استادیوم ۷ هزار نفری اسلامشهر به باشگاه سایپا واگذار می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. ورزشی
استادیوم ۷ هزار نفری اسلامشهر به باشگاه سایپا واگذار می‌شود

استادیوم ۷ هزار نفری اسلامشهر به باشگاه سایپا واگذار می‌شود

فارسخبرگزاری فارس |
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان اسلامشهر گفت: با امضای تفاهم‌نامه‌ای باشگاه فرهنگی سایپا به شهرستان اسلامشهر منتقل خواهد شد.

قیر آرمیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلامشهر، اظهار کرد: با امضای تفاهم‌نامه‌ای بین مسئولین شهرستان اسلامشهر با مدیران باشگاه فرهنگی ورزشی سایپا فعالیت‌های ورزشی این باشگاه در مجموعه استادیوم ۷ هزار نفری اسلامشهر انجام می‌شود.

وی افزود: در نشستی که با حضور معاون وزیر ورزش در شرکت تجهیز و توسعه اماکن ورزشی کشور، مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران، مدیرعامل و نمایندگان باشگاه سایپا، فرماندار، شهردار و دادستان اسلامشهر، در محل دفتر فرماندار تشکیل شد، با عقد تفاهم‌نامه‌ای مقدمات حضور و انتقال باشگاه فرهنگی ورزشی سایپا به شهرستان اسلامشهر فراهم شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان اسلامشهر با اشاره به مذاکرات انجام شده در این جلسه بیان کرد: بر اساس تفاهم‌نامه منعقده میان معاون وزیر ورزش در شرکت تجهیز و توسعه اماکن ورزشی کشور، مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران، مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی سایپا و فرماندار شهرستان اسلامشهر مقرر شد که استادیوم ورزشی۷هزار نفری اسلامشهر براساس ماده ۲۷ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی به باشگاه سایپا در قبال انجام تعهداتی واگذار شود.

آرمیان گفت: با توجه به احداث مجموعه و استادیوم ورزشی ۷ هزار نفری پس از ۱۰ سال در شهرستان اسلامشهر و افتتاح آن در سال گذشته، نگهداری و تجهیز این مجموعه ماهیانه بالغ بر ۳۰ میلیون تومان برای اداره ورزش و جوانان به همراه داشت که با توجه به اینکه تأمین این هزینه‌ها از عهده این اداره بر نمی‌آمد، بهترین راهکار مشارکت بخش خصوصی و نظارت بر مجموعه توسط اداره ورزش است.

وی افزود: با رایزنی‌های انجام شده با چندین باشگاه کشور و استقبال باشگاه سایپا در جلسه امروز با امضای تفاهم‌نامه‌ای میان مسئولین امر، مقدمات حضور این تیم باشگاهی با رعایت موارد قانونی در شهرستان اسلامشهر فراهم شد.

آرمیان تاکید کرد: بر اساس مفاد تفاهم‌نامه منعقده در راستای ارتقاء سطح ورزش منطقه و استفاده بهینه از مجموعه استادیوم اسلامشهر مقرر شد، باشگاه سایپا در ازای تامین منابع مالی مورد نیاز برای رفع نواقص مورد نظر فدراسیون آسیایی فوتبال، استادیوم هفت هزار نفری اسلامشهر را به منظور انجام تمامی فعالیت‌های ورزشی باشگاه در این مجموعه باشگاه این مجموعه را در اختیار بگیرد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار آنلاین ورزشی در ایران و جهان

وی با اشاره به وجود استعدادها و پتانسیل‌های بالقوه ورزشی در شهرستان اسلامشهر بیان کرد: در حال حاضر بالغ بر ۲۵ فوتبالیست اسلامشهری در تیم‌های مختلف در لیگ برتر فوتبال، لیگ آزادگان و غیره در قالب عضویت در تیم‌های باشگاهی کشور مشغول بازی هستند و علاوه بر آن قریب به ۶۰ مدرسه فوتبال در طی ایام تابستان در سطح شهرستان اسلامشهر دایر و در حال ارائه خدمات به علاقمندان هستند.

این مقام مسئول گفت: حضور تیم‌های باشگاهی مطرح کشور در رشته‌های مختلف ورزشی علاوه بر ارتقاء سطح ورزش منطقه می‌تواند زمینه سرمایه‌گذاری خوبی برای بخش خصوصی در این شهرستان را به وجود آورد.

وی با تاکید بر حضور همه جانبه باشگاه سایپا در اسلامشهر افزود: باشگاه سایپا با حضور در اسلامشهر علاوه بر انجام تمام فعالیت‌های ورزشی و تمرینی خود در رشته‌های مختلف ورزشی و رفع نواقص و تجهیز استادیوم ۷هزار نفری این شهرستان میزبانی از مسابقات رسمی کشور را هم برعهده خواهد گرفت.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان اسلامشهر با اشاره به مزایا و امتیازات حضور یک باشگاه مطرح کشور در شهرستان اسلامشهر خاطرنشان کرد: از روز شنبه ۳۰ شهریور ماه جاری در جلسات تخصصی‌تر با حضور نمایندگان و مسئولین دستگاه‌های متولی و نمایندگان باشگاه سایپا پس از تبادل نظر مراحل عقد قرارداد نهایی واگذاری استادیوم هزار نفری اسلامشهر به باشگاه فرهنگی ورزشی سایپا آماده خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خلاصه بازی بحرین ۱-۰ ایران (مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲)

طرفداریطرفداری1 روز قبل
نامه‌نیورنامه‌نیور3 ساعت قبل
یک مطالعه جدید در امریکا نشان می‌دهد میزان آسیب‌های ناشی از ضربات در ورزش‌های دبیرستانی رو به کاهش است اما میزان ترومای سر رو به افزایش است. محققان دانشگاه کارولینای شمالی دریافتند میزان ضربات وارده به دانش آموزان ورزشکار در دوره دبیرستان در همه رشته‌های ورزشی ۴۰ درصد کاهش داشته است. اما طی سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ میزان آسیب‌های ناشی از ضربات در فوتبال ۱۸ درصد بیشتر شده است. این تیم تحقیقاتی برای انجام این آزمایش که در مجله journal Pediatrics چاپ شده است، میزان ضربات ورزشی در ۲۰ ورزش دبیرستانی را بررسی کردند. مطالعات قبلی نشان داده است که ترومای سر می‌تواند منجر به آنسفالوتی ترومای مزمن عصبی منجر شود.

فیلم/ کارشناسی داوری ایران و بحرین

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل

صحنه منجر به پنالتی و گل اول بحرین

الفالف1 روز قبل
صحنه منجر به پنالتی و گل اول بحرینگروه ورزشی الف، ۲۳ مهر ۱۳۹۸، ۲۱:۴۲ ۳۹۸۰۷۲۳۱۷۷خطای مجید حسینی روی مهاجم بحرینی یک پنالتی برای بحرین به دنبال داشت که در نهایت باعث شد تا آنها از ایران پیش بیفتند.
عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
این سه اتفاق نشان داد که فوتبال از یک بازی که برای لذت آفریده شده به سمت یک کارزار در حرکت است. عصرایران؛ احسان محمدی- شکست در فوتبال همیشه تلخ است، مقابل بحرین شرنگ. با آنکه بارها بحرین را شکست داده‌ایم اما زخم آن مسابقه مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۰۲ در منامه هنوز تازه است. فارغ از آنچه در زمین رخ داد، رفتار هواداران بحرین هنگام پخش سرود‌ملی ایران بود که سخت دل‌ها را آزرد. این سه اتفاق نشان داد که فوتبال از یک بازی که برای لذت آفریده شده به سمت یک کارزار در حرکت است.

نظرها

اخبار بیشتر