بلیت اتوبوس در اربعین افزایش نمی‌یابد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اجتماعی
بلیت اتوبوس در اربعین افزایش نمی‌یابد

بلیت اتوبوس در اربعین افزایش نمی‌یابد

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
به منظور جلوگیری از ازدحام جمعیت و ترافیک جاده‌ای، زائران اربعین هنگام بازگشت، براساس استان مقصد، در مرز مهران به ۳ گروه تقسیم می‌شوند بنابراین زائران با ورود به مهران ابتدا به پایانه‌های مسافری کرمانشاه، همدان و اندیمشک و از این پایانه‌ها به شهرهای مقصد منتقل می‌شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، ایام اربعین، هر سال، زمان بیشترین جابه‌جایی مسافران زائر است. بیش از ۵۰ درصد زائران حمل و نقل جاده‌ای را برای تردد در مسیر ایران و عراق انتخاب می‌کنند. ستاد اربعین برنامه‌هایی را برای این ایام در نظر می‌گیرد. با توجه به بیشترین تردد جاده‌ای در این ایام، آمادگی زیرساخت‌ها و ناوگان این بخش اهمیت زیادی در نظم بخشی و تأمین امنیت سفرهای اربعین دارد.

مهران قربانی، معاون حمل و نقل سازمان راهداری، در نشست خبری هماهنگی سفرهای جاده‌ای ایام اربعین، شرایط حمل و نقل جاده‌ای برای زوار اربعین را مطلوب‌تر از سال‌های پیش عنوان کرد و گفت: امسال زئران می‌توانند از چهار نقطه مرزی، مهران، چزابه، شلمچه و خسروی برای ورود به عراق استفاده کنند.

جلوگیری پایانه‌های معین از ازدحام در مهران

معاون حمل و نقل سازمان راهداری با اشاره به اینکه کوتاه‌ترین زمان برای رسیدن به عراق و بازگشت به کشور مرز مهران است گفت: به همین دلیل بیشتر زائران مهران را برای بازگشت از عراق انتخاب می‌کنند. برای جلوگیری از ازدحام زوار، امسال برای مرز مهران، پایانه پشتیبان درنظر گرفته‌ایم، به این منظور زائرانی که در زمان اوج سفرهای اربعین از ۲۴ تا ۲۹ مهرماه، مرز مهران را برای برگشت انتخاب می‌کنند، سفرشان به داخل کشور دو مرحله‌ای خواهد بود، یعنی پس از ورود به مرز مهران، به تناسب مقصد به یکی از پایانه‌های معین سه‌گانه کرمانشاه، همدان و اندیمشک از طریق ناوگان اتوبوسی منتقل می‌شوند و از آنجا به مقاصد خود می‌روند.

قربانی افزود: از ۲۴ مهر تا ۲۹ مهر اگر زائران برای بازگشت به کشور مرزهای چزابه یا شملچه را انتخاب کنند از همان پایانه‌ها با اتوبوس‌های درنظر گرفته به شهرهای خود برمی‌گردند، و سفرشان در داخل کشور دو مرحله‌ای نخواهد بود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

تقسیم‌بندی استان‌ها

وی در توضیح انتقال زواری که مرز مهران را برای بازگشت انتخاب کرده‌اند، گفت: زائرانی که در ایام پیک ۲۴ مهرماه تا ۲۹ مهرماه هنگام بازگشت از مرز مهران وارد کشور می‌شوند و قصد سفر به شهرهای قم، ساری، گرگان، مشهد و بجنورد را دارند، از مهران، به پایانه مسافری معین همدان، زائرانی که قصد سفر به شهرهای اراک، شهر کرد، یزد، اصفهان و خرم‌آباد را دارند، از طریق اتوبوس‌ها به پایانه معین اندیمشک، زائرانی که قصد سفر به شهرهای کرج، رشت، سنندج، قزوین، تهران، سمنان، زنجان، اردبیل، ارومیه و تبریز را دارند، از پایانه معین کرمانشاه، منتقل می‌شوند.

طبق تقسیم‌بندی ستاد اربعین، زائران استان‌های خوزستان، خراسان جنوبی، فارس، کرمان، یزد و جنوب اصفهان باید از مرز چزابه و زائران استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و بوشهر باید از مرز شلمچه برای رفت و برگشت اربعین استفاده کنند.

قیمت بلیت افزایش نمی‌یابد

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای درباره نرخ بلیت اتوبوس در ایام اربعین گفت: قیمت بلیت اتوبوس در مسیرهای مختلف تا مرزهای چهارگانه و بالعکس نرخ‌های فعلی است و افزایش نمی‌یابد.

۸ هزار اتوبوس برای انتقال زائران

به گفته معاون سازمان راهداری قرار است ۸ هزار و ۲۰۰ دستگاه اتوبوس به زائران اربعین خدمت‌رسانی کنند؛ ضمن اینکه امسال امکان استفاده از اتوبوس‌ها به عنوان سرویس دربستی وجود ندارد و تنها اقشار دارای شرایط خاص مانند جانبازان و معلولان، می‌توانند از سرویس‌های دربستی دوسره استفاده کنند.

۳ برابر شدن پارکینگ مهران

معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل‌و نقل جاده‌ای گفت: ظرفیت پارکینگ برکت در مرز مهران امسال به بیش از ۱۲۰۰ دستگاه اتوبوس رسید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

استقرار جوی پایدار تا پایان هفته

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
مرتضی ضرابی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ با اشاره به پایداری هوا و افزایش غلظت آلاینده‌ها در دو روز آینده گفت: میزان این غلظت در شهر‌های پرجمعیت و صنعتی نظیر تهران به بیش از ۱۵۰ درجه خواهد رسید که این شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها است.

از گود برداری تا خانه شهر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیاز گود برداری تا خانه شهراز سال ۹۵ یک گود عمیق در میدان امام خمینی خودنمایی می‌کند، گودی که گلایه‌های کسبه و رهگذران را در این منطقه به همراه داشته است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 ساعت قبل
آرای هیئت رسیدگی به تخلفات اداری متناسب با تخلف باشدرئیس سازمان بازرسی کل کشور در ادامه با اشاره به اهمیت هیئت‌های رسیدگی به تخلفات کارکنان گفت: اگر نظام تنبیه و تشویق در جامعه حاکم باشد بسیاری از آسیب‌ها به وجود نمی‌آید. بعضا مشاهده‌شده است آرایی که از سوی هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری صادر می‌شود، متناسب با تخلف نیست. برخی هیئت‌های رسیدگی به تخلفات، به استناد اینکه مرجع قضایی برای فردی رأی برائت صادر کرده است، آن را تبرئه می‌کنند که صحیح نیست. رئیس سازمان بازرسی کل کشور همچنین گفت: نکته بعدی اطاله رسیدگی به برخی از پرونده‌هایی است که سازمان بازرسی ارجاع می‌دهد که در موعد مناسب مورد رسیدگی قرار نمی‌گیرد. اگر کسی یک سال پیش تخلفی مرتکب شده، ولی حالا بخواهید به آن تخلف رسیدگی کنید و بعد از مدتی، ابلاغ و اجرا شود، اثر آن بسیار کم می‌شود.

غافلگیری قاچاقچیان در طرح «ظفر ۲»

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
پلیس پایتخت در طرح «ظفر ۲»، ۲۷۰ خرده فروش را به همراه ۹۰۰ معتاد متجاهر جمع آوری کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس پلیس پایتخت در حاشیه اجرای طرح «ظفر ۲» گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۵ تن مواد مخدر کشف کردیم که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۲ درصد افزایش کشفیات داشتیم.
مهرمهر11 ساعت قبل
اهداف بلند مدت این دبیرخانه پایش و پیش‌بینی مخاطرات جوی و تولید سامانه‌های هشدار سریع در منطقه اکو که امیدواریم بتوانیم با همکاری کشورهای منطقه به یک پایگاه داده مشترک برسیم تا بتوانیم سامانه‌های هشدار سیل و سایر مخاطرات را بهتر مدیریت کنیم. اساسا کار مرکز مخاطرات اکو پایش مخاطرات جوی و غیر جوی طبیعی است. وی ادامه داد: هواشناسی مسئول مخاطرات غیر جوی نیست. اما آن چیزی که مهم است این است که مانیتورینگ و پیش‌بینی مخاطرات جوی در این مرکز باید انجام شود و به کشورهای منطقه اکو سرویس دهد. تاج‌بخش در پاسخ به خبرنگار مهر مبنی بر محورهای افزایش تاب‌آوری مد نظر برای مقابله با آثار بلایای طبیعی و مخاطرات جوی نیز گفت: در سند این محورها دیده شده اما اساسا نخست باید سامانه‌های هشدار مخاطرات دیده شود و تاب‌آوری بر اساس آن ملاحظه شود.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشجلسه شورای برنامه‌ریزی بعثه مقام معظم رهبری، با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت و علی‌رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت و معاونان و مدیران بخش‌های مختلف بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت، امروز در تهران برگزار شد. در ادامه این جلسه آقای علی‌رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت، گزارشی از روند برنامه‌های اجرایی حج تمتع و اربعین ارائه و اظهار کرد: خوشبختانه تاکنون بحث آسیب‌شناسی حج ۹۸ را در استان‌ها انجام داده‌ایم و تا پایان آبان ماه این موضوع به نتیجه نهایی خواهد رسید. وی همچنین در خصوص وضعیت اعزام زائران به عتبات عالیات یادآور شد: با ایجاد امنیت بهتر شهر‌های زیارتی اعزام زائران عتبات عالیات از سرگرفته خواهد شد. رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به زلزله اخیر در آذربایجان شرقی از ارائه برخی کمک‌های جمع‌آوری‌شده توسط این سازمان در شهر‌های زلزله‌زده خبر داد. در ادامه این جلسه موضوع کلیات حج ۹۹ مورد بحث و بررسی قرار گرفت و آقای اکبر رضایی معاون امور حج و زیارت سازمان حج و زیارت گزارشی در این خصوص ارائه کرد و گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته ان‌شاءالله در بهمن‌ماه ثبت‌نام زائران حج ۹۹ را کلید خواهیم زد و بدیهی است بخشی از اقدامات مقدماتی بایسته پیش از این تاریخ به انجام خواهد رسید.

نظرها

اخبار بیشتر