اگر بانک مرکزی مقاومت می‌کرد وضعیت بهتری داشتیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایمنا
  4. اقتصادی
اگر بانک مرکزی مقاومت می‌کرد وضعیت بهتری داشتیم

اگر بانک مرکزی مقاومت می‌کرد وضعیت بهتری داشتیم

ایمناخبرگزاری ایمنا |
یک عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اگر بانک مرکزی در حساس ترین وضعیت ارزی مقاومت می کرد، وضعیت بهتری داشتیم.

به گزارش خبرنگار ایمنا، عزت الله ضرغامی با انتشار یک توییت در صفحه شخصی خود نوشت:

"‏اگر بانک مرکزی به استقلال خود وفادار می‌ماند و در مقابل اقتصاد دستوری، به ویژه نحوه توزیع ۱۸میلیارد دلار در حساسترین وضعیت ذخیره ارزی مقاومت می‌کرد وضعیت خیلی بهتری داشتیم.

نقدینگی۲۰۰۰هزار میلیاردی هم مثل بختک بر مناسبات اقتصادی ما حاکم شده است"

اگر بانک مرکزی مقاومت می‌کرد وضعیت بهتری داشتیم - 4

کد خبر ۳۹۰۰۲۱

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مسابقه پرسرعت‌ترین ماشین‌های خورشیدی جهان +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین18 ساعت قبل

اقتصاد ایران به اصلاح ساختار نیاز دارد

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
فسادهای اقتصادی که به طور سریالی در کشور پدید می‌آید هم مورد توجه همگان است. مهدی غضنفری وزیر اسبق صمت هم در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: مشکلات اقتصادی فعلی بیانگر ناتوانی در این بخش است گویا سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حد یک شعار باقی مانده است. رسیدن به اهداف سیاست‌های مقاومتی یک شیوه حکمرانی منظم می‌خواهد که متاسفانه درکشور وجود ندارد و شیوه مورد استفاده ما درحال حاضر فاقد یک ساختار منسجم است. دیگر کشورهای دنیا قبل از ما به اجرای صحیح اقتصاد مقاومتی رسیده‌اند و وام را به عرضه مسکن می‌دهند. آقای سعدوندی هم در سوی دیگر استودیو گفت: یکی از مشکلات بزرگ در ساختار نظام این است که کسانی که قرار است سیاست‌های اقتصادی را اصلاح کنند منادیان حفظ وضع موجودند.

لزوم واگذاری خودروسازان به بخش خصوصی

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
وزیر صمت: شرکت‌های خودرو ساز به شخص واگذار نمی‌شوند، اما برنامه وزارت صمت، واگذاری شرکت‌های خودروساز به بخش خصوصی است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ آقای رضا رحمانی در حاشیه جلسه هیئت دولت، با اشاره به اینکه خروج برخی خودرو‌ها از خط تولید به ویژه خودور‌های پرتیراژ در دستور کار شرکت‌های خودرو ساز قرار دارد، افزود: از خانواده پراید و پژو خروجی خواهیم داشت، البته خودرویی مناسب، جایگزین آن خواهد شد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوزیر صمت با اشاره به اینکه ما از همه کالا‌های تولید داخل حمایت می‌کنیم افزود: هم اکنون ساخت داخل و خوداتکایی در برخی کالا‌ها از جمله لاستیک سنگین و پارچه‌های مورد نیاز کشور، در اولویت حمایت‌ها قرار دارد. وی با بیان اینکه، شرکت‌های خودرو ساز، پیگیر اجرای این برنامه هستند گفت: ما نیز این موضوع را پیگیری و حمایت می‌کنیم، در مرحله نخست نیز خودرو پراید در مدلی که تعهدی برای آن وجود ندارد از چرخه تولید خارج می‌شود. وزیر صمت با اشاره به اینکه ما از همه کالا‌های تولید داخل حمایت می‌کنیم افزود: هم اکنون ساخت داخل و خوداتکایی در برخی کالا‌ها از جمله لاستیک سنگین و پارچه‌های مورد نیاز کشور، در اولویت حمایت‌ها قرار دارد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی آقای رحمانی در خصوص وضعیت زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی بخصوص شهرک‌های صنعتی اطراف تهران گفت: ما در بخش زیر ساخت‌های این شهرک‌ها، به ویژه در خصوص تامین برق با مشکل جدی مواجه هستیم البته در خصوص آب، خط انتقال در حال احداث و در مورد برق نیز نیاز به احداث پست است که وزارت نیرو به دلیل کمبود بودجه، امکان رفع این مشکل را ندارد.
ایلناایلنا23 ساعت قبل
مدیر عامل شرکت برق حرارتی گفت: تهاتر با نفت کار ساده‌ای نیست باید حتما خریدار پیدا شود، تایید شود، مسائل تحریم هم که وجود دارد. وی تصریح کرد: دولت می‌خواهد برای مطالبات اجرای پروژه‌های تملک دارایی منابع جدیدی تعریف کند یعنی سازندگان و اجرا کنندگان به جای پول، نفت بگیرند و یا خریدار نفتی معرفی کنند و کار انجام شود. مدیر عامل شرکت برق حرارتی گفت: حدود ۳ هزار مگاوات از واحدهای نیروگاهی که راندمان آنها بین ۲۱ تا ۲۵ درصد است، باید بازنشسته شده و نیروگاه‌های جدید جایگزین آنها شوند، این تعداد حدود ۱٫۵ میلیون یورو سرمایه گذاری جدید نیاز دارند که با نوسازی به راندمان ۵۰ درصد می‌رسند. وی یادآور شد: قرارداد تمام نیروگاه‌هایی که تعیین تکلیف شده با داخلی‌ها منعقد شده است. طرزطلب خاطرنشان کرد: در هر صورت تهاتر با نفت کار ساده‌ای نیست باید حتما خریدار پیدا شود، تایید شود، مسائل تحریم هم که وجود دارد.

نظارت بر نصب نرخ نامه نان

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
در چند سال اخیر نرخ نان ثابت بوده و بدلیل افزایش هزینه‌ها، نانوایان تقاضای افزایش قیمت نان را داشتند که از اول مهرماه بخشنامه جدید نرخ نان اعلام شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ در چند سال اخیر نرخ نان ثابت بوده و بدلیل افزایش هزینه‌هایی مانند دستمزد کارگر، قیمت‌های آب و برق و هزینه‌های سربار، نانوایان تقاضای افزایش قیمت نان را داشتند که از اول مهرماه بخشنامه جدید نرخ نان اعلام شد. برای ساماندهی قیمت نان بر روی نرخنامه نان قیمت انواع نان با گندم یارانه‌ای و آزاد به همراه وزن چانه مشخص شده است؛ نصب نرخنامه در نانوایی‌ها برای شفافیت قیمت‌ها و جلوگیری از گرانفروشی است که سازمان حمایت در اجرای آن نظارت دارد.

نظرها

اخبار بیشتر