آمریکا در مقابل ایران در موضع ضعف قرار دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. سیاسی
آمریکا در مقابل ایران در موضع ضعف قرار دارد

آمریکا در مقابل ایران در موضع ضعف قرار دارد

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تاکید دارد که اصرار آمریکا برای مذاکره با ایران نشان از ضعف و انفعال این کشور در برابر جمهوری اسلامی است.

به گزارش افکارنیوز،

علی اکبر کریمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه طرح مجدد موضوع مذاکره از جانب آمریکایی‌ها، ترفندی برای تحمیل خواسته‌های خودشان است، گفت: ایشان تاکید داشتند سیاست فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی ارزش ندارد و همه مسئولان جمهوری اسلامی یک‌صدا معتقدند که با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد.

نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس ادامه داد: از ابتدا تاکید شده بود که نفعی از مذاکره به آمریکا نخواهیم برد، مقام معظم رهبری بارها فرمودند که مذاکره با آمریکا برای مردم ایران سم است و اکنون که تحریم‌ها تشدید شده این سم مضاعف می‌شود.

عضو کمیسین اقتصادی مجلس با اشاره به اصرار آمریکا برای مذاکره با ایران اظهار داشت: آمریکا در شرایطی موضوع مذاکره را مطرح می‌کند که همه آنچه در توان داشت در قالب فشار حداکثری و تحریم‌های گوناگون اعمال کرد.

وی بیان داشت: اکنون که این فشار حداکثری به نتیجه نرسیده طرح موضوع مذاکره از سوی آمریکا حاکی از ضعف و انفعال شان است.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

کریمی در ادامه، تاکید کرد: حال که آمریکا در موضع ضعف قرار دارد نباید با پذیرش مذاکره در موضع انفعال قرار بگیریم و بخواهیم مشکلات را از مسیر مذاکره با آمریکا حل کنیم.

این نماینده مجلس گفت: آمریکا قابل اعتماد نیست چرا که نشان داد به قول و قرارهای بین المللی خود پایبند نیست از سوی دیگر آمریکا در شرایطی نیست که بتواند به عنوان طرف مذاکره مناسب باشد، ترامپ رئیس جمهور این کشور شخصیتی مناسبی برای مذاکره ندارد.

عضو کمیسیون اقتصادی کشور با اشاره به بیانات رهبری، راه حل مشکلات را بیان کرد: ایشان تاکید کردند که زمام بهبود امور کشور به دست مردم و بویژه جوانان است؛ عزم، تصمیم، بصیرت و ایمان مردم می‌تواند کشور را به نقطه مطلوب برساند و بر همین اساس است که مکررا بر جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی در همه بخشهای فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و امنیتی تأکید و تکیه می‌کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زورگیری وسط دریاچه ارومیه +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل
به گزارش مشرق، حمید یوسف زاده: در حالی که ۷ ماه از سال می‌ گذرد، تعرفه عوارض آزادراه نیمه کاره تبریز - ارومیه با افزایش زیادی مواجه شده است. افزایش ۴۰ درصدی عوارض آزاد راه ارومیه - تبریز قابل قبول نیستنادر قاضی‌پور اظهار کرد: وزیر راه وشهرسازی باید مبنای قانونی افزایش ۴۰ درصدی عوارض آزاد راه احداث نشده ارومیه - تبریز را تبیین کند چراکه این افزایش قابل قبول نیست. پیشرفت فیزیکی قطعه سوم آزاد راه ارومیه تبریز اصلا مطلوب نیستسرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: پیشرفت فیزیکی آزاد راه ارومیه تبریز به ویژه قطعه سوم آن اصلا مطلوب نیست و برای ساخت قطعات پنج، شش و تکمیل قطعات یک تا چهار به ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است. پیمان آرامون اظهار کرد: این روزها دریاچه ارومیه به عنوان یکی از منحصربه‌فردترین جاذبه‌های توریستی حال و روز قابل قبولی پیدا کرده بنابراین رسیدگی به آزادراه ارومیه تبریز که از میانه این دریاچه می‌گذرد بسیار پر اهمیت است. پروژه آزادراه ارومیه-تبریز اواخر سال ۹۹ افتتاح می‌شودسیدهادی بهادری نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت ۱۵۰ میلیارد تومان از سهم خود را در پروژه آزادراه ارومیه-تبریز به کار می‌گیرد تا اواخر سال آینده این پروژه به بهره‌برداری برسد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
در این مدت وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن، طرح اقدام ملی و چند طرح را که «تام» پیشوند نام آنها بوده را رونمایی کرده است. در طرح اقدام ملی قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکن با راهبری بنیاد مسکن، شرکت عمران شهرهای جدید و شرکت بازآفرینی شهری ایران ساخته شود. انبوه‌سازان به‌عنوان یکی از طرف‌های اصلی این طرح، به نوع قراردادهای آن اعتراض کرده و حاضر به همکاری با وزارت راه و شهرسازی نیستند. وی پیش‌تر نیز طرح‌های تام کاد، تام فاز و تام اج را در حدود ۷ ماه حضورش در معاونت مسکن و ساختمان معرفی کرده بود. در همین راستا نیز انبوه‌سازان عملکرد وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن را ضعیف ارزیابی می‌کنند.

چرا باید ماجرای «حذف زبان انگلیسی» و «رفع حصر از آن» را جدی نگرفت و رها کرد؟!

تابناکتابناک22 ساعت قبل
از «زبان انگلیسی، زبان خیلی از منابع علمی دنیاست و هیچ وقت حذف نخواهد شد» تا «در زمان طاغوت زبان انگلیسی اجباری بود که از دید ما ضرورتی ندارد و معتقدیم باید انتخاب زبان را آزاد بگذارند»، در مناظره این نمایندگان استدلال‌های متفاوت و مختلفی بیان می‌شود، اما آنچه جالب توجه است، بی اطلاعی مخالف و برگزار کننده مناظره از اصل طرح است! مجادله‌هایی که ماجرا را به شبکه‌های اجتماعی و بستر جامعه کشانده و به صف کشی موافقان و مخالفان منجر شده است. ایراداتی که ظاهرا طرح فوق موجب شده همه بر آن‌ها چشم بپوشند. رویکردی که مجابمان می‌کند بیشتر در ماجرا دقیق شده و تلاش کنیم چرایی مهم شدن این طرح را بررسی کنیم. نگرانی عمیقی که در خبرگزاری مجلس شورای اسلامی نیز بازتاب یافته و از قضا به نمایش رویدادی جالب توجه منجر شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
وزیر کشور گفت: لایحه «صیانت، کرامت و تأمین امنیت بانوان در برابر خشونت» که قوه قضاییه آن را به دولت فرستاده و نکات قابل توجهی در آن وجود دارد، امیدبخش است. معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس جمهور تغییر کرد‌رئیس دفتر رئیس‌جمهور طی احکام‌ جداگانه‌ای علیرضا معزی را به سمت «معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس جمهور» و پرویز اسماعیلی را به عنوان «مشاور رئیس دفتر رئیس جمهور» منصوب کرد. ‌رئیس دفتر رئیس‌جمهور طی احکام‌ جداگانه‌ای علیرضا معزی را به سمت «معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس جمهور» و پرویز اسماعیلی را به عنوان «مشاور رئیس دفتر رئیس جمهور» منصوب کرد. رئیس دفتر رئیس‌جمهور تاکید کرد: بازداشت روح‌الله زم در حالی که تحت حمایت سرویس‌های اطلاعاتی غرب خودش را در مصونیت کامل می‌دانست، نشان از اشراف اطلاعاتی و توان امنیتی سپاه پاسداران دارد. وزیر کشور گفت: دستگاه احراز هویت ما را از نظر صحت عمل در نحوه رأی گیری مطمئن عمل می‌کند که شورای نگهبان نیز این امر را تأیید کرده و ما هم دنبال آن هستیم که این مهم را در سراسر کشور اجرایی کنیم.
مازن آنلاینمازن آنلاین20 ساعت قبل
پیام مازند - نوشهر - فرماندار چالوس با اشاره به خسارت بارندگی اخیر و در پیش بودن بارش‌های پائیزی، بر ضرورت آمادگی و تلاش بیشتر تمامی دستگاه‌های ذی‌ربط در حوزه مدیریت بحران شهرستان تاکید کرد. فرماندار چالوس همچنین با اشاره به تلاش ناجیان غریق در مدت اجرای طرح‌های سالمسازی دریا گفت: به لطف هوشیاری و زحمات ستاد ساماندهی سواحل و ناجیان شهرستان چالوس امسال بدون مغروق بود که یک موفقیت محسوب می‌شود. وی افزود: انتخاب رئیس جدید اداره منابع طبیعی بدون هماهنگی با فرمانداری یعنی رعایت نکردن اخلاق اداری و حرفه‌ای است. براساس برآوردهای اولیه باران سیل آسای اوایل هفته در منطقه بیش از ۴۰ میلیارد ریال به زیر ساخت‌های شهرستان چالوس خسارت وارد کرد. شهرستان چالوس با جمعیت ‎ ۱۱۶هزار نفر دارای بیش از ‎ ۱۰۰روستا است.

ورود ارتش سوریه به عین العرب

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین23 ساعت قبل
به گزارش گروه چندرسانه‌ای خبرگزاری میزان، نیرو‌های ارتش سوریه وارد عین العرب (کوبانی) در مرز با حومه شمالی حلب شدند. نیرو‌های سوری همچنین وارد چندین روستای جدید در حومه شهرک تل تمر شده در شمال غرب شهر حسکه شدند. ارتش سوریه دو روز قبل وارد شهر تل تمر و صوامع الأغبیش در حومه حسکه، شهر منبج در حومه شمال شرقی حلب، شهرک عین عیسی، شهر الطبقه و فرودگاه نظامی الطبقه در حومه رقه شد. ارتش سوریه طی چند روز گذشته کنترل مساحتی بالغ بر یک‌هزار کیلومترمربع را در اطراف منبج در شمال کشور به دست گرفته است. ارتش ترکیه پس از اعلام تصمیم دولت ترامپ برای خارج کردن نیرو‌های آمریکایی از شمال شرقی سوریه، نیرو‌ها و ادوات نظامی خود را در مرز مشترک با سوریه مستقر کرد و از بعد از ظهر روز چهارشنبه هفته گذشته نیز عملیات نظامی خود علیه نیرو‌های کرد متحد آمریکا را آغاز کرد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اردوغان پیشنهاد آتش‌بس در شمال سوریه را رد کرد!

خبری1 روز قبل

اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه ۲۴ مهرماه

خبری1 روز قبل

روحانی امروز در جمع دانشجویان چه گفت؟

خبری1 روز قبل

مصدومیت پنج نفر در حادثه برخورد پژو ۴۰۵ با تیر برق در شهر یاسوج

مهر15 دقیقه قبل

راهپیمایی اربعین حسینی در مسیر نجف به کربلا

مهر18 دقیقه قبل

فیلم | چرا منصوریان می‌گوید برنامه میثاقی بهتر از عادل فردوسی‌پور فوتبال را پردازش می‌کند؟!

خبرآنلاین20 دقیقه قبل

تجاوز مربی شنا به دختر ۲۱ ساله در استخر خصوصی / گفته بود مرا به المپیک می‌فرستد

خبر فوری22 دقیقه قبل

واکنش تند اینفانتینو به نژاد پرستی در فوتبال

ایسنا24 دقیقه قبل

دلالان مقصر پایین بودن قیمت قارچ ایرانی در بازار جهانی/ قارچ ایرانی ۲ دلار، قیمت جهانی ۲٫۵ دلار/ پیش‌بینی صادرات ۳۰ تن قارچ در سال جاری

ایلنا25 دقیقه قبل

عقب‌نشینی رئیس دفتر ترامپ از سخنانش درباره اوکراین

ایسنا26 دقیقه قبل