرهنگ مکرم در خصوص اداره ۲۲ تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران در قسمت تشخیص هویت گفت: صحنه جرم از مهمترین موضوعات تشخیص هویت است زیرا پلیس در این حوزه با افرادی سرو کار دارد که متضرر شدند.

کلاهبرداری میلیونی مرد عرب‌نما از دختر جوان در یکی از هتل‌های تهران+فیلم و عکس

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
چندی قبل دختر جوانی با حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران از کلاهبرداری یک جوان عرب نما در یکی از هتل‌های شمال تهران خبر داد. همین سرنخ کافی بود تا پسر جوان در عملیات پلیسی دستگیر شود و این جوان که اصالتا ایرانی است با توجه به تسلط داشتن زبان انگلیسی توانسته بود در نقش یک عرب اعتماد دختر جوان را جلب و سپس اقدام به خالی کردن حساب دختر جوان کرده است. میثم ۳۰ ساله که مادرش از کشورهای عربی است ادعا می‌کند که دختر جوان قصد سرکیسه کردن مرا داشت و من خودم دست به کار شدم و برای ادب کردن دخترفریبکار حسابش را خالی کردم. الان به چه جرمی دستگیر شدی؟ خالی کردن حساب دختر جوان. بنا بر این گزارش، کسانیکه در دام این فریبکار عرب نما گرفتار شده‌اند برای پیگیری به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند

ویدئو / سیل در «شیخ‌محله» گیلان

ایسناایسنا1 روز قبل
در پی بارش‌های اخیر استان گیلان، چند شهر و روستا دچار آبگرفتگی شده‌ است. طغیان رودخانه باعث تخریب برخی راه‌های ارتباطی و پل‌ها در شهرستان‌های اسالم، املش، شفت و صومعه‌سرا شد. این سیل در استان گیلان تاکنون یک نفر را به کام مرگ کشانده است. روستای «شیخ‌محله» از توابع صومعه‌سرا در استان گیلان، یکی از مناطقی است که از سیلاب و آبگرفتگی اخیر دچار آسیب شده است. عکاس و تصویربردار: اشکان شعبانی / تدوینگر: آرام توکلی

فیلم/ شکنجه زنان در یک مراسم سنتی!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل
برگزارکنندگان مراسمی سنتی در هندوستان بر این باور هستند که با زدن شلاق بر بدن زنان، این عمل موجب دور شدن شیاطین و همچنین جلوگیری از بیمار شدن آنها می‌شود.

خسارت‎های سیل و طوفان در ژاپن +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
مقام‌های ژاپنی از بیش از یک میلیون شهروند این کشور خواسته‌اند به‌دلیل سیل و طوفان قدرتمندی که از روز شنبه به وقت محلی این کشور را در برگرفته است، خانه‌های خود را تخلیه کنند. این طوفان به‌عنوان قدرتمندترین طوفان در ۶۰ سال اخیر در ژاپن توصیف می‌شود. در ویدیو زیر بخشی از خسارات وارد آمده بر ژاپن بر اثر این طوفان را مشاهده میکنید.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

اردوغان از وضعیت عربستان در حمله به یمن درس بگیرد

افکارنیوز18 ساعت قبل

پروژه‌های عمرانی باید با اصول مهندسی انجام شود نه دیدگاه‌های شخصی

ایسنا1 روز قبل

پارکینگ‌های چذابه ظرفیت پذیرش ۱۶ هزار خودروی دیگر را دارند

خوزستان آنلاین1 روز قبل

۴ رازی که فروشندگان لوازم خانگی به شما نمی‌گویند

عصر ایران11 ساعت قبل

استیضاح وزیر نیرو تقدیم هیات رییسه شد

اقتصاد آنلاین1 روز قبل

استقرار نیروهای سوری نزدیک مرز‌های ترکیه/قوت گرفتن احتمال خروج فرانسه از ائتلاف آمریکایی/تحریم‌های واشنگتن علیه چند مقام و نهاد ترکیه

میزان‌آنلاین14 ساعت قبل

برق رسانی به بیش از ۱۰۰۰ موکب در استان خوزستان/ تمام موکب‌ها برق دار شدند

میزان‌آنلاین14 ساعت قبل

۱۰ درصد از کل تخم مرغ‌های کشور در آذربایجان شرقی تولید می‌شود

ایسنا1 روز قبل

برای توقف درگیری‌ها بین ترکیه و سوریه تلاش می­‌کنیم

ایلنا15 ساعت قبل

روایتی از کودکانه‌های مسیر پیاده روی اربعین

صدا و سیما6 ساعت قبل