کارشناس بی بی سی: ایران طرح خوبی برای امنیت خلیج فارس ارائه داده است +فیلم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. جام نیوز
  4. سیاسی
کارشناس بی بی سی: ایران طرح خوبی برای امنیت خلیج فارس ارائه داده است +فیلم

کارشناس بی بی سی: ایران طرح خوبی برای امنیت خلیج فارس ارائه داده است +فیلم

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز |
کارشناس بی بی سی ضمن تاکید بر طرح ایران برای رفع تنش در منطقه غرب آسیا، حضور کشورهای غربی را عامل بی ثباتی منطقه دانست.

مهدی طلعتی، تحلیلگر مسایل امنیتی و نظامی در گفتگو با بی بی سی، درباره راه حل تنش زدایی در منطقه غرب آسیا گفت: «وزیر امور خارجه ایران طرحی خوبی داده برای اینکه امنیت منطقه، به دست کشورهای منطقه سپرده بشود و بشینند با هم مذاکره کنند و نقش هر کدام از آنها در تامین امنیت مشخص شود.»

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

طلعتی درباره علت بی ثباتی منطقه تاکید کرد: «مشکل بزرگ منطقه این است که قدرت‌های بزرگ خارجی، سیاست و استراتژی این منطقه را تدوین و اجرا می‌کنند و کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس، به دلیل نداشتن پایگاه‌های سیاسی مردمی باید برای بقاء خودشان، به قدرت‌های خارجی تکیه کنند.»

ویدئو

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | علت مخالفت دولت با تعطیلی پنجشنبه‌ها

همشهریهمشهری8 ساعت قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین12 ساعت قبل
پروانه مافی، نماینده مجلس، گفت: انتخاب مکانی برای تجمعات امکان‌پذیر است و نمی‌توانیم اصل قانون اساسی را نادیده بگیریم. مجلس می‌تواند با بررسی طرح برگزاری تجمعات، مکان‌های تجمعات را مشخص کند و به این نحو کمک کند تا این قانون اجرایی شود. او ادامه داد: انتخاب مکانی برای تجمعات امکان‌پذیر است و نمی‌توانیم اصل قانون اساسی را نادیده بگیریم. مجلس می‌تواند با بررسی طرح برگزاری تجمعات، مکان‌های تجمعات را مشخص کند و به این نحو کمک کند تا این قانون اجرایی شود. این نماینده مجلس توضیح داد: اصل ۲۷ قانون اساسی می‌تواند اجرا شود.

طرح چهار ماده‌ای ایران برای یمن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایران

الفالف1 روز قبل
شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایرانگروه سیاسی الف، ۲۲ مهر ۱۳۹۸، ۲۰:۳۶ ۳۹۸۰۷۲۲۱۶۴۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

اظهارات ظریف درباره حضورش در فضای مجازی

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
آقای محمدجواد ظریف در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در حاشیه دیدارش با فعالان فضای مجازی افزود: در عین حال بعضی کارهاست که نیاز به فکر و کار بیشتری دارد که آن‌ها را در منزل و یا زمان کاری انجام می‌دهم، اما بیشترین حضورم در فضای مجازی، زمانی است که در ماشین هستم. وی در خصوص مدت زمانی که صرف توئیت کردن می‌کند، گفت: معمولا کمتر از چهار پنج ساعت طول نمی‌کشد، اما زمانی هم هست که توئیت باید فورا انجام شود که سعی می‌کنم آن چهار پنج ساعت را در چندین دقیقه متمرکز کنم. آقای ظریف در خصوص سخنانش در این نشست درباره استعفا نیز افزود: من واقعیت را گفتم همان زمان هم اعلام کردم که آنچه من باید انجام دهم به عنوان وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران است و زمانی که ببینم نمی‌توانم انجام دهم انجام نمی‌دهم.

فیلم | حیرت کارشناس شبکه ایران اینترنشنال از عملیات دستگیری روح الله زم

همشهریهمشهری1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر